Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18662) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Podróż z Konina do Poznania będzie dłuższa. Sprawdź o ile!

Dodano: 7.02.2017 16:45
Źródło: LM.pl

Nawet dwukrotnie wydłuży się trasa z Konina do Poznania po zamknięciu linii kolejowej E20 na odcinku Swarzędz – Sochaczew.

Planowana modernizacja torów kolejowych rozpocznie się w czerwcu tego roku i potrwa 2 lata. W pierwszym etapie zamknięty zostanie odcinek Podstolice – Konin (czerwiec 2017 r. - lipiec 2018 r.). Od lipca do sierpnia 2018 roku wyłączony z ruchu będzie odcinek Konin – Kutno, a od sierpnia 2018 roku do czerwca 2019 roku odcinek Konin – Zamków.

Jak wynika z danych Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, każdego dnia Kolejami Wielkopolskimi podróżuje 7284 pasażerów. Tylko z Konina to 2299 osób, a ze Słupcy – 1046 osób. Z pociągów korzystają też mieszkańcy mniejszych miejscowości, takich jak: Kawnice – 120 osób, Spławie – 235 osób i Cienin – 154 osoby.

Dla podróżnych uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Urząd Marszałkowski planuje około 93 kursów dziennie. Zgodnie z przygotowanym rozkładem, autobus nie będzie zatrzymywał się na przystanku Konin Zachód. AKZ zabierać będzie pasażerów z dotychczasowej lokalizacji we Wrześni, Strzałkowie, Słupcy, Koninie i Cieninie. W ciągu drogi krajowej nr 92 przystanki zlokalizowane będą w Gutowie Wlkp., Wólce i Kawnicach. Autobus zatrzyma się też na placach manewrowych w Cieninie Kościelnym, Spławiu i w Otocznej.

Na przejazd z Konina do Poznania trzeba będzie zarezerwować więcej czasu. Teraz pociągiem KW trwa on ok. 88 minut. Autobusem komunikacji zastępczej jadącym autostradą A2 podróż potrwa ok. 100 minut. Natomiast wybierając opcję z Konina do Wrześni autobusem i dalej pociągiem, przejazd wydłuży się do 181 minut!

  • Podróż z Konina do Poznania będzie dłuższa. Sprawdź o ile!
  • 3
  • 4
  • 8
  • 9
  • 11
  • 12

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Znamy już trasy a jakie będą ceny biletów?
Dodano: 7.02.2017 17:42    Przez: ~podróżny
skoro komunikacja zastępcza to takie same jak byłyby na pociąg
Dodano: 7.02.2017 17:53    Przez: ~myśląca inaczej
Współczuję ludziom, których to wkrótce dotknie :(
Dodano: 8.02.2017 00:53    Przez: ~@
Zamków to posterunek odgałęźny pomiędzy Barłogami a Kłodawą łączący linię E20 z tak zwaną Magistralą Węglową
Dodano: 7.02.2017 17:26    Przez: ~Zamków
a dla zwolenników kodu i po 100% droższe i jazda na przyczepie
Dodano: 7.02.2017 18:24    Przez: ~oj

