Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19541) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: Finał nie dla Sokoła. KKS 1925 leps ... (6)Żychlin. Pałac Bronikowskich i pobliskie zabudowan ... (8)

Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się od 25 lat!

Dodano: 14.01.2017 12:39
Źródło: LM.pl

Morsy, happening, występy artystyczne, akcje plastyczne i licytacje gadżetów. Tak będzie wyglądał 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie.

Orkiestra na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zacznie grać w niedzielę 15 stycznia o godz. 9:00. Wtedy to odbędzie się odprawa 700 wolontariuszy z Konina i okolic. Od godz. 10:00 w Galerii nad Jeziorem będzie można zapisać się na bieg „Policz się z cukrzycą”, który wystartuje sprzed centrum handlowego po rozgrzewce o godz. 12:30.

W galerii od godz. 13:00 będzie można posłuchać orkiestry „Quantanum”, ale też zrobić sobie zakręconą fryzurę, pokręcić na kole gliniane naczynia, wziąć udział w warsztatach lego, warsztatach cyrkowych, przygotować finałowe lizaki, zagrać w planszówki, zrobić sobie orkiestrowe zdjęcie i spróbować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zarzewa.

Na parkingu przed galerią od godz. 11:00 do 16:00 będzie można powspinać się na ściance i zobaczyć zabytkowy wóz strażacki. O godz. 12:50 w akcji pokażą się konińskie morsy. Natomiast o godz. 13:30 na rondzie WOŚP zaplanowano urodzinowy happening.

Scena w kinie Helios zostanie otwarta o godz. 13:35. Nie zabraknie tam występów młodych talentów z KDK, MDK, Studia Tańca „Rytmix” oraz Szkoły Tańca i Baletu „Fart”. Przez cały dzień odbywać się tam będą też licytacje gadżetów. Mega aukcja ruszy o godz. 18:05 i potrwa do godz. 19:00. Licytacji oraz występów podopiecznych szkół muzycznych i przedszkolaków nie zabraknie też na małej scenie w pasażu, która działać będzie od godz. 13:30 do 18:45.

Na dużej scenie przed galerią o godz. 13 wystąpi zespół „Czarne Stopy”, a o godz. 18:00 – „Disturbed Of The Order”. O godz. 18:50 ruszy parada Dobrych Aniołów, a o godz. 19:00 koncert gwiazdy konińskiego finału WOŚP – Michał Szpak. Na zakończenie imprezy o godz. 20:00 – światełko do nieba. 

Wielka Orkiestra zagra też na sportowo. O godz. 9:00 w hali sportowej przy ul. Popiełuszki ruszy turniej piłki siatkowej i futsal. O godz. 15:00 w hali "Rondo" będzie można się spotkać z Martą Walczykiewicz, srebrną medalistką Olimpiady w Rio de Janeiro. Będzie również możliwość sfotografowania się w jej kajaku.

Kwesta na rzecz WOŚP odbędzie się też w CH "Ferio" w Starym Mieście. Tam grać będą podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie. 

fot. archiwum

  • Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się id 25 lat!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

caritas wp zbierana potrzeby syryjczykow a wosp na polskie potrzeby
Dodano: 14.01.2017 16:19    Przez: ~anty
Darek ty stary komuchu daj im 500zł to zrobią Cię tak w konia jak Kijowski zrobił Kodowców
Dodano: 14.01.2017 14:17    Przez: ~ SK
ściema to znaczy sie ma !
Dodano: 14.01.2017 15:54    Przez: ~cechu
Oj kręci,kręci.Już skręciła Złotego Melona i Mrówkę w całości.
Dodano: 14.01.2017 13:12    Przez: ~yahoo
Będzie znowu darmowa chała a z nią złoty melon i mrówka cała! Kiedy rozliczenie z tego co złożyliśmy przez te 25lat?Ile kasy uzbierał nasz region-PO lewo,a PO prawo ile sprzętu i za ile dostaliśmy???????????????????
Dodano: 14.01.2017 13:30    Przez: ~nie daj się doić

