Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Podróż z Konina do Poznania będzie dłuższa. Sprawdź o ile!

Dodano: 7.02.2017 16:45
Źródło: LM.pl

Nawet dwukrotnie wydłuży się trasa z Konina do Poznania po zamknięciu linii kolejowej E20 na odcinku Swarzędz – Sochaczew.

Planowana modernizacja torów kolejowych rozpocznie się w czerwcu tego roku i potrwa 2 lata. W pierwszym etapie zamknięty zostanie odcinek Podstolice – Konin (czerwiec 2017 r. - lipiec 2018 r.). Od lipca do sierpnia 2018 roku wyłączony z ruchu będzie odcinek Konin – Kutno, a od sierpnia 2018 roku do czerwca 2019 roku odcinek Konin – Zamków.

Jak wynika z danych Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, każdego dnia Kolejami Wielkopolskimi podróżuje 7284 pasażerów. Tylko z Konina to 2299 osób, a ze Słupcy – 1046 osób. Z pociągów korzystają też mieszkańcy mniejszych miejscowości, takich jak: Kawnice – 120 osób, Spławie – 235 osób i Cienin – 154 osoby.

Dla podróżnych uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Urząd Marszałkowski planuje około 93 kursów dziennie. Zgodnie z przygotowanym rozkładem, autobus nie będzie zatrzymywał się na przystanku Konin Zachód. AKZ zabierać będzie pasażerów z dotychczasowej lokalizacji we Wrześni, Strzałkowie, Słupcy, Koninie i Cieninie. W ciągu drogi krajowej nr 92 przystanki zlokalizowane będą w Gutowie Wlkp., Wólce i Kawnicach. Autobus zatrzyma się też na placach manewrowych w Cieninie Kościelnym, Spławiu i w Otocznej.

Na przejazd z Konina do Poznania trzeba będzie zarezerwować więcej czasu. Teraz pociągiem KW trwa on ok. 88 minut. Autobusem komunikacji zastępczej jadącym autostradą A2 podróż potrwa ok. 100 minut. Natomiast wybierając opcję z Konina do Wrześni autobusem i dalej pociągiem, przejazd wydłuży się do 181 minut!

  • Podróż z Konina do Poznania będzie dłuższa. Sprawdź o ile!
  • 3
  • 4
  • 8
  • 9
  • 11
  • 12

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Znamy już trasy a jakie będą ceny biletów?
Dodano: 7.02.2017 17:42    Przez: ~podróżny
skoro komunikacja zastępcza to takie same jak byłyby na pociąg
Dodano: 7.02.2017 17:53    Przez: ~myśląca inaczej
Współczuję ludziom, których to wkrótce dotknie :(
Dodano: 8.02.2017 00:53    Przez: ~@
Zamków to posterunek odgałęźny pomiędzy Barłogami a Kłodawą łączący linię E20 z tak zwaną Magistralą Węglową
Dodano: 7.02.2017 17:26    Przez: ~Zamków
a dla zwolenników kodu i po 100% droższe i jazda na przyczepie
Dodano: 7.02.2017 18:24    Przez: ~oj

