Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15703) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Kurator oświaty za odwołaniem ze stanowiska Ludmiły Woźniak

Dodano: 4.11.2016 15:08
Źródło: LM.pl

Szereg nieprawidłowości wykrytych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest podstawą pozytywnej opinii w sprawie zamiaru zwolnienia dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie – Ludmiły Woźniak.

Po ubiegłotygodniowej bójce, do jakiej doszło w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Koninie, gimnazjum zostało poddane kontroli bezpieczeństwa zleconej przez Urząd Miejski oraz kontroli Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Wyniki tej ostatniej dziś trafiły do dyrektora szkoły.

- Wykryliśmy szereg nieprawidłowości, które dotyczą trzech obszarów. Po pierwsze są to nieprawidłowości w nadzorze pedagogicznym dyrektora nad pracą nauczycieli, a ponadto w zapewnieniu bezpiecznych warunków uczniom podczas pobytu w szkole i w końcu organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej

– mówi Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu.

Szczegółów wykrytych nieprawidłowości kurator oświaty zdradzić nie chciała. Dyrektor Ludmiła Woźniak ma teraz 7 dni na ustosunkowanie się do protokołu pokontrolnego i wniesienia zastrzeżeń. Elżbieta Leszczyńska poinformowała także, że w oparciu o wyniki kontroli, zdecydowała o wydaniu pozytywnej opinii zamiaru zwolnienia ze stanowiska dyrektor Gimnazjum nr 6. Przyznała, że wzięła pod uwagę pismo od nauczycieli w sprawie obrony dyrektor Woźniak.

- Stoję na straży interesu publicznego, czyli konkretnie interesu dziecka. Niezależnie od tego jak pozytywnie oceniałabym inne, poprzednie działania pani dyrektor to obecna sytuacja i sposób funkcjonowania szkoły pokazuje, że nie mogę mieć pewności jak będzie zorganizowana szkoła na przyszłość

– mówi Elżbieta Leszczyńska.

Decyzja co do zwolnienia w trakcie roku szkolnego dyrektora Gimnazjum nr 6 leży teraz w gestii prezydenta miasta. Najprawdopodobniej Józef Nowicki podejmie ją w przyszłym tygodniu.  

Czy dyrektor Gimnazjum nr 6 powinna być odwołana?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dzisiaj rodzice przede wszystkim chcą mieć spokój dziecko niech siedzi przy komputerze telefonie konsoli i nie zawraca głowy. Rozmów zero dzieci wychowują się same. Ale pretensje to już rodzice mają do wszystkich w około.
Dodano: 4.11.2016 15:41    Przez: ~Niestety
SYTuacja może zdażyć sie w każdej szkole. znalezli "kozła ofiarnego"- bo ktoś musiał za to beknąć. A gdzie ci co pobili, ich rodzice- niestety smutna polska rzeczywistość i sprawiedliwość...
Dodano: 4.11.2016 15:28    Przez: ~mama
A będzie jeszcze gorzej, bo dzisiejsza młodzież i ich sposób wychowania to żenada!
Dodano: 4.11.2016 15:35    Przez: ~Rodzic starej daty
Tak łatwo dzisiaj opluć człowieka.. media pisały co chciały ludzie brali to za prawdę a kozioł ofiarny się znalazł. Kilkanaście lat pracy człowieka zostaje wrzucone do kosza a ludzie jeszcze się cieszą... Zaczynajmy od siebie bo cała ta tragedia to przede wszystkim wina rodziców oprawców to oni "wychowali" bestie nie ludzi
Dodano: 4.11.2016 15:34    Przez: ~Masakra
A będą jeszcze bardziej podli.. takie czasy, brak moralności, upadek wartości, brak autorytetów etc.
Dodano: 4.11.2016 15:38    Przez: ~Nie podły człowiek

