Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18933) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (2)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (2)

Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się od 25 lat!

Dodano: 14.01.2017 12:39
Źródło: LM.pl

Morsy, happening, występy artystyczne, akcje plastyczne i licytacje gadżetów. Tak będzie wyglądał 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie.

Orkiestra na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zacznie grać w niedzielę 15 stycznia o godz. 9:00. Wtedy to odbędzie się odprawa 700 wolontariuszy z Konina i okolic. Od godz. 10:00 w Galerii nad Jeziorem będzie można zapisać się na bieg „Policz się z cukrzycą”, który wystartuje sprzed centrum handlowego po rozgrzewce o godz. 12:30.

W galerii od godz. 13:00 będzie można posłuchać orkiestry „Quantanum”, ale też zrobić sobie zakręconą fryzurę, pokręcić na kole gliniane naczynia, wziąć udział w warsztatach lego, warsztatach cyrkowych, przygotować finałowe lizaki, zagrać w planszówki, zrobić sobie orkiestrowe zdjęcie i spróbować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zarzewa.

Na parkingu przed galerią od godz. 11:00 do 16:00 będzie można powspinać się na ściance i zobaczyć zabytkowy wóz strażacki. O godz. 12:50 w akcji pokażą się konińskie morsy. Natomiast o godz. 13:30 na rondzie WOŚP zaplanowano urodzinowy happening.

Scena w kinie Helios zostanie otwarta o godz. 13:35. Nie zabraknie tam występów młodych talentów z KDK, MDK, Studia Tańca „Rytmix” oraz Szkoły Tańca i Baletu „Fart”. Przez cały dzień odbywać się tam będą też licytacje gadżetów. Mega aukcja ruszy o godz. 18:05 i potrwa do godz. 19:00. Licytacji oraz występów podopiecznych szkół muzycznych i przedszkolaków nie zabraknie też na małej scenie w pasażu, która działać będzie od godz. 13:30 do 18:45.

Na dużej scenie przed galerią o godz. 13 wystąpi zespół „Czarne Stopy”, a o godz. 18:00 – „Disturbed Of The Order”. O godz. 18:50 ruszy parada Dobrych Aniołów, a o godz. 19:00 koncert gwiazdy konińskiego finału WOŚP – Michał Szpak. Na zakończenie imprezy o godz. 20:00 – światełko do nieba. 

Wielka Orkiestra zagra też na sportowo. O godz. 9:00 w hali sportowej przy ul. Popiełuszki ruszy turniej piłki siatkowej i futsal. O godz. 15:00 w hali "Rondo" będzie można się spotkać z Martą Walczykiewicz, srebrną medalistką Olimpiady w Rio de Janeiro. Będzie również możliwość sfotografowania się w jej kajaku.

Kwesta na rzecz WOŚP odbędzie się też w CH "Ferio" w Starym Mieście. Tam grać będą podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie. 

fot. archiwum

  • Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się id 25 lat!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

caritas wp zbierana potrzeby syryjczykow a wosp na polskie potrzeby
Dodano: 14.01.2017 16:19    Przez: ~anty
Darek ty stary komuchu daj im 500zł to zrobią Cię tak w konia jak Kijowski zrobił Kodowców
Dodano: 14.01.2017 14:17    Przez: ~ SK
ściema to znaczy sie ma !
Dodano: 14.01.2017 15:54    Przez: ~cechu
Oj kręci,kręci.Już skręciła Złotego Melona i Mrówkę w całości.
Dodano: 14.01.2017 13:12    Przez: ~yahoo
Będzie znowu darmowa chała a z nią złoty melon i mrówka cała! Kiedy rozliczenie z tego co złożyliśmy przez te 25lat?Ile kasy uzbierał nasz region-PO lewo,a PO prawo ile sprzętu i za ile dostaliśmy???????????????????
Dodano: 14.01.2017 13:30    Przez: ~nie daj się doić

