Dzisiaj jest poniedziałek 6 kwietnia 2020, imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17353) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
16 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
,,Kopernik" znów najlepszy. Grają też w Grarantann ... (0)Koninianie w "Kwarantańcu" polskich choreografów i ... (0)

Gimnazjum nr 6 w Koninie ma od dzisiaj nowego dyrektora 

Dodano: 14.11.2016 12:55

Prezydent Konina oficjalnie odwołał ze stanowiska dyrektora Gimnazjum nr 6 - Ludmiłę Woźniak. Na jej miejsce powołał w trybie natychmiastowym Marcina Sypniewskiego.

To konsekwencje pobicia w szkolnej toalecie jednego z uczniów Gimnazjum nr 6 w Koninie. Po zdarzeniu chłopak trafił na stół operacyjny z urazem głowy. Przeszedł dwie operacje. Na szczęście stan chłopca już się poprawił i w ubiegły wtorek wyszedł ze szpitala. Po kontroli miasta i kuratorium oświaty pojawiły się jednak zarzuty wobec dyrektora szkoły o niezapewnienie bezpieczeństwa. Mimo zabiegów grona pedagogicznego, samej dyrektor, rodziców, a nawet uczniów, Ludmiła Woźniak została odowołana. 

Odwołuję Panią Ludmiłę Woźniak ze stanowiska dyrektora Gimnazjum nr 6 Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Koninie z dniem 08 listopada 2016 roku bez wypowiedzenia. Z dniem odwołania tracą moc wszelkie pełnomocnictwa udzielone Pani Ludmile Woźniak jako dyrektorowi Gimnazjum nr 6 Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Koninie.

W następnym zarządzeniu prezydent Konina, Józef Nowicki, powołuje na to miejsce Marcina Sypniewskiego, dotychczasowego nauczyciela i wicedyrektora Gimnazjum nr 3 na konińskim Chorzniu. Marcin Sypniewski był także radnym miejskim w minionej kadencji Rady Miasta Konina, reprezentując Towarzystwo Samorządowe na liscie PO. 

Z dniem 14 listopada 2016 r. powierza się stanowisko dyrektora Gimnazjum nr 6Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Koninie, ul. Bydgoska 2a, Panu Marcinowi Janowi Sypniewskiemu, na czas od 14 listopada 2016 r. do dnia 31 sierpnia 2017 r.

  • Dyrektorka Gimnazjum nr 6 w Koninie odwołana przez prezydenta

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Powodzenia Panie Marcinie. Niech ta szkoła będzie dumą sportową konina
Dodano: 14.11.2016 13:16    Przez: ~optymista
Media zniszczyły kobietę a prezydent znowu okazał się facetem bez jaj. Bał się minister, boi się opinii publicznej , tylko jego stołek jest ważny.
Dodano: 14.11.2016 13:07    Przez: ~Koninianin
Ale to że ta szkoła pod kierownictwem poprzedniej Pani Dyrektor była wiele razy wybierana najlepszym gimnazjum sportowym w Wielkopolsce to już nikt nie pamięta. Życzę powodzenia nowemu dyrektorowi ale nie można Pani Ludmiły Woźniak wspominać tylko przez pryzmat jednego przykrego wydarzenia.
Dodano: 14.11.2016 13:37    Przez: ~Rodzic
Powinien byc konkurs a nie swojego na stanowisko
Dodano: 14.11.2016 13:14    Przez: ~fdf
Dobra zmiana na rzecz dzieci!
Dodano: 14.11.2016 13:25    Przez: ~osiedlowy

