LM.plSportMrozy im nie straszne. Biegają nawet w zimę

Mrozy im nie straszne. Biegają nawet w zimę

65 uczestników stawiło się na starcie V Wartko Trail w Golinie. Zimowa rywalizacja toczona była w biegu i nordic walking.

Podobnie, jak w poprzednich latach trasa zawodów biegła przez ścieżki lasu w okolicach Goliny. Łącznie biegacze mieli do pokonania niemal dziewięć kilometrów, a uczestnicy marszu nordic walking - dystans o połowę krótszy. Obie trasy ukończyło łącznie 65 uczestników - dziewiętnastu miłośników maszerowania z kijkami i 46 biegaczy.

Najszybszy na trasie biegowej był Rafał Ślebioda z Adamowa, który na mecie zameldował się już po 34 minutach. Ponad trzy minuty wolniejszy był Sławomir Kamiński z Kleczewa. Podium uzupełnił Paweł Jagodziński z Konina z czasem 38 minut 47 sekund. Wśród pań triumfowała Magdalena Dębowska z Konina (00:45:43) przed Anną Sikorską z klubu KKS Endorfiny (00:46:57) i Moniką Eger z Konina (00:54:33).

Marsz nordic walking wśród panów wygrywali goście z Kalisza i Witonii. Tadeusz Jagodziński z klubu Senior Kalisz zajął pierwsze miejsce, a Dariusz Pisarzewski drugie. Na trzeciej pozycji uplasował się reprezentant gospodarzy - Tomasz Ślusarek z Klubu Biegacza Wartko. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Makowska z klubu RRR, drugie miejsce zajęła Dorota Bogdańska z Konina, a trzecie - Dagmara Frydrychowicz z Koszut.

Organizatorem biegu i marszu nordic walking był Klub Biegacza Wartko z Goliny.