Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19500) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 16oC
Jutropogoda
22 / 16oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Krajowa Mapa Zagrożeń. Policjanci kontrolowali prędkość

Dodano: 21.01.2017 11:16
Źródło: LM.pl

Ponad 640 miejsc w Koninie zaznaczono na Krajowej Mapie Zagrożeń. Nowe narzędzie służące poprawie bezpieczeństwa działa od 20 września.

Krajowa Mapa Zagrożeń pomaga policjantom w patrolowaniu osiedli i ulic. Mieszkańcy miasta i powiatu zaznaczać na niej mogą wszystko to, co ich zdaniem stwarza zagrożenie. Należy jednak pamiętać, że mapa nie służy natychmiastowej interwencji. Do tego nadal potrzebne jest wykonanie telefonu pod numer 997, lub 112.

Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji, od początku działania mapy w Koninie i powiecie zgłoszono 643 miejsce zagrożone, a jedna trzecia z tego dotyczy przekroczenia prędkości. To spowodowało nasilenia kontroli na podanych przez mieszkańców drogach. Ostatnio mundurowi sprawdzali jedno z takich miejsc, gdzie według Krajowej Mapy Zagrożeń kierowcy jadą zbyt szybko. To ul. Licheńska w Woli Podłężnej. Tam też badano trzeźwość kierowców i informowano użytkowników dróg o zasadach działania mapy.  

foto i wideo -  KMP Konin

  • Krajowa Mapa Zagrożeń. Policjanci z Konina kontrolowali prędkość
  • Krajowa Mapa Zagrożeń. Policjanci z Konina kontrolowali prędkość
  • Krajowa Mapa Zagrożeń. Policjanci z Konina kontrolowali prędkość
  • Krajowa Mapa Zagrożeń. Policjanci z Konina kontrolowali prędkość

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wola podlezna to ulubiona miejscówka policji. Dużo krzaków. wjazd na jakies pole czy skrzyżowanie za plotem
Dodano: 21.01.2017 11:55    Przez: ~haha mieszkaniec
hehehe dobre... pierwszy raz się ustawili na woli w widocznym miejscu. chyba dlatego ze to jakaś akcja i będzie zdjęcia ktoś robil
Dodano: 21.01.2017 11:58    Przez: ~oj
avatar Miała być mapa zagrożeń a i tak wszystko sprowadziło się do tego na jakiej wylotówce najlepiej się suszy. Czy problem opanowania przez młodych, gniewnych i nietrzeźwych tunelu i belwederu w godzinach nocnych został już rozwiązany, bo dawno tam w nocy nie byłem? Obstawiam, że nie. Czy naprawdę ul. Licheńska w Woli Podłężnej jest największym problemem? Kiedy czytaliśmy o jakimś zdarzeniu w tym miejscu?
Dodano: 21.01.2017 12:23    Przez: Urlich von Jungingen
Kiedyś jeden gliniarz powiedział mi tak; proszę pani, my nie jesteśmy od pomagania( chodziło o jedną bardzo drobną rzecz ). My jesteśmy od karania!!!!!!! Nie zapomnę tego, choć minęło już 8 - 10 lat.!!!!!!
Dodano: 21.01.2017 16:54    Przez: ~kierowca
Kazdy centymetr drogi jest zagrozeniem gdy pajac siedzi za kierownica
Dodano: 21.01.2017 11:37    Przez: ~kask