KOMENTARZE

Oj kręci,kręci.Już skręciła Złotego Melona i Mrówkę w całości.
Dodano: 14.01.2017 13:12    Przez: ~yahoo
Już się logują wyznawcy PiSdowatej polityki na forum - dawanie kasy jest dobrowolne ! Na złość temu chamstwu i chołocie negującym działania na rozkaz Króla Pana z kotem - dam im 50 PLN ! Nie dam kościołowi na tace bo to jest sponsorowanie pedofili/rozpustników po przykryciem sutanny.
Dodano: 14.01.2017 13:46    Przez: ~Darek
no dalej wyznawcy Jarusia Antosia - hejtować ! Dalej hejt pod kościelnym poleceniem !
Dodano: 14.01.2017 13:51    Przez: ~Brzoza
Kod to zbrodnicza organizacja tak samo jak Pis, który umożliwia byt Kodowi i daje świetne przynęty, aby istniała "walka" Kodu z Pisem. Natomiast czym się różni Caritas od Wośp-u? Tym, że w Caritasie nie ma Owsiaka, który pajacuje przed kamerami Sb - ckiego tvn... My wrzucamy z myślą, żeby komuś umożliwić leczenie, a Owsiak z myślą, żeby budować sobie wizerunek i móc później mówić bajerowanym kobietom, że mordowanie ludzi, to nic takiego.
Dodano: 14.01.2017 15:26    Przez: ~Jj
caritas wp zbierana potrzeby syryjczykow a wosp na polskie potrzeby
Dodano: 14.01.2017 16:19    Przez: ~anty
Moim zdaniem historia Owsiaka jest strasznie podejrzana. Handel heroiną na woodstocku jest na porządku dziennym, do tego wszystkie znikajace pieniadze z WOŚPU.Za komuny też mial dostatnie życie, do tego nie umie mowić składnie po Polsku.
Dodano: 14.01.2017 17:36    Przez: ~arabeska
Owsiak kupuje naklejki od firmy która jest na jego żone za 3miliony. Czy to nie nazywa się wyprowadzanie kasy z kont fundacji na swoje potrzeby??
Dodano: 14.01.2017 17:42    Przez: ~ss
Tworzyli Jarocin, później WOŚP i KOD. Oto “oficerowie polityczni”, którzy mamią miliony Polaków
Dodano: 14.01.2017 18:20    Przez: ~ela
Kto handlował ciuchami w Afryce, które to zbierali w kontenerach... katole zapomnieli? a do WOŚP się doczepiacie.
Dodano: 14.01.2017 22:39    Przez: ~666
avatar Uwaga!W niedzielę zaczyna się wielkie strzyżenie baranów.Czas napełnić złotego melona, nakarmić mrówkę całą.Kretynów do strzyżenia z kasy nie brakuje.Czas napełnić bankomat Owsiaków,Kijowskichj,Rzepińskich czy Komorowskich.Myślę iż to ostatni rok oszustów
Dodano: 14.01.2017 23:53    Przez: Tomasz Kobrzycki
Nie popieram Tego Pana ani jego machlojek.Daję innym potrzebującym,których nie brakuje.Szkoda że wkręcane są w to dzieci i pracują za darmo a jego pracownicy i rodzina za pracę w tej sekcie biorą pieniądze.
Dodano: 14.01.2017 13:29    Przez: ~ola
avatar Machlojki i krętactwa, to specjalność caritasu. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku klecha podróżował z męską kochanką, która go uśmierciła i pozbawiła kasy, którą wiuzł do? Następnie caritac nie mógł dojść ile tej kasy było i jakoś sprawa przycichła-jak to klerykalno-kołtuńskim kraiku. Powyższe zostało opisane z detalami i mam na myśli jedną z parafii pod Krakowem, albo w samym mieście Kraka.
Dodano: 14.01.2017 13:51    Przez: Krewa
Krewa banany w Lidlu rzucili w promocji,może jeszcze zdążysz?
Dodano: 14.01.2017 14:04    Przez: ~anty krewa
To nie krewa to KUREWA hahahaha
Dodano: 14.01.2017 16:18    Przez: ~bennyHillZManczy
Kim jestJerzy Owsiak odc 20-Studio Republika,Ewa Stankiewicz zaprasza.
Dodano: 15.01.2017 10:11    Przez: ~YOU-TUBE
Jurek Owsiak.WOŚP-Niewygodne fakty.
Dodano: 15.01.2017 10:13    Przez: ~you-tube
Skąd wziął się Jerzy Owsiak.
Dodano: 15.01.2017 10:14    Przez: ~you-tube
Zeznania Jerzego Owsiaka w Sądzie.
Dodano: 15.01.2017 10:14    Przez: ~you-tube
Jurek Owsiak resortowe dziecko.
Dodano: 15.01.2017 10:15    Przez: ~you-tube
Ha ha ,republika i stankiewicz to miernoty
Dodano: 15.01.2017 12:23    Przez: ~Q
Będzie znowu darmowa chała a z nią złoty melon i mrówka cała! Kiedy rozliczenie z tego co złożyliśmy przez te 25lat?Ile kasy uzbierał nasz region-PO lewo,a PO prawo ile sprzętu i za ile dostaliśmy???????????????????
