Dzisiaj jest sobota 8 maja 2021, imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17156) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Taneczną sesją promują adopcję bezdomnych z ... (6)Nocny pożar w Golinie. Jeden samochód doszczętnie ... (6)

Nowe przepisy. ZUS będzie częściej kontrolował przedsiębiorców

Dodano: 25.01.2017 13:45
Źródło: LM.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie częściej kontrolował przedsiębiorców. Wszystko dlatego, że w życie weszły nowe przepisy. 

W ubiegłym roku II Oddział ZUS w Poznaniu i podległe mu inspektoraty sprawdziły 2241 płatników składek. Od stycznia obowiązują nowe przepisy, których ideą jest kierowanie kontroli do przedsiębiorstw, w których istnieje największe ryzyko wystąpienia nieprawidłowości.

- Stąd prowadzone od nowego roku kontrole poprzedzone są dokładną analizą ryzyka, którą w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych prowadzi się w oparciu o szczegółowe dane z Kompleksowego Systemu Informatycznego – precyzuje Mirosław Drjański – dyrektor II Oddziału ZUS w Poznaniu.

Jednym z kryteriów wyznaczania do kontroli jest zagrożenie przedawnieniem się należnych składek i wypłaty nieproporcjonalnie wysokich świadczeń z ubezpieczeń społecznych w stosunku do płaconych składek. W pierwszej kolejności 1,5 tysiąca kontrolerów ZUS odwiedzi firmy zgłaszające do ubezpieczeń ponad 20 osób. 

fot. archiwum

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a kto bedzie kontrolowal zus
Dodano: 25.01.2017 14:39    Przez: ~anty
No przecież stoi napisane, że skontrolują tych, o których wiedzą, że zatrudniają ponad 20 osób. Ci, którzy zatrudniają na czarno raczej nie należą do tej grupy, więc mogą spać spokojnie i dalej dymać nas wszystkich.
Dodano: 25.01.2017 14:39    Przez: ~ufik
Szkoda ze w polsce niema takiego urzedu jak zoll w niemczech i kary po 40 tys od głowy . Firma ma 10 pracownikow na czarno dzieki temu zchodza z robocizny na najmnejsza stawke i dusza firmy ktore robia legalnie. Powini zrobic taki urzad dopiero by ludzi nauczyli moze czas pis pomyslec :)
Dodano: 25.01.2017 14:50    Przez: ~Op
Cos bedzie wynikalo z tych kontroli?
Dodano: 25.01.2017 14:28    Przez: ~@0
zus to skrot od nazwy zaklad upokorzenia spolecznego jesli wplacisz co miesiac 200 pln do banku to po roku masz 2400 a po 10 latach 24000 po czterdziestu latach bo tyle srednio sie poacuje masz 98000 bez odsetek z czterdziesto letnimi odsetkami tj ok miliona gdyz odsetki sie kumuluja to ja sie pytam gdzie te pieniadze i kto tu kogo kradnie a ponoc miejsce zlodzieja jest za kratami
Dodano: 25.01.2017 15:23    Przez: ~anty

