Dzisiaj jest poniedziałek 26 lipca 2021, imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16173) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Nauczyciele z Gimnazjum nr 6 z wizytą u prezydenta Konina 

Dodano: 4.11.2016 10:38
Źródło: LM.pl

Będziemy walczyć do końca – zapowiadają nauczyciele Gimnazjum nr 6 Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Koninie. Dziś rano pojawili się w magistracie. Chcieli spotkać się z prezydentem Józefem Nowickim.

Wczorajsze posiedzenie komisji edukacji i komisji praworządności nie uspokoiło nauczycieli z Gimnazjum nr 6. Tuż przed rozpoczęciem pracy urzędników, pojawili się w Urzędzie Miejskim.

- Nikt nas do tej pory nie wysłuchał, nie dał nam możliwości zrelacjonowania faktów. Zależy nam na tym, żeby prezydent Nowicki miał rzetelną informację z naszych ust, od osób, które wiemy o tej sprawie jak najwięcej – mówili nauczyciele.

Niestety do spotkania z Józefem Nowickim nie doszło. Włodarz miasta jest w podróży służbowej.

- Jeśli Państwo chcą coś przekazać, porozmawiać to jestem do dyspozycji. Mój gabinet jest piętro niżej. Na spotkanie z Panem prezydentem Nowickim musicie się Państwo umówić – mówi wiceprezydent Sławomir Lorek.

 

Nauczyciele z Józefem Nowickim spotkają się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.  

  • Konin. Nauczyciele z Gimnazjum nr 6 z wizytą u prezydenta
Czy dyrektor Gimnazjum nr 6 powinna być odwołana?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gdyby dyrektorka tej szkoły miała honor sama podałaby się do dymisji. Oglądałam program z nią na temat tego wypadku ona się nawet wysłowić nie umie.
Dodano: 4.11.2016 11:15    Przez: ~k.r
Chodziłam do tej szkoły i mogę powiedzieć z czystym sumieniem WIĘKSZEJ PATOLOGII NIE WIDZIAŁAM. Jestem młoda a wiem, że jeśli doszło do bójki lepiej zadzwonić po karetkę bo niektórych obrażeń na pierwszy rzut oka nie widać. Bała się, nie zadzwoniła, chłopak w ciężkim stanie w szpitalu a ona kisiel w gaciach. Niech każdy odpowie za swoje czyny, zarówno dwójka małych bandytów jak i dyrektorka
Dodano: 4.11.2016 12:03    Przez: ~Abc
Zwolinć dyrektorke i koniec tematu . Ręka myje ręke a wiadomo jakie grono pedagogiczne w szkołach jest >Ta baba nie zasłuzyła sobie żeby nawet do dziś piastować to stanowisko. Wiadomo że stracic taka posadę to każdemu było by przykro straćić prace za 6000zł na ręke.. Broni sie jak może ale mam nadzieje że o nie pomoże.
Dodano: 4.11.2016 10:53    Przez: ~Ucześ tej szkoły
Wiem jedno, w życiu nie zapiszę do tej szkoły mojego dziecka!
Dodano: 4.11.2016 10:51    Przez: ~matka
W każdej jest tak samo. Głupkowaci rodzice nie karzą wywierać żadnej presji na dzieciach kretynach. Ja jestem rocznik 79. Za moich czasów dostałby jeden z drugim w łeb i byłby spokój. Teraz nawet ocenami nie można kretyna młodocianego do porządku doprowadzić. Jak nauczyciel użyje tej metody to ląduje u dyrekcji, że ZANIŻA poziom szkoły. Szkoły walczą o rankingi. Tylko ranking się liczy i dyrekcja jest zakładnikiem tego systemu. Nauczyciel nie może krzyknąć, nie może uderzyć, nie może pałami doprowadzić do porządku, nie może nawet do WC wejść.. to co ma zrobić. JA jestem przeciwnikiem tego systemu. Czas to zmienić. Niech będzie jedna szkoła w regionie dla normalnych dzieci, gdzie nauczyciel może wymagać, a jak ktoś chce hodować małpę nie młodego człowieka to niech wysyła do tych poprawnych politycznie małpiarni. Niestety zostaje tylko szkolnictwo prywatne. Na zachodzie to już norma. Do publicznych nie posyła się dzieci z aspiracjami.
Dodano: 4.11.2016 14:07    Przez: ~Ja