Dodano: 14.01.2017 13:30    Przez: ~nie daj się doić
Ty chłopie masz tak pod czerepem na stałe czy tylko w niektóre dni? Jak nie chcesz dawać na orkiestrę to dawaj Rydzykowi ale idiotyzmów nie wypisuj gdyż tego typu teksty tolerowane są na "patriotycznych" portalach a tu robisz tylko obciach.
Dodano: 14.01.2017 14:51    Przez: ~zdzich@
co wy antypisowcy tylko z tym Rydzykiem i księżmi powtarzacie się jak zdarta płyta.
Dodano: 14.01.2017 14:57    Przez: ~ewa
Błąd w tytule!
Dodano: 14.01.2017 13:59    Przez: ~miszmasz
Darek ty stary komuchu daj im 500zł to zrobią Cię tak w konia jak Kijowski zrobił Kodowców
Dodano: 14.01.2017 14:17    Przez: ~ SK
25 lat kręcenia lodów, naród dalej naiwny
Dodano: 14.01.2017 15:09    Przez: ~obserwator
avatar Od 966r. do dziś, to ponad tysiąc lat kręcenia lodów, mataczenia i ogłupiania- że nie wspomnę o zbrodniczej i pedofilskiej działalności kk(kościoła katolickiego). I co sądzisz o naiwności polactwa(tak o was-nas polakach wypowiadał się obecny prezes tv reżymowej).
Dodano: 14.01.2017 15:47    Przez: Krewa
krewa jeszcze napisz starą śpiewkę o kołtunach
Dodano: 14.01.2017 16:12    Przez: ~anty krewa
Owsiak/WOŚP-Lukratywny biznes czy wzorowa instytucja charytatywna?
Dodano: 15.01.2017 10:17    Przez: ~you-tube
Jerzy Owsiak Wielka mistyfikacja.
Dodano: 15.01.2017 10:18    Przez: ~you-tube
WOŚP-Matka Kurka demaskuje przepływ pięniędzy w WOŚP.
Dodano: 15.01.2017 10:20    Przez: ~YOU-TUBE
"Matka Kurka" opublikował przelew dla Owsiaka.
Dodano: 15.01.2017 10:21    Przez: ~you-tube
Czy ktokolwiek wie ile bierze z tego Owsiak i jego fundacja ? to wam powiem 9 procent
Dodano: 14.01.2017 15:23    Przez: ~co wy na to
avatar Co my na to? 1)Caritas bierze 70% 2) jesteś parszywym rydzykowo-piswoskim kłamcą, ponieważ te 9% wyssałeś z palca 3) Czy Jurek Owsiak ma pracować za darmo? Przecież WOŚP to nie tylko finał. To przygotowanie finału, uzgadnianie ze szpitalami jakie są zapotrzebowania, organizacja i realizacja przetargów i dostaw itp. Roboty na rok i co? Ma iść do MOPS-u po zasiłek, bo nie może utrzymać siebie ze swojej działalności? Co ty myślisz, że w dniu finału Jurek wstaje rano, robi show i ma na rok spokój?
Dodano: 14.01.2017 15:37    Przez: Urlich von Jungingen
Pamiętasz Urlich w tamtym roku jak strzeliłeś focha o ,, 6000 tyś " środowisko kopalnia itp. To ja cię prostowałem i będę robił zawsze .
Dodano: 14.01.2017 23:22    Przez: ~kojak z Turku
W telewizji podawali że 54%
Dodano: 15.01.2017 00:14    Przez: ~:/
Taśmy WOŚP! "my nie jesteśmy organizacją charytatywną.Uszłyszała Matka,która straciła syna.
Dodano: 15.01.2017 10:24    Przez: ~you-tube
Matka Kurka o procesie z Owsiakiem(w Klubie Ronin)
Dodano: 15.01.2017 10:26    Przez: ~you-tube
Wyrok sądu w rozprawie Owsiak vs Matka Kurka.
Dodano: 15.01.2017 10:26    Przez: ~you-tube
Poprawcie błąd w tytule. Aż kłuje w oczy.
Dodano: 14.01.2017 15:31    Przez: ~M.M.C.
ściema to znaczy sie ma !
Dodano: 14.01.2017 15:54    Przez: ~cechu
Do "Darek". Pewnie,ze jest dobrowolne,ale natrectwo na niespotykana skale.Jak jestes choc srednio inteligentny,to prosze nie komentuj.Pozdrawiam.
Dodano: 14.01.2017 16:29    Przez: ~zgred z pamiecia
a co sądzisz o natręctwie kk. jak owieczki nie dają(barany), to dawał miniony i obecny reżym rządowy. przecież dziewucha z broszką ma xiędza w rodzie(synalka) to jej bieda nie ubodzie. świątynia jakaś tam kosztowała polskiego podatnika miliony złotych-że nie wspomnę o wykopaliskach tej gnidy z torunia.
Dodano: 14.01.2017 16:37    Przez: ~rokita
Matka Kurka masakruje Owsiaka-cały proces.
Dodano: 15.01.2017 10:28    Przez: ~you-tube
Matka Kurka vs Jerzy Owsiak 2/4
Dodano: 15.01.2017 10:29    Przez: ~you-tube
Dokąd idą pieniądze,które wrzucamy do puszki WOŚP.
Dodano: 15.01.2017 10:30    Przez: ~YOU-TUBE
Owsiak Traci Nerwy.
Dodano: 15.01.2017 10:31    Przez: ~YOU-TUBE
1 z 4
1234>>