Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21320) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (2)Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)

Styczeń na drogach powiatu konińskiego. Zginęła jedna osoba

Dodano: 3.02.2017 09:51
Źródło: LM.pl

Siedem osób zostało rannych w wypadkach, a jedna zmarła. Konińscy policjanci podsumowali pierwszy miesiąc nowego roku.

W styczniu doszło do 141 kolizji i 8 wypadków drogowych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków jazdy (28 kolizji) i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (1 wypadek i 18 kolizji). Wśród grzechów kierowców warto też wymienić nieprawidłową zmianę pasa ruchu i zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Do wypadków i kolizji dochodziło przede wszystkim na drodze krajowej nr 25 i 92. Jak wynika z policyjnych statystyk, aż 110 zdarzeń spowodowali kierujący samochodami osobowymi, 5 prowadzący ciężarówki, a 2 – piesi. Niestety w pierwszym miesiącu 2017 roku zginęła jedna osoba. Pieszy został potrącony na przejściu. Zmarł w szpitalu.

Mundurowi w styczniu ujawnili 38 nietrzeźwych kierujących samochodami i 9 jadących pod wpływem alkoholu rowerzystów. Pijani kierowcy doprowadzili do pięciu zdarzeń drogowych.  

  • Styczeń na drogach powiatu konińskiego. Zginęła jedna osoba

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Zmarła czy zginęła?
Dodano: 03.02.2017 20:49    Przez: ~@1
Dla nich to samo liczy sie sztuka
Dodano: 03.02.2017 22:21    Przez: ~bobi
a co z kierowcą małpy z brzytwą niejakiego macierewicza. czy dostosował prędkość do warunków panujących na drodze. małe oślizłe i uniżone śmiecie pewnie orzekną, że był to zamach i słoń w składzie z porcelaną mógł czmychnąć z miejsca zdażenia w świetle pisuarowskiego prawa. jak wam nie wstyd!
Dodano: 03.02.2017 22:41    Przez: ~rokita

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.