KOMENTARZE

Wiem jedno, w życiu nie zapiszę do tej szkoły mojego dziecka!
Dodano: 04.11.2016 10:51    Przez: ~matka
avatar Jak widać czewone nauczycielstwo z Konina nic nie ma do zaoferowania po za postawami roszczeniowymi. O mało co nie zginął przez nich chłopak a oni bronią własnej du..y.Bez wstydu ,honoru,żadnej skruchy czy refleksji.Reforma edukacji musi wejść jak najszybciej,to nie tylko problem jakości nauczania ale zdrowia i życia naszych dzieci.Tak naprawdę to zdegerowane środowisko w 100% nadaje się jedynie do wymiany,wieczne roszczenia,seksedukatorzy,homoeduka moralny syf i zgnilizna wprowadzona do szkół po to by zatruwać umysły młodych Polaków.Komu to służy na pewno nie zbiorowości moralnej.Niemcy podczas okupacji na terenach okupowanych pierwsze co wprowadzili to aborcję na życzenie , domy publiczne,przymusową eutanazję i szkołę na poziomie liczenia do 100 i umiejętności podpisania się.Teraz taki program w wersji light wprowadza nam eurokołchoz po światłym przywódctwem szkopstwa.
Dodano: 04.11.2016 14:03    Przez: Tomasz Kobrzycki
W każdej jest tak samo. Głupkowaci rodzice nie karzą wywierać żadnej presji na dzieciach kretynach. Ja jestem rocznik 79. Za moich czasów dostałby jeden z drugim w łeb i byłby spokój. Teraz nawet ocenami nie można kretyna młodocianego do porządku doprowadzić. Jak nauczyciel użyje tej metody to ląduje u dyrekcji, że ZANIŻA poziom szkoły. Szkoły walczą o rankingi. Tylko ranking się liczy i dyrekcja jest zakładnikiem tego systemu. Nauczyciel nie może krzyknąć, nie może uderzyć, nie może pałami doprowadzić do porządku, nie może nawet do WC wejść.. to co ma zrobić. JA jestem przeciwnikiem tego systemu. Czas to zmienić. Niech będzie jedna szkoła w regionie dla normalnych dzieci, gdzie nauczyciel może wymagać, a jak ktoś chce hodować małpę nie młodego człowieka to niech wysyła do tych poprawnych politycznie małpiarni. Niestety zostaje tylko szkolnictwo prywatne. Na zachodzie to już norma. Do publicznych nie posyła się dzieci z aspiracjami.
Dodano: 04.11.2016 14:07    Przez: ~Ja
Czerwony aparatczyk POwinien POżegnać się już dawno z tym urzędem!!!!
Dodano: 04.11.2016 14:42    Przez: ~ANTYkomuch
Elżbieta Leszczyńska, wielkopolski kurator oświaty pozytywnie zaopiniowała zamiar prezydenta Konina. Jak wiadomo, Józef Nowicki chce odwołać Ludmiłę Woźniak ze stanowiska dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. – Kontrola rzeczywiście potwierdza szereg nieprawidłowości w szkole, w trzech obszarach. W nadzorze pedagogicznym dyrektora nad pracą nauczycieli, w organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz nieprawidłowości w zapewnieniu bezpiecznych warunków uczniom w szkole – powiedziała Elżbieta Leszczyńska.
Dodano: 04.11.2016 15:21    Przez: ~...
Tomaszu Kobrzycki. Nawaliłeś się ?
Dodano: 04.11.2016 18:30    Przez: ~ciekawski
Nigdy nie mow nigdy
Dodano: 04.11.2016 19:05    Przez: ~terazjuzwiem
TyPOwy komuch bije na slepo a tak to on pierwszy POwiniwn odejść,brak tylko rudego pajaca ja na wałach uroniłby łzę.
Dodano: 05.11.2016 08:05    Przez: ~Jagoda
