Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18945) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (1)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (2)

Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się od 25 lat!

Dodano: 14.01.2017 12:39
Źródło: LM.pl

Morsy, happening, występy artystyczne, akcje plastyczne i licytacje gadżetów. Tak będzie wyglądał 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie.

Orkiestra na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zacznie grać w niedzielę 15 stycznia o godz. 9:00. Wtedy to odbędzie się odprawa 700 wolontariuszy z Konina i okolic. Od godz. 10:00 w Galerii nad Jeziorem będzie można zapisać się na bieg „Policz się z cukrzycą”, który wystartuje sprzed centrum handlowego po rozgrzewce o godz. 12:30.

W galerii od godz. 13:00 będzie można posłuchać orkiestry „Quantanum”, ale też zrobić sobie zakręconą fryzurę, pokręcić na kole gliniane naczynia, wziąć udział w warsztatach lego, warsztatach cyrkowych, przygotować finałowe lizaki, zagrać w planszówki, zrobić sobie orkiestrowe zdjęcie i spróbować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zarzewa.

Na parkingu przed galerią od godz. 11:00 do 16:00 będzie można powspinać się na ściance i zobaczyć zabytkowy wóz strażacki. O godz. 12:50 w akcji pokażą się konińskie morsy. Natomiast o godz. 13:30 na rondzie WOŚP zaplanowano urodzinowy happening.

Scena w kinie Helios zostanie otwarta o godz. 13:35. Nie zabraknie tam występów młodych talentów z KDK, MDK, Studia Tańca „Rytmix” oraz Szkoły Tańca i Baletu „Fart”. Przez cały dzień odbywać się tam będą też licytacje gadżetów. Mega aukcja ruszy o godz. 18:05 i potrwa do godz. 19:00. Licytacji oraz występów podopiecznych szkół muzycznych i przedszkolaków nie zabraknie też na małej scenie w pasażu, która działać będzie od godz. 13:30 do 18:45.

Na dużej scenie przed galerią o godz. 13 wystąpi zespół „Czarne Stopy”, a o godz. 18:00 – „Disturbed Of The Order”. O godz. 18:50 ruszy parada Dobrych Aniołów, a o godz. 19:00 koncert gwiazdy konińskiego finału WOŚP – Michał Szpak. Na zakończenie imprezy o godz. 20:00 – światełko do nieba. 

Wielka Orkiestra zagra też na sportowo. O godz. 9:00 w hali sportowej przy ul. Popiełuszki ruszy turniej piłki siatkowej i futsal. O godz. 15:00 w hali "Rondo" będzie można się spotkać z Martą Walczykiewicz, srebrną medalistką Olimpiady w Rio de Janeiro. Będzie również możliwość sfotografowania się w jej kajaku.

Kwesta na rzecz WOŚP odbędzie się też w CH "Ferio" w Starym Mieście. Tam grać będą podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie. 

fot. archiwum

  • Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się id 25 lat!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

caritas wp zbierana potrzeby syryjczykow a wosp na polskie potrzeby
Dodano: 14.01.2017 16:19    Przez: ~anty
Darek ty stary komuchu daj im 500zł to zrobią Cię tak w konia jak Kijowski zrobił Kodowców
Dodano: 14.01.2017 14:17    Przez: ~ SK
ściema to znaczy sie ma !
Dodano: 14.01.2017 15:54    Przez: ~cechu
Oj kręci,kręci.Już skręciła Złotego Melona i Mrówkę w całości.
Dodano: 14.01.2017 13:12    Przez: ~yahoo
Będzie znowu darmowa chała a z nią złoty melon i mrówka cała! Kiedy rozliczenie z tego co złożyliśmy przez te 25lat?Ile kasy uzbierał nasz region-PO lewo,a PO prawo ile sprzętu i za ile dostaliśmy???????????????????
Dodano: 14.01.2017 13:30    Przez: ~nie daj się doić

