Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18425) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się od 25 lat!

Dodano: 14.01.2017 12:39
Źródło: LM.pl

Morsy, happening, występy artystyczne, akcje plastyczne i licytacje gadżetów. Tak będzie wyglądał 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie.

Orkiestra na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zacznie grać w niedzielę 15 stycznia o godz. 9:00. Wtedy to odbędzie się odprawa 700 wolontariuszy z Konina i okolic. Od godz. 10:00 w Galerii nad Jeziorem będzie można zapisać się na bieg „Policz się z cukrzycą”, który wystartuje sprzed centrum handlowego po rozgrzewce o godz. 12:30.

W galerii od godz. 13:00 będzie można posłuchać orkiestry „Quantanum”, ale też zrobić sobie zakręconą fryzurę, pokręcić na kole gliniane naczynia, wziąć udział w warsztatach lego, warsztatach cyrkowych, przygotować finałowe lizaki, zagrać w planszówki, zrobić sobie orkiestrowe zdjęcie i spróbować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zarzewa.

Na parkingu przed galerią od godz. 11:00 do 16:00 będzie można powspinać się na ściance i zobaczyć zabytkowy wóz strażacki. O godz. 12:50 w akcji pokażą się konińskie morsy. Natomiast o godz. 13:30 na rondzie WOŚP zaplanowano urodzinowy happening.

Scena w kinie Helios zostanie otwarta o godz. 13:35. Nie zabraknie tam występów młodych talentów z KDK, MDK, Studia Tańca „Rytmix” oraz Szkoły Tańca i Baletu „Fart”. Przez cały dzień odbywać się tam będą też licytacje gadżetów. Mega aukcja ruszy o godz. 18:05 i potrwa do godz. 19:00. Licytacji oraz występów podopiecznych szkół muzycznych i przedszkolaków nie zabraknie też na małej scenie w pasażu, która działać będzie od godz. 13:30 do 18:45.

Na dużej scenie przed galerią o godz. 13 wystąpi zespół „Czarne Stopy”, a o godz. 18:00 – „Disturbed Of The Order”. O godz. 18:50 ruszy parada Dobrych Aniołów, a o godz. 19:00 koncert gwiazdy konińskiego finału WOŚP – Michał Szpak. Na zakończenie imprezy o godz. 20:00 – światełko do nieba. 

Wielka Orkiestra zagra też na sportowo. O godz. 9:00 w hali sportowej przy ul. Popiełuszki ruszy turniej piłki siatkowej i futsal. O godz. 15:00 w hali "Rondo" będzie można się spotkać z Martą Walczykiewicz, srebrną medalistką Olimpiady w Rio de Janeiro. Będzie również możliwość sfotografowania się w jej kajaku.

Kwesta na rzecz WOŚP odbędzie się też w CH "Ferio" w Starym Mieście. Tam grać będą podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie. 

fot. archiwum

  • Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się id 25 lat!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

caritas wp zbierana potrzeby syryjczykow a wosp na polskie potrzeby
Dodano: 14.01.2017 16:19    Przez: ~anty
Darek ty stary komuchu daj im 500zł to zrobią Cię tak w konia jak Kijowski zrobił Kodowców
Dodano: 14.01.2017 14:17    Przez: ~ SK
ściema to znaczy sie ma !
Dodano: 14.01.2017 15:54    Przez: ~cechu
Oj kręci,kręci.Już skręciła Złotego Melona i Mrówkę w całości.
Dodano: 14.01.2017 13:12    Przez: ~yahoo
Będzie znowu darmowa chała a z nią złoty melon i mrówka cała! Kiedy rozliczenie z tego co złożyliśmy przez te 25lat?Ile kasy uzbierał nasz region-PO lewo,a PO prawo ile sprzętu i za ile dostaliśmy???????????????????
Dodano: 14.01.2017 13:30    Przez: ~nie daj się doić

