Dzisiaj jest czwartek 21 stycznia 2021, imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17277) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym. Ewakuacji ... (3)Ognisko na Oddziale Leczenia Uzależnień. Dziesięć ... (2)

Pijani kierowcy oraz pobicia. Z tym walczą konińscy policjanci

Dodano: 1.02.2017 13:41
Źródło: LM.pl

Mniej przestępstw i wypadków na drogach. Problemem są ciągle pijani kierowcy oraz bójki i pobicia. Konińscy policjanci podsumowali miniony rok.

Z ponad pięciu tysięcy przestępstw do niespełna trzech tysięcy. Tak w ciągu kilku ostatnich lat spadła liczba zdarzeń popełnianych w Koninie i powiecie konińskim. Z dokładnie 2955 przestępstw w 2016 roku, aż 1862 miały charakter kryminalny, a 386 – gospodarczy. Najczęściej te ostatnie sprawy dotyczą przestępstw internetowych. Niepokojąco wzrósł poziom bójek i pobić.

- To dynamika porównując rok do roku prawie 200 procentowa. Zdiagnozowaliśmy tę kategorię. Na 25 zdarzeń, aż 13 było niestety wewnątrz obiektów. Mam na myśli awantury domowe, dwa zdarzenia były na dyskotece, a jedno w klubie. Policja na to nie wpływu. Nie jesteśmy w domach i imprezach zamkniętych – mówi Sławomir Jądrzak, komendant miejski policji w Koninie.

Spadła natomiast liczba przestępstw dokonywanych przez nieletnich. W ubiegłym roku było ich 138, z tego 27 to przestępstwa narkotykowe. Bezpieczniej jest też na drogach. Co prawda wzrosła liczba kolizji (2158), ale mniej jest wypadków ( ze 125 w 2016 roku do 113 w 2016 roku). Policjanci nałożyli na kierowców i pieszych 22960 mandatów karnych. Jak podkreśla komendant Jądrzak, nie wynika to z żadnych limitów.

- Popularnie się mówi, że przez nakładanie mandatów zwiększamy budżet. To tak nie jest i chcę to zdementować. Na drogach w powiecie giną ludzie. Policja musi być restrykcyjna, bo tylko w ten sposób możemy dotrzeć do obywatela. W ubiegłym roku ponad 50 tysięcy kontroli trzeźwości, a prawie 200 osób i tak wsiadło za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W całej Polsce codziennie ginie 8 osób. To bardzo dużo. Przez te nasze działania chcemy poprawiać bezpieczeństwo – mówi Sławomir Jądrzak.

Komendant podsumował też pół roku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od 20 września, kiedy ruszyła Mapa konińska komenda otrzymała 583 zgłoszenia. Z tego 78 zdarzeń zostało przez policjantów potwierdzonych.

- To narzędzie naprawdę się sprawdza. Wiemy na co zwracać uwagę i jak kierować policjantów do służby – mówi komendant Jądrzak.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekroczenia prędkości, złego parkowania, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, ale też poruszania się quadami po terenach leśnych, używanie środków odurzających, miejsca grupowania się małoletnich i żebractwo.  

  • Pijani kierowcy oraz pobicia. Z tym walczą konińscy policjanci
  • Pijani kierowcy oraz pobicia. Z tym walczą konińscy policjanci

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy prawdą jest , że funkcjonariusze mają zakaz pouczania tylko od razu karania mandatem? W naszym mieście karania młodzieży mandatami jest powszechne. Nie zawsze policjant ma racje a zastraszanie karą/ mandatem jako forma nacisku jest naganna.
Dodano: 1.02.2017 14:23    Przez: ~dx
Spada ilość przestępstw,bo wiara wyjeżdża na zachód i zaraz nie będzie miał kto ich popełniać.
Dodano: 1.02.2017 16:33    Przez: ~Jasio
widzę medale się szykują
Dodano: 1.02.2017 15:23    Przez: ~MO
Długo , bo prawie 14 miesięcy miałem pod oknami knajpę. Telefony na 997 wykonywałem często. Ani razu nikt nie został ukarany mandatem choć w knajpie bawili się nieraz do 5 rano. Policja na początku przyjmowała zgłoszenie i do 1 godziny pokazywała się i nic, pod koniec trudno było się dodzwonić na 997, nie raz dopiero za 3 razem ktoś odebrał zgłoszenie.
Dodano: 1.02.2017 17:20    Przez: ~dx
Na kolana i chwalić milicję do końca roku przynajmniej.
Dodano: 1.02.2017 14:42    Przez: ~kolo

