Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19349) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 10oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

PKP PLK zamknie linię kolejową. Pasażerowie pojadą autobusem

Dodano: 13.01.2017 14:10
Źródło: LM.pl

Autobus zamiast pociągu. Urząd Marszałkowski jest przygotowany do uruchomienia komunikacji zastępczej na czas remontu trasy kolejowej Swarzędz – Sochaczew.

Modernizacja torowiska ruszyć ma w połowie roku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pozyskała na ten cel 2,6 mld zł z unijnej kasy. Środki muszą być wykorzystane do 2020 roku. W związku z tym spółka podjęła decyzję o dwutorowych zamknięciach linii kolejowej E-20 prowadzącej ze Swarzędza do Sochaczewa.

Pociągi dalekobieżne, które teraz korzystają z tej trasy pojadą objazdami. Inaczej będzie z pociągami regionalnymi. Teraz każdego dnia z Kolei Wielkopolskich korzysta ponad 7 tysięcy pasażerów. W tym są również mieszkańcy Konina i okolic, dla których wyłączenie ruchu pociągów będzie dużym utrudnieniem. - To będzie horror – mówili już w sierpniu pasażerowie.

Urząd Marszałkowski w Poznaniu zapewnia, że do zamknięcia torowiska jest przygotowany.

- Będziemy organizowali autobusową komunikację zastępczą, aby uniknąć sytuacji, gdzie w wyniku prowadzenia tej ważnej i potrzebnej inwestycji mieszkańcy Wielkopolski będą mieli utrudniony dojazd do pracy i szkoły, czy w ogóle możliwość przemieszczania się na tym obszarze. Prace w tym zakresie trwają i są mocno zaawansowane. Właściwie jesteśmy gotowi do uruchomienia w każdej chwili autobusowej komunikacji zastępczej – informuje wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Przejazdy odbywać się będą na podstawie biletu kolejowego. Modernizacja torów ma potrwać 2 lata.  

fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu

  • PKP PLK zamknie linię kolejową. Pasażerowie pojadą autobusem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Już to widzę a raczej kompletnie tego NIE widzę kiedy na trasie Konin Poznań Główny pasażerów odjeżdżających z Konina do Poznania jest niekiedy mnóstwo już nie mówiąc o tych jadących z Poznania do Konina a co np z osobami na wózkach, przewozem zwierząt czy rowerów... pociągi KW niekiedy złączone jako dwa składy są przepełnione więc nie wyobrażam sobie takich przejazdów w autobusach ciekawe jak to będzie na jeden taki kurs pociągu będzie powiedzmy ze 6 autobusów i ludzie żeby tylko ustawić się kto pierwszy do wejścia i zająć miejsce takie mogą być przepychanki jak na święta po karpia w lidlu bo naprawdę sądzę mało który pasażer to widzi dobrze... lepiej by było zamknąć jeden tor i puszczać pociągi naprzemiennie no ale zobaczymy...
Dodano: 13.01.2017 15:00    Przez: ~Aras
7000 osob trzeba przesadic do autobosow do autobosu wchodzi ok 50 osob czyli dziennie potrzeba ok 140 autobusow cudow nie bedzie ludzie beda scisnieci jak sardynki w konserwie a w wakacje masakra
Dodano: 13.01.2017 15:44    Przez: ~anty
Trzeba jakos wytrzymac, koleje w powietrzu tez nie naprawia
Dodano: 13.01.2017 15:10    Przez: ~Xxx
Czyli jeśli ktoś z Konina rozpoczyna pracę w Poznaniu o 8:00, to żeby dotrzeć tam autobusem, będzie wyjeżdżał o 5:00 z Konina? Masakra...
Dodano: 13.01.2017 15:02    Przez: ~li
Uwielbiam czytać takich baranów jak Wózkers. Czeka nas rozp...ol komunikacyjny, ale oczywiście jak ludzie śmią na to jeszcze narzekać. Co tam, że ktoś będzie musiał zmienić robotę, bo raczej szefostwo gdzieś będzie miało to, że ktoś ma problem z dojazdem. Wzięli się za remonty na ostatnią chwilę, bo czas dotacji niedługo mija, w dodatku mogliby remontować częściowo, ale co tam. Trzeba się cieszyć, bo remontują... Fajnie, że remontują, utrudnienia można znieść, ale zamykanie całej linii na taki czas to po prostu ewenement. Jak ktoś nie dojeżdża, to może sobie pieprzyć ile zechce, ale i tak po czasie się okaże czy naprawdę było to konieczne, zwłaszcza jak okres remontów się przedłuży, bo okaże się, że ktoś nie uwzględnił czynników atmosfercznych itp. jak to zazwyczaj bywa.
Dodano: 13.01.2017 20:07    Przez: ~R

