Dzisiaj jest wtorek 22 czerwca 2021, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16342) SPORT FORUM FIRMY (5611) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kazimierz Biskupi. Będą szczepić podczas pikniku. ... (7)Nasze sprawy - zapowiedź (3)

Minister MEN poinformowała o decyzji prezydenta Konina 

Dodano: 8.11.2016 19:22
Źródło: LM.pl

Minister edukacji narodowej poinformowała na konferencji prasowej o zwolnieniu dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. Magistrat wypowiedzi Anny Zalewskiej nie komentuje.

Bójka w konińskim gimnazjum stała się głośna w całym kraju. Sprawa dotarła również do Ministerstwa Edukacji Narodowej. O przyszłości dyrektor Ludmiły Woźniak, która od 16 lat piastuje to stanowisko, mógł zdecydować jedynie organ prowadzący szkołę, czyli prezydent.

Po analizie wniosków z kontroli pracowników Urzędu Miejskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz po spotkaniach z gronem pedagogicznym Gimnazjum nr 6, Józef Nowicki dziś podjął decyzję. Jaką? Tego nie wiadomo. Jak wyjaśniła Joanna Szydłowska, kierownik biura prezydenta, Ludmiła Woźniak przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dopóki nie otrzyma pocztą pisma z magistratu, miasto nie będzie udzielać informacji na ten temat.

Tymczasem, krótko po przekazaniu tego komunikatu, odbyła się konferencja prasowa minister edukacji – Anny Zalewskiej i premier Beaty Szydło. Mówiąc o reformie edukacji wspomniała m.in. o bezpieczeństwie w szkole i przytoczyła przykład konińskiego gimnazjum.

- Nie pracuje już dyrektor, rzeczywiście został zwolniony przez prezydenta. Też na moją prośbę – powiedziała minister Zalewska.

Joanna Szydłowska przyznaje, że w miniony piątek wpłynęło do konińskiego magistratu pismo z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Rzeczywiście pani minister Zalewska zwróciła się z prośbą do pana prezydenta, aby w zaistniałych okolicznościach zechciał rozważyć możliwość zastosowania przepisów odpowiednich przepisów ustawy o systemie oświaty i odwołania dyrektora szkoły – mówi Joanna Szydłowska.

Kierownik biura prezydenta wypowiedzi minister Anny Zalewskiej komentować nie będzie. Podkreśla natomiast, że decyzję prezydenta zaprezentuje opinii publicznej dopiero po skutecznym doręczeniu pisma Ludmile Woźniak.  

Wideo dzięki uprzejmości tvn24.pl

  • Minister edukacji poinformowała o decyzji prezydenta Konina?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nie znam tej Pani,nie wiem jakim jest czlowiekiem ale tylka sądząc po wywiadzie jakiego udzieliła owa Pani z szyderczym uśmiechcem na twarzy śmiem twierdzić,że nie takie zachowanie przystoi dyrektor szkoly,cóż teraz chyba w kolejnym wywiadzie na temat odwolania ze stanowiska takiego uśmiechu byśmy nie zobaczyli
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~kobieta
W przypadku pobitego Kuby zawinili także dorośli- niestesty. Nie dopilnowali na przerwie nauczyciele. Jednak nigdzie nie było słychać przeprosin z ich strony. Może przeoczyłem to ?
Dodano: 8.11.2016 19:59    Przez: ~Jan
Pan prezydent Nowicki może w końcu przemówi, bo już nawet pani minister go wyręcza.
Dodano: 8.11.2016 19:56    Przez: ~wyborca
W koncu.Kazdy rozsadny czlowiek czekal na to.
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~Mirek
No to pochoruje teraz pani Ludmiła, pochoruje!!! kasa i tak będzie płynąć na konto
Dodano: 8.11.2016 20:06    Przez: ~koninjaki

