LM.plSportPływacy Iskry Konin walczyli o Puchary Warty Poznań

Pływacy Iskry Konin walczyli o Puchary Warty Poznań

Trzech reprezentantów Iskry Konin zdobyło w sobotę Puchar Warty Poznań. Łącznie z poznańskich zawodów koninianie przywieźli 21 medali.

W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar KS Warta Poznań wzięło udział aż 711 zawodników z 37 klubów. Iskra Konin wystawiła 21 zawodników. To wystarczyło - koniński zespół zdobył łącznie 21 medali (w tym jedenaście złotych), zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

Najlepiej w Poznaniu wypadł Igor Kierejewski, który złoty medal zdobywał trzykrotnie. Dwa razy na najwyższym i dwa razy na drugim miejscu podium stawał natomiast Piotr Waliszewski. Dwa złota i dwa srebra przywiózł do Konina Adam Kuszyński. Wszyscy trzej koninianie zdobyli również po jednym Pucharze KS Warta Poznań, który przyznawany był dla zawodników, którzy zgromadzili najwięcej punktów z dwóch startów.

Medale z Poznania przywiozła jeszcze piątka innych zawodników. Dwa złote medale i jeden srebrny zdobył Michał Hatłas. Dwa złote krążki i jeden brązowy wywalczyła Julia Wróbel. Srebro i brąz zdobyła Klaudia Borkiewicz, a po jednym brązowym medalu zdobyli: Aleksandra Kotwas i Alan Bidziński.

Kolejne zawody czekają na pływaków Iskry w połowie lutego. W Poznaniu rozegrane zostaną Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego.