Dzisiaj jest czwartek 22 czerwca 2017, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25206) SPORT FORUM FIRMY (5475) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
19 / 16oC
Pojutrzepogoda
19 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
PILNE:

IMGW: Burze z porywistym wiatrem (do 100 km/h) i gradem od godz. 21.00 - 9.00

Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościInwestycja w oczekiwaniu. Poseł pójdzie do wicepre ...

Inwestycja w oczekiwaniu. Poseł pójdzie do wicepremiera  

Dodano: 10.01.2017 11:33

- Nie jest to dobra wiadomość, ale będę robił wszystko, żeby poszukiwać innych rozwiązań – deklaruje Józef Nowicki, prezydent Konina, po tym jak opublikowano listę dofinansowanych inwestycji drogowych. Konińska inwestycja znalazła się na siódmej pozycji listy rezerwowej.

Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic: Warszawskiej, Kolskiej, Europejskiej. Konin ubiegał się o 85-procentowe dofinansowanie tej inwestycji drogowej wartej 56 milionów złotych. Chodzi o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Do podziału było 2,15 miliarda złotych. Środki unijne podzielono, a Konin znalazł się na liście rezerwowej. Gdyby przyznano dofinansowanie, inwestycja mogłaby ruszyć latem tego roku. - Mamy 14 dni żeby złożyć odwołanie – mówi prezydent Józef Nowicki. Uważa, że aplikacja była przygotowana właściwie i złożona wcześniej przed innymi projektami.

Swoją pomoc zadeklarował w tej sytuacji poseł Leszek Galemba z PiS. - Myślę, że wicepremier Morawiecki przekaże większą pulę na te zadania, ale to kwestia najbliższego czasupowiedział nam poseł. - Jeśli trzeba będzie, to wybiorę się do wicepremiera Morawickiego. To ważne, aby to priorytetowe zadanie, które podjął prezydent Józef Nowicki, zostało w Koninie zrealizowane.

- To dobry moment, aby każdy, kto dobrze życzy temu zdaniu inwestycyjnemu, pomógł miast– mówi prezydent Konina.

Pełna lista dostępna tutaj.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin skrzyżowanie,   Europejska,   Kolska,   Warszawska,   przebudowa,   komunikacja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Musztarda po obiedzie, kochany panie pośle - trzeba było razem z radnymi PiS wcześniej zainteresować się tematem
Dodano: 10.01.2017 12:13    Przez: ~Observer
Konin kasy nie dostanie bo Gospodarz nie jest ślepy by pieniądze w błoto wyrzucać. 56 mln nikt sobie wolna ręką nie wyda na takie rondo. Powiedzmy sobie szczerze - na tle kraju, ale i też samego Konina jest wiele miejsc gdzie można lepiej wydać 56 mln złotych niż to skrzyżowanie! Nie problem w PiS, nie problem w jakości formalnej wniosku Konina co w jakości merytorycznej: Konin złożył wniosek na duże pieniądza z małym efektem!
Dodano: 10.01.2017 14:53    Przez: ~lo
No a co poza Krzyżem udało się zrobić wielkie jajco.
Dodano: 10.01.2017 12:06    Przez: ~obyw gorszy sort
I to jest postawa pana posła miejmy nadzieje ze nie taka ja POsła energetycznego Nowaka Brawo PIS
Dodano: 10.01.2017 11:59    Przez: ~jestem za
Jechać można ,tylko nie wiadomo co przywiezie.
Dodano: 10.01.2017 12:07    Przez: ~lm

