Dzisiaj jest środa 24 maja 2017, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (29644) SPORT FORUM FIRMY (5430) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
19 / 11oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
POLECANE:
Konin. Ratownicy przyłączyli się do ogólnopolskiego pro ... (0)W lidze nie idzie, odkuli się w pucharze. Górnik gra da ... (3)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościRadna z PiS pisze do ministra infrastruktury w spr ...

Radna z PiS pisze do ministra infrastruktury w sprawie Konina

Dodano: 11.01.2017 09:27

Radna Konina – Anna Kurzawa z PiS napisała list do ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka w sprawie konińskiej inwestycji drogowej.

Jako mieszkanka Konina i radna zwracam się z prośbą o wnikliwe zapoznanie się z wynikami konkursu „infrastruktura drogowa dla miasta”, w wyniku którego Konin nie otrzymał dofinansowania na przebudowę skrzyżowania: Kolska, Europejska, Warszawska.

- Wyrażam zaniepokojenie i ubolewanie, że projekt rozbudowy skrzyżowania nie otrzymał dofinansowania – pisze radna. - Jak to możliwe, że po środki unijne nie może sięgnąć miasto które od blisko trzech lat ma gotowe pozwolenie na budowę oraz spełnione wszystkie warunki niezbędne do rozpoczęcia inwestycji? - Pyta konińska radna. - Miasto, które poniosło ogromne koszty z przygotowaniem dokumentacji projektowo - kosztorysowej czy wykupami gruntów oraz wypłacanymi w związku z nimi odszkodowaniami i przydziałami mieszkań?

Panie Ministrze, mówimy przecież o newralgicznym i kolizyjnym skrzyżowaniu dróg krajowych. O skrzyżowaniu, którym na dobę przejeżdża blisko 14 tysięcy samochodów osobowych i blisko 2,5 tysiąca samochodów ciężarowych. Tylko jego przebudowa na bezkolizyjne może poprawić płynność ruchu, a przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg, zarówno mieszkańców Konina, jak i całej Polski.

Moim obowiązkiem, jako radnej klubu PiS jest dbanie o dobro miasta Konina i jego mieszkańców. Zwracam się zatem o przeanalizowanie wyników opisanego konkursu. Z uwzględnieniem znaczenia miasta Konin jako ważnego węzła drogowego w środkowej części Polski.  

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin skrzyżowanie,   Europejska,   Kolska,   Warszawska,   przebudowa,   komunikacja,   Anna Kurzawa,   radna PiS,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

wyslac zofie itman niech pokaze co potrafi nasza lokalna fiona
Dodano: 11.01.2017 10:04    Przez: ~anty
A wystarczyło napisać, że jest to strategiczna droga do Lichenia gdzie to w skarbonach kościół goli wielką kasę. Wielki Prezes bez drapania kota po brzuchu by zatwierdził dofinansowanie. Takie proste a jakoś nie mogą na to lokalne lizusy PiS wpaść.
Dodano: 11.01.2017 10:33    Przez: ~Lidka
Bo to Wasza wina Pisowcy blokujecie a potem dyrdymały piszecie że ubolewacie. żałosne.
Dodano: 11.01.2017 09:41    Przez: ~Sld wygra
Pani Aniu! szanuję zarówno panią i pani inicjatywę, choć współczuję, że pani musi reprezentować ugrupowanie pełne hipokryzji i obłudy. Posługujące się antychrześcijańską retoryką. W przyszłości powinna pani wybierać ludzi do współpracy, którzy słuchają, dyskutują i jeśli się z czymś nie zgadzają to mają odwagę powiedzieć dla czego tak robią. Życzę sobie i wszystkim koninianom, ażeby pis w naszym regionie pozostał co najwyżej organizacją marginalną.
Dodano: 11.01.2017 12:19    Przez: ~Ratujmy.Polską.Szkołę.pl
Bardzo ładnie powiedziana a raczej napisane. Zastanawiam się dlaczego niektórzy młodzi, wydawałoby się mądrzy ludzie zasilają szeregi partii w której liczy się tylko jeden głos - prezesa! Wszyscy panicznie się go boją i nie mają najmniejszych szans przeforsować swoich, często bardzo dobrych, pomysłów.
Dodano: 11.01.2017 15:21    Przez: ~Co Wy robicie w PiS?

