Dzisiaj jest wtorek 22 czerwca 2021, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16379) SPORT FORUM FIRMY (5611) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kazimierz Biskupi. Będą szczepić podczas pikniku. ... (5)Nasze sprawy - zapowiedź (3)

Minister MEN poinformowała o decyzji prezydenta Konina 

Dodano: 8.11.2016 19:22
Źródło: LM.pl

Minister edukacji narodowej poinformowała na konferencji prasowej o zwolnieniu dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. Magistrat wypowiedzi Anny Zalewskiej nie komentuje.

Bójka w konińskim gimnazjum stała się głośna w całym kraju. Sprawa dotarła również do Ministerstwa Edukacji Narodowej. O przyszłości dyrektor Ludmiły Woźniak, która od 16 lat piastuje to stanowisko, mógł zdecydować jedynie organ prowadzący szkołę, czyli prezydent.

Po analizie wniosków z kontroli pracowników Urzędu Miejskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz po spotkaniach z gronem pedagogicznym Gimnazjum nr 6, Józef Nowicki dziś podjął decyzję. Jaką? Tego nie wiadomo. Jak wyjaśniła Joanna Szydłowska, kierownik biura prezydenta, Ludmiła Woźniak przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dopóki nie otrzyma pocztą pisma z magistratu, miasto nie będzie udzielać informacji na ten temat.

Tymczasem, krótko po przekazaniu tego komunikatu, odbyła się konferencja prasowa minister edukacji – Anny Zalewskiej i premier Beaty Szydło. Mówiąc o reformie edukacji wspomniała m.in. o bezpieczeństwie w szkole i przytoczyła przykład konińskiego gimnazjum.

- Nie pracuje już dyrektor, rzeczywiście został zwolniony przez prezydenta. Też na moją prośbę – powiedziała minister Zalewska.

Joanna Szydłowska przyznaje, że w miniony piątek wpłynęło do konińskiego magistratu pismo z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Rzeczywiście pani minister Zalewska zwróciła się z prośbą do pana prezydenta, aby w zaistniałych okolicznościach zechciał rozważyć możliwość zastosowania przepisów odpowiednich przepisów ustawy o systemie oświaty i odwołania dyrektora szkoły – mówi Joanna Szydłowska.

Kierownik biura prezydenta wypowiedzi minister Anny Zalewskiej komentować nie będzie. Podkreśla natomiast, że decyzję prezydenta zaprezentuje opinii publicznej dopiero po skutecznym doręczeniu pisma Ludmile Woźniak.  

Wideo dzięki uprzejmości tvn24.pl

  • Minister edukacji poinformowała o decyzji prezydenta Konina?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nie znam tej Pani,nie wiem jakim jest czlowiekiem ale tylka sądząc po wywiadzie jakiego udzieliła owa Pani z szyderczym uśmiechcem na twarzy śmiem twierdzić,że nie takie zachowanie przystoi dyrektor szkoly,cóż teraz chyba w kolejnym wywiadzie na temat odwolania ze stanowiska takiego uśmiechu byśmy nie zobaczyli
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~kobieta
W przypadku pobitego Kuby zawinili także dorośli- niestesty. Nie dopilnowali na przerwie nauczyciele. Jednak nigdzie nie było słychać przeprosin z ich strony. Może przeoczyłem to ?
Dodano: 8.11.2016 19:59    Przez: ~Jan
Pan prezydent Nowicki może w końcu przemówi, bo już nawet pani minister go wyręcza.
Dodano: 8.11.2016 19:56    Przez: ~wyborca
W koncu.Kazdy rozsadny czlowiek czekal na to.
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~Mirek
No to pochoruje teraz pani Ludmiła, pochoruje!!! kasa i tak będzie płynąć na konto
Dodano: 8.11.2016 20:06    Przez: ~koninjaki

KOMENTARZE

Pedagog też powinien wylecieć ( ta gruba baba ) w koncu tęz brała udzia w tuszowaniu sprawy.
Dodano: 08.11.2016 20:12    Przez: ~Roland
Nie rozumiem co pis ma do Wielkopolski czy naszego miasta. Nasz region pretenduje o miano wolnego od pis.
Dodano: 08.11.2016 20:17    Przez: ~Welkopolska Wolna od pis
Jak widac pisuary maja wplyw na Jozia cianahdusia.
Dodano: 09.11.2016 08:53    Przez: ~yttt
nauczyciel powinien wchodzic z uczniami do lazienki i pomagac im sikac..najlepiej..tylko wtedy znowu inne paragrafy
Dodano: 08.11.2016 20:24    Przez: ~wyrozumiały
Jeżeli zwolniono Panią dyrektor to kolej na następnych, którzy sprawują nadzór od z - ca prezydenta po kuratorium kończąc na MEN. Ruch należy od rządzących na poszczególnych szczeblach.
Dodano: 08.11.2016 20:28    Przez: ~gol
Lącznie z kierownikiem oświaty ,jakie jest wsparcie -żadne .....chowa się ta pani za prezydentem.....
Dodano: 09.11.2016 20:51    Przez: ~iga
Trochę to chore moim zdaniem zawinił bardziej nauczyciel który miał dyżur na przerwie, a on nadal pracuje.
Dodano: 08.11.2016 20:29    Przez: ~Normalny
a moim zdaniem najbardziej zawinił ten który pobił a poza nim ci którzy byli z nim w toalecie i nie zareagowali - oto winni i kropka :)
Dodano: 08.11.2016 21:04    Przez: ~Obserwator :)
Pani katechetka dyżurowała, ona do toalety nie wejdzie, bo zobaczyłaby chłopcom nieprzyzwoite części ciała. I co ? Miałaby grzech.
Dodano: 09.11.2016 19:57    Przez: ~ministrant
Pani Minister poprosiła Prezydenta żeby zwolnił dyrektorkę. Jeżeli rzeczywiście zrobił to na prośbę Pani Minister to jest bezprawie! Jutro Minister poprosi żeby na jej miejsce zatrudnić Macierewicza i obudzimy się w nowej rzeczywistości, a lekcje będą się zaczynały od apelu ...
Dodano: 08.11.2016 20:44    Przez: ~żenada
Pani z MEN już wie , że Pani dyrektor jest zwolniona ciekawe, podobnie z tą reformą wszystko jest na cacy !!!!!!!!!! pożyjemy zobaczymy co wyniknie z tej reformy, szkoda dzieci.
Dodano: 08.11.2016 20:45    Przez: ~pol
Jakie wnioski zostały wyciagniete przez grono pedagogiczne? Czy byli tak skoncentrowani na bronieniu siebie nawzajem?
Dodano: 08.11.2016 20:55    Przez: ~Jan
Pewnie, dzisiaj dzieci i rodzice to w szkole święte krowy... uwagi nauczycieli podczas dyżurów uczniowie mają gdzieś. Dzisiaj szkoła nie ma żadnych narzędzi na karanie "niesfornych" uczniów. A rodzic i uczeń ma, najlepiej skargę w odpowiednie miejsce złożyć...
Dodano: 08.11.2016 21:02    Przez: ~Ministerstwo Głupich Krokó
Brawo prezydencie brawo minister Zalewska...ta baba już nigdy nie powinna uczyć w żadnej szkole..Za jej głupi uśmieszek i Nie wezwanie karetki....bezczelność i znieczulica.
Dodano: 08.11.2016 21:24    Przez: ~Konin
nie wezwznie karetki nie ma tu nic do zarzucenia,,nawetbyło zadnych objawow !
Dodano: 09.11.2016 09:06    Przez: ~ola
2 z 7
<<1234567>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.