Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19522) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

Rekord konińskiego sztabu WOŚP! Zebraliśmy prawie 240 tys. zł!

Dodano: 16.01.2017 10:14
Źródło: LM.pl

Już wiadomo, że koniński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobił w tym roku rekord. Zebraliśmy blisko 240 tys. zł!

Wczoraj po światełku do nieba kwota ze zbiórki była o połowę mniejsza. Sztab czekał jeszcze na okoliczne gminy i cały czas zliczał pieniądze z puszek oraz licytacji. Dziś już wiadomo, że 25 finał WOŚP był absolutnie rekordowy.

Złote Serduszko WOŚP wylicytowała w Koninie za 15 tys. zł firma Dekada. Za 4 tys. zł obraz Karola Drzewieckiego kupił Impexmetal SA, za 3 tys. zł obraz Henryka Drzewieckiego kupił ZUO, a za 2,5 tys. zł obraz Danuty Drzewieckiej kupił MPEC. Licytowano też dzieła innych lokalnych artystów, ale również gadżety sportowe. Koszulka z autografem Arkadiusza Milika poszła za 250 zł, koszulka z autografem Mai Włoszczowskiej za 300 zł, a rękawica mistrza KSW Borysa Mańkowskiego za 400 zł.

To wszystko działo się na aukcji w Koninie, ale swoje licytacje organizowały też ościenne miejscowości. I tak Kazimierz Biskupi zebrał 21 tys. zł, podobnie było w Starym Mieście i Żychlinie. Skulsk zgromadził ponad 10 tys. zł. Kramsk – ponad 8 tys. 700 zł, Golina – ponad 13 tys. 700 zł i Wierzbinek – 6 tys. 800 zł. W sumie na konto WOŚP z konińskiego sztabu wpłynie prawie 240 tys. zł. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sztab w Koninie zebrał ponad 193 tys. zł. 

Pieniądze z tegorocznego finału przeznaczone będą na ratowanie zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.  

  • Rekord konińskiego sztabu WOŚP! Zebraliśmy prawie 240 tys. zł!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo my Polacy !!!!
Dodano: 16.01.2017 10:36    Przez: ~Gosia
Im więcej było jadu i hejtu tym była większa mobilizacja gorszego sortu. Brawo, tak trzymać okazuje się, że gorszy sort okazał się lepszym sortem. Pan Bóg kazał się dzielić a ci co mają się za najbardziej wierzących plują jadem na tych co pomagają. Gdzie tu logika?
Dodano: 16.01.2017 10:46    Przez: ~Pomagam i tak zostanie
Jurek jest wielki na przekór ... nieudacznikom. Polak potrafi !!!
Dodano: 16.01.2017 11:02    Przez: ~Papa Smerf
Pisowskie psy szczekają a karawana idzie dalej i to jak!
Dodano: 16.01.2017 10:26    Przez: ~Demokrata
Kler przez kilka dni nie oglada tv bo im gul skacze ze kasa nie poszla na tacke
Dodano: 16.01.2017 11:10    Przez: ~krus

