Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15295) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

Lekarze czekają na program profilaktyczny. Będą umowy z NFZ

Dodano: 21.12.2016 14:21
Źródło: LM.pl

Program badań profilaktycznych pod kątem chorób układu krążenia i cukrzycy dla osób od 30 roku życia miał wejść w życie od nowego roku. Niestety walczący o to lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia nie mają dobrych wiadomości. Na „dobrą zmianę” dla pacjentów trzeba będzie jeszcze poczekać.

Prace nad programem dla 30-latków rozpoczęły się półtora roku temu. Zakładać on ma badania profilaktyczne zdrowych Polaków, na które będą oni zapraszani do placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

- Będzie to dotyczyło próby analizy pacjenta pod kątem ewentualnych czynników ryzyka chorób układu krążenia i cukrzycy. To będą podstawowe badania w tym zakresie i konsultacja lekarska, która będzie wskazywała grupy ryzyka i wizyty kontrole po roku. Natomiast w momencie wykrycia zagrożenia, na wysokości POZ odbywać się będzie porada specjalistyczna – mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. - Taki jest nasz cel, żeby uchwycić chorobę jak najszybciej, zanim spustoszy organizm – dodaje.

Program miał wejść w życie już w styczniu. Niestety okazało się, że 16 grudnia prezes NFZ wycofał się z zaplanowanych ustaleń na 2017 rok. W związku z tym lekarze PPOZ ogłosili, że wstrzymują działania w zakresie podpisywania umów na przyszły rok. Wystosowali również pismo do prezesa NFZ i Ministra Zdrowia. Wczoraj otrzymali odpowiedź, z której wynika, że program musi uzyskać akceptację prawną ministra.

- Liczymy, że Minister Zdrowia podejmie te działania niezwłocznie, jeszcze w tym roku. Mamy zapewnienie, że program będzie wdrożony. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o podpisaniu umów z NFZ na pierwsze półrocze 2017 roku – mówi Bożena Janicka.

Lekarze rodzinni mają nadzieję, że program profilaktyczny dla osób powyżej 30 roku życia zacznie obowiązywać najpóźniej w marcu. 

  • Lekarze czekają na program profilaktyczny. Podpiszą umowy z NFZ

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A co mam zrobić jak mam 42 lata
Dodano: 21.12.2016 18:05    Przez: ~40 latek
Nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Dodano: 21.12.2016 19:41    Przez: ~odpowiedź
Uśpij się najlepiej.
Dodano: 21.12.2016 20:21    Przez: ~Kasia
Dla osob powyzej 30roku zycia....udalo sie zrozumiec czy nie bardzo?
Dodano: 22.12.2016 07:31    Przez: ~Ania
Kto ma wdrozyc program ? Rzadzaca prawicowa ciemnota ? Przeciez to grupa nieudacznikow zyciowych.
Dodano: 21.12.2016 20:45    Przez: ~Leon
zus wszystkich ów Uzdrawia....
Dodano: 21.12.2016 21:34    Przez: ~chora....

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.