KOMENTARZE

Bo to Wasza wina Pisowcy blokujecie a potem dyrdymały piszecie że ubolewacie. żałosne.
Dodano: 11.01.2017 09:41    Przez: ~Sld wygra
czasem mózg ci nie zamarzł
Dodano: 11.01.2017 09:59    Przez: ~PiS
A wystarczyło napisać, że jest to strategiczna droga do Lichenia gdzie to w skarbonach kościół goli wielką kasę. Wielki Prezes bez drapania kota po brzuchu by zatwierdził dofinansowanie. Takie proste a jakoś nie mogą na to lokalne lizusy PiS wpaść.
Dodano: 11.01.2017 10:33    Przez: ~Lidka
olo - szablę wyciągnij z szafy - a pistolecik ci da Antoni. I gotuj się na wojnę z Rosją , Niemcami , Wielką Brytanią itd - victoria murowana. Sojusznicy z takich krajów jak San Escobar, Nauru, Saint Kitts i Nevis na pewno pomogą .
Dodano: 11.01.2017 10:48    Przez: ~Lidka
Dokładnie - ostatnia taka zasiana nienawiść była w połowie XVIII wieku i wiadomo czym to się skończyło. Ale polski naród zawsze w 1/3 składał się z idiotów - tak był i tak jest i będzie. Polityka plemienna mimo rzekomego chrześcijaństwa.
Dodano: 11.01.2017 10:58    Przez: ~Adam
OJ !!!naiwna,naiwna ta Pani Zawierucha-wysłać Budnerów-żartowałam!!!
Dodano: 11.01.2017 16:29    Przez: ~BAron PZPR Konin
wyslac zofie itman niech pokaze co potrafi nasza lokalna fiona
Dodano: 11.01.2017 10:04    Przez: ~anty
temu miastu nie wolno dac ani zlotowki na zadna inwestycje poki rzadzi czerwona zaraza.Bo rzad da czerwoni powiedza to my zrobilismy. Znam dokladnie ich oblude i falsz,i zaklamanie.Panie ministrze O zlotyxh na inwestycje w KOninie
Dodano: 11.01.2017 16:12    Przez: ~AntyPO
antyPO, wścieklizna polityczna zaćmiewa rozum ? Czy ty mieszkasz w Koninie ? Zauważę, że ulica, chodnik, szkoła itp itd nie mają barw politycznych. Jak minister nie da tych pieniędzy, to twój komfort życia się pogorszy, bo albo będziesz stał autem czy w autobusie w korku, albo gdzieś samorząd zabierze pieniądze, by dać na tą inwestycję z własnych środków miasta. Barwy polityczne nie mają tu nic go gadania. Ale taki jest problem z PiS, że Polskę wolą podpalić, byle oponentom zaszkodzić...
Dodano: 12.01.2017 08:59    Przez: ~qaz
niech napisze z wiadomością do Tadzia R. może wymodli kilka baniek
Dodano: 11.01.2017 10:25    Przez: ~pn
A może tak Ucho prezesa by zobaczyli popierający tych nieudaczników, których rządzenie szybko pozwoliło przekroczyć bilion zadłużenia..
Dodano: 11.01.2017 15:39    Przez: ~Urlik von jungingen
Proponowalbym Ci w tej sprawie zwrocic sie do Tuska ten to ma dopiero kasy chocby tylko z samego Amber Gold.
Dodano: 11.01.2017 16:14    Przez: ~AntyPO
juz nie długo i osły z po in pojda do berezy kartuskiej odpokutowac za wszystko co robia teraz i co robili przez 8 lat
Dodano: 11.01.2017 10:28    Przez: ~krewka
krewka, czyli potwierdzasz miłość PiS i Kukiz'15 do Łukaszenki ? Zauważę, że owa Bereza jest po białoruskiej stronie granicy, a takie rozwiązania też są bliskie standardom wschodnich kacyków i satrapii... idziemy do Azji jak widać...
Dodano: 12.01.2017 09:00    Przez: ~qaz
popieram !!!!!!!!!!!!!
Dodano: 11.01.2017 10:30    Przez: ~zdzich@
ja chciałbym ich juz dzis wpakowac tam gdzie powinni sie znalezc
Dodano: 11.01.2017 10:32    Przez: ~ulryk von jungingen
Brawo Ania! Najszybszą z PiS😊
Dodano: 11.01.2017 10:37    Przez: ~Brawo
Szybko z językiem na deskę klozetową do Prezia - kto pierwszy wyliże temu się załatwi posadę spółce państwowej.
Dodano: 11.01.2017 10:42    Przez: ~Dama Camel-iowa
Pieknie. Młoda radna i odważna. Bardzo dobrze, że można interweniować. Powodzenia. Aby się udało pozyskać ta kasę.
Dodano: 11.01.2017 11:33    Przez: ~kax
Jak siedziala w biurze poselskim Hofmana to dwa lata czekalem na tel. zeby spotkac sie z poslem. To klamczucha jak caly pis.
Dodano: 11.01.2017 16:34    Przez: ~Kazik
Pani Aniu! szanuję zarówno panią i pani inicjatywę, choć współczuję, że pani musi reprezentować ugrupowanie pełne hipokryzji i obłudy. Posługujące się antychrześcijańską retoryką. W przyszłości powinna pani wybierać ludzi do współpracy, którzy słuchają, dyskutują i jeśli się z czymś nie zgadzają to mają odwagę powiedzieć dla czego tak robią. Życzę sobie i wszystkim koninianom, ażeby pis w naszym regionie pozostał co najwyżej organizacją marginalną.
Dodano: 11.01.2017 12:19    Przez: ~Ratujmy.Polską.Szkołę.pl
Bardzo ładnie powiedziana a raczej napisane. Zastanawiam się dlaczego niektórzy młodzi, wydawałoby się mądrzy ludzie zasilają szeregi partii w której liczy się tylko jeden głos - prezesa! Wszyscy panicznie się go boją i nie mają najmniejszych szans przeforsować swoich, często bardzo dobrych, pomysłów.
Dodano: 11.01.2017 15:21    Przez: ~Co Wy robicie w PiS?
Brawo dla p A.Kurzawy. Dobrze że wykorzystywana jest każda ścieżka przybliżająca do wykonania zadania.
Dodano: 11.01.2017 12:19    Przez: ~Koninianin
Wczesnie zaczyna, przeciez wybory dopiero za trzy lata. To populistka i klamczucha.
Dodano: 11.01.2017 16:37    Przez: ~Kazik
1 z 2
12>>