KOMENTARZE

Układy ukladziki... był radnym.. wszystko jasne ;)
Dodano: 14.11.2016 13:02    Przez: ~Xxx
Być może, ale można to także tak interpretować, że prezydent zna tego Pana i mu ufa, a jest to jedno z kryteriów przy powoływaniu na stanowiska. Nie można także bagatelizować faktu, że on ma doświadczenie jako dyrektor (vice-) w innej szkole. Czas pokaże. Zmiana musiała nastąpić i oby wyszło to na dobre "osławionej" szkole.
Dodano: 14.11.2016 13:10    Przez: ~,,,
Powinien byc konkurs a nie swojego na stanowisko
Dodano: 14.11.2016 13:14    Przez: ~fdf
Konkurs??? a po co papiery i czas... a może i komuś innemu robic nadzieje; konkurs i tak by był ustawiony - w jakim świecie żyjesz?
Dodano: 14.11.2016 13:32    Przez: ~taka prawda
Oczywiście... Kolega p. Lorka z tego samego okręgu wyborczego w ostatnich wyborach samorządowych. Moim zdaniem,jak go wygryzł i radnym nie został to trzeba było coś załatwić chyba???
Dodano: 14.11.2016 14:27    Przez: ~obserwator
czy ten pan to katecheta,czy tylko podobny...
Dodano: 14.11.2016 16:00    Przez: ~wierna
SLD znów zostało ograne. Partnerzy w koalicji bua ha ha ha
Dodano: 14.11.2016 16:44    Przez: ~Dziejopis
Teraz wiecie jaką siłe mają media. Nie ważne czy prawda czy nie. Liczy się sensacja. A Pani Woźniak proponuje złożyć wniosek do sądu na media typy LM,Wp, TVN o zepsucie wizerunku publicznego. 100% Pani wygra a spokojnie może Pani liczyć na 100 tys i oficjalne przeprosiny w mediach.
Dodano: 14.11.2016 16:44    Przez: ~Miło mi
Do Dziejopis - Czy nie po to właśnie była potrzebna ta niby "koalicja samorządowa" ? Czy to nie niebiescy co raz bardziej okopują w mieście? Ktoś chyba celowo zabija SLD. Kto to wszystko widzi ten wie.
Dodano: 14.11.2016 17:03    Przez: ~Widzący
ten pan to żaden katecheta uczy informatyki a także prowadzi zajęcia wspinaczkowe
Dodano: 17.11.2016 23:04    Przez: ~Uczeń
Radny PO, oczywiście.... układy i tyle. A L. Woźniak odwołali na potrzeby opinii publicznej i tyle. Kobieta była niezależna politycznie (nie należała nigdy do żadnej partii ani nie sympatyzowała z żadnym ugrupowaniem) więc ją wywalili jak się nadarzyła okazja
Dodano: 14.11.2016 13:05    Przez: ~Obywatek
jakiś ty gupi albo politycznie umoczony..... przecież nie wezwanie pomocy medycznej to ...kombinowanie ze statystyką ale także znieczulica i gówno że tak powiem.....ble .....
Dodano: 14.11.2016 19:47    Przez: ~ble.....
Co Ty bredzisz Widzacy....
Dodano: 16.11.2016 04:38    Przez: ~Stoper
Media zniszczyły kobietę a prezydent znowu okazał się facetem bez jaj. Bał się minister, boi się opinii publicznej , tylko jego stołek jest ważny.
Dodano: 14.11.2016 13:07    Przez: ~Koninianin
Nie media zniszczyły kobietę tylko jej zachowanie. Nie wzywając karetki pokazała swoja zdolność zarządzania.Tym razem nie udało się zamieść pod dywan.
Dodano: 14.11.2016 13:16    Przez: ~gosiak
Kobietę zniszczyli ludzie, którzy chyba zawodowo wypisują bzdury w komentarzach. Fachowcy w każdej dziedzinie.
Dodano: 14.11.2016 13:30    Przez: ~Koninianka
Jak będziesz miał kaszel to też wezwiesz karetkę??? To takie same porówanie kretynie.
Dodano: 14.11.2016 16:45    Przez: ~ave
Ile razy trzeba powtarzać: na miejscu byli rodzice i oni podjęli decyzję o niewezwaniu karetki "bo sami synusia na SOR zawiozą na obdukcję".Władza rodzicielska>władza dyrektorki.
Dodano: 15.11.2016 10:35    Przez: ~gzb