KOMENTARZE

Krętacz znowu będzie kręcił lody ? POgonic łacha.
Dodano: 14.01.2017 20:31    Przez: ~antyłach
Lody to kreci Twoj caritas razem z kieckowymi nierobami.
Dodano: 14.01.2017 21:45    Przez: ~Leon
Mam już dość tej orkiestrowej histerii. Rozejrzyjcie się wokół siebie, tyle jest osób i rodzin potrzebujących pomocy. Wysyłanie dzieci z puszkami na żebry to nie żadna nauka pomagania. Niech pójdą do starej sąsiadki, posprzątają jej mieszkanie, zrobią pranie, zakupy, ugotują obiad, poczytają książkę, niech pobawią się z dzieciakami z rozbitych czy biednych rodzin, niech tam uczą się empatii, a nie na ulicy w natarczywym domaganiu się kasy od przechodniów.
Dodano: 14.01.2017 20:45    Przez: ~phh
Popieram całym sercem, a prawdę powiedziawszy to jutro w niedzielę strach wychodzić na ulicę gdy ci mali "terroryści" nachalnie podtykają człowiekowi te puchy pod sam nos. WSTYD JUŻ TYLE LAT TAK NACHALNIE ŻEBRAĆ !
Dodano: 14.01.2017 21:15    Przez: ~jola
Zacznij od siebie moherze
Dodano: 14.01.2017 22:38    Przez: ~podpis
przeciwnicy WOŚP niech pokażą drugą osobę w Polsce która tyle z robiła dla innych co Owsiak i ile sami pomogli innym.Najwięcej krzyczą Ci co sami nic dla innych nie robią.
Dodano: 14.01.2017 21:50    Przez: ~koninianka
Brawo Orkiestra, zbierajcie i pomagajcie bo pieniadze z budzetu panstwa trafiaja dla sekt wyznaniowych najwiecej sekty watykanskiej ( opaslych nierobow) a brakuje na zaskup potrzebnego sprzetu.
Dodano: 14.01.2017 21:51    Przez: ~Wera
pewnie kolędy też nie wpuszczasz i dziecko na religię nie chodzi,ciekawe nie boisz się co ludzie powiedzą
Dodano: 14.01.2017 22:36    Przez: ~kkk
Nam to brakuje dobrych lekarzy a nie sprzętu!
Dodano: 15.01.2017 00:33    Przez: ~Pacjent
Nie zadaje sie holota, dlatego nie wpuszczam ksiundza
Dodano: 15.01.2017 12:26    Przez: ~Wera
Kto handlował ciuchami w Afryce, które to zbierali w kontenerach... katole zapomnieli? a do WOŚP się doczepiacie.
Dodano: 14.01.2017 22:36    Przez: ~666
666- szkoda slow, ta ciemnota radiomaryjna intelektualnie jest jeszcze w sredniowieczu.
Dodano: 15.01.2017 07:14    Przez: ~Leon
A w szpitalach za nasze sprzet . Sprzętu z caritasu nie widziałem ! A pedofilów w przykrywkach czyli czarnych sukienkach nie ma co wspomagać dość im daje państwo a pomocy od nich nie widać ! Dam na WOŚP choziaż kupują sprzęt do szpitali .A powinno Państwo Jarka to robić !!!!!!
Dodano: 14.01.2017 23:24    Przez: ~POLAK
Polak, przepraszam, dałam łapkę w dół, a powinna być w górę. Oczywiście masz rację. Działania WOSP widać namacalnie w szpitalach, a Caritasu słyszałam, że dokarmiają biedne rodziny gdzieś w starej części Konina, ale to ta część społeczeństwa, która jest strasznie krytykowana przez ujadaczy, że żyje z naszych podatków i co teraz powiedzą ci złośliwcy (?), zaś sprzęt z "orkiestry" jest do dyspozycji ludzi niezależnie od dochodów.
Dodano: 15.01.2017 11:08    Przez: ~Mieszkanka Konina.
