Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15703) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Konin. Pobicie gimnazjalisty pod nadzorem Prokuratury Rejonowej

Dodano: 16.11.2016 13:23

Prokuratura Rejonowa w Koninie prowadzi postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez szkołę i narażenia dzieci na niebezpieczeństwo przez dyrekcję Gimnazjum nr 6 w Koninie.

Sprawa pobicia ucznia w szkolnej toalecie Gimnazjum nr 6 w Koninie wywołała wiele reakcji. Tuż po zdarzeniu, w wyniku którego pobity uczeń znalazł się w szpitalu z urazem głowy i przeszedł dwie operacje, wiceprzewodnicząca sejmiku wielkopolskiego, Zofia Itman z PiS, złożyła zawiadomienie do prokuratury. - W związku z bulwersująca społeczność szkolną i społeczeństwo Konina informacją o brutalnym pobiciu podopiecznego Gimnazjum nr.6 przy ul. Bydgoskiej oświadczam że 27 października złożyłam zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Dyrektora placówki, panią Ludmiłę Woźniak, polegającego na niedopełnieniu obowiązków służbowych a także na zaniechaniu udzielenia natychmiastowej pomocy lekarskiej poszkodowanemu małoletniemu uczniowi szkoły – informowała Z. Itman.

W szkole przeprowadzono wnikliwe kontrole. Konsekwencją doszukania się przez kuratora oświaty uchybień w zapewnieniu nadzoru, prezydent Konina odwołał już dyrektora Ludmiłę Woźniak, a na jej miejsce powołał nowego dyrektora Gimnazjum nr 6. Tymczasem konińska prokuratura prowadzi swoje postępowanie.

 

 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A tych dwóch pozostałych kryminalistów usunięto ze szkoły?
Dodano: 16.11.2016 13:36    Przez: ~ola
"Pobicie gimnazjalisty pod nadzorem Prokuratury Rejonowej" To jest przerażające, że kiedy bito tego gimnazjalistę to wszystko nadzorował prokurator. Ciekawe czy doradzał jakie ciosy zadać i jak zwabić ofiarę? Ja bym napisał: Sprawa pobicia gimnazjalisty znajduje się (jest) pod nadzorem Prokuratury Rejonowej" ale ja nie jestem dziennikarzem ;)
Dodano: 16.11.2016 17:33    Przez: ~Mowo Polska
Byłam za odwołaniem dyrektorki z funkcji, ale nie uważam by zwalniać ją z pracy jako nauczyciela. Należy rozgraniczyć te 2 kwestie. To, że Pani według mojej opinii nie sprawdziła się jako dyrektor nie znaczy, że jest złym nauczycielem. Jest nowy dyrektor i oby wprowadził porządek i procedury zapewniające większe bezpieczeństwo uczniom. Była Pani dyrektor niech spokojnie pracuje do emerytury jako nauczyciel, bo nie była krytykowana za wykonywany zawód, ale jedynie pełnioną funkcję. Dajcie jej już spokój.
Dodano: 16.11.2016 22:23    Przez: ~......
usunięcie ze szkoły nic nie da. wywalą z jednej pójdą do drugiej i zrobią to samo. kuratora im dać. następny wyczyn recydywa i konkretniej dowalić. nie pisać mi że to dzieci ja w ich wieku zarabiałem na swoje utrzymanie w mniejszym lub wiekszym stopniu
Dodano: 16.11.2016 13:44    Przez: ~TM
florka też powinni odwołać i itman
Dodano: 16.11.2016 21:56    Przez: ~wielebny

