Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16963) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Domu Pomocy Społecznej ruszyły szczepienia przec ... (3)Urząd Marszałkowski świętuje zaprzysiężenie prezyd ... (12)

Jak samodzielnie przeprowadzić podstawowy audyt SEO

Materiał promocyjny

Dodano: 27.01.2017 13:18
  1. Zidentyfikuj swoje słowa kluczowe

Audyt SEO w dużym uproszczeniu można podzielić na audyt techniczny i audyt treści. Aby móc audytować treść, musisz wiedzieć pod kątem jakich słów kluczowych powinna być zoptymalizowana.

Możesz to zrobić analizując to na jakie frazy widoczne są strony konkurencji – zrobisz to w narzędziach takich jak Semstorm, Senuto czy w przypadku rynków zagranicznych Semrush. Możesz także przeanalizować anchory linków prowadzących do stron konkurencji wykorzystując do tego Ahrefs lub Majestic.

  1. Sprawdź indeksację

Techniczną część audytu warto rozpocząć, od zidentyfikowania ewentualnych problemów z indeksacją. Często spotykam się z sytuacją, w której poprawa pozycji witryny nie jest możliwa, ponieważ w całości lub części nie jest obecna w indeksie wyszukiwarki – uczula William Holeksa z agencji Internetum (https://www.internetum.com/seo-agency/)

Sprawdź z wykorzystaniem operatora site: poziom zaindeksowania swojej witryny w Google. Jeżeli nie ma zaindeksowanych żadnych podstron lub jest ich znacznie mniej niż powinno być przyczyny szukaj w pierwszej kolejności w meta robots (noindex) oraz robots.txt.

  1. Sprawdź szybkość

Szybkość ładowania strony to jeden z najważniejszym elementów user experience, na który nacisk kładzie obecnie Google. Wyszukiwarka udostępnia doskonałe, bezpłatne narzędzie to testowania szybkości strony zarówno na urządzeniach mobilnych jak i desktopowych. W PageSpeed Insights – bo tak nazywa się narzędzie – otrzymasz oprócz wyniku punktowego również listę szczegółowych wytycznych na temat tego jak przyspieszyć stronę.

  1. Audyt treści

Narzędziem, od którego powinieneś zacząć jest Screaming Frog SEO Spider, który jest darmowy do 500 podstron witryny. Narzędzie to sprawdza wszystkie linki wewnętrzne witryny, tworząc zestawienia przekierowań, statusów stron, tytułów, nagłówków H1, H2 itd. oraz kilku innych przydatnych informacji na temat każdej podstrony w witrynie.

Dzięki takiemu raportowi szybko wychwycisz błędne linki, strony bez tytułów lub nagłówków, duplikaty i inne niepożądane sytuacje dotykające podstron.

  1. Sprawdź profil linków

Wykorzystaj Google Search Console oraz Majestic lub Ahrefs do sprawdzenia linków przychodzących dla Twojej witryny. Czy zbyt duży % z nich nie zawiera anchorów exact match? Jakiej jakości są witryny linkujące do Ciebie? Czy konkurencja nie podejmuje negatywnych działań tworząc duże ilości bardzo niskiej jakości linków? Analiza danych ze wspomnianych narzędzi pozwoli Ci znaleźć odpowiedź na te i inne pytania dotyczące profilu linków witryny.

Opisane w tym artykule działania pozwolą Ci na identyfikację podstawowych problemów, które mogą dotyczyć Twojej strony na polu SEO. Choć ich rozwiązanie często pozwoli na istotną poprawę widoczności witryny w wynikach wyszukiwania, to docelowo warto rozważyć zlecenie profesjonalnego audytu specjaliście, który będzie w stanie zdiagnozować również głębiej leżące niedociągnięcia.

  • Jak samodzielnie przeprowadzić podstawowy audyt SEO

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:seo,   pozycjonowanie,   internet,   biznes,   webmasteringNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.