Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18990) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpni ... (1)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota ... (0)

Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się od 25 lat!

Dodano: 14.01.2017 12:39
Źródło: LM.pl

Morsy, happening, występy artystyczne, akcje plastyczne i licytacje gadżetów. Tak będzie wyglądał 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie.

Orkiestra na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zacznie grać w niedzielę 15 stycznia o godz. 9:00. Wtedy to odbędzie się odprawa 700 wolontariuszy z Konina i okolic. Od godz. 10:00 w Galerii nad Jeziorem będzie można zapisać się na bieg „Policz się z cukrzycą”, który wystartuje sprzed centrum handlowego po rozgrzewce o godz. 12:30.

W galerii od godz. 13:00 będzie można posłuchać orkiestry „Quantanum”, ale też zrobić sobie zakręconą fryzurę, pokręcić na kole gliniane naczynia, wziąć udział w warsztatach lego, warsztatach cyrkowych, przygotować finałowe lizaki, zagrać w planszówki, zrobić sobie orkiestrowe zdjęcie i spróbować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zarzewa.

Na parkingu przed galerią od godz. 11:00 do 16:00 będzie można powspinać się na ściance i zobaczyć zabytkowy wóz strażacki. O godz. 12:50 w akcji pokażą się konińskie morsy. Natomiast o godz. 13:30 na rondzie WOŚP zaplanowano urodzinowy happening.

Scena w kinie Helios zostanie otwarta o godz. 13:35. Nie zabraknie tam występów młodych talentów z KDK, MDK, Studia Tańca „Rytmix” oraz Szkoły Tańca i Baletu „Fart”. Przez cały dzień odbywać się tam będą też licytacje gadżetów. Mega aukcja ruszy o godz. 18:05 i potrwa do godz. 19:00. Licytacji oraz występów podopiecznych szkół muzycznych i przedszkolaków nie zabraknie też na małej scenie w pasażu, która działać będzie od godz. 13:30 do 18:45.

Na dużej scenie przed galerią o godz. 13 wystąpi zespół „Czarne Stopy”, a o godz. 18:00 – „Disturbed Of The Order”. O godz. 18:50 ruszy parada Dobrych Aniołów, a o godz. 19:00 koncert gwiazdy konińskiego finału WOŚP – Michał Szpak. Na zakończenie imprezy o godz. 20:00 – światełko do nieba. 

Wielka Orkiestra zagra też na sportowo. O godz. 9:00 w hali sportowej przy ul. Popiełuszki ruszy turniej piłki siatkowej i futsal. O godz. 15:00 w hali "Rondo" będzie można się spotkać z Martą Walczykiewicz, srebrną medalistką Olimpiady w Rio de Janeiro. Będzie również możliwość sfotografowania się w jej kajaku.

Kwesta na rzecz WOŚP odbędzie się też w CH "Ferio" w Starym Mieście. Tam grać będą podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie. 

fot. archiwum

  • Konin. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się id 25 lat!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

caritas wp zbierana potrzeby syryjczykow a wosp na polskie potrzeby
Dodano: 14.01.2017 16:19    Przez: ~anty
Darek ty stary komuchu daj im 500zł to zrobią Cię tak w konia jak Kijowski zrobił Kodowców
Dodano: 14.01.2017 14:17    Przez: ~ SK
ściema to znaczy sie ma !
Dodano: 14.01.2017 15:54    Przez: ~cechu
Oj kręci,kręci.Już skręciła Złotego Melona i Mrówkę w całości.
Dodano: 14.01.2017 13:12    Przez: ~yahoo
Będzie znowu darmowa chała a z nią złoty melon i mrówka cała! Kiedy rozliczenie z tego co złożyliśmy przez te 25lat?Ile kasy uzbierał nasz region-PO lewo,a PO prawo ile sprzętu i za ile dostaliśmy???????????????????
Dodano: 14.01.2017 13:30    Przez: ~nie daj się doić