KOMENTARZE

a gdzie jest Zamków?
Dodano: 07.02.2017 16:55    Przez: ~pytacz
Zamków to posterunek odgałęźny pomiędzy Barłogami a Kłodawą łączący linię E20 z tak zwaną Magistralą Węglową
Dodano: 07.02.2017 17:26    Przez: ~Zamków
To wina Tuska ten remont - na szczęście teraz "dobra zmiana" napisze w książkach dla Historii, że to kaczor zastał Polskę zasraną a zostawił odbudowaną.
Dodano: 07.02.2017 17:48    Przez: ~UNIA
Co z Konin Zachód ?
Dodano: 08.02.2017 07:36    Przez: ~buahahahahahaha
koło Klamkowa
Dodano: 08.02.2017 10:10    Przez: ~realy?
Ja tam się cieszę, że przez dwa lata nie będę musiał stać na przejazdach kolejowych w mieście. Może uda się w końcu wybudować wiadukt z Piątego na Zatorze!?
Dodano: 08.02.2017 23:06    Przez: ~Anty Gona
"Dobra zmiana" w pełnej krasie...
Dodano: 07.02.2017 17:08    Przez: ~Pn
Za rządów Pisu zaplanowana ten remont niby :D ?
Dodano: 07.02.2017 18:13    Przez: ~r
Zaplanowany był pewnie za rządów PO ALE PiS miał już rok i 3 miesiące aby naprawić błędy PO. I co? Dostałeś 500 plus i trzymaj ryj!
Dodano: 07.02.2017 19:02    Przez: ~Gorszy sort
Za rzadow a raczej nierzadow pisu funduja mieszkancom Konina i okolic fajne atrakcje przez kilka najblizszych lat. Naczelnik ma taka moc, ze moze wszystko... czyz nie?
Dodano: 07.02.2017 20:16    Przez: ~Pn
Współczuję ludziom, których to wkrótce dotknie :(
Dodano: 08.02.2017 00:53    Przez: ~@
Pozdrawiam szczególnie Policjantów i inne osoby pełniące służbę w Poznaniu, które dojeżdżają z Konina nie mając zwrotów za dojazdy ponieważ "czas przejazdu przekracza w obie strony 2 godziny", osoby które nie mają innego wyjścia i muszą dojeżdżać. Pytam ! Kiedy ktoś się za to weźmie ?! Czy na prawdę musimy zasypiać za kierownicą Swojego samochodu i pakować się do rowów ?
Dodano: 08.02.2017 21:56    Przez: ~PITBULL
Była POlska w ruinie to trzeba budować.
Dodano: 07.02.2017 17:20    Przez: ~ano
Zachęcam do poparcia petycji:/
Dodano: 07.02.2017 17:38    Przez: ~Paweł
A może leki ci są potrzebne a nie petycje ?
Dodano: 07.02.2017 17:49    Przez: ~Duży Jasio
Znamy już trasy a jakie będą ceny biletów?
Dodano: 07.02.2017 17:42    Przez: ~podróżny
skoro komunikacja zastępcza to takie same jak byłyby na pociąg
Dodano: 07.02.2017 17:53    Przez: ~myśląca inaczej
Dla aktywistów PiSu przejazdy bezpłatne - tak mówił Misiewicz po pijanemu.
Dodano: 07.02.2017 17:53    Przez: ~Spontan
a dla zwolenników kodu i po 100% droższe i jazda na przyczepie
Dodano: 07.02.2017 18:24    Przez: ~oj
Ciekawe ile będzie kosztował bilet na autobus jadący autostradą A2 bo bardzo wątpię, że tyle co kolejowy 2 klasa.No i kto dopłaci Autostradzie Wielkopolskiej bo jak można sie domyślać za darmo to oni autokarów na autostradę nie wpuszczą
Dodano: 07.02.2017 20:53    Przez: ~Bolo
Już było podane, że będzie się jechać na bilet kolejowy. Także tak, tyle co bilet na KW.
Dodano: 08.02.2017 07:48    Przez: ~xyz
Tyle dobrze ze z Konina bezposredni bedzieAle jak sie bedzie kupowalo bilety na AKZ ? Jesli bede planowac podroz wczesniej bedzie mozna i na autobus kupowac wczesniej bilet zeby miec miejsce?
Dodano: 07.02.2017 18:10    Przez: ~Ciekawosc
Nie, kupujesz bilet na pociąg. A możesz się nie zmieścić.
Dodano: 08.02.2017 07:49    Przez: ~xyz
Pytanie tylko ile dziennie będzie tych autobusów jeździło do Poznania. Ciekawe czy wszyscy chętni się załapią.
Dodano: 07.02.2017 19:23    Przez: ~Gobo
93
Dodano: 23.04.2017 16:26    Przez: ~aaa
Konin -Daleko od szosy Konin bedzie oj daleko.
Dodano: 07.02.2017 19:54    Przez: ~AD69
Zawsze był daleko od szosy, to wiocha. Niestety, moja rodzinna