Dzisiaj jest piątek 18 sierpnia 2017, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23390) SPORT FORUM FIRMY (5049) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 21oC
Jutropogoda
19 / 14oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Burze z gradem z porywami wiatru do 100 km/h. Od godz. 19.00 do 5.00

jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościWpadł z nielegalnymi papierosami i alkoholem za 38 ...

Wpadł z nielegalnymi papierosami i alkoholem za 380 tys. zł

Dodano: 23.11.2016 13:26

Ponad 380 tys. zł stracił Skarb Państwa na nielegalnej działalności 48-letniego mieszkańca Goliny. Zatrzymany mężczyzna jeszcze niedawno oskarżał konińską policję o nękanie. Teraz odpowie przed sądem za posiadanie papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z konińskimi mundurowymi zatrzymali 48-letniego mieszkańca gm. Golina. Na terenie posesji mężczyzny w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach i skrytkach znaleziono ponad 425 tysięcy sztuk papierosów, 24 kg tytoniu i 78 litrów spirytusu. Wszystko bez polskich znaków akcyzy.

- Mężczyzna sprowadzał towar zza wschodniej granicy – informuje Marcin Jankowski, rzecznik KMP w Koninie.

Straty na jakie 48-latek naraził Skarb Państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 380 tys. zł. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zatrzymany przez funkcjonariuszy mieszkaniec gm. Golina to ten sam, który kilka dni temu towarzyszył właścicielowi jednego ze znanych biur detektywistycznych w Polsce na konferencji prasowej w Poznaniu. Mężczyzna twierdził, że jest nękany przez policję. Znalazł i zaprezentował dziennikarzom sprzęt, który miał służyć do podsłuchiwania go. Teraz, 48-latek został objęty policyjnym dozorem.

Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.  

fot. KMP Konin

  • Wpadł z nielegalnymi papierosami i alkoholem wartymi 380 tys. zł
  • Wpadł z nielegalnymi papierosami i alkoholem wartymi 380 tys. zł
  • Wpadł z nielegalnymi papierosami i alkoholem wartymi 380 tys. zł

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

A i co mnie jeszcze zastanawia to dlaczego lm.pl wcześniej nic nie wspomniał o konferencji z Rutkowskim....a teraz proszę jak się rozpisali
Dodano: 23.11.2016 14:44    Przez: ~Karol
Dla mnie to bohater walczácy z wyzyskiem panstwa, a i ludzie taniej kupili. Przynajmniej nie chodził jak inne dziady do opieki czy karitasu.wielki szacun, trzymaj się.
Dodano: 23.11.2016 14:06    Przez: ~Antypisior.
Starty na jakie 48-latek naraził Skarb Państwa...... to już na starcie tyle stracili
Dodano: 23.11.2016 13:47    Przez: ~goliniok
Tu nikt nie walczy "z wyzyskiem panstwa", raczej "walczy z państwowym wyzyskiem", lub "z wyzyskiem przez państwo". Następnym razem czytaj i rozum to co piszesz, bo to jest ogromna różnica......
Dodano: 23.11.2016 17:00    Przez: ~buba
FRYZJER JAK J-23 ZNOWU NADAJE
Dodano: 23.11.2016 14:16    Przez: ~STEFAN

