Dzisiaj jest sobota 21 września 2019, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19568) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 10oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
19 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krajowy Fundusz Dróg. Posłanka powalczy o pieniądz ... (3)Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instrukto ... (0)

Policjanci CBŚP zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków 

Dodano: 8.02.2017 10:57

Policjanci kaliskiego CBŚP zatrzymali w Kole czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem narkotykami.

Policjanci kaliskiego CBŚP zatrzymali 5 członków grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem narkotykami. Gangsterzy zorganizowali kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do Polski. Przemycony "towar" był następnie rozprowadzany w Kole i powiecie kolskim (woj. wielkopolskie). Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że grupa mogła wprowadzić na rynek narkotyki o wartości 1,5 mln złotych.

Policjanci kaliskiego CBŚP zatrzymali w Kole czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem narkotykami. Wśród przestępców znajduje się lider grupy. Gangsterzy przemycali marihuanę i amfetaminę z Holandii do Polski, a następnie rozprowadzali w powiecie kolskim. Według ustaleń funkcjonariuszy CBŚP grupa mogła działać od 2012 roku i wprowadziła na rynek co najmniej 46 kilogramów marihuany i przynajmniej 9 kilogramów amfetaminy. Czarnorynkowa wartość tych środków to ponad 1,5 mln złotych.

Funkcjonariusze CBŚP przeszukali lokale należące do przestępców. Zabezpieczyli znaczne ilości marihuany o wartości ponad 10 tys. złotych. Narkotyki były już poporcjowane i przygotowane do sprzedaży. Policjanci zabezpieczyli również samochody dilerów o łącznej wartości 20 tys. złotych.

Zatrzymania miały dynamiczny charakter i odbywały się jednocześnie w kilku miejscach powiatu kolskiego. Do udziału w akcji wykorzystano policyjnych antyterrorystów. Prokurator Okręgowy w Koninie przedstawił mężczyznom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt i handel narkotykami. Wszyscy gangsterzy zostali tymczasowo aresztowani.

Jest to kontynuacja sprawy, w której do pierwszego zatrzymania doszło pod koniec ubiegłego roku. Wówczas w ręce policjantów CBŚP wpadł kurier przemycający narkotyki. Zabezpieczono wtedy ponad 2,5 kg środków odurzających. Przemytnik został aresztowany przez sąd.

  • Koło. Policjanci CBŚP zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków
  • Koło. Policjanci CBŚP zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków
  • Koło. Policjanci CBŚP zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   policja wielkopolska,   cbś,   handel narkotykami

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tych z Konina nie złapią. Dobrze płacą.
Dodano: 8.02.2017 11:31    Przez: ~Tata
Skromne mieli te autka
Dodano: 8.02.2017 11:12    Przez: ~Maluch
znowu pionki a figura nadal na szachownicy , auta to chyba ze złomu zatrzymali do utylizacji auta 20 tyś buhahaha
Dodano: 8.02.2017 11:46    Przez: ~sedes
Kiedy złapią tych z Konina?
Dodano: 8.02.2017 11:18    Przez: ~Mama
W Koninie jeżdżą audi i volkswagenami trochę się dorobili!!!
Dodano: 8.02.2017 12:37    Przez: ~Mama