KOMENTARZE

caritas zbiera na potrzeby własne...
Dodano: 14.01.2017 16:35    Przez: ~zx
A Owsik na swoje
Dodano: 14.01.2017 17:24    Przez: ~ola
I znowu te naiwne dzieci będą na mrozie żebrać kasę... Wole caritas nikt nie lata mi przed nosem z tekstami może pani wrzuci kasę... Czy te dzieci nie mają rodziców że im pozwalają żebrać ??? Ja bym się wstydziła że moje dziecko tak robi. Co innego jak się jest w miejscu i sami ludzie pod chodzą a co innego jak ksiądz z tacką lata tylko z puszką i rzuca teksty prosze mi wrzucić ja wiem że te dzieciaki wyciągają z puszek bo kto by za darmo latał na mrozie...
Dodano: 14.01.2017 17:45    Przez: ~Sylwia
W ten sposób dzieci uczą się pomagać, mogą dać na coś, co w przyszłości im pomoże. Proszę podpisać papier, że nigdy Pani rodzina nie będzie korzystała ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. W takich sytuacjach wychodzi polska zawiść i podejrzliwość.
Dodano: 14.01.2017 17:59    Przez: ~wm
To co jest w szpitalu jest państwowe i nie ważne czy darowane czy kupione,każdy ma prawo być leczony,czy wspiera Owsika czy nie.Zresztą jak chce być się wyleczonym trzeba i tak płacić w prywatnych gabinetach
Dodano: 14.01.2017 18:25    Przez: ~J23
Szczerze mówiąc, to nie chce się czytać waszych chorych tekstów. Ludzie opamietajcie się bo te wasze wyskoki w kierunku brata czy siostry jest żałosne... Dziś plujecie jadem a jutro jak gdyby nic będziecie lecieć do kościółka. Co za żenada i obłuda...
Dodano: 14.01.2017 17:57    Przez: ~Pn
Nie chcesz - nie dawaj, nikt nie zmusza, ale właśnie włóż do portfela oświadczenie, że nie chcesz korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. Daj w kościele, może pomogą, jak zachorujesz. To dziwne, że w kraju, w którym żyje ogromna liczba katolików można czytać takie rzeczy. Pełen miłosierdzia, dobroci i empatii katolik wylewa swą nienawiść w internecie.
Dodano: 14.01.2017 18:03    Przez: ~ela
ela, co znaczy ,że "nikt nie zmusza " ? w Starym Koninie w szkole im Złotych Olimpijczyków w gimnazjum cała klasa MUSIAŁA temu zarozumiałemu bucowi (owsiakowi) zapłacić po 15 zł od jednego dziecka (wiem - mam tam córkę) - ciekawe czy konińska prokuratura się tym zainteresuje...
Dodano: 14.01.2017 20:52    Przez: ~prokuratura do roboty !!!
Z państwowych szpitali ze sprzętu mam nie korzystać bo owsikowi nie dałam?! Chore komentarze. A złodzieje z PO i porąbana sekta KODowców po 500 plus to łapy wyciąga.
Dodano: 15.01.2017 00:22    Przez: ~Wara
Ludzie ile przez te lata WOŚP kupiła sprzętu inne kraje nam zazdroszczą takiej imprezy wolę dać na WOŚP niż księdzu a ci co tak psiocza na WOŚP niech podpiszą że nigdy nie będą korzystać ze sprzętu kupionego przez wosp
Dodano: 14.01.2017 18:06    Przez: ~Normalny polak
Normalny Polak nie napycha kieszeni pajacowi ze Stanów. Niech każdy szpital zrobi zbiórkę na potrzebny sprzęt i mieszkańcy daliby więcej niż Owsikowi.
Dodano: 15.01.2017 00:27    Przez: ~Polka
Urlich zarzucasz mi kłamstwo to Ty stary komuchu kłamiesz pytasz się kto pracuje za darmo wolontariusze pracują za darmo a Owsiak pokrzyczy wskoczy na stół i rżnie gupa szukając pieniędzy
Dodano: 14.01.2017 18:17    Przez: ~co wy na to
ale co się dziwisz, łowsiok to psychol, ale już tak dokładnie, to nie żaden psychol tylko to przebiegły cwaniak, żerujący na ludzkiej naiwności i dobroci.
Dodano: 14.01.2017 20:59    Przez: ~kuba 1309 satanista - K. Bis
Właśnie "stary komuchu" oto język prawdziwego Polaka, który pewnie nie zna znaczenia tegoż słowa i wszystko co nie tak, to komusze 😂😀
Dodano: 14.01.2017 22:52    Przez: ~Xd
Cel dobry tylko ile z tych pieniędzy jest rozgrabione po drodze
Dodano: 14.01.2017 18:23    Przez: ~SK
nie popieram opowiada za dużo i obiecuje za dużo a tak na prawdę z tego my nie korzystamy - TAK KORZYSTAMY Z DŁUGIEGO CZEKANIA NA WIZYTĘ DO LEKARZA - a prywatnie płacimy i mamy drugie gów no........wiem coś na ten temat
Dodano: 14.01.2017 18:44    Przez: ~monika
Niestety dla Pana Owsiaka - kończą się dochody! Pewnie trzeba będzie zarabiać na życie.
Dodano: 14.01.2017 18:45    Przez: ~Żona
Już najwyższy czas, żeby ten BUC się wziął za uczciwą robotę, bo w swym długim życiu to nigdy uczciwie nie pracował. Nawet do wojska ten nygus bał się iść i udawał głupiego, siedząc kilka miesięcy w Tworkach.
Dodano: 14.01.2017 21:06    Przez: ~wiem co piszę
Glupcy pisza glupie komentarze.
Dodano: 14.01.2017 22:21    Przez: ~Q
Przypominam ze pisuar ma zakaz korzystania za sprzetu wosp.
Dodano: 14.01.2017 18:53    Przez: ~Kaczor
sprzęt kupiony czy darowany jest publiczny i nikt nie zabroni z niego korzystać,palnąłeś plamę a jak takiś mądry oddaj 500
Dodano: 14.01.2017 19:18    Przez: ~ewa
Ewunia, ucz sie dziecko bo intelektualnie jestes na poziomie pisu.
Dodano: 14.01.2017 22:16    Przez: ~Q
2 z 4
<<1234>>