KOMENTARZE

Albo portal LM chce być wiarygodny albo pisze żeby pisać. Linia będzie zamykana etapami i tak od czerwca br do lipca 2018 tylko na odcinku Września-Konin a od lipca 2018 do lipca 2019 Konin- Kutno. Nie zmienia to faktu,że łatwo nie będzie. Ale sam Konin w tym czasie otrzyma nowy dworzec, perony, wiaty i zmodernizowany tunel. Może chociaż to zrekompensuje nam te niedogodności.
Dodano: 13.01.2017 18:13    Przez: ~kocham moje miasto
Dobrze myślisz. To tak, jak np. z naprawą chodników czy ulicy. Chwilę pomarudzimy i musimy się przestawić, ale potem przynajmniej nie będziemy po dziurach jeździć. Tak samo z dworcem. Zyskamy kolejny, nowoczesny dworzec z nowoczesnymi i dostosowanymi (mam nadzieję) peronami i nowy tunel dla pieszych. Gra niewarta świeczki? Tylko dla ignorantów...
Dodano: 13.01.2017 19:16    Przez: ~Wózkers
Uwielbiam czytać takich baranów jak Wózkers. Czeka nas rozp...ol komunikacyjny, ale oczywiście jak ludzie śmią na to jeszcze narzekać. Co tam, że ktoś będzie musiał zmienić robotę, bo raczej szefostwo gdzieś będzie miało to, że ktoś ma problem z dojazdem. Wzięli się za remonty na ostatnią chwilę, bo czas dotacji niedługo mija, w dodatku mogliby remontować częściowo, ale co tam. Trzeba się cieszyć, bo remontują... Fajnie, że remontują, utrudnienia można znieść, ale zamykanie całej linii na taki czas to po prostu ewenement. Jak ktoś nie dojeżdża, to może sobie pieprzyć ile zechce, ale i tak po czasie się okaże czy naprawdę było to konieczne, zwłaszcza jak okres remontów się przedłuży, bo okaże się, że ktoś nie uwzględnił czynników atmosfercznych itp. jak to zazwyczaj bywa.
Dodano: 13.01.2017 20:07    Przez: ~R
Do R: Zapewniam Cię, że ja też czekam na tę inwestycję, bo DO TEJ PORY NIE MIAŁEM MOŻLIWOŚCI skorzystać ani z tego dworca, ani z tuneli. Jak byś całe życie na wózku spędził, to byś miał taki sam kłopot. I do roboty tak czy wspak musiałbyś dojeżdżać AUTEM. Szach - mat.
Dodano: 13.01.2017 20:59    Przez: ~Wózkers
Polak to marudny chyba od urodzenia jest... wszytko na nie. Całe szczęście że "liberum veto" znieśli, bo byśmy dalej przy świeczkach wieczory spędzali skubiąc pierze.Trasa będzie zamykana odcinkami, a więc utrudnienia w danym kierunku nie potrwa 2 lata. A poza tym lepiej pół roku jeździć autobusami niż półtora z 2 godzinnymi opóźnieniami.
Dodano: 13.01.2017 19:37    Przez: ~as
Jakie pół roku autobusami geniuszu? Mowa o minimum roku, ale znając życie będzie to dobre 1,5 roku. Marudny jest, bo nauczony różnymi doświadczeniami wie, że w tym kraju wszystko robi się na opak mając w poważaniu dobro obywatela.
Dodano: 13.01.2017 20:12    Przez: ~R
Konin ,nie ma przejścia : ,,torowa do Netto?, Woda ,na torowej ,po lewo przed szlabanem ?. Plany i gadanie ,pozyskiwanie ,gadanie i tyle ,dalej gadanie i plany ,to władzy rozum . ...
Dodano: 13.01.2017 20:37    Przez: ~L
Podobno po zainkasowaniu ponad dwóch miliardów od Unii przejazd na trasie Warszawa Poznań skróci się o 6 minut. Można było zrobić to taniej prościej i mniej uciążliwie ale chodzi jak zwykle o przytulenie kasy i wydymanie podwykonawców.
Dodano: 13.01.2017 22:37    Przez: ~Kollo
a co to ku..a konin takie miasto inni z innych miejscowosci tez musza dojechac a wy nieroby z konina tylko konin konin konin wiocha a nie konin
Dodano: 13.01.2017 22:44    Przez: ~młody kaczor pis.owiec
2 lata czyli 4. Bo to Polska właśnie.