KOMENTARZE

Zabić ich... natychmiast!
Dodano: 08.02.2017 11:09    Przez: ~HH88
ja slyszalem o tym zdarzeniu dzis o 6 rano w radiu rmf ale lm konin jeszcze spalo
Dodano: 08.02.2017 13:09    Przez: ~anty
Ten w czapce czerwonej to co ? jakiś Rumcajs??? hehe na dodatek pełne gacie jak wstaje.
Dodano: 08.02.2017 13:10    Przez: ~cypisek.
Z naszych podatków są wypłacane pensje policjantów którzy łapią ludzi.... A ci złapani z naszych podatków dostają jeść i dach nad głową... na ich miejsce pojawią się kolejni... jest popyt to i podaż w parze z tym idzie...
Dodano: 08.02.2017 15:57    Przez: ~Pięknie
Kolejni żołnierze wyklęci polegli w walce o wolną marihuanę... Czesc i Chwała Bohaterom!!!
Dodano: 08.02.2017 16:05    Przez: ~Wyklęy
Ten ''Rumcajs" to podobny do starszego MĄKI z Konina, już myślałem że go złapali
Dodano: 09.02.2017 11:33    Przez: ~Tata
W Golinie,przekręty budowlane " pod nadzorem"powiatowego inspektora nadzoru dla miasta Konina.Publiczny zjazd do stacji paliw ORLEN jako nielegalny,rozebrano w dniu 02.02.2017 r.Funkcję zjazdu publicznego z drogi krajowej za "przyzwoleniem" powiatowego inspektora ,przejął zjazd indywidualny,prywatny/3,5m/.Brak właściwego oznakowania. Stanowi to olbrzymie zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej nr 92.Komunikacja do stacji paliw i stacji kontroli winna być rozwiązana poprzez ul.Targową.Tak stanowią wydane warunki zabudowy.Dla kogo prawo?Co robi nadzór budowlany? .Policja śpi,urzędasy nic nie robią,pisarczyki milczą .Sitwa ma się super.A może jest w Koninie choć jeden "przyzwoity" prokurator ,który się zajmie tą sprawą?.
Dodano: 09.02.2017 20:02    Przez: ~Neron
Smieszne cioto buraki z kola poprostu zwykle obszczymurki
Dodano: 20.02.2018 07:54    Przez: ~kutas
to czterech czy pięciu
Dodano: 08.02.2017 11:11    Przez: ~MO
Skromne mieli te autka
Dodano: 08.02.2017 11:12    Przez: ~Maluch
W Koninie jeżdżą audi i volkswagenami trochę się dorobili!!!
Dodano: 08.02.2017 12:37    Przez: ~Mama
Kiedy złapią tych z Konina?
Dodano: 08.02.2017 11:18    Przez: ~Mama
Tych z Konina nie złapią. Dobrze płacą.
Dodano: 08.02.2017 11:31    Przez: ~Tata
Tato, przestań.. znowu będą chcieli podwyżkę :P Oczywiście żartuję. A na poważnie. To ci z Konina nie łapią. Gdyż większość poważnych spraw na danym terenie prowadzą inne placówki policji czy cbś właśnie dlatego by nie było przekupstwa. To że Kalisz czy Poznań interweniował w Koninie nie znaczy że Konin nie potrafi, tylko że nie może. Konin może wyłapywać jakiś mnijeszych dilerów, którzy raz są za chwilę ich nie ma i nikt się nie martwi. Górą zajmuje się kto inny. I nie wierzcie że o kimś nie wiedzą. Policja i skarbówka nie muszą się spieszyć. Przyjdzie kolej na każdego dilusa. I dobrze.
Dodano: 08.02.2017 11:49    Przez: ~Skid
skid masz racje ze policja zna kazdego handlarza i dilusia przeciez maja na wodnej picusia
Dodano: 08.02.2017 13:16    Przez: ~ bond
Bond - i bardzo dobrze że znają. Przyjdzie kryska na Matyska. Pozbierają dowody i się cwaniaki nie wywiną przed sądem. Nie ma nic głupszego niż działanie w pośpiechu. Diluski. Strzeżcie się cwaniaki. Nigdy nie wiecie który klient to wasz ostatni...
Dodano: 08.02.2017 14:23    Przez: ~Skid
Skid z handlem narkotykami policja nie wygra... nawet jak by kara śmierci za to była... złapią jednego zaraz jest dwoje... szybko i dużo można zarobić... A klientów w samym Koninie masz z 10-15 tyś... sam widziałem jak 50 czy 60 latkowie palą trawę, albo kobietę 50 letnia walaca proch... każdy ma swój rozum jak chce to bierze jak nie to nie tyka....
Dodano: 08.02.2017 16:14    Przez: ~Hub
Tych z Konina nie złapią, mają szybkie samochody jeżdżą jak wariaty.
Dodano: 08.02.2017 16:16    Przez: ~Tata
ceny pójdą w górę...
Dodano: 08.02.2017 11:24    Przez: ~HaHa
cena ta sama tylko waga mniejsza lub domieszka innego świństwa tak oszukują chcą wyjść na swoje
Dodano: 08.02.2017 15:28    Przez: ~Tata
znowu pionki a figura nadal na szachownicy , auta to chyba ze złomu zatrzymali do utylizacji auta 20 tyś buhahaha
Dodano: 08.02.2017 11:46    Przez: ~sedes
Podawać adresy tych z Konina !!!
Dodano: 08.02.2017 12:28    Przez: ~Mama
Zapytaj swojej pociechy.
Dodano: 08.02.2017 18:25    Przez: ~xXx
pociecha mówi, że to GEI i MĄKA, prawda? Gdzie oni mieszkają?
Dodano: 09.02.2017 11:02    Przez: ~Mama
Mąka ten co na żychlinie mieszka?
Dodano: 09.02.2017 19:56    Przez: ~xyz
To jest ksywa MĄKA nazywa się inaczej mówimy o Koninie
Dodano: 10.02.2017 08:49    Przez: ~Mama
Obaj powyżej mieszkają w Koninie na Zatorzu
Dodano: 10.02.2017 09:04    Przez: ~Tata
hahaha przerzucili towaru za 1,5 mln a samochody dilerów miały łączną wartość 20 tys????? cóś jakby się nie klei.....
Dodano: 08.02.2017 12:38    Przez: ~Zena
Warunki mieszkaniowe, z tego co na filmie widać, też daleko odbiegają od luksusu.
Dodano: 08.02.2017 13:42    Przez: ~Ewa
Najlepsze jest to że wiedzieli o nich od dawna i pozwolili im sprzedać taka ilość narkotyków oraz to że z 1,5 mln zł udało im się zabezpieczyć 10 tys. zł i jakieś stare samochody. Brawo ty panie władzo!
Dodano: 08.02.2017 13:09    Przez: ~Pan Prawda
Brawo brawo jeszcze zrobię porządek z kolejową z tymi nierobami co handlują oczywiście nowa kolejowa i stara