Dzisiaj jest czwartek 13 maja 2021, imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16588) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mustang ma szansę na drugie mistrzostwo Polski. Fi ... (1)Konin. Na Warszawskiej pożar samochodu. Dym widocz ... (3)

Minister MEN poinformowała o decyzji prezydenta Konina 

Dodano: 8.11.2016 19:22
Źródło: LM.pl

Minister edukacji narodowej poinformowała na konferencji prasowej o zwolnieniu dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. Magistrat wypowiedzi Anny Zalewskiej nie komentuje.

Bójka w konińskim gimnazjum stała się głośna w całym kraju. Sprawa dotarła również do Ministerstwa Edukacji Narodowej. O przyszłości dyrektor Ludmiły Woźniak, która od 16 lat piastuje to stanowisko, mógł zdecydować jedynie organ prowadzący szkołę, czyli prezydent.

Po analizie wniosków z kontroli pracowników Urzędu Miejskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz po spotkaniach z gronem pedagogicznym Gimnazjum nr 6, Józef Nowicki dziś podjął decyzję. Jaką? Tego nie wiadomo. Jak wyjaśniła Joanna Szydłowska, kierownik biura prezydenta, Ludmiła Woźniak przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dopóki nie otrzyma pocztą pisma z magistratu, miasto nie będzie udzielać informacji na ten temat.

Tymczasem, krótko po przekazaniu tego komunikatu, odbyła się konferencja prasowa minister edukacji – Anny Zalewskiej i premier Beaty Szydło. Mówiąc o reformie edukacji wspomniała m.in. o bezpieczeństwie w szkole i przytoczyła przykład konińskiego gimnazjum.

- Nie pracuje już dyrektor, rzeczywiście został zwolniony przez prezydenta. Też na moją prośbę – powiedziała minister Zalewska.

Joanna Szydłowska przyznaje, że w miniony piątek wpłynęło do konińskiego magistratu pismo z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Rzeczywiście pani minister Zalewska zwróciła się z prośbą do pana prezydenta, aby w zaistniałych okolicznościach zechciał rozważyć możliwość zastosowania przepisów odpowiednich przepisów ustawy o systemie oświaty i odwołania dyrektora szkoły – mówi Joanna Szydłowska.

Kierownik biura prezydenta wypowiedzi minister Anny Zalewskiej komentować nie będzie. Podkreśla natomiast, że decyzję prezydenta zaprezentuje opinii publicznej dopiero po skutecznym doręczeniu pisma Ludmile Woźniak.  

Wideo dzięki uprzejmości tvn24.pl

  • Minister edukacji poinformowała o decyzji prezydenta Konina?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nie znam tej Pani,nie wiem jakim jest czlowiekiem ale tylka sądząc po wywiadzie jakiego udzieliła owa Pani z szyderczym uśmiechcem na twarzy śmiem twierdzić,że nie takie zachowanie przystoi dyrektor szkoly,cóż teraz chyba w kolejnym wywiadzie na temat odwolania ze stanowiska takiego uśmiechu byśmy nie zobaczyli
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~kobieta
W przypadku pobitego Kuby zawinili także dorośli- niestesty. Nie dopilnowali na przerwie nauczyciele. Jednak nigdzie nie było słychać przeprosin z ich strony. Może przeoczyłem to ?
Dodano: 8.11.2016 19:59    Przez: ~Jan
Pan prezydent Nowicki może w końcu przemówi, bo już nawet pani minister go wyręcza.
Dodano: 8.11.2016 19:56    Przez: ~wyborca
W koncu.Kazdy rozsadny czlowiek czekal na to.
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~Mirek
No to pochoruje teraz pani Ludmiła, pochoruje!!! kasa i tak będzie płynąć na konto
Dodano: 8.11.2016 20:06    Przez: ~koninjaki

