Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19502) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 16oC
Jutropogoda
22 / 16oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Wzajemne oskarżenia i szukanie winnych. Edukacja w Koninie

Dodano: 3.11.2016 20:43

Nauczyciele z Gimnazjum nr 6 w Koninie wraz z dyrektorką przybyli na posiedzenie komisji edukacji oraz komisji praworządności w konińskim ratuszu. Sprzeciwiają się odwołaniu Ludmiły Woźniak ze stanowiska po pobiciu jednego z uczniów w szkolnej toalecie.

Na posiedzeniu obu komisji Rady Miasta, zastępca prezydenta Konina - Sławomir Lorek miał przestawić radnym informację o wydarzeniach w Gimnazjum nr 6. Sprawa pobicia ucznia w szkolnej toalecie zatoczyła już bardzo szerokie kręgi, wokół sprawy narosło wiele historii, a po drodze zabrakło wyjaśnień i opisania, co się tam wydarzyło i jak zareagowano po bójce w szkolnej toalecie. Wiadomo, że sprawca pobicia został już skierowany przez sąd rodzinny do schroniska dla nieletnich, dwóch obecnych przy tym uczniów ma dozór kuratora, a dyrektorce gimnazjum grozi odwołanie ze stanowiska. Po bójce, w wyniku której czternastolatek trafił na stół operacyjny, przeprowadzono w szkole wszechstronne kontrole: bezpieczeństwa i nadzoru pedagogicznego.

O przebiegu i skutkach wydarzeń chcieli usłyszeć konińscy radni, którzy zwołali posiedzenie dwóch komisji i poprosili Sławomira Lorka o sprawozdanie. Nieoczekiwanie do ratusza dotarli również nauczyciele z Gimnazjum nr 6, którzy także chcieli usłyszeć o toczącym się wokół tego postępowaniu. Wywiązała się burzliwa dyskusja. Radni chcieli wiedzieć co zrobiono, aby zapobiec agresji w szkole, ile miasto wydaje na zapewnienie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych. Od Ludmiły Woźniak, dyrektorki gimnazjum, dowiedzieli się jaki był przebieg zdarzenia, dlaczego szkoła nie wezwała od razu karetki, co działo się z uczniem, jak szkoła zareagowała na tego typu akt przemocy.

Nie uchroniło to radnych od wzajemnych oskarżeń i szukania winnych. Wniosków żadnych z tego nie było, ale dowiedzieliśmy się przy okazji spotkania jakie kompetencje ma miasto jako organ prowadzący, jakie szkoła i jak niewiele mogą radni. Z apelem o powstrzymanie się od pochopnych decyzji związanych z odwołaniem ze stanowiska Ludmiły Woźniak, dołączyła jeszcze Rada Rodziców. Jeden z rodziców przekazał apel radnym i zastępcy prezydenta Konina. Kadra pedagogiczna, rodzice nie zamierzają odpuścić. Uważają bowiem, że kara wobec dyrektora jest niewspółmierna do winy, a miasto jako organ prowadzący opuściło szkołę w tak kryzysowym i trudnym momencie. Ciąg dalszy więc nastąpi.

Zobaczcie jak przebiegało spotkanie w ratuszu. 

Czy dyrektor Gimnazjum nr 6 powinna być odwołana?
  • Wzajemne oskarżenia i szukanie winnych. Edukacja w Koninie
  • Wzajemne oskarżenia i szukanie winnych. Edukacja w Koninie
  • IMG_1819
  • IMG_1821
  • IMG_1822
  • IMG_1824
  • IMG_1826
  • IMG_1827
  • IMG_1828
  • IMG_1830
  • IMG_1831
  • IMG_1832
  • IMG_1833
  • IMG_1834
  • IMG_1836
  • IMG_1839
  • IMG_1840
  • IMG_1841
  • IMG_1844
  • IMG_1845
  • IMG_1846
  • IMG_1847
  • IMG_1848
  • IMG_1850
  • IMG_1851
  • IMG_1853
  • IMG_1854
  • IMG_1855
  • IMG_1856
  • IMG_1857
  • IMG_1858
  • IMG_1859
  • IMG_1861
  • IMG_1862
  • IMG_1866
  • IMG_1871
  • IMG_1873
  • IMG_1874
  • IMG_1877
  • IMG_1879
  • IMG_1885
  • IMG_1886
  • IMG_1890
  • IMG_1892
  • IMG_1893
  • IMG_1894
  • IMG_1895
  • IMG_1896
  • IMG_1897
  • IMG_1898
  • IMG_1900
  • IMG_1903
  • IMG_1904
  • IMG_1906
  • IMG_1907
  • IMG_1910
  • IMG_1911
  • IMG_1913
  • IMG_1914
  • IMG_1917
  • IMG_1918
  • IMG_1923
  • IMG_1929

