Dzisiaj jest wtorek 22 czerwca 2021, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16419) SPORT FORUM FIRMY (5611) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kazimierz Biskupi. Będą szczepić podczas pikniku. ... (2)Nasze sprawy - zapowiedź (3)

Minister MEN poinformowała o decyzji prezydenta Konina 

Dodano: 8.11.2016 19:22
Źródło: LM.pl

Minister edukacji narodowej poinformowała na konferencji prasowej o zwolnieniu dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. Magistrat wypowiedzi Anny Zalewskiej nie komentuje.

Bójka w konińskim gimnazjum stała się głośna w całym kraju. Sprawa dotarła również do Ministerstwa Edukacji Narodowej. O przyszłości dyrektor Ludmiły Woźniak, która od 16 lat piastuje to stanowisko, mógł zdecydować jedynie organ prowadzący szkołę, czyli prezydent.

Po analizie wniosków z kontroli pracowników Urzędu Miejskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz po spotkaniach z gronem pedagogicznym Gimnazjum nr 6, Józef Nowicki dziś podjął decyzję. Jaką? Tego nie wiadomo. Jak wyjaśniła Joanna Szydłowska, kierownik biura prezydenta, Ludmiła Woźniak przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dopóki nie otrzyma pocztą pisma z magistratu, miasto nie będzie udzielać informacji na ten temat.

Tymczasem, krótko po przekazaniu tego komunikatu, odbyła się konferencja prasowa minister edukacji – Anny Zalewskiej i premier Beaty Szydło. Mówiąc o reformie edukacji wspomniała m.in. o bezpieczeństwie w szkole i przytoczyła przykład konińskiego gimnazjum.

- Nie pracuje już dyrektor, rzeczywiście został zwolniony przez prezydenta. Też na moją prośbę – powiedziała minister Zalewska.

Joanna Szydłowska przyznaje, że w miniony piątek wpłynęło do konińskiego magistratu pismo z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Rzeczywiście pani minister Zalewska zwróciła się z prośbą do pana prezydenta, aby w zaistniałych okolicznościach zechciał rozważyć możliwość zastosowania przepisów odpowiednich przepisów ustawy o systemie oświaty i odwołania dyrektora szkoły – mówi Joanna Szydłowska.

Kierownik biura prezydenta wypowiedzi minister Anny Zalewskiej komentować nie będzie. Podkreśla natomiast, że decyzję prezydenta zaprezentuje opinii publicznej dopiero po skutecznym doręczeniu pisma Ludmile Woźniak.  

Wideo dzięki uprzejmości tvn24.pl

  • Minister edukacji poinformowała o decyzji prezydenta Konina?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nie znam tej Pani,nie wiem jakim jest czlowiekiem ale tylka sądząc po wywiadzie jakiego udzieliła owa Pani z szyderczym uśmiechcem na twarzy śmiem twierdzić,że nie takie zachowanie przystoi dyrektor szkoly,cóż teraz chyba w kolejnym wywiadzie na temat odwolania ze stanowiska takiego uśmiechu byśmy nie zobaczyli
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~kobieta
W przypadku pobitego Kuby zawinili także dorośli- niestesty. Nie dopilnowali na przerwie nauczyciele. Jednak nigdzie nie było słychać przeprosin z ich strony. Może przeoczyłem to ?
Dodano: 8.11.2016 19:59    Przez: ~Jan
Pan prezydent Nowicki może w końcu przemówi, bo już nawet pani minister go wyręcza.
Dodano: 8.11.2016 19:56    Przez: ~wyborca
W koncu.Kazdy rozsadny czlowiek czekal na to.
Dodano: 8.11.2016 19:51    Przez: ~Mirek
No to pochoruje teraz pani Ludmiła, pochoruje!!! kasa i tak będzie płynąć na konto
Dodano: 8.11.2016 20:06    Przez: ~koninjaki