KOMENTARZE

Jest mi niezmiernie przykro, Ludmiła. Nie zasluzylas na to. Trzymaj się. Wiele osób ciepło o Tobie myśli.
Dodano: 08.11.2016 19:37    Przez: ~Polonistka
A co w tej zapyzialej wiosce trzeba zrobić abyś już więcej się nie udzielał???
Dodano: 08.11.2016 23:56    Przez: ~no co
Nie zamierzam w żaden sposób ani bronić ani atakować sz.p. Ludomiły, ale kiedy rada miasta (a poważniej to prokuratura) ukarze organizatorów i promotorów "czarnego marszu" za podżeganie do morderstwa niezliczonej liczby dzieci zgodnie z art. 18 i 148 kodeksu karnego? Sprawa gim.nr 6 jest śmieszna w porównaniu ze sprawą marszy ciemnogrodu.
Dodano: 09.11.2016 04:54    Przez: ~Jj
Pani dyrektor, pokazała klasę, w wywiadach które udzielała, twierdziła że sprawa jest rozwojowa i nic nie może powiedzieć,teraz, kiedy jest juz decyzja, uciekła jak szczur z tonącego okrętu!Żal mi tych wszystkich nauczycieli, których ciągała za sobą po urzędach, którzy jak watacha wilków, ślepo szła za nią wierząc, że uratują jej skórę!Właściwie to pokazała, ja kierowała tą placówką przez te 16 lat pracy!
Dodano: 09.11.2016 10:19    Przez: ~wstyd na cały kraj
Jeżeli p. Minister rozstrzyga sprawy nie zapoznając się dokładnie z faktami, tylko robi to po doniesieniach medialnych to tylko mogę pogratulować fachowości. Już boję się o swoje dzieci ze względu na wprowadzaną reformę. Trudno, uczyć będą się poza granicami naszego kraju i w innym języku. Na szczęście jeszcze na to mnie stać.
Dodano: 09.11.2016 11:03    Przez: ~Mama
Do wstyd na cały kraj: Wstyd na cały kraj polega na tym, że PiS upolityczniło tę sprawę i że zastępca prezydenta tak szybko chciał się pozbyć problemu. Wstydem jest, że zabrakło cywilnej odwagi i że zniszczono człowieka. A Ty nie feruj takich sądów. Jeśli 16 lat kierowała tą szkołą, do której chodziła młodzież z trudnych środowisk i nic się nie stało PRZEZ TYLE LAT, to zwyczajnie miała pecha. Paradoks życia społecznego polega na tym, że jako niczym nie wyróżniający się mieszkaniec mogę wskazać Ci kilka miejsc w Koninie, gdzie sprzedaje się narkotyki. Policji, rządu, samorządu tam nie ma. Pani Zalewskiej, pani Itman - też nie. Nie lubią zwalniać z pracy dilerów. Ale panią Woźniak się udało.
Dodano: 09.11.2016 12:41    Przez: ~Zorro
W koncu.Kazdy rozsadny czlowiek czekal na to.
Dodano: 08.11.2016 19:51    Przez: ~Mirek
Mirku, nie rozsądny, a wręcz przeciwnie. Każdy rozsądny czekałby na rozstrzygnięcie sprawy przez instytucje do tego przeznaczone, tj. prokuraturę i sąd, a nie sam feruje wyrok na podstawie jakiegoś programu, który nie ukazał jak było naprawdę, ale tak by zwiększyć swą oglądalność grając na emocjach opinii publicznej.
Dodano: 08.11.2016 21:23    Przez: ~Piotr
nie znam tej Pani,nie wiem jakim jest czlowiekiem ale tylka sądząc po wywiadzie jakiego udzieliła owa Pani z szyderczym uśmiechcem na twarzy śmiem twierdzić,że nie takie zachowanie przystoi dyrektor szkoly,cóż teraz chyba w kolejnym wywiadzie na temat odwolania ze stanowiska takiego uśmiechu byśmy nie zobaczyli
Dodano: 08.11.2016 19:51    Przez: ~kobieta
A Ty pewnie masz skwaszoną minę kobieto. Nie wiem jak można być dorosłym człowiekiem i oceniać książkę po okładce. Brawa Ty.
Dodano: 09.11.2016 12:43    Przez: ~Zorro
Nie rozumiem, przez zachowanie młodocianych degeneratów, dyrektorka cierpi jakby to ona pobiła pokrzywdzonego. Brak słów, radzę się dobrze zastanowić bo dzisiaj siedząc spokojnie w domowym zaciszu osądzacie dyrektorkę, a jutro być może przez nieumyślną decyzję będą osądzać Was i nie łatwo będzie udowodnić swoją rację...
Dodano: 08.11.2016 19:54    Przez: ~nietędydroga
Ten "młodociany degenerat" to bardzo młody człowiek. Czemu wcześniej nauczyciele, dyrekcja nie widziała tego. A ja uważam, że nie chcieli widzieć. 18 godzin tygodniowa szybko mija i lepiej nie widzieć, nie odzywać się.
Dodano: 08.11.2016 20:02    Przez: ~tezmatka