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:gimnazjum nr 6,   Sławomir Lorek,   Ludmiła Woźniak,   edukacja,   bójka,   pobicie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dyrektora obowiązkiem jest wezwać karetkę nawet do glupiego stluczebia a co jak by chłopak umarł jak by się tłumaczyła do odwołania!!!!
Dodano: 3.11.2016 21:07    Przez: ~Karol
NIC NIE ZASTĄPI DOBREGO WYCHOWANIA ! Rodzice bandyty powinni się tłumaczyć .
Dodano: 3.11.2016 23:36    Przez: ~atop
Nie rozumiem winna jest dyrektor wraz z wszystkimi osobami ktorzy byli przy chlopaku po pobicu stwierdzajac ze nie potrzeba karetki wzywac. Trzeba bylo wziasc pod uwage ze mogl wystapic jakis krwiak najgorszy scenariusz ktory sie sprawdzil. Tlumaczenie ze chlopak stal i mial sie swietnie z jakiegos powodu rodzice skierowali sie do szszpitala. Ewidentne zaniechanie obowiązków gdzie powinny zostac wyciagniete konsekwencje dyscyplinarne i nie mowimy tu tylko do zwolnienia ale pociagniecia odpowiedzialnosci prawnnej narazenia zycia. Niestety ale nauczyciele powinni o tym wiedziec.
Dodano: 3.11.2016 21:12    Przez: ~Rodzic
A gdzie pielęgniarka w szkołach~ niestety pracuje po parę godzin bo oczywiście nie ma na nic pieniędzy najlepiej jak nauczyciel znałby się na wszystkim
Dodano: 3.11.2016 21:17    Przez: ~kk
Jedyny sposób w dupę werżnąć w szkole jak zasłuży, a w domu poprawka od ojca i będzie cacy.Teraz to płacz nad rozlanym mlekiem i darmowy lans polityków.Przyczepiło się gówno do okretu i wyje w niebo głosy płyniemy!
Dodano: 3.11.2016 21:29    Przez: ~zosia

