Dzisiaj jest niedziela 15 grudnia 2019, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20190) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
5 / 5oC
Pojutrzepogoda
7 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Fantastyczne derby w II lidze. Wilki odrobiły dwa ... (0)Dzień pełen wrażeń. MotoMikołaje znowu w świąteczn ... (0)

Konin. Rok w nowym miejscu. W noclegowni komplet bezdomnych

Dodano: 5.01.2017 11:56
Źródło: LM.pl

Właśnie mija rok od kiedy konińska noclegownia działa w nowym miejscu. Przy ul. Ametystowej miejsca są już zajęte, ale żaden bezdomny nie zostanie bez pomocy.

W pierwszy dniach stycznia ubiegłego roku rozpoczęło się duże logistyczne przedsięwzięcie. Rezydenci noclegowni i schroniska wspólnie z wolontariuszami Polskiego Czerwonego Krzyża przenosili rzeczy zgromadzone w baraku przy ul. Nadrzecznej przez blisko 20 lat. Teraz, kiedy minął rok widać, że się zadomowili w budynku po byłej izbie wytrzeźwień.

- Wiele się zmieniło przez ten rok. Przede wszystkim mamy przestrzeń i większe zaplecze socjalne. Tam na 40 osób była jedna toaleta, a tu mamy trzy. Są natryski i kuchnie zarówno w noclegowni jak i u góry w schronisku. Rezydenci nie mają już piętrowych łóżek. Są w pokojach pięcioosobowych, a nawet dwuosobowych. Jest kolosalna różnica – mówi Maria Kobielska, kierownik noclegowni i schroniska dla osób bezdomnych w Koninie.

Od ubiegłego roku działa też ogrzewalnia. Jak podkreśla Maria Kobielska, pomysł jej otwarcia się sprawdza.

- Kiedyś jak ktoś przychodził to musieliśmy go przyjmować do noclegowni. Teraz mogą przyjść się wykąpać, zjeść coś i napić się gorącej herbaty również mieszkańcy ościennych gmin. Do noclegowni przyjąć ich możemy tylko na jedną noc, żeby mogli się skontaktować ze swoją gminą, która powinna im pomóc – mówi Kobielska.

Coraz więcej osób bezdomnych to młodzi ludzie. W mieście prowadzone są programy wychodzenia z bezdomności. Niektórym udaje się pomóc.

- Pięciu młodych bezdomnych wyjechało za granicę do pracy. To dla nas duży sukces – mówi kierownik noclegowni.

W Koninie żyje ciągle około 100 bezdomnych. W noclegowni jest 67 miejsc i wszystkie są już zajęte. Maria Kobielska podkreśla jednak, że nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie i jeśli będzie taka potrzeba to łóżka i materace ustawione zostaną nawet w korytarzu. Aktualnie w noclegowni brakuje obuwia. Przydałyby się też środki opatrunkowe i leki pierwszej pomocy.  

  • Konin. Minął rok w nowym miejscu. W noclegowni komplet bezdomnych
  • 20170104_123302
  • 20170104_123615
  • 20170104_123740
  • 20170104_123821
  • 20170104_124058
  • dsc_3767a

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Cieszy mnie ze jest to miejsce i pomaga ludzia, tez bylem bezdomny w koninie korzystalem z tego miejsca ale mialem tez problem z alkocholem, pomagali mi wiele razy. Obecnie nie pije od roku mieszkam w wiekszym miescie, mam mieszkanie prace i zyje na poziomie. Wielkie dzieki za wszystko. Pozdrawiam
Dodano: 5.01.2017 12:22    Przez: ~ghostbuster@onet.pl
Zaspokoję Pańską ciekawość. Oczywiście, że Panowie zgodzili się na fotografię. Pozdrawiam
Dodano: 5.01.2017 12:49    Przez: ~A. Braciszewska-Benkahla
Fajnie slyszec takie historie. Gratuluje pogromcy duchow
Dodano: 5.01.2017 13:21    Przez: ~Lllll
nigdy nie wiesz co Cię w życiu spotka . Doceń to co masz
Dodano: 5.01.2017 14:18    Przez: ~były bezdomny

