Dzisiaj jest wtorek 22 czerwca 2021, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16342) SPORT FORUM FIRMY (5611) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kazimierz Biskupi. Będą szczepić podczas pikniku. ... (7)Nasze sprawy - zapowiedź (3)

Minister MEN poinformowała o decyzji prezydenta Konina 

Dodano: 8.11.2016 19:22
Źródło: LM.pl

Minister edukacji narodowej poinformowała na konferencji prasowej o zwolnieniu dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. Magistrat wypowiedzi Anny Zalewskiej nie komentuje.

Bójka w konińskim gimnazjum stała się głośna w całym kraju. Sprawa dotarła również do Ministerstwa Edukacji Narodowej. O przyszłości dyrektor Ludmiły Woźniak, która od 16 lat piastuje to stanowisko, mógł zdecydować jedynie organ prowadzący szkołę, czyli prezydent.

Po analizie wniosków z kontroli pracowników Urzędu Miejskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz po spotkaniach z gronem pedagogicznym Gimnazjum nr 6, Józef Nowicki dziś podjął decyzję. Jaką? Tego nie wiadomo. Jak wyjaśniła Joanna Szydłowska, kierownik biura prezydenta, Ludmiła Woźniak przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dopóki nie otrzyma pocztą pisma z magistratu, miasto nie będzie udzielać informacji na ten temat.

Tymczasem, krótko po przekazaniu tego komunikatu, odbyła się konferencja prasowa minister edukacji – Anny Zalewskiej i premier Beaty Szydło. Mówiąc o reformie edukacji wspomniała m.in. o bezpieczeństwie w szkole i przytoczyła przykład konińskiego gimnazjum.

- Nie pracuje już dyrektor, rzeczywiście został zwolniony przez prezydenta. Też na moją prośbę – powiedziała minister Zalewska.

Joanna Szydłowska przyznaje, że w miniony piątek wpłynęło do konińskiego magistratu pismo z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Rzeczywiście pani minister Zalewska zwróciła się z prośbą do pana prezydenta, aby w zaistniałych okolicznościach zechciał rozważyć możliwość zastosowania przepisów odpowiednich przepisów ustawy o systemie oświaty i odwołania dyrektora szkoły – mówi Joanna Szydłowska.

Kierownik biura prezydenta wypowiedzi minister Anny Zalewskiej komentować nie będzie. Podkreśla natomiast, że decyzję prezydenta zaprezentuje opinii publicznej dopiero po skutecznym doręczeniu pisma Ludmile Woźniak.  

Wideo dzięki uprzejmości tvn24.pl

  • Minister edukacji poinformowała o decyzji prezydenta Konina?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nie znam tej Pani,nie wiem jakim jest czlowiekiem ale tylka sądząc po wywiadzie jakiego udzieliła owa Pani z szyderczym uśmiechcem na twarzy śmiem twierdzić,że nie takie zachowanie przystoi dyrektor szkoly,cóż teraz chyba w kolejnym wywiadzie na temat odwolania ze stanowiska takiego uśmiechu byśmy nie zobaczyli
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~kobieta
W przypadku pobitego Kuby zawinili także dorośli- niestesty. Nie dopilnowali na przerwie nauczyciele. Jednak nigdzie nie było słychać przeprosin z ich strony. Może przeoczyłem to ?
Dodano: 8.11.2016 19:59    Przez: ~Jan
Pan prezydent Nowicki może w końcu przemówi, bo już nawet pani minister go wyręcza.
Dodano: 8.11.2016 19:56    Przez: ~wyborca
W koncu.Kazdy rozsadny czlowiek czekal na to.
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~Mirek
No to pochoruje teraz pani Ludmiła, pochoruje!!! kasa i tak będzie płynąć na konto
Dodano: 8.11.2016 20:06    Przez: ~koninjaki

