LM.plWiadomościSensacja w Kaliszu, Górnik ograł lidera w derbach!

Sensacja w Kaliszu, Górnik ograł lidera w derbach!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Derby rządzą się swoimi prawami - to oklepane powiedzenie sprawdziło się w stu procentach w sobotę podczas starcia KKS 1925 Kalisz z Górnikiem Konin. Biało-niebiescy niespodziewanie wygrali w Kaliszu 1:0.

Jeśli Górnik miał gdzieś przełamać swoją kiepską wyjazdową passę to właśnie w Kaliszu. Takiego zaangażowania, a przede wszystkim dyscypliny i konsekwencji w grze obronnej kibice z Konina nie widzieli od dawna. W pierwszej połowie gospodarze mieli ogromne trudności z kontruowaniem jakichkolwiek akcji ofensywnych - nie przez swoją słabą grę, ale przede wszystkim dzięki świetnej postawie zawodników Górnika.

Biało-niebiescy kompletnie zamknęli dostęp do własnej bramki. W ataku nie stwarzali sobie wiele okazji, ale i tak wyszli na prowadzenie. W 40. minucie świetnie zachował się Paweł Błaszczak, który w środku pola zwiódł trzech rywali i odegrał piłkę do wbiegającego Piotra Radoszewskiego. Ten wpadł z piłką w pole karne i płaskim strzałem przy ziemi pokonał bramkarza gospodarzy.

To niespodziewanie prowadzenie podrażniło kaliszan, którzy od początku drugiej połowy ruszyli do ataku. To wtedy również biało-niebiescy popełnili jeden z niewielu błędów w obronie - za zagranie piłki ręką Mateusza Majewskiego sędzia podyktował rzut karny.

Czym byłby jednak mecz Górnika bez fenomenalnej interwencji Dawida Kołodziejczaka? Najlepszy zawodnik konińskiej drużyny w rundzie jesiennej po raz kolejny uratował swoich kolegów, broniąc strzał z jedenastu metrów Rafała Jankowskiego.

Druga połowa to już dominacja gospodarzy, którzy jednak nie stworzyli sobie wielu okazji podbramkowych. Oprócz rzutu karnego najbliżej było po zamieszaniu w polu karnym, po którym goście wybijali piłkę z własnej linii bramkowej. Oprócz tych dwóch sytuacji defensywa Górnika spisała się w sobotę na medal.

Górnik dowiózł prowadzenie do końca i po raz pierwszy w tym sezonie wygrał w meczu wyjazdowym. - Jest to motywacja dla tych chłopaków, że warto pracować. Byłem spokojny, bo poprzednie mecze pokazywały, że kierunek, który obraliśmy jest słuszny. Ten zespół jest w stanie jeszcze lepiej zagrać. Dziś linia defensywa była na dobrym poziomie, ale kluczem do zwycięstwa była gra całego zespołu. KKS nie postawił wysoko poprzeczki, zneutralizowaliśmy jego silne strony - podsumował starcie trener Górnika Konin, Czesław Owczarek.

Dzięki wygranej biało-niebiescy kończą rundę jesienną na piętnastym miejscu w tabeli III ligi z dorobkiem szesnastu punktów. Do czternastej Polonii Środa Wlkp. koninianie tracą obecnie trzy oczka. Do rozgrywek ligowych zespół Czesława Owczarka powróci wiosną 2017 roku meczem z Sokołem Kleczew.

KKS 1925 Kalisz - Górnik Konin 0:1 (40' Piotr Radoszewski)

KKS 1925 Kalisz: Jędrzej Dorynek - Przemysław Balcerzak (67' Błażej Ciesielski), Konrad Chojnacki (67' Jakub Budrowski), Damian Czech, Łukasz Grabowski, Michał Grzesiek, Rafał Jankowski (55' Joshua Kayode Balogun), Ivelin Kostov, Marcin Lis, Stayko Stoychev, Marcin Tomaszewski.

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Mateusz Wypych, Mateusz Majewski, Kamil Krzyżanowski, Sebastian Antas, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski (65' Aleks Sieradzki), Jakub Groszkowski (80' Maciej Rojewski), Krystian Sobieraj (87' Bartosz Świderski), Paweł Błaszczak.