Dzisiaj jest niedziela 30 kwietnia 2017, imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (30434) SPORT FORUM FIRMY (5404) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 4oC
Jutropogoda
13 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Maturzyści pożegnali się ze swoimi szkołami. Zobacz abs ... (3)Twarda walka o utrzymanie w Środzie Wlkp. zakończona re ... (8)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościTurek. Jedyna taka w kraju. Rozpoczęła się budowa ...

Turek. Jedyna taka w kraju. Rozpoczęła się budowa ciepłowni

Dodano: 10.01.2017 17:34

Ruszyła budowa ciepłowni w Turku. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu tego roku.

Mieszkańcy Turku po zamknięciu elektrowni Adamów, nie zostaną bez ogrzewania. Ma to gwarantować ciepłownia, której budowa właśnie się rozpoczęła. Powstaje ona w strefie inwestycyjnej, w sąsiedztwie firmy Messer.

- Kotłownia zostanie wyposażona w dwa kotły spalające pył węgla brunatnego, który nie jest jeszcze produkowany w Polsce, o wydajności 12,5 MW każdy, oraz jeden kocioł gazowy o wydajności 19 MW. Komin będzie miał wysokość 60 m – informuje Urząd Miejski w Turku.

To pierwsza tego typu ciepłownia w kraju. Ma spełniać wszystkie normy ochrony środowiska. Wykonawcą inwestycji jest firma z Kędzierzyna-Koźla.

fot. UM Turek

  • Turek. Jedyna taka w kraju. Rozpoczęła się budowa ciepłowni
  • Turek. Jedyna taka w kraju. Rozpoczęła się budowa ciepłowni
  • Turek. Jedyna taka w kraju. Rozpoczęła się budowa ciepłowni

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ciepłownia,   ciepło dla Turku,   budowa ciepłowni,   UM Turek

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

A za kotłownię zapłacą mieszkańcy Turku w koszcie ciepłą,tak jak koninianie płacą za fanaberie PWiK-u w cenie najdroższej wody w Polsce
Dodano: 10.01.2017 20:42    Przez: ~Lipka
hahaha co za hipokryci... zamykają celektrociepłownię na węgiel brunatnu żeby otworzyć ciepłownię na węgiel brunatny hahaha śmiech na sali
Dodano: 10.01.2017 19:00    Przez: ~oj
Brawo zamknąc nasze kopalnie wegla brunatnego a przywozić z niemiecTo jest polityka Tuska Kopacz i nimry Melker
Dodano: 10.01.2017 18:49    Przez: ~anty
Tusk sprzedałeś Polske
Dodano: 10.01.2017 18:53    Przez: ~gdzie sprawiedliwosc
Pilnują sali sejmu
Dodano: 10.01.2017 19:58    Przez: ~Lipka