KOMENTARZE

A tych dwóch pozostałych kryminalistów usunięto ze szkoły?
Dodano: 16.11.2016 13:36    Przez: ~ola
usunięcie ze szkoły nic nie da. wywalą z jednej pójdą do drugiej i zrobią to samo. kuratora im dać. następny wyczyn recydywa i konkretniej dowalić. nie pisać mi że to dzieci ja w ich wieku zarabiałem na swoje utrzymanie w mniejszym lub wiekszym stopniu
Dodano: 16.11.2016 13:44    Przez: ~TM
Jeden z tych "dwóch pozostałych" jest całkowicie niewinny. Potwierdził to poszkodowany.
Dodano: 16.11.2016 15:56    Przez: ~ksa
"Pobicie gimnazjalisty pod nadzorem Prokuratury Rejonowej" To jest przerażające, że kiedy bito tego gimnazjalistę to wszystko nadzorował prokurator. Ciekawe czy doradzał jakie ciosy zadać i jak zwabić ofiarę? Ja bym napisał: Sprawa pobicia gimnazjalisty znajduje się (jest) pod nadzorem Prokuratury Rejonowej" ale ja nie jestem dziennikarzem ;)
Dodano: 16.11.2016 17:33    Przez: ~Mowo Polska
Mowo Polska- myślę, że jak najbardziej Twój tekst nadaje się do publikacji.Jest zrozumiały i napisany stylistycznie, choć jak sam podkreślasz nie jesteś dziennikarzem.Tytuł tytułem, ale słowotok pisany przez panią I. woła o pomstę do...Jakie wykształcenie ma Pani z PiS, jeśli to cytat z oryginalnego donosu ?
Dodano: 16.11.2016 19:03    Przez: ~abc
a co się stało z Ewą Ty.an ? znalazła się bo na LM coś cicho o tej sprawie
Dodano: 17.11.2016 15:12    Przez: ~lewandoski
A co ze wspaniałą MEDYCZKĄ przez którą podobnież to wszystko się stało ????? Nie zostanie ukarana????
Dodano: 17.11.2016 15:42    Przez: ~taka prawda
A co z Medyczką czemu cisza o niej????? To odniej sie zaczeło....
Dodano: 17.11.2016 22:33    Przez: ~Xxx
A była dyrektorka cały czas uczy dzieci w gimnazjum
Dodano: 16.11.2016 13:53    Przez: ~Tom
A co ty myślisz, ze "karta nauczyciela" traktuje "nauczycieli" jak każdego innego pracownika?
Dodano: 16.11.2016 18:30    Przez: ~?????????
No to już jest przegięcie! Ludzie, zabiła? Pobiła? Może ją zlinczować?? Co za bezrozumni,mściwi ludzie z Was. Byle dokopać leżącemu. Popatrzcie na siebie, Wy nigdy w niczym nie zawiniliście. Zwalniać człowieka bo rodzice, policja, pani pedagog nie zadzwonili po karetkę... Jak łatwo można zniszczyć człowieka pałając nienawiścią do całego świata. Żeby Wam tak ktoś w życiu porządnie dokopał....Karma wraca...
Dodano: 16.11.2016 21:11    Przez: ~pola
Byłam za odwołaniem dyrektorki z funkcji, ale nie uważam by zwalniać ją z pracy jako nauczyciela. Należy rozgraniczyć te 2 kwestie. To, że Pani według mojej opinii nie sprawdziła się jako dyrektor nie znaczy, że jest złym nauczycielem. Jest nowy dyrektor i oby wprowadził porządek i procedury zapewniające większe bezpieczeństwo uczniom. Była Pani dyrektor niech spokojnie pracuje do emerytury jako nauczyciel, bo nie była krytykowana za wykonywany zawód, ale jedynie pełnioną funkcję. Dajcie jej już spokój.
Dodano: 16.11.2016 22:23    Przez: ~......
@pola... święte słowa. Oby donosicielce zycie oddało z nawiązką.
Dodano: 17.11.2016 10:26    Przez: ~ble
Konin ma pecha. Rząd postanowił zlikwidować GIMNAZJA i sprawa pobicia kolegi wpasowuje się w nagonkę na ten typ szkół. Dorośli - nauczyciele, urzędnicy , politycy - Oni wszyscy nie radzą sobie z tą sprawą. Ciesze się, że pobity miał to szczęście, że na czas trafił do szpitala. Sprawca pobicia z pewnością poniesie konsekwencje. Byle na miarę czynu a nie na miarę sporu, który rozpala środowiska polityki i oświaty, oświaty i polityki. W tym wszystkim odnosze wrażenie, że najmniej ważny jest dobro dzieci. Czy to prawda, że klasa w której pobierał nauki sprawca czynu jest w całości na cenzurowanym ? Czy władze oświatowe wysłały tam psychologów, którzy pomogą tym młodym ludziom zrozumieć w czym uczestniczyły ?
Dodano: 16.11.2016 14:03    Przez: ~am
Tak, to prawda. Jeszcze we wrześniu mój syn też był uczniem tej klasy, ale go przeniosłam do innej szkoły. Najgorsza klasa w szkole.
Dodano: 16.11.2016 14:20    Przez: ~EwaK
Ewka k -ciekawe czemu przeniosłaś napisz jaki był Twój syn....
Dodano: 16.11.2016 19:48    Przez: ~haha
Krutykujecie dyrektirke a jakos nie widze jrytykibtych bandziorow, co pobili gimnazjaliste. Zenua.
Dodano: 17.11.2016 10:27    Przez: ~ble
Do ble: A Ty co? Uciekłeś ze zdjęć do "Allo, allo"? Mym w tyrbie tyrt.
Dodano: 17.11.2016 16:28    Przez: ~:=
W pełni się z Panią zgadzam choć zwolennikiem PiS nie będę.
Dodano: 16.11.2016 14:09    Przez: ~Adamczewska
A ty to Wojtkowa?Starego PZPR-owca?
Dodano: 16.11.2016 14:29    Przez: ~antykom
A co wiceprezydentem?
Dodano: 16.11.2016 14:34    Przez: ~nay
Do zwolnienia.
Dodano: 16.11.2016 14:54    Przez: ~gg
odwołać
Dodano: 16.11.2016 21:59    Przez: ~wielebny
a gdzie ma uczyć ?cisną się słowa niecenzuralne, ale daruję sobie nie będę się zniżał do twojego poziomu tom.Pani powinna nadal pełnić funkcję dyrektora.Mam nadzieję ,że wygra proces .
Dodano: 16.11.2016 14:45    Przez: ~jerry
a Florek czy też Lorek nadal pełni funkcję v-ce prezydenta gminy,a to przecież on odmawiał wszelkiej pomocy szkole ze strony psychologa czy też opieki lekarskiej .
Dodano: 16.11.2016 14:51    Przez: ~lekarz
Szkoła ma swojego psychologa, a lekarza to się wzywa bądź do niego jedzie, a nie czeka na prezydenta.
Dodano: 16.11.2016 19:07    Przez: ~qaz
do qaz która szkoła ma psychologa bo ta o której huczało w Polsce nie ma go!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 16.11.2016 20:32    Przez: ~zaq
florka też powinni odwołać i itman
Dodano: 16.11.2016 21:56    Przez: ~wielebny
Obrzydliwe stare babsko. A tfuj.
Dodano: 17.11.2016 10:23    Przez: ~ble
Dlaczego p. dyrektor się rozchorowala,tak po tygodniu od zdarzenia,jaki to był przypadek,może też uczyć nie może.Choroba "stanowiskowa".Ale minister skutecznie wyleczyła.Zdrowia i do pracy,nie symulować.To też powinno być karalne.
Dodano: 17.11.2016 11:48    Przez: ~xk
Sam byś spieprzał jakbyś doświadczał tego, co ona.
Dodano: 17.11.2016 16:30    Przez: ~Łopez
Cóż za przemiła staruszka...