KOMENTARZE

Wszystko rozumiem i popieran, ale do cholery zrobic porzadek z autami, ktore zastawiaja chodniku bo tam im wygodnie parkowac!
Dodano: 21.01.2017 11:35    Przez: ~Pieszy
hehe te zagrożenia to chyba dla kierowców żeby wiedzieć gdzie policja będzie danego dnia stać
Dodano: 21.01.2017 12:49    Przez: ~hahaha
Kazdy centymetr drogi jest zagrozeniem gdy pajac siedzi za kierownica
Dodano: 21.01.2017 11:37    Przez: ~kask
Tylko do tego sie nadaja parchy jedne.
Dodano: 21.01.2017 11:41    Przez: ~Bolo
Kiedyś jeden gliniarz powiedział mi tak; proszę pani, my nie jesteśmy od pomagania( chodziło o jedną bardzo drobną rzecz ). My jesteśmy od karania!!!!!!! Nie zapomnę tego, choć minęło już 8 - 10 lat.!!!!!!
Dodano: 21.01.2017 16:54    Przez: ~kierowca
bo od pomagania jet staż miejska.
Dodano: 21.01.2017 20:31    Przez: ~hej
Wola podlezna to ulubiona miejscówka policji. Dużo krzaków. wjazd na jakies pole czy skrzyżowanie za plotem
Dodano: 21.01.2017 11:55    Przez: ~haha mieszkaniec
Ciekawi mnie co sobie myśli taki policjant czytający te wszystkie komentarze... 95% ocenia waszą pracę negatywnie...
Dodano: 21.01.2017 14:21    Przez: ~Kierowca
statystyki muszą się zgadzac....
Dodano: 21.01.2017 15:36    Przez: ~hmm
Policja ma duzo smiechu w robocie nie musi tu nic czytac
Dodano: 21.01.2017 18:26    Przez: ~po
hehehe dobre... pierwszy raz się ustawili na woli w widocznym miejscu. chyba dlatego ze to jakaś akcja i będzie zdjęcia ktoś robil
Dodano: 21.01.2017 11:58    Przez: ~oj
avatar Miała być mapa zagrożeń a i tak wszystko sprowadziło się do tego na jakiej wylotówce najlepiej się suszy. Czy problem opanowania przez młodych, gniewnych i nietrzeźwych tunelu i belwederu w godzinach nocnych został już rozwiązany, bo dawno tam w nocy nie byłem? Obstawiam, że nie. Czy naprawdę ul. Licheńska w Woli Podłężnej jest największym problemem? Kiedy czytaliśmy o jakimś zdarzeniu w tym miejscu?
Dodano: 21.01.2017 12:23    Przez: Urlich von Jungingen
avatar ps. Czy leśnictwo na drodze Ślesin-Sompolno też jest na mapie zagrożeń? ;) ;) ;) ;)
Dodano: 21.01.2017 12:33    Przez: Urlich von Jungingen
kiedyś było na portslu ... na skrzyżowaniu był pożar słomy i tyle. był też śmiertelny ale o tym tutaj nie pisano.
Dodano: 21.01.2017 12:38    Przez: ~okej
ho ho leśnictwo przede wszystkim. ale nie jest na mapie zagrożeń bo od dawien dawna tam susza... ochh
Dodano: 21.01.2017 12:39    Przez: ~hihi
Jest bo Ty tam mieszkasz :-)
Dodano: 21.01.2017 18:34    Przez: ~x
miejsca zagrozen? to prosze nie o karanie ludzi tylko o takie projektowanie urbanistyki i komunikacji zeby takich miejc nie bylo.a nie p***r.... ile to sie mandatow wlepi i po sprawie.obejrzyjcie sobie future by disigne o miastach na przyszlosc...
Dodano: 21.01.2017 12:28    Przez: ~ala
no postawic 643 polucjantow w tych miejscach, a jak trzeba to i 2 razy tyle.robote beda miec,bezpiecznie juz bedzie.jak w tym kawale starym - po ile stoja? po 3 na rogu...
Dodano: 21.01.2017 12:31    Przez: ~ala
a dlaczego nie skontrolowali kierowcy który wjechał w stację?
Dodano: 21.01.2017 12:39    Przez: ~ciekawski
co ? przecież jest wydalony
Dodano: 21.01.2017 12:50    Przez: ~jak sie masz kochanie jak si ...
Policja wydała bardzo dużo pieniędzy na wykonanie Krajowe Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, niestety okazało się, że jest to zabawka dla ludzi z kompleksami, którzy wymyślają zdarzenia i oznaczają je. Ogólnie zainteresowanie tym narzędziem jest słabe. Teraz Policja za wszelką cenę chce udowodnić, że ten projekt jest potrzebny i dobrze wydali pieniądze...
Dodano: 21.01.2017 12:41    Przez: ~kapral z woja
parkowanie na chodniku, hm, ostatnio patrol stwierdził iż nie stwierdza wykroczenia gdyż nie ma czym zmierzyć szerokości przejścia dla pieszych obok pozostawionego auta na nim zaparkowanego. Policjant dyżurny zaproponował wtedy rozmowę z komendantem -dyżur w pon po południu .
Dodano: 21.01.2017 18:06    Przez: ~gregor
1 z 3
123>>