Ma Pani rację dyrektorka powinna zgłaszać każdą agresję na policję, tylko czy rodzicom uczniów podobałoby się wtedy gdyby 1/3 z nich musiała odbierać dzieci z komendy lub gościć kuratora w domu? Zawsze zwykli ludzie będą osądzać i wytykać błędy osoby postawionej wyżej, a proszę mi wierzyć, mimo szczerych chęci nie łatwo spełnić wszystkie przepisy prawa. Łatwo natomiast mówić innym jak powinno się to zrobić.
Dodano: 08.11.2016 20:25    Przez: ~nietędydroga
Też matka,zastanow się co piszesz,pretensje to do rodziców że to oni tego nie widzieli,jakie dzieci wychowują,ludzie pomyslcie choć raz zanim coś durnego napiszecie
Dodano: 09.11.2016 00:27    Przez: ~anty hejter
Do nietędy droga: I bardzo dobrze. Jak parę razy odbiorą bachora z komendy to może zaczną myśleć. I przed pracodawcą wstyd. A jak posiedzi na dołku do matki fajrantu i dostanie parę razy pałą przez giry to mu się odechce siania wiochy.
Dodano: 09.11.2016 12:45    Przez: ~Tędy droga
Pan prezydent Nowicki może w końcu przemówi, bo już nawet pani minister go wyręcza.
Dodano: 08.11.2016 19:56    Przez: ~wyborca
Co on na to może,że już nie może!!!
Dodano: 08.11.2016 20:58    Przez: ~CCCP
Bardzo stary człowiek i nie może .
Dodano: 08.11.2016 21:00    Przez: ~LOREncjo
Zgadzam się w tym Koninie to komuna rządzi nieprzerwanie od 1945 r.Co za miasto szkoda słów.
Dodano: 10.11.2016 19:55    Przez: ~Gienek
Ale jaja!!!!
Dodano: 08.11.2016 19:58    Przez: ~m
W przypadku pobitego Kuby zawinili także dorośli- niestesty. Nie dopilnowali na przerwie nauczyciele. Jednak nigdzie nie było słychać przeprosin z ich strony. Może przeoczyłem to ?
Dodano: 08.11.2016 19:59    Przez: ~Jan
Taaa, już widzę jak przepraszają... przecież to wina rodziców i dzieci.
Dodano: 08.11.2016 20:16    Przez: ~....
Za co mają przeprosić niby? Propozycja: jeden nauczyciel na jednego ucznia. Ciekawe czy wtedy będziecie zadowoleni? Rodzice z reguły mają jedno lub dwoje dzieci i nie dają często rady upilnować, a nauczyciel powinien najlepiej 100 od razu, bo przecież od tego jest. Zastanów się, proszę, zanim takie niedorzeczności znów będziecie pisać. Przeprosić to powinni Ci, którzy pobili i ich rodzice. Wychodzi bezstresowe wychowanie. Za moich szkolnych lat nikomu nawet do głowy by to nie przyszło, jeden z drugim dostałby linijką po łapach i nie próbowałby wymyślać czegoś takiego, a w domu dostałby jeszcze od rodziców, że w szkole rozmawiał.
Dodano: 08.11.2016 21:34    Przez: ~Mama starej daty jak widać
Przeoczyłeś. Nauczyciele wchodzili do toalet podczas przerwy. Jest zapis z monitoringu.
Dodano: 09.11.2016 12:47    Przez: ~Blabla
Czego nie dopilnowali??Ludzie,czy wy wymagacie od naucycieli zeby na przerwach stali w toaletach i patrzyli na chlopcow sikajacych do pisuarow?!! Zebyscie pozniej mogli ich posadzic o niecne czyny ....do diabla,myslcie troche!!!!,amoze kamerki w kazdej kabince??? Sami sobie zainstalujcie...
Dodano: 10.11.2016 23:38    Przez: ~Bnbn
jaka minister takie komentarze - akurat zwolnienie człowieka (osobiście się z tą decyzją nie zgadzam) wpłynie na bezpieczeństwo w szkole... lepiej niech się zajmie pisaniem tej swojej pseudo reformy na kolanie w 2 tygodnie bo na długo paliwa już nie starczy. w końcu nawet ciemna masa przestanie wierzyć w ten populizm, a Pani dyrektor moim zdaniem jest kozłem ofiarnym i mam nadzieje, że będzie dowodzić swoich racji w sądzie bo na pewno wygra
Dodano: 08.11.2016 20:04    Przez: ~żenua
Też uważam,że wygra, bo ten publiczny linczowali niczym nie był uzasadniony. Za stracone zdrowie, pracę i dobre imię ludzie, którzy tego linczu się dopuścili powinni ponieść konsekwencje. Lubicie karać,to domagajcie się ukarania winnych tego linczu również.
Dodano: 08.11.2016 21:39    Przez: ~Logiczny
Wygra na fujarce.
Dodano: 09.11.2016 19:54    Przez: ~wielokropek
już dawno powinna być wyrzucona z pracy dyscyplinarnie