Zwolinć dyrektorke i koniec tematu . Ręka myje ręke a wiadomo jakie grono pedagogiczne w szkołach jest >Ta baba nie zasłuzyła sobie żeby nawet do dziś piastować to stanowisko. Wiadomo że stracic taka posadę to każdemu było by przykro straćić prace za 6000zł na ręke.. Broni sie jak może ale mam nadzieje że o nie pomoże.
Dodano: 04.11.2016 10:53    Przez: ~Ucześ tej szkoły
6000 na rękę? Człowieku z jakiej planety Ty jesteś?
Dodano: 04.11.2016 10:55    Przez: ~A
5600zł .. przepraszam za pomyłke - na planecie ziemia .. plus dodatek jesli prowadzi lekcje. Nie wiesz to milcz
Dodano: 04.11.2016 11:05    Przez: ~były uczeń tej szkoły
Snisz na jawie. Jeszcze napisz ze przeciętny nauczyciel zarabia 5000
Dodano: 04.11.2016 11:15    Przez: ~A
3500 brutto
Dodano: 04.11.2016 11:17    Przez: ~Nauczyciel z 2 letnim staże
Dyrektor szkoły publicznej zarabia średnio 5,7 tys. zł – czytamy w raporcie „Sytuacja i status zawodowy dyrektorów szkół i placówek oświatowych”. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie pensja sięga grubo powyżej 8 tys. zł . ŻRÓDŁO MINISTERSTWO EDUKACJI
Dodano: 04.11.2016 11:21    Przez: ~Koniec tematu.
To są kwoty brutto
Dodano: 04.11.2016 11:26    Przez: ~Wysoki
Chyba mowa o zarobkach wiceprezydentów, bo raczej nie o zarobkach w szkole
Dodano: 04.11.2016 13:05    Przez: ~obiektywny
Ciekawe w jakiej szkole nauczyciel z dwuletnim stażem tyle zarabia?? Toś ty ledwo kontraktowy.
Dodano: 04.11.2016 13:07    Przez: ~mąż nauczycielki
A jednak tyle nie zarabiają prezydenci tylko dyrektorzy szkół. I kwota 6000 zł brutto nie jest najwyższą w Koninie.
Dodano: 04.11.2016 14:09    Przez: ~Mix
3500 TO ZA DUZO BIORĄC POD UWAGE ILE GODZIN MIESIECZNIE WYPRACUJĄ A KOMPETENCJE MARNE DAC PO 2500
Dodano: 04.11.2016 14:58    Przez: ~KSIEGOWY
Oooo,a to klamczuchy w szkole...,bo slyszalem,ze dyr Osieczy zarabia najnizsza krajowa i za nadgodziny nie placa.
Dodano: 04.11.2016 15:15    Przez: ~Mirek
Skąd taka wiedza na temat cudzych zarobków? Co za koszmarna wypowiedź, jaki prymityw
Dodano: 07.11.2016 17:39    Przez: ~Miłka
Żenujące to wszystko. Ciekawe czy szanowni nauczyciele broniliby tak tej pani gdyby to ich dziecko chodziło do tej szkoły i omal życia tam nie straciło! Żenada i wstyd proszę państwa!
Dodano: 04.11.2016 11:03    Przez: ~K.
Nie tylko w tej szkole tak się dzieje! Akurat tak się wydarzyło tragicznie w tym gimnazjum w ostatnim czasie.Dyrektorka Gim 6 nie może być kozłem ofiarnym tego chorego systemu. Wiele jest przypadków tego rodzaju zgłaszanych do Kuratorium i co? I nic.Dzieci i młodzież jest bita ,dręczona i gnębiona psychicznie szczególnie w gimnazjach. Jeśli dziecko targa sie na swoje życie z braku odp. opieki i reakcji ze strony n-la czy dyrekcji, który widział co się dzieje i nie reagował, to w takim razie jest winny i współodpowiedzialny czy nie?
Dodano: 07.11.2016 17:50    Przez: ~Magdalena B
Konsekwencje powinni ponieść uczniowie którzy pobili kolegę a nie dyrektorka!!! Każdy powinien odpowiadać za własne czyny a nie za czyjeś!!!!!