KOMENTARZE

Konin i wszyscy ludzie z tym związani jest kojarzony w Polsce z początkiem upadku gimnazjów.
Dodano: 09.11.2016 07:49    Przez: ~zocha
buraki co wy wypisujecie za bzdury?czyja to wina że wasze bachory się biją,kradną, kłamią itd.Przykład idzie z domu ale nie mój wnusiu,mój synuś jest taki mądry wszystko wie nawet ma pieniądze chociaż my mu nie dajemy.......Pani Dyrektor jesteśmy z Panią niech Pani nie czyta tego jadu,a na zalewską przyjdzie czas i też się ją zwolni tak jak Florka.
Dodano: 09.11.2016 08:22    Przez: ~rodzic
Teraz kolej na Pana Panie Prezydencie, aby Pana pociągnęli do odpowiedzialności służbowej za pracę Pana całej świty i magistratu...żenujące są Pana decyzje
Dodano: 09.11.2016 09:07    Przez: ~Kafar
Nie zgadzam się ze zwolnieniem p.dyrektor,co ona jest winna?ma zostać ukarana za to jak rodzice wychowują swoje dzieci!!!teraz też powinni zostać ukarani rodzice poszkodowanego,ponieważ niezglosili się do szpitala od razu tylko po paru godzinach(też jak p.dyrektor niewidziwli potrzeby )dopiero jak zadzwoniła p.pedagog ze szkoły, żeby pojechali zrobić obdukcje bo jest potrzebna policji.Dopiero wtedy pojechali na sor.Media kłamią czemu nie mówią całej prawdy jak było?Tylko szukają sensacji!!!Zawsze prawda wyjdzie na jaw,nawet w tym przypadku,tylko wtedy niewinna osoba będzie osądzona niesprawiedliwie.Rodzice to my wychowywujemy nasze dzieci a nie szkoła!!!!!I bierzemy za to odpowiedzialność a nie zganiajmy na niewinne osoby.
Dodano: 09.11.2016 09:11    Przez: ~Rozżalona
Czytając komentarze to myślę, że nie możemy oceniać, tylko logicznie pomyśleć. Pani dyr nie jest winna, że się uczniowie pobili tylko jest odpowiedzialna za wykonywanie swoich obowiązków. Myślę, że bardziej winien jest n-l, który miał dyżur, ale może miał ważny telefon w tej chwili. Wyobraźmy sobie: uczeń w szkole zostaje pobity czy zachoruje i co? Dyrektor nie wezwie karetki tylko będzie czekał na rodziców? W tym czasie może umrzeć. Jest tak: dyr wzywa karetkę, informuje rodziców i rodzic jedzie do szpitala. Gdy jest potrzebna pomoc to lekarz nie czeka na zgodę rodzica tylko ratuje. Tyle na temat.
Dodano: 09.11.2016 09:48    Przez: ~matka
kobieto czytaj ze zrozumieniem,nie było potrzeby wzywania pogotowia uczeń zachowywał się normalnie.Rodzice policjant też nie widzieli potrzeby tragedia wyszła na jaw po czasie.
Dodano: 09.11.2016 10:02    Przez: ~rodzic
Hehe, jeden czy dwóch nauczycieli mających dyżur upilnuje 30 czy 50 rozwydrzonych bydlaków... dobre, hehehe...
Dodano: 09.11.2016 10:44    Przez: ~hehe
Nie chcę oceniać decyzji i słuszności w tej sprawie, odniosę się tylko do opinii o tej szkole, która nie jest zbyt dobra. Skoro mój syn nie chciał pójść do tej szkoły, bo miał obawy to nie wszystko było tam OK. Jego zdaniem (na podstawie zasłyszanych info od kolegów) poziom nauczania niski oraz wychowawcza nieporadność. Inni dorośli podobnie sądzili, a więc gdzieś ziarno prawdy musi być, pomijając nawet ostatnie wydarzenia:(
Dodano: 09.11.2016 10:55    Przez: ~mmm
Komentarz do rodzic: Pewnie , mamy swoje sprawy i czas skończyć z tym tematem. Proszę powiedzieć rodzicu, ale szczerze. Jeśli twoje dziecko ktoś by pobił np. przed blokiem. czy też czekałabyś na objawy czy coś się dzieje czy nie? My nie jesteśmy lekarzami i nie wiemy co od uderzenia dzieje się z organami wewnątrz. Każda minuta czekania może nieść tragedię. Lepiej dmuchać na zimne i wzywać pogotowie, bo służby te mogą uratować ludzkie życie. Ten błąd popełniła właśnie pani dyrektor, aczkolwiek żal mi jej.
Dodano: 09.11.2016 11:15    Przez: ~matka
Droga matko... W takim razie ten błąd został popełniony nie tylko przez panią dyrektor. Byli tam panowie policjanci, byli rodzice chłopaka, którzy też nie widzieli zasadności wzywania pogotowia. Według Twojego toku myślenia, to wzywasz też pogotowie do stłuczonego kolana swojego dziecka, bo skoro upadł to mógł doznać obrażeń wewnętrznych, a ty w końcu lekarzem nie jesteś. To bezsens. Wtedy droga mamo, jako dobra mama bierze się dziecko do lekarza by je obejrzał, a nie wzywa pogotowie.
Dodano: 09.11.2016 12:12    Przez: ~Taka prawda
matko a czy ty też do każdego zdarzenia wzywasz pogotowie? i kończąc dyskusję z tobą proszę czytaj ze zrozumieniem bo wszystko jest opisane bardzo jasno.
Dodano: 09.11.2016 11:29    Przez: ~rodzic
4 z 7
<<1234567>>