To nie media zniszczyły kobietę .Zniszczyła się ona sama.Dzięki jej bezsilności i bezradności szkoła ta zasłynęła nie tylko z wyczynów sportowych ,ale głównie z tego ,że w szkole tej nie działo się nigdy dobrze . Wybryki uczniów ich arogancja i agresja z roku na rok przybierały coraz bardziej na sile więc czas najwyższy żeby ktoś zrobił w tej szkole porządek.
Dodano: 15.11.2016 20:57    Przez: ~Rodzic.
Taaaa... Poprzednia dyrektor nie miała układów.... Śmiechu warte.
Dodano: 14.11.2016 13:11    Przez: ~Gość
Gość... Ty wiesz, że miała układy? Masz dowody? Nigdy nie była w żadnej partii, stowarzyszeniu, związku....
Dodano: 14.11.2016 13:13    Przez: ~Obiektywny.
A przynalrznosc do partii, stowarzyszenia, zwiazku jest dowodem na uklady?
Dodano: 14.11.2016 13:21    Przez: ~Hmmm
Murzyn zrobił swoje , murzyn może odejść. Dziękujemy Pani Dyrektor ale już Pani jest niepotrzebna. Podpisano . Prezydent - zakładnik opinii publicznej i sondaży.
Dodano: 14.11.2016 13:11    Przez: ~Wyborca
Nie rozumiem Twojego oburzenia. To oczywiste, że prezydent musi kierować się opinią lokalnej społeczności. To my go wybieramy. Tym bardziej to nie dziwi jeżeli chodzi o opinie na temat placówki oświatowej, do której uczęszczają nasze dzieci. Jeżeli jest ona negatywna w opinii sporej części społeczności (nie musi całej, ale sporej, a wiesz, że tak było i nie tylko w Koninie, ale w całej Polsce) to obowiązkiem prezydenta było odwołanie osoby z funkcji, do której spora część osób nie ma zaufania. Taka jest moja subiektywna opinia.
Dodano: 14.11.2016 13:19    Przez: ~Betka
Nie zakładnik mediów tylko ich kurtyzana
Dodano: 15.11.2016 10:37    Przez: ~gzb
@BetkaOpinia publiczna oparta przez zmanipulowany przekaz medialny. Zaufanie zniszczone zmanipulowanym przekazem medialnym. Dajesz się zaganiać medialnym owczarkom jak się patrzy.
Dodano: 15.11.2016 10:38    Przez: ~gzb
Powodzenia Panie Marcinie. Niech ta szkoła będzie dumą sportową konina
Dodano: 14.11.2016 13:16    Przez: ~optymista
Oj naiwny,naiwny
Dodano: 14.11.2016 13:58    Przez: ~BETON koniński
Dobra zmiana na rzecz dzieci!
Dodano: 14.11.2016 13:25    Przez: ~osiedlowy
tak się składa, że akurat znam tego pana od dawna, i jestem pewien, że zrobi tam porządek. Ta szkoła była od bardzo dawna jednostką o znacznym ryzyku...
Dodano: 14.11.2016 13:33    Przez: ~listopadowy
Ale to że ta szkoła pod kierownictwem poprzedniej Pani Dyrektor była wiele razy wybierana najlepszym gimnazjum sportowym w Wielkopolsce to już nikt nie pamięta. Życzę powodzenia nowemu dyrektorowi ale nie można Pani Ludmiły Woźniak wspominać tylko przez pryzmat jednego przykrego wydarzenia.
Dodano: 14.11.2016 13:37    Przez: ~Rodzic
to mało znasz tego pana, bo dyrektorowanie to nie tylko picie kawki, o czym chyba biedak nie wie
Dodano: 16.11.2016 11:25    Przez: ~zniesmaczona
i wszystko jasne układy .Do dupy z taką władzą ale już nie długo.
Dodano: 14.11.2016 13:49    Przez: ~rodzic
Sierpem i młotem konińską ,czerwoną hołotę !!!!
Dodano: 14.11.2016 14:00    Przez: ~BAron
Nareszcie odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Gratuluję Marcin.
Dodano: 14.11.2016 13:56    Przez: ~Radosław
POdejżewam,że z Nowickim zamieniłeś się na głowę
Dodano: 14.11.2016 13:59    Przez: ~ANTYkomuch
Nie widzę tego pana w tej roli. W gim 3 się średnio sprawdził. Wie o tym moje dziecko, które wie coś na temat planu i bałaganie jaki panował przez pierwsze tygodnie właśnie przez to.
Dodano: 14.11.2016 14:03    Przez: ~Romek
1 z 6
123456>>