KOMENTARZE

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… i jeszcze jedno- pierwszym nauczycielem każdego człowieka jest jego rodzic i z przykrością stwierdzam m.in. po tonie wypowiedzi wielu z tego forum, że łatwo się ocenia i to krytycznie pracę innych. Rozumiem, że bezpieczeństwo, to dobro nadrzędne zwłaszcza naszych dzieci, ale skoro Pani Dyrektor złamała pewne procedury nie wzywając pogotowia do pobitego dziecka wbrew woli rodziców, którzy byli na miejscu tuż po zdarzeniu, to zakładam, że wszyscy wychodzą z założenia, że rodzice na terenie szkoły nie mają nic do powiedzenia w kwestii swojej pociechy. Pani Dyrektor biorąc pełną odpowiedzialność za Nasze dzieci, może postąpić wbrew woli rodzica. Czyli to trochę tak, jakby rodzic był ubezwłasnowolniony na terenie szkoły. To nauczyciel/dyrektor ma pełną władzę i kontrolę nad wszystkimi dziećmi. I teraz jeżeli uczeń poczuje się gorzej, skaleczy się na zajęciach plastycznych, wychow ...
Dodano: 09.11.2016 23:37    Przez: ~Grażyna znad młyna
No właśnie. Dzieci już nie są rodziców, tylko państwa. Czysta komuna w stalinowskim wydaniu.
Dodano: 10.11.2016 01:20    Przez: ~carc
I chyba nic więcej nie trzeba dodawać. Szkoda ,że tak niewiele osób pomyśli zanim wyda osąd.
Dodano: 10.11.2016 06:47    Przez: ~ktoś
dostanie niedyspozycji żołądkowej, a pojawi się rodzic, który zechce zabrać/zwolnić dziecko, żeby zabrać je do domu, to taki nauczyciel ma prawo nie wydać ucznia i wezwać pogotowie ratunkowe, no bo nie będzie ryzykował utratą pracy, nawet jeżeli okaże się, że to zwykły katar, albo "sraczka". Rozumiem, że tutaj chodziło o pobicie chłopak miał poważne operacje, ale tuż po zdarzeniu nic na to nie wskazywało. Być może, że Pani Dyrektor zasłużyła na zwolnienie, wcale jej nie bronię, ale uważam, że niczym nie zasłużyła sobie na taki publiczny lincz. A to, że jacyś uczniowie/absolwenci piszę "na reszcie", ta szkoła jest zła, Dyrektorka jest zła- dajcie spokój, to nie jedyna taka zła szkoła- każdy w swoim życiu miał lepszych i gorszych pedagogów, a jak się komuś nie chce i liczy, że mu zrobią operacje na otwartym mózgu, żeby wiedzy nakłaść to na wszystko będzie narzekał "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" a patrząc na ...
Dodano: 09.11.2016 23:39    Przez: ~cd. Grażyna
a patrząc na dzisiejszą młodzież (i tutaj przepraszam, bo jest też wielu wspaniałych młodych ludzi) młodzież, której się nie chce i prędzej 60-70 letnia babcia coś zrobi od 15-16 letniego "kfiatka" to rośnie nam niezłe pokolenie, ale sami takie chowamy- nie czarujmy się szkoła za nas dzieci nie wychowa. W szkole jak spotkają rówieśników z patologicznych rodzin (patrz niewydolny ojciec, roszczeniowa mamusia) jak to wszystko się wymiesza, to dopalaczy nie będzie trzeba- heh. Życzę wszystkim powodzenia "i obyście musieli cudze dzieci uczyć ":P
Dodano: 09.11.2016 23:41    Przez: ~cd. Grażyna
KONIEC KOMUNY W KONINIE BRAWO DOŚĆ TEMPIENIA
Dodano: 10.11.2016 00:51    Przez: ~HAHAHHA
ja tej pani nie żałuję ,,,,Moje dziecko chodziło do tej szkoły dwa lata i o dwa lata za długo ....Panią dyrektor widziałąm tylko na rozpoczęciu roku szkolnego Sorry ....Ale wpadła chyba w rutynę i pewnosć siebie Teraz czekam na panią Pedagog ...Chyba nie zle trzęsie teraz o posadkę No jak to się mówi ....Bywa różnie
Dodano: 10.11.2016 01:10    Przez: ~biksi
CZyli ta dyrektorka uczyla w górniczej?
Dodano: 10.11.2016 02:22    Przez: ~Alex1234
BRAWO!!!! TEMAT ZASTĘPCZY JEST, KOZIOŁ OFIARNY JEST. I jest dobrze , nikt nie interesuje sie zdrowiem pobitego chłopaka. nikt nie interesuje się tym ( tymi) , którzy pobili. Wina jest więc można ją spalić na stosie lub powiesić . Czy to szkoła zawiniła? Może ktoś wreszcie UCZCIWIE opisze całą sytuacje.Może ktoś zacznie myśleć!
Dodano: 10.11.2016 06:43    Przez: ~Temat zastępczy
Jeśli ma polecieć głowa Pani Dyrektor to może do dymisji powinien podać się bezpośredni jej przełożony - w-ce prezydent ?
Dodano: 10.11.2016 13:58    Przez: ~////
Do zwolnienia, ale pani z MEN-zadęciem. Typowy populizm i wasalstwo. Brr... obrzydlistwo.
Dodano: 11.11.2016 15:11    Przez: ~Misiak
Co za nędzny dziennikarz jaka bójka to próba zabójstwa.
Dodano: 13.11.2016 17:07    Przez: ~janm
6 z 7
<<1234567>>