KOMENTARZE

Brednie :) pył węglowy który nie jest produkowany jeszcze w polsce.
Dodano: 10.01.2017 17:49    Przez: ~głąb
Bardzo trafnie wybrałeś swój pseudonim autorytecie wszelkiej maści
Dodano: 12.01.2017 14:53    Przez: ~irka
Irka ty pustaku:)
Dodano: 15.01.2017 13:08    Przez: ~głab
avatar I co? torfo-terroryści będą nas dalej straszyć, że jak nie pozwolimy im nadal niszczyć środowiska, infrastruktury, miejsc historycznych, zwykłych miejscowości, rolnictwa to zginiemy w mrozie i bez prądu w ziemiankach?
Dodano: 10.01.2017 17:51    Przez: Urlich von Jungingen
Węgiel niemcy do opalania kotłowni z zimbabułu będą wozić.Jesteś nie doinformowany .
Dodano: 10.01.2017 18:17    Przez: ~głąb
Urlich dobrze że ty mieszkasz w lesie i drzewo kradniesz do kotłowni którą masz w pokoju
Dodano: 10.01.2017 19:04    Przez: ~torfowy ludek
Urlich twoje miejsce to kurhany odnalezione na obszarach odralnianych docelowe:)
Dodano: 10.01.2017 20:42    Przez: ~głąb
Ojciec Urlicha był za komuny dyrektorem kopalni to chłopu się we łbie poprzestawiało
Dodano: 10.01.2017 20:56    Przez: ~Vox
Ojciec Urlicha był komuchem ,teraz mu obniżą emeryturkę to synalek bredzi w imieniu tatusia w necie.
Dodano: 11.01.2017 11:32    Przez: ~sld kgb
Nie tyle tylko że będziesz płacił trzy razy tyle o to w euro . Zastanów się co lepsze
Dodano: 11.01.2017 12:03    Przez: ~fidel
po co wozić wegiel jak jest w turku (kwb adamow)
Dodano: 10.01.2017 18:45    Przez: ~zebaty
w Turku jest prywatna kopalnia, która ma zniknąć z powierzchni
Dodano: 10.01.2017 22:24    Przez: ~:))
Brawo zamknąc nasze kopalnie wegla brunatnego a przywozić z niemiecTo jest polityka Tuska Kopacz i nimry Melker
Dodano: 10.01.2017 18:49    Przez: ~anty
Tusk sprzedałeś Polske
Dodano: 10.01.2017 18:53    Przez: ~gdzie sprawiedliwosc
To chyba ty sprzedałes głosując na PIS :)
Dodano: 11.01.2017 10:37    Przez: ~OBYWATEL
Się pytam gdzie jest Kod Po i Nowoczesna
Dodano: 10.01.2017 18:59    Przez: ~gdzie
Pilnują sali sejmu
Dodano: 10.01.2017 19:58    Przez: ~Lipka
Przed złodziejami i nieukami kaczuchy
Dodano: 10.01.2017 20:58    Przez: ~daro
hahaha co za hipokryci... zamykają celektrociepłownię na węgiel brunatnu żeby otworzyć ciepłownię na węgiel brunatny hahaha śmiech na sali
Dodano: 10.01.2017 19:00    Przez: ~oj
ale na niemiecki
Dodano: 10.01.2017 19:05    Przez: ~axn
taaa niemiecki z NASZEJ ziemi z naszej odkrywki... pić na wodę fotomontaż
Dodano: 10.01.2017 19:09    Przez: ~oj
Znajomy kupi "technologię "wytwarzania pyłu z węgla brunatnego z odkrywki Adamów i ma utrzymanie do końca swoich dni.Ważne aby dzielił się "technologią" z właściwymi ludźmi...
Dodano: 10.01.2017 20:01    Przez: ~Kary
elektrownię zamyka właściciel, bo ma do tego prawo! a Elektrociepłownię buduje miasto, by zapewnić ogrzewanie mieszkańcom! Skoro wybieramy takie rządy , które majątek narodowy oddają w prywatne ręce, to tak mamy
Dodano: 10.01.2017 22:25    Przez: ~!!!!
pomyliłeś się... elektrownie zamyka nasza kochana Unia Europejska ....
Dodano: 11.01.2017 07:33    Przez: ~heh znawca sie znalazł
A za kotłownię zapłacą mieszkańcy Turku w koszcie ciepłą,tak jak koninianie płacą za fanaberie PWiK-u w cenie najdroższej wody w Polsce
Dodano: 10.01.2017 20:42    Przez: ~Lipka
A za fanaberię Urlicha juningena zapłacą wszyscy mieszkańcy Turku, to on do tego doprowadził, on jest niemieckim agentem... teraz z Niemcami otworzyli przy kominku szampana, widziałam jak jechały tam dwa auta na niemieckich blachach
Dodano: 10.01.2017 21:15    Przez: ~marzena
ano i oczy wyjdą na wierzch, gęba scierpnieje.... kurde gdzieś to już słyszałem
Dodano: 10.01.2017 21:16    Przez: ~oj
W artykule są informacje wprowadzające czytelnika w błąd. Wszystkie elektrownie konińskie spalają pył węgla brunatnego, więc ten który ma być spalany w budowanej ciepłowni w Turku to niby skąd będzie sprowadzany, z kosmosu ?
Dodano: 12.01.2017 08:45    Przez: ~gość
Taka to rzetelność informacji .
Dodano: 12.01.2017 10:44    Przez: ~marian
Podziwiam twoją wiarę w nieomylność wygłaszanych sądów. Czuję się jednak osamotniony