KOMENTARZE

Teraz się zacznie nagonka - dalej hejterzy do klawiatur i pisać swoje wypociny !
Dodano: 04.11.2016 15:24    Przez: ~Kapitan Sowa
Będziemy mieli kolejny stos i spłonie czarownica. Ostatnia czarownica na ziemiach polskich spłonęła w 1811 r. Pierwsza zaczęła go układać mieszczka Zosia Uciekinierka. Dobrze, że dyrekcji nie postanowili łamać kołem, chociaż na komisji były nieśmiałe propozycje, mające na celu objęcie również tym inne dyrekcje. Rajca Szczurołap z Brzezińca przy tym obstawał, ale przyduszono go ozonem i zaprzestał swoich, niecnych praktyk. Obcy rajca może sobie pozwalać w naszym grodzie, gdzie nasi rajcy są do niczego i jakby nie mieli, tych no... XXI w. i stos, ale jak gród rządzony byle jak, to znajdują się tacy, którzy lubią patrzeć na ogień gdzie płonie czarownica.
Dodano: 04.11.2016 19:37    Przez: ~koluś
SYTuacja może zdażyć sie w każdej szkole. znalezli "kozła ofiarnego"- bo ktoś musiał za to beknąć. A gdzie ci co pobili, ich rodzice- niestety smutna polska rzeczywistość i sprawiedliwość...
Dodano: 04.11.2016 15:28    Przez: ~mama
Lepiej niech rodziców odwołają tego bandyty !
Dodano: 04.11.2016 15:41    Przez: ~atop
w SP4 nigdy by coś takiego się nie wydarzyło-tam są odpowiednie procedury
Dodano: 04.11.2016 15:42    Przez: ~znawca tematu
Zgadzam się z tobą. Kozioł ofiarny jest i spokój. Poda się w mediach i ucichnie. Czy ktoś zastanowił się nad przyczyną tej sytuacji? Skąd tyle agresji w młodzieży? Co zrobić by nie powtórzyła się taka sytuacja? Uważacie,że samo zastąpienie dyrektora nowym coś da? Dyrektor tej szkoły przedstawił wytyczne do wezwania pogotowia. Przecież to były właśnie te procedury. Tu nie zawinił człowiek tylko system. Chodzi o wezwanie pogotowia. Nie mam na myśli tych, którzy w bójce uczestniczyli. Niestety każdy ponosi w jakimś stopniu winę, również kuratorium, miasto i rodzice.
Dodano: 04.11.2016 16:48    Przez: ~Nie subiektywna
No ci co pobili również zostaną ukarani, ale tym zajmie się już policja i sąd i kurator...
Dodano: 04.11.2016 19:07    Przez: ~Sp
Nie, nie może zdarzyć się w każdej szkole! Bojka - tak ale nie udzielenie pomocy - Nie! Ci co tak rozpaczają nad głową pani dyrektor nie patrzą na problem z perspektywy rodzica, który posyła swe spokojne, normalne dziecko do szkoły. Proszę nie uogolniać że są tylko nieodpowiedzialni rodzice. W szkołach mają zapewnić bezpieczeństwo i edukację - czy to wiele?
Dodano: 06.11.2016 09:42    Przez: ~Aneta
Proponuję Grzegorza na dyrektora wtedy będzie lepiej !
Dodano: 04.11.2016 15:29    Przez: ~koszykarz
Grzegorz to co najwyżej może Ci piłkę rzucić
Dodano: 04.11.2016 15:35    Przez: ~Ta
albo Darka od szermierki
Dodano: 04.11.2016 16:02    Przez: ~hi
Przecież Pisiory już mają kandydata na dyrektora
Dodano: 04.11.2016 18:59    Przez: ~Erwin
Pani juz podziekujemy.
Dodano: 04.11.2016 15:29    Przez: ~Boos
no i fajnie...
Dodano: 04.11.2016 15:30    Przez: ~...
avatar No ku..a!Jak dlugo można zwalniać dyrektora szkoły!?
Dodano: 04.11.2016 15:31    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzycki ogol starej cycki
Dodano: 04.11.2016 17:14    Przez: ~Filip golasz
...ale o so chozi?
Dodano: 04.11.2016 15:33    Przez: ~pijaczek Zdzisiu
Tak łatwo dzisiaj opluć człowieka.. media pisały co chciały ludzie brali to za prawdę a kozioł ofiarny się znalazł. Kilkanaście lat pracy człowieka zostaje wrzucone do kosza a ludzie jeszcze się cieszą... Zaczynajmy od siebie bo cała ta tragedia to przede wszystkim wina rodziców oprawców to oni "wychowali" bestie nie ludzi
Dodano: 04.11.2016 15:34    Przez: ~Masakra
A będzie jeszcze gorzej, bo dzisiejsza młodzież i ich sposób wychowania to żenada!
Dodano: 04.11.2016 15:35    Przez: ~Rodzic starej daty
Dzisiaj rodzice przede wszystkim chcą mieć spokój dziecko niech siedzi przy komputerze telefonie konsoli i nie zawraca głowy. Rozmów zero dzieci wychowują się same. Ale pretensje to już rodzice mają do wszystkich w około.
Dodano: 04.11.2016 15:41    Przez: ~Niestety
....bestie? z tego co wiem osoba która ,,wymierzała sprawiedliwość" ponosi tego konsekwencje. Szkoda , że w odniesieniu do całej tej sytuacji, nikt nie bierze pod uwagę zachowania poszkodowanego, rozumiem, że aktualnie jest on ofiarą:-(