KOMENTARZE

Dyrektora obowiązkiem jest wezwać karetkę nawet do glupiego stluczebia a co jak by chłopak umarł jak by się tłumaczyła do odwołania!!!!
Dodano: 03.11.2016 21:07    Przez: ~Karol
Karetka do stłuczenia?Pewnie i od razu przeszczep skóry.Bardzo proszę o to żeby ludzie bez wiedzy nie zabierali głosu w sprawie.Czy to nie fan Lorka?
Dodano: 03.11.2016 21:20    Przez: ~Pokemon
Jedyny sposób w dupę werżnąć w szkole jak zasłuży, a w domu poprawka od ojca i będzie cacy.Teraz to płacz nad rozlanym mlekiem i darmowy lans polityków.Przyczepiło się gówno do okretu i wyje w niebo głosy płyniemy!
Dodano: 03.11.2016 21:29    Przez: ~zosia
Według przepisów wezwanie karetki nie jest obowiązkiem w sytuacji kiedy uczeń nie wykazuje oznak uszczerbku na zdrowiu, zachowuje się całkowicie normalnie po jakimś zdarzeniu i nie ma podstaw że coś poważnego mogło mu się stać. A tak z tego co wiadomo do tej pory było w tym przypadku. Proponuję najpierw poczytać kilka regulaminów i poczekajmy, a nie osądzajmy.
Dodano: 03.11.2016 21:35    Przez: ~makaron
Platformerski Lorek musi odejść !!!!
Dodano: 03.11.2016 23:27    Przez: ~LORA SZAFRAN
A gzie się podział św. Józef Magistracki?
Dodano: 03.11.2016 23:29    Przez: ~CCCP
Co ty coiolku piszesz nawet nie wiesz jak się do szkoły chodzi ty lewaku jeden
Dodano: 04.11.2016 00:44    Przez: ~Ttr
Pan radny Wieslaw ma doswiadczenie w zakresie pobic .
Dodano: 04.11.2016 03:44    Przez: ~Szatniarka z Hotelowej
Jedyny sposób aby zapobiec dalszym takim zdarzeniom to wyrżnąć wszystkich i wszystko dookoła. Mentalność polaczków. Każdy zgrywa sędziego i mądrego po zdarzeniu. Najlepiej karać lać a nie wychowywać. A może salezjańską szkołę sportową otworzyć - bo coś zmierza do tego kierunku.
Dodano: 04.11.2016 08:30    Przez: ~daniel
DO LORA SZAFRAN- sama odejdź. Widać ,że kompletnie nie znasz problemu i tacy ludzie jak ty sieją tylko ferment w otoczeniu. A żeby ochłonąć proponuję Tobie pobiegać po lesie - najlepiej na złotą górę i z powrotem. Może będzie Ci lepiej.
Dodano: 04.11.2016 08:52    Przez: ~bRwR
Na szczęście Lorek spędził całe swoje urodziny w ratuszu ;) Panie "dyrektorze", karma wraca.
Dodano: 04.11.2016 09:33    Przez: ~monia
Co ty Karolu wypisujesz? Czyli jak twoje dziecko się uderzy to też wzywać pogotowie?
Dodano: 04.11.2016 10:16    Przez: ~Mama
Ciekawe, która dyspozytorka by wysłała kartkę do "zaczerwienienia na twarzy". Niewyobrażalna tragedia ale zastanówcie się co piszecie.
Dodano: 04.11.2016 10:19    Przez: ~asdqw
jezeli myśłisz ze karetka to taksowka ze bedzie do kzdego stłuczenia jezdzila to powazne wypadki nie mialy by karetki i lekarza jak cos napiszesz pomysl
Dodano: 04.11.2016 19:45    Przez: ~Dyzio
skoro tak uważasz, to jak wytłumaczysz konsekwencje-także finansowe, które spadają na gawiedź wzywającą karetkę bez uzasadnionej potrzeby. a takiej nie było w chwili wezwania policji
Dodano: 04.11.2016 21:43    Przez: ~kapone
Jak ma ją wezwać jak go w szkole nie ma
Dodano: 05.11.2016 12:59    Przez: ~nauczyciel
Gdyby w szkole do każdego przejawu przemocy miano wzywać pogotowie, to zabrakłoby karetek. Ludzie ilu jest w szkołach uczniów a ilu nauczycieli. Bójki były, są, będą i żadne działania przed nimi nie uchronią. Winni zostali ustaleni i to oni powinni ponieść odpowiedzialność razem ze swoimi rodzicami. Uważam, że Pani Dyrektor nie ponosi w tym konkretnym przypadku odpowiedzialności.
Dodano: 06.11.2016 20:48    Przez: ~MM
Nie rozumiem winna jest dyrektor wraz z wszystkimi osobami ktorzy byli przy chlopaku po pobicu stwierdzajac ze nie potrzeba karetki wzywac. Trzeba bylo wziasc pod uwage ze mogl wystapic jakis krwiak najgorszy scenariusz ktory sie sprawdzil. Tlumaczenie ze chlopak stal i mial sie swietnie z jakiegos powodu rodzice skierowali sie do szszpitala. Ewidentne zaniechanie obowiązków gdzie powinny zostac wyciagniete konsekwencje dyscyplinarne i nie mowimy tu tylko do zwolnienia ale pociagniecia odpowiedzialnosci prawnnej narazenia zycia. Niestety ale nauczyciele powinni o tym wiedziec.
Dodano: 03.11.2016 21:12    Przez: ~Rodzic
A gdzie pielęgniarka w szkołach~ niestety pracuje po parę godzin bo oczywiście nie ma na nic pieniędzy najlepiej jak nauczyciel znałby się na wszystkim
Dodano: 03.11.2016 21:17    Przez: ~kk
Obejrzyj filmiki jak czytać ze zrozumieniem nie potrafisz