KOMENTARZE

Krętacz znowu będzie kręcił lody ? POgonic łacha.
Dodano: 14.01.2017 20:31    Przez: ~antyłach
Lody to kreci Twoj caritas razem z kieckowymi nierobami.
Dodano: 14.01.2017 21:45    Przez: ~Leon
Mam już dość tej orkiestrowej histerii. Rozejrzyjcie się wokół siebie, tyle jest osób i rodzin potrzebujących pomocy. Wysyłanie dzieci z puszkami na żebry to nie żadna nauka pomagania. Niech pójdą do starej sąsiadki, posprzątają jej mieszkanie, zrobią pranie, zakupy, ugotują obiad, poczytają książkę, niech pobawią się z dzieciakami z rozbitych czy biednych rodzin, niech tam uczą się empatii, a nie na ulicy w natarczywym domaganiu się kasy od przechodniów.
Dodano: 14.01.2017 20:45    Przez: ~phh
Popieram całym sercem, a prawdę powiedziawszy to jutro w niedzielę strach wychodzić na ulicę gdy ci mali "terroryści" nachalnie podtykają człowiekowi te puchy pod sam nos. WSTYD JUŻ TYLE LAT TAK NACHALNIE ŻEBRAĆ !
Dodano: 14.01.2017 21:15    Przez: ~jola
Zacznij od siebie moherze
Dodano: 14.01.2017 22:38    Przez: ~podpis
przeciwnicy WOŚP niech pokażą drugą osobę w Polsce która tyle z robiła dla innych co Owsiak i ile sami pomogli innym.Najwięcej krzyczą Ci co sami nic dla innych nie robią.
Dodano: 14.01.2017 21:50    Przez: ~koninianka
Brawo Orkiestra, zbierajcie i pomagajcie bo pieniadze z budzetu panstwa trafiaja dla sekt wyznaniowych najwiecej sekty watykanskiej ( opaslych nierobow) a brakuje na zaskup potrzebnego sprzetu.
Dodano: 14.01.2017 21:51    Przez: ~Wera
pewnie kolędy też nie wpuszczasz i dziecko na religię nie chodzi,ciekawe nie boisz się co ludzie powiedzą
Dodano: 14.01.2017 22:36    Przez: ~kkk
Nam to brakuje dobrych lekarzy a nie sprzętu!
Dodano: 15.01.2017 00:33    Przez: ~Pacjent
Nie zadaje sie holota, dlatego nie wpuszczam ksiundza
Dodano: 15.01.2017 12:26    Przez: ~Wera
Kto handlował ciuchami w Afryce, które to zbierali w kontenerach... katole zapomnieli? a do WOŚP się doczepiacie.
Dodano: 14.01.2017 22:36    Przez: ~666
666- szkoda slow, ta ciemnota radiomaryjna intelektualnie jest jeszcze w sredniowieczu.
Dodano: 15.01.2017 07:14    Przez: ~Leon
A w szpitalach za nasze sprzet . Sprzętu z caritasu nie widziałem ! A pedofilów w przykrywkach czyli czarnych sukienkach nie ma co wspomagać dość im daje państwo a pomocy od nich nie widać ! Dam na WOŚP choziaż kupują sprzęt do szpitali .A powinno Państwo Jarka to robić !!!!!!
Dodano: 14.01.2017 23:24    Przez: ~POLAK
Polak, przepraszam, dałam łapkę w dół, a powinna być w górę. Oczywiście masz rację. Działania WOSP widać namacalnie w szpitalach, a Caritasu słyszałam, że dokarmiają biedne rodziny gdzieś w starej części Konina, ale to ta część społeczeństwa, która jest strasznie krytykowana przez ujadaczy, że żyje z naszych podatków i co teraz powiedzą ci złośliwcy (?), zaś sprzęt z "orkiestry" jest do dyspozycji ludzi niezależnie od dochodów.
Dodano: 15.01.2017 11:08    Przez: ~Mieszkanka Konina.