KOMENTARZE

Trzeba znaleźć kasę na 500 .....
Dodano: 25.01.2017 13:54    Przez: ~groszek
a kto bedzie kontrolowal zus
Dodano: 25.01.2017 14:39    Przez: ~anty
Idąc pomysłem prezydenta,można stworzyć drugą instytucję tzw. elitarny ZUS
Dodano: 25.01.2017 15:01    Przez: ~benson
Ludzie 500 szarpia jak Reksio szynkę... znam kilkadziesiąt osób biorących te pieniądze i nigdy one nie zagłosują na PiS... bo kupić to sobie można kota, a nie normalnych ludzi... zaznaczam, że innych parti też nie popierają... ogólnie normalni ludzie w dupie mają politykę ...
Dodano: 25.01.2017 15:05    Przez: ~Zza
zus to skrot od nazwy zaklad upokorzenia spolecznego jesli wplacisz co miesiac 200 pln do banku to po roku masz 2400 a po 10 latach 24000 po czterdziestu latach bo tyle srednio sie poacuje masz 98000 bez odsetek z czterdziesto letnimi odsetkami tj ok miliona gdyz odsetki sie kumuluja to ja sie pytam gdzie te pieniadze i kto tu kogo kradnie a ponoc miejsce zlodzieja jest za kratami
Dodano: 25.01.2017 15:23    Przez: ~anty
Zza zazdroscisz ale gdybys mogl to tez bys szarpal tak samo jak oni. Jak ktos daje to sie bierze
Dodano: 25.01.2017 17:35    Przez: ~f
i bardzo dobrze,niech kontrolują też tych co zatrudniaja ludzi na czarno
Dodano: 25.01.2017 13:56    Przez: ~xyz
No przecież stoi napisane, że skontrolują tych, o których wiedzą, że zatrudniają ponad 20 osób. Ci, którzy zatrudniają na czarno raczej nie należą do tej grupy, więc mogą spać spokojnie i dalej dymać nas wszystkich.
Dodano: 25.01.2017 14:39    Przez: ~ufik
i tych co pełnego ZUSU od pracowników nie opłacają tylko tzw. od najniższej.
Dodano: 25.01.2017 14:58    Przez: ~dg
Załóż mądralo własną firmę zatrudniaj wszystkich na etaty a za jakiś czas opowiesz jak to fajnie być przedsiębiorcą, jeździć Mercedesem, płacić ludziom tyle ile sobie życzą - wszyscy oczywiście na etatach, a na koniec opiszesz ludziom jaką linkę do obwieszenia się zakupiłeś. Powodzenia koleś!
Dodano: 25.01.2017 15:16    Przez: ~zdzich@
Do kogo pijesz zdzich@?
Dodano: 25.01.2017 15:23    Przez: ~ufik
Zaraz zaraz przeciez jak ktos na czarno zatrudniony to tak jakby go nie bylo to co tu kontrolowac?
Dodano: 25.01.2017 15:36    Przez: ~zxy
Do zdzich@ pewnie jestes nowobogackim który dorobił sie na ludzkiej krzywdzie zatrudniajac ich na czarno albo płacąc zus od najniższej pieknie oszukujesz panstwo i pracowników jaka emeryture beda ci ludzie miec?
Dodano: 25.01.2017 16:10    Przez: ~hihi
Z pewnością nie jestem tym z nowobogackich ale z pewnością jestem tym którzy muszą pracować na tych co biorą 500 plus i płacić za fanaberie rozdawnicze populistycznego rządu
Dodano: 25.01.2017 17:20    Przez: ~zdzich@
Zabiorą bogatym to może nam nierobom podniosą z 500 do 700 , byłoby fajnie.
Dodano: 25.01.2017 14:14    Przez: ~PiSdzielec
Cos bedzie wynikalo z tych kontroli?
Dodano: 25.01.2017 14:28    Przez: ~@0
Szkoda ze w polsce niema takiego urzedu jak zoll w niemczech i kary po 40 tys od głowy . Firma ma 10 pracownikow na czarno dzieki temu zchodza z robocizny na najmnejsza stawke i dusza firmy ktore robia legalnie. Powini zrobic taki urzad dopiero by ludzi nauczyli moze czas pis pomyslec :)
Dodano: 25.01.2017 14:50    Przez: ~Op
Antychryst żyje w śród nas, uśmiech nie schodzi mu z ust, jest na ziemi od lat, jak myślisz kto wymyślił ZUS ??? !!! Kaboom !!!
Dodano: 25.01.2017 14:55    Przez: ~Gruba berta
Wiem jak jedna firma za postawienie domu chciala np.27 tys. A firma ktura miala na czarno ludzi chciala 21 tys. I gdzie tu panstwo jest polak polaka wypie........ Takie firmy jak budowlane jedno osobowe smiech jak jedna osoba postawi w cagu roku 8 do 9 domow
Dodano: 25.01.2017 15:01    Przez: ~Op
A może niech ZUS weźmie się za tych którzy niesłusznie pobierają świadczenia. Pełno jest "rencistów", którzy nigdzie nie pracowali
Dodano: 25.01.2017 17:56    Przez: ~Jarosław K
Najpierw to trzeba sprawdzić sam ZUS, za czyje to pieniądze postawili sobie te luksusowe pałace, w których sami urzędują.
Dodano: 25.01.2017 18:31    Przez: ~kuzia
Dobra zmiana he he.
Dodano: 25.01.2017 19:06    Przez: ~PiSda
1 z 2
12>>