Głównym demonem polskiej młodzieży jest kreatura o nazwie Owsiak.‘Księża na księżyc", "Kriszna", alkohol, narkotyki, użycie, pustka duchowa, wrzask i taplanie w błocie. To samo co komuniści uczynili z pierwszą Solidarnością ( tą z roku 1980 ), tak samo Owsiak zgwałcił i poniżył godność polskiej młodzieży! Nie tylko młodzieży zresztą. Instytucja WOŚP jest dziś agendą żebraczo/rozrywkową, mającą poza ukryciem Prawdy o stanie państwa i poza wyciągnięciem jałmużny od biedaków nieświadomych swego losu, także wprowadzić pewien stan narkotycznej euforii, sprawić by masy ludzi czuły się lepiej, tylko z powodu jednego i tak niewiele znaczącego jednodniowego gestu. Polska została zrujnowana, a Polacy we własnym kraju i na własnej Ziemi, są traktowani jak parobcy. Głodowe pensje, pogarda, absolutna prywata, krzywe układy i zanik ludzkich uczuć, cech. A Pajac w czerwonych portkach pod egidą "państwa" jeszcze okłamuje i oszukuje dobrotli ...
Dodano: 15.01.2017 05:28    Przez: ~Lucjan
Sam widzisz jakie panstwo stworzyli nam pseudo-naukowcy solidarnosci pod kierownictwem hierarchow kosciola. Pozbylismy sie czerwonych a ich miejsce zajela sekta czarna (watykanska) o wiele gorsza i trudniej bedzie jej sie pozbyc zeby wrocic do normalnosci.
Dodano: 15.01.2017 07:22    Przez: ~Wera
avatar Czy to ty jesteś tym śmieciem UB-eckim o ksywce ,,Lucjan'' i jednocześnie hierarchą kościelnym. Polskę do ruiny i to zarówno gospodarczej, jak i ideologicznej doprowadził kk(kościół katolicki), który ogłupia tych nieco mniej wykształconych i doprowadza do furii wykształciuchów(tak nazwał lepiej wyedukowanych ten od kota). Popatrz, co dzieje się na oazach i z kim duchowni dokazują-z trzynastolatkami, jak to miało miejsce w ? Dostał śmieć w sukience osiem latek, ale wyszedł po niespełna czterech i o dziwo-nadal jest xiędzem i co robi?
Dodano: 15.01.2017 12:42    Przez: Krewa
Panie Lucjanie wole dać na WOŚP niż na tace żeby te Pasibrzuchy pobudowały kolejny kościół. Niedługo będą te kościoły opustoszałe bo ciemny lud przejrzał na oczy i coraz mniej ich na mszy. Żeby być wierzącym niepotrzebne są instytucje kościelne i sekty typu Radio Maryja którym nie zależy na wiernych ale za pieniędzmi wiernych taka jest prawda niech robią tak dalej a pójdą z torbami. Pozdrawiam wszystkich tych którzy zbierają pieniążki na WOŚP i wszystkich tych co wrzucali do tych puszek pieniążki Pan Bóg to wszystko widzi i wam za to podziękuje.
Dodano: 15.01.2017 14:38    Przez: ~DARO
zlodzieje gdzie sa podatników pieniądze taki jąkała pasuje zlodzieją a kobieta lezy przedz szpotalem połamana i niema komu się tym zająć dopiero przechonie pomagają to jest polska wylęgarnia zlodzieji
Dodano: 15.01.2017 09:35    Przez: ~jpx
Z rodowodu Jerzego Owsiaka : dywersant, oszust, pyszałek, ateista, renegat, syn ubeka, degenerat polskiej młodzieży, propagator ruchu Hare Kryszna, piewca wszelkich patologii, anarchii, narkomanii i rozwiązłości, spec od anarchizmu i deprawacji dzieci i młodzieży …”róbta co chceta” ...
Dodano: 15.01.2017 10:10    Przez: ~ipn
ipn znalazł haki na biskupa o dźwięcznej nazwie lucjan-kapuś ub. nie wstyd wam oszołomy i pospolite sz...y za tego gnoja, którego listy odczytują jego podwładni w kościołach?
Dodano: 15.01.2017 12:28    Przez: ~rokita
25 narodowe żebranie i nabijanie kasy Owsiakowi. ILE ZA TO ZAPŁACI PAŃSTWO ??
Dodano: 15.01.2017 11:38    Przez: ~ddd
Masz zakuty leb i dlatego nic nie rozumiesz