Głównym demonem polskiej młodzieży jest kreatura o nazwie Owsiak.‘Księża na księżyc", "Kriszna", alkohol, narkotyki, użycie, pustka duchowa, wrzask i taplanie w błocie. To samo co komuniści uczynili z pierwszą Solidarnością ( tą z roku 1980 ), tak samo Owsiak zgwałcił i poniżył godność polskiej młodzieży! Nie tylko młodzieży zresztą. Instytucja WOŚP jest dziś agendą żebraczo/rozrywkową, mającą poza ukryciem Prawdy o stanie państwa i poza wyciągnięciem jałmużny od biedaków nieświadomych swego losu, także wprowadzić pewien stan narkotycznej euforii, sprawić by masy ludzi czuły się lepiej, tylko z powodu jednego i tak niewiele znaczącego jednodniowego gestu. Polska została zrujnowana, a Polacy we własnym kraju i na własnej Ziemi, są traktowani jak parobcy. Głodowe pensje, pogarda, absolutna prywata, krzywe układy i zanik ludzkich uczuć, cech. A Pajac w czerwonych portkach pod egidą "państwa" jeszcze okłamuje i oszukuje dobrotli ...
Dodano: 15.01.2017 05:28    Przez: ~Lucjan
Sam widzisz jakie panstwo stworzyli nam pseudo-naukowcy solidarnosci pod kierownictwem hierarchow kosciola. Pozbylismy sie czerwonych a ich miejsce zajela sekta czarna (watykanska) o wiele gorsza i trudniej bedzie jej sie pozbyc zeby wrocic do normalnosci.
Dodano: 15.01.2017 07:22    Przez: ~Wera
avatar Czy to ty jesteś tym śmieciem UB-eckim o ksywce ,,Lucjan'' i jednocześnie hierarchą kościelnym. Polskę do ruiny i to zarówno gospodarczej, jak i ideologicznej doprowadził kk(kościół katolicki), który ogłupia tych nieco mniej wykształconych i doprowadza do furii wykształciuchów(tak nazwał lepiej wyedukowanych ten od kota). Popatrz, co dzieje się na oazach i z kim duchowni dokazują-z trzynastolatkami, jak to miało miejsce w ? Dostał śmieć w sukience osiem latek, ale wyszedł po niespełna czterech i o dziwo-nadal jest xiędzem i co robi?
Dodano: 15.01.2017 12:42    Przez: Krewa
Panie Lucjanie wole dać na WOŚP niż na tace żeby te Pasibrzuchy pobudowały kolejny kościół. Niedługo będą te kościoły opustoszałe bo ciemny lud przejrzał na oczy i coraz mniej ich na mszy. Żeby być wierzącym niepotrzebne są instytucje kościelne i sekty typu Radio Maryja którym nie zależy na wiernych ale za pieniędzmi wiernych taka jest prawda niech robią tak dalej a pójdą z torbami. Pozdrawiam wszystkich tych którzy zbierają pieniążki na WOŚP i wszystkich tych co wrzucali do tych puszek pieniążki Pan Bóg to wszystko widzi i wam za to podziękuje.
Dodano: 15.01.2017 14:38    Przez: ~DARO
zlodzieje gdzie sa podatników pieniądze taki jąkała pasuje zlodzieją a kobieta lezy przedz szpotalem połamana i niema komu się tym zająć dopiero przechonie pomagają to jest polska wylęgarnia zlodzieji
Dodano: 15.01.2017 09:35    Przez: ~jpx
Z rodowodu Jerzego Owsiaka : dywersant, oszust, pyszałek, ateista, renegat, syn ubeka, degenerat polskiej młodzieży, propagator ruchu Hare Kryszna, piewca wszelkich patologii, anarchii, narkomanii i rozwiązłości, spec od anarchizmu i deprawacji dzieci i młodzieży …”róbta co chceta” ...
Dodano: 15.01.2017 10:10    Przez: ~ipn
ipn znalazł haki na biskupa o dźwięcznej nazwie lucjan-kapuś ub. nie wstyd wam oszołomy i pospolite sz...y za tego gnoja, którego listy odczytują jego podwładni w kościołach?
Dodano: 15.01.2017 12:28    Przez: ~rokita
25 narodowe żebranie i nabijanie kasy Owsiakowi. ILE ZA TO ZAPŁACI PAŃSTWO ??
Dodano: 15.01.2017 11:38    Przez: ~ddd
Masz zakuty leb i dlatego nic nie rozumiesz