LM.plWiadomościZbyt łatwy początek zwiódł Start Konin. Porażka z Żagwią

Zbyt łatwy początek zwiódł Start Konin. Porażka z Żagwią

Była szansa, by wygrać i awansować w tabeli. Zamiast tego zawodnicy Startu Konin roztrwonili przewagę bramkową i ulegli na własnym terenie Żagwi Dzierżoniów 24:28.

Porażka z Żagwią nie musiała być dla Startu w ogóle bolesna. Zespół z Dzierżoniowa jest bowiem jedną z lepszych drużyn w II lidze (przed jedenastą kolejką zajmował czwarte miejsce w tabeli), w ostatnich latach dwukrotnie zostawał wicemistrzem tych rozgrywek. Jednak apetyty rosną w miarę jedzenia, a w pierwszym kwadransie koninianie całkowicie pożarli rywali.

Od początku meczu defensywy obu zespołów pracowały dobrze, ale w ataku o wiele skuteczniejsi byli gospodarze. Już po piętnastu minutach Start prowadził 7:2 i wszyscy zaczynali mieć nadzieję na niespodziankę w Koninie. Żagiew wyglądała słabo i z pewnością była w zasięgu Startu.

Ta komfortowa sytuacja uśpiła jednak czujność koninian. - Zbyt łatwo przyszło nam to prowadzenie. Potem stanęliśmy - i rzutowo i w grze w ataku. Inne rzeczy sobie mówiliśmy, a inaczej wyglądała gra. Zbyt szybko zaczęliśmy rzucać przy tym prowadzeniu, zamiast prowadzić grę i dobijać przeciwnika. Dużą przewagę roztrwoniliśmy w parę minut i to najgorsza rzecz, jaka nam się przydarzyła w tym meczu - mówił już po końcowym gwizdku trener Marek Salzman.

Pomiędzy piętnastą a trzydziestą minutą Start trafił do siatki rywala tylko trzy razy. Dla Żagwi bramkę za bramką zdobywali natomiast Przemysław Borszowski i Mateusz Matlęga. Większość z tych trafień brała się z kontrataków - Start tracił piłkę po niecelnym rzucie lub podaniu, a szybkie zagrania Marcina Teterycza trafiały do ofensywnie ustawionych Borszowskiego i Matlęgi.

Do przerwy przewaga Startu stopniała do jednej bramki. Po zmianie stron wyrównana gra toczyła się tylko przez pięć minut. Później seria sześciu bramek z rzędu Żagwi w wykonaniu Jarosława Szlachty i Przemysława Borszowskiego (znów - w większości po kontaratach) dała wyraźną przewagę gościom.

W końcówce Start rzucił się jeszcze do ataku - koninianie próbowali jak najszybszych rzutów, kilkukrotnie trafił Bartosz Glinkowski. Ale po drugiej stronie trafiała również Żagiew. Ta gra bramka za bramkę zakończyła się ostatecznie wynikiem 24:28.

- Czuję żal, szkoda tych punktów. Zagraliśmy słabe spotkanie. Musimy walczyć  o punkty za tydzień w Obornikach Śląskich, by dalej odbijać się od dołów tabeli. Założyliśmy sobie środek tabeli, cały czas tam jesteśmy, gramy więc dalej. Dziękujemy kibicom, że dzisiaj byli i był doping - podsumował starcie trener Startu Konin, Marek Salzman.

Po jedenastu kolejkach koninianie plasują się na siódmym miejscu w tabeli II ligi z dorobkiem dziesięciu punktów. Do szóstego LKS OSiR Komprachcice Start traci jedno oczko, a nad ósmą Spartą Oborniki Wlkp. ma dwa punkty przewagi (Sparta ma jednak jeden mecz rozegrany mniej).

Kolejne starcie już w przyszły weekend. Start Konin zagra na wyjeździe z Borem Oborniki Śląskie.

Start Konin - Żagiew Dzierżoniów 24:28 (10:9)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Bartosz Glinkowski (8), Olgierd Piaskowski (6), Adrian Franaszek (5), Adrian Grzelka (2), Łukasz Cieślak (2), Tomasz Trojanowski (1), Marcel Urbański, Dominik Urbański, Maciej Rolnik, Kamil Nadlewski, Marek Salzman, Rafał Kałecki, Hubert Sobczak.

Żagiew Dzierżoniów: Marcin Teterycz - Przemysław Borszowski (7), Jarosław Szlachta (6), Bartosz Galik (4), Paweł Krężel (4), Mateusz Matlęga (3), Tomasz Kurasiński (2), Łukasz Chorążyczewski (2), Maciej Batko, Bartosz Grycan, Kamil Rymsza, Damian Kalinowski, Kacper Matyja, Dawid Platt.

II liga: Start Konin - Żagiew Dzierżoniów [TRANSMISJA]