KOMENTARZE

caritas zbiera na potrzeby własne...
Dodano: 14.01.2017 16:35    Przez: ~zx
A Owsik na swoje
Dodano: 14.01.2017 17:24    Przez: ~ola
I znowu te naiwne dzieci będą na mrozie żebrać kasę... Wole caritas nikt nie lata mi przed nosem z tekstami może pani wrzuci kasę... Czy te dzieci nie mają rodziców że im pozwalają żebrać ??? Ja bym się wstydziła że moje dziecko tak robi. Co innego jak się jest w miejscu i sami ludzie pod chodzą a co innego jak ksiądz z tacką lata tylko z puszką i rzuca teksty prosze mi wrzucić ja wiem że te dzieciaki wyciągają z puszek bo kto by za darmo latał na mrozie...
Dodano: 14.01.2017 17:45    Przez: ~Sylwia
W ten sposób dzieci uczą się pomagać, mogą dać na coś, co w przyszłości im pomoże. Proszę podpisać papier, że nigdy Pani rodzina nie będzie korzystała ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. W takich sytuacjach wychodzi polska zawiść i podejrzliwość.
Dodano: 14.01.2017 17:59    Przez: ~wm
To co jest w szpitalu jest państwowe i nie ważne czy darowane czy kupione,każdy ma prawo być leczony,czy wspiera Owsika czy nie.Zresztą jak chce być się wyleczonym trzeba i tak płacić w prywatnych gabinetach
Dodano: 14.01.2017 18:25    Przez: ~J23
Szczerze mówiąc, to nie chce się czytać waszych chorych tekstów. Ludzie opamietajcie się bo te wasze wyskoki w kierunku brata czy siostry jest żałosne... Dziś plujecie jadem a jutro jak gdyby nic będziecie lecieć do kościółka. Co za żenada i obłuda...
Dodano: 14.01.2017 17:57    Przez: ~Pn
Nie chcesz - nie dawaj, nikt nie zmusza, ale właśnie włóż do portfela oświadczenie, że nie chcesz korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. Daj w kościele, może pomogą, jak zachorujesz. To dziwne, że w kraju, w którym żyje ogromna liczba katolików można czytać takie rzeczy. Pełen miłosierdzia, dobroci i empatii katolik wylewa swą nienawiść w internecie.
Dodano: 14.01.2017 18:03    Przez: ~ela
ela, co znaczy ,że "nikt nie zmusza " ? w Starym Koninie w szkole im Złotych Olimpijczyków w gimnazjum cała klasa MUSIAŁA temu zarozumiałemu bucowi (owsiakowi) zapłacić po 15 zł od jednego dziecka (wiem - mam tam córkę) - ciekawe czy konińska prokuratura się tym zainteresuje...
Dodano: 14.01.2017 20:52    Przez: ~prokuratura do roboty !!!
Z państwowych szpitali ze sprzętu mam nie korzystać bo owsikowi nie dałam?! Chore komentarze. A złodzieje z PO i porąbana sekta KODowców po 500 plus to łapy wyciąga.
Dodano: 15.01.2017 00:22    Przez: ~Wara
Ludzie ile przez te lata WOŚP kupiła sprzętu inne kraje nam zazdroszczą takiej imprezy wolę dać na WOŚP niż księdzu a ci co tak psiocza na WOŚP niech podpiszą że nigdy nie będą korzystać ze sprzętu kupionego przez wosp
Dodano: 14.01.2017 18:06    Przez: ~Normalny polak
Normalny Polak nie napycha kieszeni pajacowi ze Stanów. Niech każdy szpital zrobi zbiórkę na potrzebny sprzęt i mieszkańcy daliby więcej niż Owsikowi.
Dodano: 15.01.2017 00:27    Przez: ~Polka
Urlich zarzucasz mi kłamstwo to Ty stary komuchu kłamiesz pytasz się kto pracuje za darmo wolontariusze pracują za darmo a Owsiak pokrzyczy wskoczy na stół i rżnie gupa szukając pieniędzy
Dodano: 14.01.2017 18:17    Przez: ~co wy na to
ale co się dziwisz, łowsiok to psychol, ale już tak dokładnie, to nie żaden psychol tylko to przebiegły cwaniak, żerujący na ludzkiej naiwności i dobroci.
Dodano: 14.01.2017 20:59    Przez: ~kuba 1309 satanista - K. Bis
Właśnie "stary komuchu" oto język prawdziwego Polaka, który pewnie nie zna znaczenia tegoż słowa i wszystko co nie tak, to komusze 😂😀
Dodano: 14.01.2017 22:52    Przez: ~Xd
Cel dobry tylko ile z tych pieniędzy jest rozgrabione po drodze
Dodano: 14.01.2017 18:23    Przez: ~SK
nie popieram opowiada za dużo i obiecuje za dużo a tak na prawdę z tego my nie korzystamy - TAK KORZYSTAMY Z DŁUGIEGO CZEKANIA NA WIZYTĘ DO LEKARZA - a prywatnie płacimy i mamy drugie gów no........wiem coś na ten temat
Dodano: 14.01.2017 18:44    Przez: ~monika
Niestety dla Pana Owsiaka - kończą się dochody! Pewnie trzeba będzie zarabiać na życie.
Dodano: 14.01.2017 18:45    Przez: ~Żona
Już najwyższy czas, żeby ten BUC się wziął za uczciwą robotę, bo w swym długim życiu to nigdy uczciwie nie pracował. Nawet do wojska ten nygus bał się iść i udawał głupiego, siedząc kilka miesięcy w Tworkach.
Dodano: 14.01.2017 21:06    Przez: ~wiem co piszę
Glupcy pisza glupie komentarze.
Dodano: 14.01.2017 22:21    Przez: ~Q
Przypominam ze pisuar ma zakaz korzystania za sprzetu wosp.
Dodano: 14.01.2017 18:53    Przez: ~Kaczor
sprzęt kupiony czy darowany jest publiczny i nikt nie zabroni z niego korzystać,palnąłeś plamę a jak takiś mądry oddaj 500
Dodano: 14.01.2017 19:18    Przez: ~ewa
Ewunia, ucz sie dziecko bo intelektualnie jestes na poziomie pisu.
Dodano: 14.01.2017 22:16    Przez: ~Q
2 z 4
<<1234>>