KOMENTARZE

Cieszy mnie ze jest to miejsce i pomaga ludzia, tez bylem bezdomny w koninie korzystalem z tego miejsca ale mialem tez problem z alkocholem, pomagali mi wiele razy. Obecnie nie pije od roku mieszkam w wiekszym miescie, mam mieszkanie prace i zyje na poziomie. Wielkie dzieki za wszystko. Pozdrawiam
Dodano: 05.01.2017 12:22    Przez: ~ghostbuster@onet.pl
Wszystko dobrze ,ale dlaczego brak opieki pielęgniarki??Kto będzie robił opatrunki itp Czy Urząd miasta zdaje sobie sprawę że opiekę pełnią np pedagog.
Dodano: 05.01.2017 12:32    Przez: ~Xxx
teraz jeszcze mielenie rozumu - kapelan ich przemieli - i mamy kolejnych wyznawców pisu.
Dodano: 05.01.2017 12:46    Przez: ~San Tro pe
Fajnie slyszec takie historie. Gratuluje pogromcy duchow
Dodano: 05.01.2017 13:21    Przez: ~Lllll
Ciekawe czy Ci dwaj Panowie wyrazili zgodę na publiczne pokazanie swojej twarzy na tych fotografiach.Jeżeli nie to zimę moga przetrwać dzięki odszkodowaniu od LM,wystarczy tylko mała pomoc prawnika.
Dodano: 05.01.2017 12:39    Przez: ~mecenas
Zaspokoję Pańską ciekawość. Oczywiście, że Panowie zgodzili się na fotografię. Pozdrawiam
Dodano: 05.01.2017 12:49    Przez: ~A. Braciszewska-Benkahla
Pewnie się nie zgodzili a teraz LM szykuje "na szybko" sfinglowane papiery.
Dodano: 05.01.2017 13:02    Przez: ~Prokurator Blaby
prokurator ( blady ) - czep się swojej baby...
Dodano: 05.01.2017 13:07    Przez: ~zx
Nie blady a "Blaby" ty nieuku "zx"- nawet czytać nie potrafisz. A babę wolę twoją - nie masz pojęcia jakie ona fki-miki potrafi. Ty pewnie siedzisz w nocy na necie albo radiu Maryja - a ona sama zaniedbana :-)
Dodano: 05.01.2017 13:39    Przez: ~Prokurator Blaby
Ci Panowie są osobami publicznymi za czesto widujemy ich wszechobecne twarze im to nie przeszkadza
Dodano: 05.01.2017 14:31    Przez: ~obserwator
blaby..blady , czy jak ci tam - nie jestem nieukiem , nie siedzę w radiu maryja ( wręcz przeciwnie ) , i nie mam baby...czytać potrafię..i co to są "sfinglowane papiery" ??
Dodano: 06.01.2017 11:42    Przez: ~zx
smocza jama
Dodano: 06.01.2017 22:09    Przez: ~gzika
fajnie mają ci bezdomni, też tak chcę
Dodano: 05.01.2017 13:11    Przez: ~Znudzony życiem
nigdy nie wiesz co Cię w życiu spotka . Doceń to co masz
Dodano: 05.01.2017 14:18    Przez: ~były bezdomny
Doceniam i szanuje to co mam dlatego mi nie grozi pomieszkiwanie w takim domku
Dodano: 05.01.2017 14:36    Przez: ~solidnyobywatel
Solidnyobywatel. Twoja obciaga za twoimi plecami twojemu kumplowi. Jak sie dowiesz za miesiac tez ci tam fote strzela
Dodano: 05.01.2017 19:46    Przez: ~pas
Bezdomnosc ........ roszczenia wiekrzosci tych bezdomnych jest porazającadac im trochę farby niech odmalują ten swoj dom oni z nudow nie wiedzą co z sobą robic ta ich beztroska i nic nie robienie mnie wku.rwia tylko brac i wymagac niedlugo bezdomny bedzie mial lepiej od tego ktory pracuje i martwi sie o jutro
Dodano: 05.01.2017 14:27    Przez: ~inny status spoleczny
Wiecie jakie tam życie-papierochy ,wóda,noclegi.Żarcie bezpłatne.Bajka.
Dodano: 05.01.2017 15:11    Przez: ~sie wie
...a ,jak przychodzi ktoś zaproponować robotę na godziny,płatną do ręki,konkretne żarcie,nocleg i wszystko co chcesz,to ci mówią-a,czy ja głupi,czy co?
Dodano: 05.01.2017 15:15    Przez: ~byłem,widziałem
:🐶🐺🐱🐭🐹🐰🐸🐗🐧🐼🐮🐽🐼🐑🐷🐻🐴🐒🐨🐯🐵🐢🐚🐏🐄🐙🐍🐔🐌🐋🐳🐞🐣🐥
Dodano: 05.01.2017 17:37    Przez: ~🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾
i trafi taki jeden z drugim do "lepszej" placówki i dopiero się robi PAN co to nie on!
Dodano: 06.01.2017 22:03    Przez: ~tez bylem i widzialem
Ale mnie tam kiedys powykrecali jak byla izba,stare dobre czasy :-)
Dodano: 05.01.2017 19:36    Przez: ~Maestro
Cieszy mnie to...Dobrze,że ci ludzie nie przebywają na mrozie w tą fatalną pogodę.Zarówno mróz jak i upały nie są bezpieczne...każdemu bezdomnemu należy się kawałek kąta i ciepły posiłek.Mam nadzieję,że uda im się wyjść na prostą.Nigdy nie wiadomo,co nas czeka w życiu.Pozdrawiam
Dodano: 06.01.2017 00:26    Przez: ~dołdi
20 lat przenosili rzeczy?
Dodano: 06.01.2017 14:30    Przez: ~Sniezka
Po? co? ,choinka. ,,Co ?,którym ,załatwiliście rentę?.Krzyż powieści,a jak? naplują to ,,wiadomo!"'. ..