Dodano: 04.11.2016 15:49    Przez: ~rodzic
tak wygląda leczenie skutków a nie przyczyn.
Dodano: 04.11.2016 16:00    Przez: ~gryfon
wynikiem tej pracy sa bandy grasujace po szkole ??? Gimnazja do likwidacji !!!
Dodano: 04.11.2016 16:26    Przez: ~Welfer
Welfer,za 3 lata powiesz że podstawówki do likwidacji,bo wszystko się tam przeniesie,pozniej sam zacznij się likwidować,bo tu chodzi o wiek rozwojowy a nie rodzaj szkoły ale wiesz żeby być tego świadomy to trzeba było słuchać w podstawówce o ile ja ukończyłes
Dodano: 05.11.2016 15:56    Przez: ~brak świadomości jporażająca
Ta pani dyrektor jest już od wielu lat beznadziejną dyrektorką. Jak sięgnę pamięcią - od lat przed tą szkoła było niebezpiecznie i nikt z tym nic nie robił, dzieciaki z nożami w ręce się tłukły, policja itp. Nie znam innej tak złej szkoły w Koninie jak ta. I nie we wszystkich szkołach tak się dzieje jak w tej.
Dodano: 06.11.2016 22:22    Przez: ~ZZgroza
Ludmila Woźniak to rzetelny, solidny człowiek, bardzo pracowita osoba. Jeden - dramatyczny, oczywiście - incydent ma przesadzić o Jej losie? Spróbujcie zarządzać takim gimnazjum. To mogło zdarzyć się wszędzie. Czy internauci i media rządzą szkolna rzeczywistością? Lumila, szczerze Ci współczuję. Nie pracuję w Gimnazjum 6.
Dodano: 04.11.2016 15:35    Przez: ~Polonistka
Liczą się czyny a nie słowa . Zlikwidować ta wylęgarnie patologii !!! Tylko 8 lat kontroli , a jeżeli chodzi o półgłówków którzy mówią o tym ze 8 klasy będą z młodzikami i to jest problem - DO ZOO SIĘ NADAJECIE JAK MACIE Z TYM PROBLEM !!!
Dodano: 04.11.2016 17:00    Przez: ~Praktyk
Kontrole z kuratorium ujawnily duzo powaznych nieprawidlowosci ze strony dyrektor szkoly sluchajcie z uwagą wypowiedz na wideo sprawa oczywista ,nieudolny dyr. szkoly musi odejsc poniewaz stwarza zagrozenie dla dzieci i szkoly
Dodano: 04.11.2016 17:23    Przez: ~niepedagog
Nie rozumiem jednej rzeczy. Jeżeli w sądzie stawia się komuś zarzuty to przedstawia i uzasadnia się je. Natomiast w tym przypadku, zwołuje się konferencję prasową i mówi się,że są nieprawidłowości, nie mówiąc konkretnie jakie. To jakbym powiedział,że przedstawiam zarzut za popełnienie czynu podlegającego karze nie konkretyzując jakiego. Grubymi nićmi to szyte
Dodano: 04.11.2016 17:41    Przez: ~Obywatel
Jak można apelować o niewydawanie wyroku, skoro samemu już się wyrok wydało. Nonsens.
Dodano: 04.11.2016 17:44    Przez: ~Nonsens
To nie jeden i nie incydent droga pani polonistko, w tej szkole od lat jest źle. Nie znam gorszej szkoły w Koninie. Nie ma pani pojęcia o czym pisze. Natomiast ja tak, kontrolując tą szkołę. Powinniście mieć nowego dyrektora, który pokaże wam, jak się pracuje w dobrej szkole, bo nie macie o tym pojęcia.
Dodano: 06.11.2016 22:27    Przez: ~kontroler
Chodziliście do tej szkoły szanowni obrońcy Pani Dyrektor ? :D to jest jedna wielka patologia Panie i Panowie. Odpowiedzialność zawsze leży po stronie dowódcy brygady w tym wypadku jest nim dyrektor, ktoś kto nie umie wziąć odpowiedzialności na sobie nie powinien być dyrektorem. Do dymisji szanowna Pani dyrektor winna podać się sama, nie bez powodu broni stanowiska w grę zapewne wchodźą inne tematy które wyjdą na jaw jak ją odwołają.
Dodano: 08.11.2016 09:36    Przez: ~Dowódca ponosi winę za lud
pani dyrektor należy współczuć,bandziory, których rodzice nie potrafili wychować chodzą po szkolnym korytarzu,prężą muskuły i śmieją się z polskiego wymiaru sprawiedliwości .smutne ale jeszcze bardziej smutne, jest to,ze pan prezydent przestraszył się pisu i pani Itman. wstyd panie prezydencie
Dodano: 09.11.2016 09:48    Przez: ~maria55
ile jadu w ludziach ????????? bij zabij !!! ogarnijcie się podli ludzie
Dodano: 04.11.2016 15:35    Przez: ~zniesmaczona ludzką zawisci
A będą jeszcze bardziej podli.. takie czasy, brak moralności, upadek wartości, brak autorytetów etc.
Dodano: 04.11.2016 15:38    Przez: ~Nie podły człowiek
"zniesmaczona ludzką zawiścią" - a posłuchałaś siebie samej, ile ty masz jadu? Zobacz co napisałaś..
Dodano: 06.11.2016 10:20    Przez: ~kazdy niech zacznie od siebi
1 z 9
123456789>>