KOMENTARZE

Ups.... ! Ciekawe który taki szczęściarz! Ładnie do zapłaty. Musi być bogaty !!!!
Dodano: 23.11.2016 13:36    Przez: ~Marek
no co... podsluchwiali go i wychwycili że handule lewym towarem
Dodano: 23.11.2016 15:33    Przez: ~oj
Podejrzewam kto to może być.... mieszka w Koninie ! Straszne rzeczy
Dodano: 23.11.2016 15:45    Przez: ~Marek
Bajkin sprzedał
Dodano: 23.11.2016 18:49    Przez: ~dejwid
Bajkin c**l
Dodano: 23.11.2016 23:21    Przez: ~Xxx
A wystarczyło napisać na butelkach "wino mszalne" a na cigaretach, że to kadzidło na trzech króli - i materiały by w trymiga wróciły do właściciela. I jeszcze by Policja przepraszała w TVP Religia.
Dodano: 24.11.2016 12:39    Przez: ~szumny bogdan
Ewidentnie chcą go wrobić!!!!!
Dodano: 23.11.2016 13:47    Przez: ~Karol
Tak...Wyjechali mu ciągnikiem z dwoma przyczepami papierosów z Rosji i zamurowali w garażu ...głupich nie sieją..
Dodano: 23.11.2016 16:38    Przez: ~Poo
Mało to ruskich papierosów w koninie? HahaDla policji nie sztuka zakręcić na swoją korzyść...
Dodano: 23.11.2016 20:31    Przez: ~Prawda
Starty na jakie 48-latek naraził Skarb Państwa...... to już na starcie tyle stracili
Dodano: 23.11.2016 13:47    Przez: ~goliniok
Starty na jakie 48 latek .....to ile tych startów było ??
Dodano: 23.11.2016 13:55    Przez: ~tm
Facet niewinny ! Kto madry trzymal by taki towar na posesji zaczynajac walke z policja? Podrzucili mu!
Dodano: 23.11.2016 14:01    Przez: ~Swiety Mikolaj
Co za czasy NIEWINNYCH zamykają haha haha haha haha haha haha haha haha haha haha haha haha haha haha
Dodano: 23.11.2016 17:49    Przez: ~Zygmunt
Zyga nie szalej hahaha bo czkawki dostaniesz
Dodano: 23.11.2016 20:35    Przez: ~Krol
Dla mnie to bohater walczácy z wyzyskiem panstwa, a i ludzie taniej kupili. Przynajmniej nie chodził jak inne dziady do opieki czy karitasu.wielki szacun, trzymaj się.
Dodano: 23.11.2016 14:06    Przez: ~Antypisior.
Nikomu,nawet wojsku niepotrzebne helikoptery miały kosztować 14 miliardów.Pieprzony gazoport kosztował dwa miliardy i zniszczył środowisko nadmorskie,a my sie trzęsiemy nad paczka papierosów.Ale gdy nie ma kota,to myszy szaleją.
Dodano: 23.11.2016 16:11    Przez: ~aspier
Tu nikt nie walczy "z wyzyskiem panstwa", raczej "walczy z państwowym wyzyskiem", lub "z wyzyskiem przez państwo". Następnym razem czytaj i rozum to co piszesz, bo to jest ogromna różnica......
Dodano: 23.11.2016 17:00    Przez: ~buba
Jaki szacun chłopie- okrada skarb państwa czyli też i ciebie
Dodano: 23.11.2016 17:47    Przez: ~Zygmunt
FRYZJER JAK J-23 ZNOWU NADAJE
Dodano: 23.11.2016 14:16    Przez: ~STEFAN
fryzjer z ul.Okólnej jest jeszcze na wolności ??????
Dodano: 23.11.2016 16:37    Przez: ~bujek
Treść artykułu jak zwykle na poziomie przedszkola...
Dodano: 23.11.2016 14:36    Przez: ~czytelniczka
Co tam jakies 380,tys. Pis naraza nas na milionowe straty..
Dodano: 23.11.2016 14:37    Przez: ~on
a pamiętasz jakie miliardy upłynniły się za czasów po?
Dodano: 23.11.2016 15:34    Przez: ~oj
Miliardy przez 8 lat.... miliony przez rok...
Dodano: 23.11.2016 18:08    Przez: ~Xxx
xxx .... więc przelicz sobie ile będzie łącznie za czasów pisu przez 8 lat .... chyba ktoś miał dwóje z matmy hahahhaha...
Dodano: 23.11.2016 19:39    Przez: ~oj hahah
A i co mnie jeszcze zastanawia to dlaczego lm.pl wcześniej nic nie wspomniał o konferencji z Rutkowskim....a teraz proszę jak się rozpisali
Dodano: 23.11.2016 14:44    Przez: ~Karol
Bo ten człowiek , skazany kilkoma wyrokami w Polsce, Belgi i Szwecji to oszust i kłamca. Po co pisać o debilu i robic mu reklamę. Jemu o to właśnie chodzi. Jego biuro to kilka osób a na konferencje wynajmuje ocbraniadzy i przebiera ich w swoje kominiarki zeby robić wrazenie. To menda która wykorzystuje nieszczęsia aby od bezradnych ludzi wyciągnąc kase. Sam kupuje pałace i śpiewa disco polo.
Dodano: 24.11.2016 21:39    Przez: ~As
1 z 5
12345>>