KOMENTARZE

Pisowskie psy szczekają a karawana idzie dalej i to jak!
Dodano: 16.01.2017 10:26    Przez: ~Demokrata
Im więcej było jadu i hejtu tym była większa mobilizacja gorszego sortu. Brawo, tak trzymać okazuje się, że gorszy sort okazał się lepszym sortem. Pan Bóg kazał się dzielić a ci co mają się za najbardziej wierzących plują jadem na tych co pomagają. Gdzie tu logika?
Dodano: 16.01.2017 10:46    Przez: ~Pomagam i tak zostanie
Dzisiaj mam ksiendza po koledzie a sie darmozjad zdziwi jak mu powiem ze nie mam dla niego kasy bo dalem wczoraj na orkiestre. Ciekawe czy za darmo mi da te swoje swinte obrazki ktore i tak jak co roku w koszu na smieci laduja.
Dodano: 16.01.2017 11:08    Przez: ~katolik
Kler przez kilka dni nie oglada tv bo im gul skacze ze kasa nie poszla na tacke
Dodano: 16.01.2017 11:10    Przez: ~krus
Skad teraz ksieza wezma jase na prostytutki?
Dodano: 16.01.2017 11:15    Przez: ~bobi
No byl ksiondz u mnie po koledzie pisal notatki w swoim notesie az mu sie dlugopis trzasl w lapach ze smutku ze koperta pusta
Dodano: 16.01.2017 11:16    Przez: ~x
czy bedzie kolejna próba puczu ciamajdanu z tego powodu?
Dodano: 16.01.2017 13:16    Przez: ~Polak
Mamy demokracje wiec kazdy robi co chce ze swoja kasa. Jedni daja na tacke inni na orkiestre. Ja tam ksiedzu nie daje bo to marnotrastwo pieniedzy. Kler jeszcze nikomu w potrzebie nie pomogl. A sprzet w szpitalu zawsze komus sie przyda
Dodano: 16.01.2017 16:24    Przez: ~wolnywybor
Gdzieś to już słyszałem nowobogacki
Dodano: 16.01.2017 19:57    Przez: ~gość
avatar He,he pięknie ten cygański bej obstrzygł barany.
Dodano: 16.01.2017 10:29    Przez: Tomasz Kobrzycki
Dlaczego ty się nie zabierzesz za strzyżenie baranie? Mam dla ciebie posadkę prezesa fundacji. Będziesz zarządzał wszystkim. Wynagrodzenie wynosi okrągłe 0 zł. Do zarządu chętnie też zatrudnię całą twoją rodzinę. Na tych samych warunkach finansowych.
Dodano: 16.01.2017 10:43    Przez: ~O!
Żeby dało się wrzucać do puszek nienawiść i ją magazynować to Pan Kobrzycki na pewno świetnie by się sprawdził w roli szefa takiej organizacji. Jak ona by się mogła nazywać? Wielka Orkiestra Krzewienia Chamstwa?
Dodano: 16.01.2017 11:04    Przez: ~Zofia Lorenc
MaxTV SZOK- zobacz co wyszło z Jurka Owsiaka.Do Z. Lorenc
Dodano: 17.01.2017 15:14    Przez: ~you-tube
8 wyroków potwierdzajacych,że Owsiak i WOŚP łamią prawo i ukrywają faktury. Do Z.Lorenc
Dodano: 17.01.2017 16:26    Przez: ~wona-polska.pl
Brawo my Polacy !!!!
Dodano: 16.01.2017 10:36    Przez: ~Gosia
Brawo Polacy i brawo cenzura na LM-ie.
Dodano: 16.01.2017 12:32    Przez: ~tfffuuu
Podajcie ile z puszek,ile firmy,ile inni tzw .sponsorzy/bo musieli z różnych powodów/odliczcie koszty prądu,różnego rodzaju ochrony, kosztów organizacji tzw.imprez artystycznych.Zaznaczam,że nie piszę po to,aby się czepiać.
Dodano: 16.01.2017 10:47    Przez: ~aco
Ale gdyby nie te koszta imprezy itd nie bulo by takiego efektu. Reklama i rozglos musi byc w kazdej dziedzinie to normalne.
Dodano: 16.01.2017 11:09    Przez: ~jety
Jurek jest wielki na przekór ... nieudacznikom. Polak potrafi !!!
Dodano: 16.01.2017 11:02    Przez: ~Papa Smerf
A w kazimieru biskupim ksiadz po koledzie wila po stowce od rodziny bo mu sie jakis remoncik oltarza marzy. Tylko po co mi ten oltarz do szczescia potrzebny? Niech se pojdzie zarobi albo od moherowych beretow wysepu
Dodano: 16.01.2017 11:12    Przez: ~klapa
MaxTV SZOK-zobacz co wyszło z Jurka Owsiaka.
Dodano: 16.01.2017 21:59    Przez: ~you-tube
Dekada ukrecila biznes w Koninie z nowa galeria w centrum miasta to moze kupowac serduszka po 15 tysiecy...
Dodano: 16.01.2017 11:17    Przez: ~Dianek
a policzyl ktos ile kosztuje organizacja tej waszej orkiestry i z czyich pieniedzy jest finansowana za pieniadze owsika, czy za nasze podatnikow
Dodano: 16.01.2017 11:24    Przez: ~ijhtrc
debilu kosztowało tyle co wyprawa na San Escobar
Dodano: 16.01.2017 11:40    Przez: ~Dziunia
Ijhtrc. Z twojej kasy ksieza oplacaja sobie prostytutki nowe auta. W piatek mieso jedza i to niekoniecznie chude
Dodano: 16.01.2017 11:50    Przez: ~grubasy
za twoją kasę z tacy krzewiący chrześcijaństwo kopulują na lewo i prawo - tego w Biblii nie było ale pewnie Jaruś im to ustawą zalegalizuje. Oj smażyć się będą w piekle obłudnicy w sutannach !
Dodano: 16.01.2017 11:56    Przez: ~Szaza
mniej niz utrzymywanie kosciolow z kasy panstwa czesc moich podatkow idzie na kosciol w brew mojej woli
Dodano: 16.01.2017 12:26    Przez: ~anty
chyba nie, za to z checia twoi oponenci uzywaja jady i jezyka nienawisci, jak ich nauczal guru niesiolowski. Zenada i 5 m mulu :/
Dodano: 16.01.2017 13:18    Przez: ~das
Gów...o mnie obchodzi ile kosztowało doznałam wymiernej pomocy 2-krotnie (inkubatory, badania słuchu, .....) więc daje i koniec, i nikt mi nie zabroni.
Dodano: 17.01.2017 14:15    Przez: ~Meeeeg
A w PiS telewizji żadnej informacji o orkiestrze przez całą niedziele.Czy to jest jeszcze telewizja publiczna? Jak tosię ma do niby,,misji"informacyjnej tvp?
Dodano: 16.01.2017 12:13    Przez: ~kret
nie placz :-)
Dodano: 16.01.2017 13:18    Przez: ~sd
ciekawe jak caritas wp rozliczy sobotnia zebranine
Dodano: 16.01.2017 12:30    Przez: ~anty
A kiedy żebranie na TW Bolka.Spieszcie się,bo do środy nie uzbieracie zbyt wiele i zawiedziecie swojego szuru-buru guru.
Dodano: 16.01.2017 12:48    Przez: ~rococo
W wiadomościach było całe jedno zdanie.
Dodano: 16.01.2017 13:00    Przez: ~Wosp
I o jedno za dużo.
Dodano: 16.01.2017 13:56    Przez: ~ufff
Ja co roku rzucałam 10 - 20 zł , ( i chociaż będzie trudno do końca miesiąca) to w tym roku 100 zł dałam . Cena warta !!! Za ten hejt na WOŚP
Dodano: 16.01.2017 12:46    Przez: ~Koninianka
wspolczuje ci, ze musisz pomagać z MUSU a nie z serca :/ widac jak owsik podzielil Polaków :/ a wystarczyła odrobina transparentności :/
Dodano: 16.01.2017 13:20    Przez: ~wybieram CARITAS
wybieraj co chcesz wyborco Caritasu - uproszczaj ogłupiaj i namawiaj do gwałtu a winę za to działanie zwal na kogoś innego.
Dodano: 16.01.2017 13:32    Przez: ~eryk
1 z 3
123>>