KOMENTARZE

Czy prawdą jest , że funkcjonariusze mają zakaz pouczania tylko od razu karania mandatem? W naszym mieście karania młodzieży mandatami jest powszechne. Nie zawsze policjant ma racje a zastraszanie karą/ mandatem jako forma nacisku jest naganna.
Dodano: 01.02.2017 14:23    Przez: ~dx
widzę medale się szykują
Dodano: 01.02.2017 15:23    Przez: ~MO
Już niedługo Kibole Wyklęci wkrocza do Konina wyzwolić miasto spod okupacji policyjnej kto ma w domu bejbole, siekiery, meczety proszony jest o wsparcie
Dodano: 01.02.2017 17:14    Przez: ~ Wolnosc dla marihuany
A taki pan z Wieniawskiego 4 cały czas jeździ od rana wczorajszy prawie co dzień takim bordowym samochodem nr CG i jakoś nikt go nie może zatrzymać
Dodano: 01.02.2017 14:32    Przez: ~Sabina
Ten gówniarza często widzę pod wpływem z okna prowadza się z tymi zulami i sikaja pod oknami i hałasuja aż mi dziecko budzą
Dodano: 01.02.2017 14:51    Przez: ~Agata
na ZATORZU TO WIELU TAKICH jest ....szczególnie pitek sobota pwieczorem ale wtedy się spi nawet w pogotowiu dyżury po 48 bo trza kase nachłapac ....
Dodano: 03.02.2017 21:10    Przez: ~a w pracy spimy
Ja wczoraj dostałem pouczenie :D dziękuje Panowie sierżanci :D
Dodano: 01.02.2017 14:36    Przez: ~Pouczony
Na kolana i chwalić milicję do końca roku przynajmniej.
Dodano: 01.02.2017 14:42    Przez: ~kolo
Bardzo dobrze że są te mandaty. Szkoda tylko że tak niskie a dlaczego? Bo ta patologia już niczego by się nie bała. Uważam że należy surowiej karać tych którzy nie przestrzegają prawa ruchu drogowego oraz cpunow wszelkiej maści nawet za posiadanie składowej ilości trowska. Nie wspomnę o kierowaniu pod wpływem. Ja bym za to zabierał prawko i 10 lat odsiadki skończyło by się dziadostwo
Dodano: 01.02.2017 15:10    Przez: ~Sprawiedliwy
Mandaty za burdy, za pijaństwo, hałas, piracką jazdę itd. -to jak najbardziej tak. Karanie i zastraszanie młodzieży pałowaniem lub mandatem w jasny dzień tylko za to ,że wstawia się za niewinną osobą to terror.
Dodano: 01.02.2017 17:42    Przez: ~dx
A ile mandatów wystawiła policja np. za zakłócanie ciszy nocnej? Jak wyglądają tu statystyki? Czy może tylko poucza w takich sytuacjach tych, co robią hałas po 22.00?
Dodano: 01.02.2017 15:28    Przez: ~Pn
A zgłosisz się jako świadek albo pokrzywdzony?
Dodano: 01.02.2017 16:47    Przez: ~ta jest
Długo , bo prawie 14 miesięcy miałem pod oknami knajpę. Telefony na 997 wykonywałem często. Ani razu nikt nie został ukarany mandatem choć w knajpie bawili się nieraz do 5 rano. Policja na początku przyjmowała zgłoszenie i do 1 godziny pokazywała się i nic, pod koniec trudno było się dodzwonić na 997, nie raz dopiero za 3 razem ktoś odebrał zgłoszenie.
Dodano: 01.02.2017 17:20    Przez: ~dx
~ta jest: czyżbyś zaliczal sie do takich bawiaczy? Blok to nie dom i trzeba szanowac innych. Jeżeli tego nie robisz to sory ale 997. Az do bolu.
Dodano: 01.02.2017 17:51    Przez: ~Pn
Panie Komendancie statystycznie rzecz biorąc najwiecej wypadków i kolizji powodują trzeźwi kierowcy, czy w związku z tym Policja będzie walczyć z tą patologią ? Proponuję aby każdy patrol RD wręczał pół litra każdemu kierowcy podczas rutynowej kontroli ! To wszystko co mam do powiedzenia w kwestii statystyki policyjnej.
Dodano: 01.02.2017 15:45    Przez: ~Zdzisio
Trzeźwi, ale mają inne dolegliwości typu brawura
Dodano: 01.02.2017 17:28    Przez: ~dfsdfsdgf
Spada ilość przestępstw,bo wiara wyjeżdża na zachód i zaraz nie będzie miał kto ich popełniać.
Dodano: 01.02.2017 16:33    Przez: ~Jasio
Może wtedy polowa pieskow zostanie zwolniona.
Dodano: 01.02.2017 17:52    Przez: ~Pn
He he statystyki wykrywalnosc ściema.... Przebija ci opony zniszczą samochód co się robi szkoda 250 zł mówi policjant sprawcy nie wykryto... A cóż to jest wykroczenie nie przestępstwo... A wykroczenie to to samo co przejście na czerwonym świetle... Czy piwo w parku... Jak mawia l mój statystyk nie ufaj statystyce której sam nie sfałszowales ważne kto liczy co liczy jaki sposób jakie dane wyciąga...
Dodano: 01.02.2017 18:19    Przez: ~Sciema
Pomuz milicji pobij sie sam,komendantowi odnadmiaru spraw az wlosy wyszly,zle sie dzieje w milicji koninskiej.
Dodano: 01.02.2017 18:20    Przez: ~Bolo PAN bolo
bo etap milicji się w Koninie kończy
Dodano: 01.02.2017 20:25    Przez: ~dość milicji w Policji
Teraz to będzie Policja wyklęta.
Dodano: 02.02.2017 01:28    Przez: ~dość Policji w Milicji
avatar zawsze i bardzo surowo karać pijanych kierowców.
Dodano: 01.02.2017 18:50    Przez: Xnerowski
1 z 2
12>>