Dodano: 03.11.2016 23:15    Przez: ~Rodzic
wziąć nie wziąść!
Dodano: 04.11.2016 08:33    Przez: ~xwufd
Jesteś Kretynem... Co przerwę są jakieś bójki w szkole szczególnie przed WF albo Religią.... Wzywanie karetki bez uzasadnienia jest karalne.... TO że ktoś dostał po mordzie nie jestem podstawą do wezwania karetki jeśli kontakt jest z pobitym nie ma krwotoku rozległego... Jak by każdy kto został popchnięty miał dostać karetkę to byśmy z Torbami poszli bo byśmy pracowali tylko na podatki które by szły na służbę zdrowia.
Dodano: 04.11.2016 08:48    Przez: ~AVE
Wziąć* :)
Dodano: 04.11.2016 16:43    Przez: ~Hhh
To może trzeba także wyciągnąć konsekwencje wobec policjantów i samych rodziców, którzy byli obecni tuż po zdarzeniu i także nie wezwali karetki pogotowia ?
Dodano: 04.11.2016 17:31    Przez: ~Ania
Monitoringu w szkołach niewiele,psycholog na pół etatu bo na więcej nie ma pieniędzy [miasto],pedagog wysłucha i nic nie wskóra w dokumentach wypisze że rozmowa była i tyle ~niestety realizm w szkole
Dodano: 03.11.2016 21:14    Przez: ~ja
NIC NIE ZASTĄPI DOBREGO WYCHOWANIA ! Rodzice bandyty powinni się tłumaczyć .
Dodano: 03.11.2016 23:36    Przez: ~atop
jeden gowniarz pobił drugiego... a wina po stronie nauczycieli to jest kpina.Demokracja, młodzież ma tylko prawa a żadnych obowiązków ... wina jest tylko rodziców, brak kontroli i czasu na wychowanie jest tylko kariera i kasa i to sie tylko liczy ....a dzieci sie same chowają aż do mometu jak coś sie wydarzy.... wtedy płacz i szukanie winnych nie u siebie w domu tylko w szkole.Żal co zrobiło sie z młodzieżą....
Dodano: 03.11.2016 21:30    Przez: ~zmartwiony ...
Z gówna to właśnie taki komentator jest zbudowany
Dodano: 05.11.2016 09:33    Przez: ~gównie
Karetka,lekarz,policja,ksiądz,akusz pod każdą szkołą brawo ty brawo ja. Tylko dyrektor na stosie spalić Głupole jedne.
Dodano: 03.11.2016 21:35    Przez: ~absolwent
Skoczylas zaorał Lorka jak dzieciaka.Brawo Karol.Tak się gasi karierowiczów.
Dodano: 03.11.2016 21:37    Przez: ~Tony Halik
Dobrze mi odradzano zeby tam dziecka nie puszczac niski poziom zbieranina trudnej młodzieży tak mowili
Dodano: 03.11.2016 21:40    Przez: ~Ja
Zaorać to może ogródek u siebie a wsi gdzie mieszka,karierowicz
Dodano: 04.11.2016 01:04    Przez: ~nyga
Aż sprawdziłam, jak się nazywa ten radny ze sztuczną ręką. Co za bezczelny młokos! Głupkowate uśmieszki, zupełny brak szacunku i pogarda dla innych. Zachowanie pełne arogancji, pychy. Wstyd mi, że mamy takich radnych.
Dodano: 04.11.2016 08:55    Przez: ~wyborca
zawiało pisowskim jadem .... oj Halik Halik.....zaorać to Ty........sobie możesz swoje nieprzemyślane myśli. Dyrektorka do zwolnienia - po co ta dyskusja! Gdybyś Ty Halik nie udzielił pomocy i po pobiciu podopiecznego nie wezwał karetki to dzisiaj odpowiadałbyś za to w sądzie - może nie wiesz? ale jest to karane.
Dodano: 04.11.2016 09:02    Przez: ~brwr
Kara niewspółmierna do winy.Takie jest zdanie nauczycieli i rodziców. A co by było gdyby tego chłopaka nie udało się uratować (dużo nie brakowało)? Dlaczego nie wezwano pogotowia? Co szkoła chciała ukryć? To ja się pytam czy takie maja być autorytety dla uczniów? Taki dla nich przykład? Każdy odpowiada za swoje błędy i za nie ponosi konsekwencje.To powinno dotyczyć również dyrektorki i nauczycieli.Dyrektorem się bywa a rodzi.
Dodano: 03.11.2016 21:37    Przez: ~gosiak
Dużo nie brakowało. Dzięki komu? Rodzice zamiast od razu stawić się w szpitalu to zwlekaj i byli dopiero wieczorem. Jeśli rodzic nie chce to dyrektorka nie ma prawa im się przeciwstawić i zrobić po swojemu. Kapujecie?
Dodano: 03.11.2016 22:35    Przez: ~Właśnie czytam
Patola
Dodano: 03.11.2016 21:42    Przez: ~T
Patola to twoja rodzina
Dodano: 04.11.2016 06:14    Przez: ~Yyyty
Wpadniemy ze skrajności w skrajnośc.Po tym przypadku nawet do zbitego kolana,czy przypadkowego uderzenia w nos i krwotoku będzie wzywana karetka. A potrzebujący będą czekać .
Dodano: 03.11.2016 21:43    Przez: ~uczeń
TY NA ZDJĘCIU NUMER 20 ŚMIESZNY RADNY Z PLATFORMY TO BYŁ NAPAD I POBICIE PRAWIE ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM , SŁOWO BÓJKA DEFINIUJE ART.158 KK GDZIE BIERZE UDZIAŁ CO NAJMNIEJ 2 OSOBY A TY KŁAMCO NIE OCZERNIAJ POSZKODOWANEGO BO CIE CZEKA PROKURATOR - ON BYŁ BITY A DYREKTOR , PEDAGOG I TY PRÓBUJESZ ZAMIEŚĆ SPRAWĘ POD DYWAN