KOMENTARZE

Zrobili taki interes ze nic tylko sie prEprowadzic....
Dodano: 07.02.2017 21:53    Przez: ~Ave
ale wy macie zapłon w tym LMie :P O tych trasach to już wiadomo od kilkunastu dni, albo i dłużej.
Dodano: 08.02.2017 03:22    Przez: ~justin
Czas przejazdu zastanie wydłużony o tyle żaby starczyło na odczytanie Apelu Smoleńskiego od A do Z. Dobra Zmiana.
Dodano: 08.02.2017 07:09    Przez: ~Q
Ludziska nie narzekejta, póżnij bydzie szybciej, coś za coś. Kiedyś trza tyn remunt zrobić, Inacy bydzie.
Dodano: 08.02.2017 07:24    Przez: ~kleczewiok
takie farmazony piszesz bo na 100% nie jeździsz codziennie, więc nic Cię to nie interesuje i nawet nie zdajesz sobie sprawy z tych utrudnień
Dodano: 08.02.2017 08:57    Przez: ~zła
Odcinek Września- Konin z wykorzystaniem AKZ 116 min,!!!!!Czy podróżni będą pchać ten autobus? To jest 50 km !!!!!!
Dodano: 08.02.2017 08:41    Przez: ~xx
Szybciej bydzie rowerem.
Dodano: 08.02.2017 10:15    Przez: ~Edmund
Jeżdżę codziennie KW do Poznania , nie wyobrażam sobie tego. Dla mnie równe jest to ze stratą pracy.Stresuję się tym - wiem jak to będzie , co dzień będę spóźniony i co dzień nie będę wiedział o której będę w domu. Ktoś powie "wynajmij coś w Poznaniu"- bilet miesięczny kosztuje mnie 309 zł - za tą kwotę nie znajdę nic w Poznaniu. 2300 pasażerów w autobusie !!!!!! Współczuje kierowcą na DK 92 . Powinni naprawiać jedną nitkę i zostawić jakiś przejazd.
Dodano: 08.02.2017 11:05    Przez: ~Przyszły bezrobotny
Ze Słupcy do Poznania jeżdżą autobusy które ludzi do pracy wożą np. do Volkswagena i trasę pokonują w 70 minut i to z przystankami a Wy z Konina chcecie jechać 3godz Chyba was pogięło równo😀Parowozem byłoby szybciej
Dodano: 08.02.2017 11:12    Przez: ~Sid
Ciekawe ile autobusów będzie podstawianych w Poznaniu za jeden kurs pociągu w kierunku Konina w godzinach szczytu. Bo aktualnie dwa składy Elfów jadą wypełnione po brzegi więc to jest co najmniej kilka autobusów. Wątpię żeby była jakakolwiek możliwość podstawienia kilku autobusów co godzinę Poznań - Konin. No i jak są zapchane pociągi z Konina na kilka stacji przed Poznaniem... Ok, pojadą autobusy z Konina bezpośrednio, inne nie bezpośrednio, Września - Poznań jeden tor czynny czyli jakiś pociąg pojedzie, ale przecież to się i tak wszystko zapcha. Ciekawe co w przypadku kiedy na kurs bezpośredni autostradą z Konina do Poznania będzie więcej chętnych niż miejsc siedzących w autobusie/autobusach - z pociągu nikt nikogo nie wywali, a tutaj... nie wyobrażam sobie żeby ludzie jeździli na stojąco autobusem po autostradzie. Będzie kolorowo.
Dodano: 08.02.2017 11:42    Przez: ~parowóz
Dlaczego autobus nie będzie zatrzymywał się w Golinie ? Skoro stacja "Spławie" znajduje się w granicach miasta i stacja ze wsią Spławie nie ma nic wspólnego, bo jest oddalona od niej o 3km ??? Wiekszość wsiadających tam to mieszkańcy Goliny, więc gdzie jest sens by autobus zbaczał z trasy drogi 92 i wjeżdżał do Spławia by zabrać kilka osób tam mieszkających, a mieszkańcy Goliny będą musieli tam ekstra dojeżdżać !? Gdzie tu logika ?
Dodano: 08.02.2017 11:45    Przez: ~Adammmo18
haha z Goliny duzo ludzi? to chyba nie jezdzisz codziennie KW, bo z Goliny jezdzi pociagami naprawde malo ludzi o ile wgl jezdza... macie PKSy i wiekszosc jezdzi wlasnie nimi... do stacji w Splawiu dojezdzaja ludzie z okolicznych WSI A nie z tego MIASTA GOLINAXDDDD
Dodano: 08.02.2017 12:59    Przez: ~lol
Piszę o dojazdach do Poznania, nikt nie jeździ do niego PKS-em. Większość mieszkańców Goliny jadących do Poznania to studenci, a ich nie brakuje :)
Dodano: 08.02.2017 13:32    Przez: ~Adammmo18
2 z 3
<<123>>