Dodano: 13.01.2017 23:37    Przez: ~kolejorz
W zwiazku z wydluzeniem czasu przejazdu w kazdym autobusie pasazerowie czytac beda Apel Smolenski dodajac slowa "Jaroslaw Polske zbaw" i "Antonio latajaca brzoza".
Dodano: 14.01.2017 07:41    Przez: ~Q
A co z miejscami dla niepełnosprawnych,dojeżdzam na badania do Poznania i muszę usiąść,nie wyobrażam sobie stania w zatłoczonym autobusie.
Dodano: 14.01.2017 08:30    Przez: ~Jodis
Tylko czekać aż to zaczną remontować
Dodano: 14.01.2017 11:55    Przez: ~Dorota Grzywacz
Z całym szacunkiem, ale nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią zrozumieć innych, tylko martwią się o siebie. "Jak ja do pracy dojadę?". A niektórzy mogą zapytać "A jak ja na peron wejdę? Jak dostanę się do pociągu? Bez pomocy nie dam rady!". Pomyślcie o ludziach z niepełnosprawnościami (nie tylko na wózku, ale też np. osobach niewidomych czy głuchych), matkach z dziećmi w wózkach i osobach starszych. To takie bardzo trudne? Empatia to takie awykonalne? Ja rozumiem, że cierpicie z powodu utrudnień, ale Wy będziecie mieli takie utrudnienia przez ledwie 1,5 roku, a my ze swoimi utrudnieniami walczymy NIEPORÓWNYWANIE DŁUŻEJ. Pomyślcie też potencjalnie o sobie, jako o osobach starszych i schorowanych w przyszłości. Wypadki też chodzą po ludziach. Nie jestem czarnowidzem, ale NIGDY NIE WIESZ, CO SIĘ WYDARZY. Dlatego w mieście MUSI POWSTAĆ JAK NAJWIĘCEJ UDOGODNIEŃ.
Dodano: 14.01.2017 12:45    Przez: ~Wózkers
Ale ja doprawdy nie rozumiem o czym Ty piszesz. Przecież wyłączenie tej linii to także utrudnnienie dla niepełnosprawnych, bo chyba bardziej komfortowa jest jazda dla osoby niepełnosprawnej niż zatłoczonym autobusem. Te pociągi (KW) są przystosowane do przewozów osób niepełnosprawnych. Z wejściem na peron jest na pewno gorzej, w pojedynkę to pewnie awykonane, to fakt. No ale widziałem, że niektórzy jeżdżą i myślę, że pociąg jest już dla nich lepszą opcją transportu.Nie wiem dlaczego w ogóle łączysz budowę dworca i remont peronów z zamknięciem tej linii? Dworzec i tak by powstał, jeśli remont odbywałby się chociaż częściowo. Od kilkudziesięciu lat ten dworzec i perony wyglądają tak beznadziejnie, że chce się płakać, nikt przez ten czas nie zrobił z tym nic! Perony są tak nierówne, że przy odrobinie nieuwagi można wybić sobie zęby. W normalnym kraju jakiś ogran państwowy zamknąłby natychmiast coś takiego do czasu, aż odpowiedn ...
Dodano: 14.01.2017 16:29    Przez: ~R
Także zrozum, że akuart w tym przypadku nie jest tak, że ktoś nie musi cierpieć aby ktoś inny miał lepiej. To Ty i wiele innych osób tak myśli. Właśnie przy odrobinie empatii wszystko dałoby się zrobić mniej boleśnie. Jeśli mówimy o osobach (niepełnosprawni, matki z wózkami, starcy itp), które mają problem z przemieszczaniem się w obrębie peronów czy problem z przejściem na drugą stronę torów, to można zawsze to zrobić, chociażby jakieś rozwiązanie czasowe do czasu generalnego remontu. No ale pomyślałby ktoś o tym? Chociażby żeby jakoś te perony wyrównać aby nie było takich spadków i takich wyrw pomiędzy kostkami? NIE. Każdy miał to w dupie, mimo, że nawet w bardzo małych miejscowościach na trasie są eleganckie perony, a w niemałym mieście są tak krzywe i nierówne, że aż żal patrzeć. Także sorry, ale to Tobie brakuje empatii w tym przypadku.
Dodano: 14.01.2017 16:35    Przez: ~R
2 z 3
<<123>>