KOMENTARZE

Sprostowanie komentarza do rodzic: przepraszam pomyliłam wątek w treści. Chciałam zapytać czy gdybyś ty by była dyrekcją czy wezwałabyś karetkę. Pobicie przed blokiem czy na placu zabawa to decyzja rodziców. Zabiera się dziecko i zawozi do szpitala o ile stan zdrowia na to pozwala.
Dodano: 09.11.2016 11:31    Przez: ~matka
I po raz drugi Ludmiła Woźniak dowiedziała się z mediów o odwołaniu ze stanowiska dyrektora. Czy pani minister Zalewska zna szczegóły sprawy, czy też odniosła kolejny sukces?
Dodano: 09.11.2016 12:32    Przez: ~Zorro
Macie tę kobietę na sumieniu. Mam nadzieję, że się nie załamie i znajdzie w sobie tyle siły, by bronić dalej swojego dobrego imienia.
Dodano: 09.11.2016 12:33    Przez: ~Zorro
A TY Zorro uczniem byłes czy może wizytacje robiłeś jak o rodzic? Hm? Kobieta była do niczego i tyle! A mój syn nie musi sie znac jeszcze na robocie, bo nadal sie kształci.A jako dorosły człowiek ma prawo do wyrazania opinii, tymbardziej ze znał klimat tej szkoły!
Dodano: 09.11.2016 14:21    Przez: ~matka dwojki absolwentów
Ileż w tych pseudokatolikach agresjo, nienawiści, żółci... Szkoda słów na to bydło, które kopie leżącego i cieszy się z jego krzywdy. Oby Bóg wam wybaczył.
Dodano: 09.11.2016 16:28    Przez: ~Ktoś
Matko absolwentow po co poslaas do tej szkoly drugie dziecko wiedzac ze ta szkola jest taka zlaCzyzby dopieto teraz to do CIebie dotarlo?
Dodano: 09.11.2016 17:28    Przez: ~gosc
I dobrze jej tak.sprawiedliwosc jednak jest na tym świecie.
Dodano: 09.11.2016 18:00    Przez: ~karmen
Do Goscia....Bo to jedyne w Koninie gimnazjum sportowe,a dzieci nie chciały rezygnować ze swoich dyscyplin.Jasne?Hm? Do nauczycieli w tej szkole nie miałam zastrzezen,ale osoba pani dyrektor pozostawiała wiele do zyczenia...
Dodano: 09.11.2016 19:48    Przez: ~matka dwojki absolwentow
Strzelanina w Magdalence, r. 2003: W Komendzie Głównej Policji powołano komisję, która od razu wytyka błędy. Kto ponosi winę za nieudaną akcję? Winą obarczono Biskupską oraz jej zastępcę – Jana P., a także innego dowódcę – Jakuba Jałoszyńskiego. Wytykano, że plan został źle opracowany, zawierał błędy, nie było przewidzianego wariantu zapasowego, na akcję nie zostali wezwani snajperzy, wóz BTR pojawił się za późno itd. Cała trójka została oskarżona przez prokuraturę m.in. o niedopełnienie służby, narażenie życia i zdrowia funkcjonariuszy na niebezpieczeństwo. Groziło im 8 lat więzienia. Proces był długi i bolesny dla warszawskiej policji. Za dowództwem murem stanęli podwładni, a także specjaliści ds. bezpieczeństwa jak np. Roman Polko, czy Sławomir Petelicki. W 2006 roku Sąd Okręgowy uniewinnił całą trójkę. Prokurator nie odpuszczał. Wniósł apelację. W 2009 roku sprawa powróciła na wokandę. Ale i tym razem sąd nie ...
Dodano: 09.11.2016 20:23    Przez: ~Magdalenka
Pani minister Zalewska uważa, że w Jedwabnem odbyły się "zawirowania historyczne". To się nie dziwię. Szkoda tylko prezydenta Konina, bo wyszło na to, że to na jej prośbę. A czy tak było?
Dodano: 09.11.2016 20:27    Przez: ~Zawirowany
Sukces minister edukacji jest propagandowy. Liczę na to, że lokalni dziennikarze będą śledzić losy chłopaków, którzy dokonali tego czynu. To oni są tu gwoździem programu, razem ze swoimi rodzicami, odpowiedzialnymi za ich wychowanie.
Dodano: 09.11.2016 20:37    Przez: ~Looloo
Prezydent lub Minister powinien zwolnić także lekarzy , ponieważ przeprowadzono dwie operacje- dlaczego? Czyżby za pierwszym razem dokonano złej diagnozy?
Dodano: 09.11.2016 22:45    Przez: ~klara
Przeklęta pisowska swołocz. Pewnie już sobie kogoś wykombinowali na miejsce p. Woźniak, wszystko zaklepane, poruta by była się wycofać.
Dodano: 09.11.2016 23:07    Przez: ~Chamstwo
5 z 7
<<1234567>>