KOMENTARZE

I to jest postawa pana posła miejmy nadzieje ze nie taka ja POsła energetycznego Nowaka Brawo PIS
Dodano: 10.01.2017 11:59    Przez: ~jestem za
uwaga za rzadu pis-uarow konin nie dostaje nic prosze pamietac o tym przy nastepnych wyborach do parlamentu
Dodano: 10.01.2017 13:35    Przez: ~anty
jak to nic ? Kocią karmę nosili pachołkowie i lizusy do wielkiego Prezesa i nic nie wskórali ? Pewnie kotu nie pasowała i nic nasz największy wódz nie mógł zrobić.
Dodano: 10.01.2017 14:06    Przez: ~Jechał ich pies
Pan poseł pojedzie, pogada do pana ministra po czym wróci na swą wieś i na tym będzie koniec zabawy. Jestem przekonany, że nic nie załatwi gdyż Dobra Zmiana tak już zrujnowała finanse państwa swą polityką rozdawnictwa i wynagradzania kolesi partyjnych iż w najlepszym przypadku starczy na jakiś pomniczek kartofelka ewentualnie jaki krzyżyk ku czci tego lub owego
Dodano: 10.01.2017 14:29    Przez: ~zdzich@
Konin kasy nie dostanie bo Gospodarz nie jest ślepy by pieniądze w błoto wyrzucać. 56 mln nikt sobie wolna ręką nie wyda na takie rondo. Powiedzmy sobie szczerze - na tle kraju, ale i też samego Konina jest wiele miejsc gdzie można lepiej wydać 56 mln złotych niż to skrzyżowanie! Nie problem w PiS, nie problem w jakości formalnej wniosku Konina co w jakości merytorycznej: Konin złożył wniosek na duże pieniądza z małym efektem!
Dodano: 10.01.2017 14:53    Przez: ~lo
POmagać konińskim komuchom to jakaś paranoja !
Dodano: 10.01.2017 19:03    Przez: ~PZPR Konin
Konin nie dostanie tej kasy dlatego że przez to miasto nie jeżdzą cieżkie pojazdy - zakaz przejazdu tranzytowego, spychanie ruchu na płatną prywatną autostradę, sprawia że inwestowanie w tę kategorię dróg na terenie miasta mija się z celem. Obecny stan drogi, rozwiązanie skrzyżowania pozwala spokojnie ogarnąć ten ruch, co najwyżej kilka minut stania na światłach.
Dodano: 11.01.2017 23:24    Przez: ~Zbyszek
No a co poza Krzyżem udało się zrobić wielkie jajco.
Dodano: 10.01.2017 12:06    Przez: ~obyw gorszy sort
Koninowi potrzeba obwodnicy a nie nikomu potrzebnego ronda...
Dodano: 10.01.2017 21:42    Przez: ~Dyzio
Jechać można ,tylko nie wiadomo co przywiezie.
Dodano: 10.01.2017 12:07    Przez: ~lm
Musztarda po obiedzie, kochany panie pośle - trzeba było razem z radnymi PiS wcześniej zainteresować się tematem
Dodano: 10.01.2017 12:13    Przez: ~Observer
Tak, Pawelku
Dodano: 10.01.2017 12:23    Przez: ~K
badzo dobrze..moze ludzie sie obudza i dojdzie do nich wiadomosc, ze nie warty inwestowac w czerwonych. Swoja droga pamietacie wstyd jak w Koninie wygrala Samoobrona...zenada.
Dodano: 10.01.2017 12:38    Przez: ~ad
a na most w Łężynie, który już od 10 lat wiedzą że czas na remont to kasy nie ma.
Dodano: 10.01.2017 12:43    Przez: ~oj
a to chyba gmina Ślesin
Dodano: 11.01.2017 13:49    Przez: ~boczek
musztarda po obiedzie dofinansowanie dostalo 16 miast najwiecej Swinoujscie,duzo Bydgoszcz,duzo miast dostalo po ok 20 mln,jak Tarnow,a Leszno blisko 60 mln,a Konin nic,ale wczesniej dostawal np na most
Dodano: 10.01.2017 12:52    Przez: ~wlkp
No i co z tego, że aplikowało po kasę na most? To było dawno, a poza tym to nie jest żaden argument, żeby nie walczyć o kasę
Dodano: 10.01.2017 13:49    Przez: ~Observer
poza tym to o drugą przerwę walczono już od 30 lat.... poogladajcie że swoimi dziadkami i ojcami to będziecie wiedzieć
Dodano: 10.01.2017 15:33    Przez: ~poza tym
Po co jakieś zjazdy na Kolskiej? To miasteczko powoli się kurczy i nie będzie miał, kto jeździć po ulicach! Miasteczko emerytów, to pewnie będą potrzebne chodniki dla wózków inwalidzkich. Trzeba iść w tym kierunku.
Dodano: 10.01.2017 14:48    Przez: ~koluś
tranzyt ... byle tylko przelecieć przez te miasto... tak samo jak pkp hehe
Dodano: 10.01.2017 15:34    Przez: ~oj
Właśnie, po co w ogóle ta inwestycja? Przecież ruch tranzytowy biegnie autostradą, a ten zjazd jest teraz prawie pusty. Może mi ktoś wytłumaczy, dlaczego to niby taka ważna dla miasta inwestycja?
Dodano: 10.01.2017 17:52    Przez: ~dziwok
W chinach wybudowano most nad rzeką na wys 500 m z 10 razy wiecej a to rondo ma kosztować 56 mln ?
Dodano: 10.01.2017 15:37    Przez: ~lmm
Panie prezydencie, niech pan się poda do dymisji dla dobra tego miasta!
Dodano: 10.01.2017 16:18    Przez: ~Crow31
Marne szanse,referendum upadnie jak szybko by je zwołano,poza tym liderzy partii i zarządy miejskie nie wezmą udziału w tym przedsięwzięciu,bez aprobaty SLD,PO,PSL elektoraty tych partii nawet palcem nie kiwną,szkoda czasu i trudu a reszta mieszkańców nigdzie nie pójdzie woli posiedzieć w cieple w domu.
Dodano: 10.01.2017 18:29    Przez: ~Dyplomata
1 z 3
123>>