Dodano: 04.11.2016 11:03    Przez: ~kasia
A detektor tej szkoły , Twoim zdaniem, nie zasłużył na poniesienie odpowiedzialności ? Uważasz, że fakt iż niedopełnienie obowiązków zawodowych, w tym przypadku nie wzywając karetki pogotowia do poszkodowanego, jest ok ? No śmiech na sali. Za samą postawę tej kobiety w momencie, kiedy opowiadała o zdarzeniu przed kamerą, wniosłabym o usunięcia jej ze stanowiska.
Dodano: 04.11.2016 12:57    Przez: ~niemaznaczenia
DYREKTOR ODPOWIADA ZA TO CO SIĘ DZIEJE NA TERENIE JEGO SZKOŁY, czy się to komuś podoba czy nie.....
Dodano: 06.11.2016 22:07    Przez: ~oburzona matka.....
Do wszystkich zainteresowanych! Proszę postawić się w sytuacji rodziców pobitego ucznia? Czy też stalibyście za...czy ...nie??? W tym całym nieszczęściu jest szczęśliwe uratowanie ucznia od śmierci. A co byłoby, gdyby...???
Dodano: 04.11.2016 11:04    Przez: ~Do przemyślenia...
a gdy by było nieszczescie i chłopak by zmarł to co dalej by walczyli o dobre imie dyrektorki..?? Banda samozwanczych pseudo nauczycieli.
Dodano: 04.11.2016 11:10    Przez: ~Karol
Do roboty,a nie wieczne łażenie,manifestowanie i obijanie się.
Dodano: 04.11.2016 11:09    Przez: ~tyle
Do roboty a nie hejtowanie na forum.
Dodano: 04.11.2016 11:12    Przez: ~Zxc
Zxc,obiboku zamilcz.
Dodano: 04.11.2016 11:16    Przez: ~pfff
Nauczyciele to najgorsze chamstwo.. myslą ze wszystkie rozumy pozjadali a w domu patologia.
Dodano: 04.11.2016 11:14    Przez: ~TAKA PRAWDA
kim ty jesteś?
Dodano: 04.11.2016 11:59    Przez: ~patalog
Dyrektorem
Dodano: 04.11.2016 12:06    Przez: ~DYREKTOR
od czego ??
Dodano: 04.11.2016 12:07    Przez: ~zx
Widzę,że ciebie w chamstwie mało kto pobija... Jak można uogólniać w taki sposób. W takim razie, moim zdaniem, wszyscy którzy tutaj wypowiadają się negatywnie to też patologia. Czy jest to prawdziwe stwierdzenie???
Dodano: 04.11.2016 13:10    Przez: ~włączcie myślenie
To nie posyłaj dziecka do szkoły. Powodzenia w życiu!Nie zapominaj o tym, ile nauczyciele i szkoła wnieśli w Twoje życie. Jakim trzeba być draniem, żeby takie rzeczy wypisywać!
Dodano: 04.11.2016 13:51    Przez: ~Maja
Nauczyciele,muszą pracować z tą patologią w szkole,bo nie dajesz rady sam wychować.
Dodano: 04.11.2016 18:56    Przez: ~nauczyciel
dokładnie! nawet i w tej szkole znajdzie się pedagoga, który ze swoim synem gimnazjalistą czy licealistą porozumiewa się wyłącznie za pomocą FB, bo do pokoju synka Matce wstęp wzbroniony! ale na lekcji w szkole oczywiście doświadczona Pani Pedagog
Dodano: 04.11.2016 21:52    Przez: ~uderz w stół, a.....
To dlaczego swoich nie potraficie wychować???? dlaczego nie potraficie sami stworzyć szczęśliwych rodzin?
Dodano: 04.11.2016 21:53    Przez: ~do nauczyciela
Wniosek prosty.W tej szkole nigdy nie będzie dobrze,bo widać.że to sitwa i towarzystwo wzajemnej adoracji.
Dodano: 04.11.2016 11:15    Przez: ~yahoo
Gdyby dyrektorka tej szkoły miała honor sama podałaby się do dymisji. Oglądałam program z nią na temat tego wypadku ona się nawet wysłowić nie umie.
Dodano: 04.11.2016 11:15    Przez: ~k.r
jak to sportowiec