Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17890) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

"Opowieść wigilijna "po konińsku". Widowisko MDK w Oskardzie 

Dodano: 7.12.2016 17:23
Źródło: LM.pl

„Opowieść nie tylko wigilijna”. Pod takim tytułem wystawione zostanie wielkie widowisko Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Próby do przedstawienia trwają od kilku tygodni.

Będzie to zmodyfikowana „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa do czasów współczesnych. Scenarzysta i reżyser spektaklu stawia na widowisko sceniczne i przede wszystkim wizualne.

- Wszystko trzeba było napisać od nowa, acz opieramy się nadal na schemacie Dickensa. Jest postać zła i oczywiście duchy, które w noc wigilijną doprowadzają naszego bohatera do metamorfozy. Cała historia dzieje się w środowisku nastolatków. Przedstawiamy sytuacje z tym, co jest dzisiaj modne w przestrzeni wirtualnej, hejtowanie i podszywanie się pod kogoś. Przez to, że dziewczyna jest osobą samotną to sprawia, że jest nie miła i zła dla innych. Jak u Dickensa - wszystko skończy się dobrze. – mówi Jarosław Sparażyński, reżyser spektaklu.

Jak podkreśla Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor MDK w Koninie takie przedstawienie dla ich placówki to wielkie mobilizacja dla całego zespołu. Od strony scenariusza, reżyserii, kostiumów, scenografii.

– Wyjątkowe w naszym widowisku będą utwory, które zostały skomponowane specjalnie na tę okazję. Nad oprawą muzyczną czuwają Mariusz Urbaniak i Michał Jankowski. MDK realizując przedsięwzięcie zamienia się w teatr – podkreśla L. Lenard-Woźniak.

Choć spektakl zostanie wystawiony na deskach CKiS-DK Oskrad w Koninie już 21 grudnia o godz. 17.00 to nadal nie wiadomo kto zagra główną rolę.

- Mamy dwa komplety wykonawców głównych ról. Trwają próby. Może będzie to chłopak i dziewczyna lub dziewczyna z dziewczyną. Będziemy dążyli do tego żeby zagrali wszyscy. Nie zabraknie również na scenie podopiecznych Fundacji „Podaj Dalej”. – mówi J. Sparażyński.

Do premiery zostały niecałe dwa tygodnie. W sekretariacie MDK można nadal odbierać bezpłatne zaproszenie na spektakl. Pozostałe planowane są na 24 i 25 stycznia 2017 roku.

Wydarzenie transmitowane będzię na żywo na portalu LM.pl w dniu premiery. Serdecznie zapraszamy!

  • "Opowieść wigilijna" po konińsku. Wielkie widowisko MDK w Oskardzie
  • "Opowieść wigilijna" po konińsku. Wielkie widowisko MDK w Oskardzie
  • "Opowieść wigilijna" po konińsku. Wielkie widowisko MDK w Oskardzie
  • "Opowieść wigilijna" po konińsku. Wielkie widowisko MDK w Oskardzie

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.