Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18422) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
18 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
III liga. Górnik Konin - Bałtyk Koszalin [RELACJA ... (0)Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)

Dotacja dla klasztoru w Bieniszewie i kościoła w Starym Mieście

Dodano: 16.02.2017 12:38
Źródło: LM.pl

Blisko milion złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego trafi do powiatu konińskiego. Na liście znalazł się kościół ze Starego Miasta i klasztor Kemedułów.

Ministerialny program miał na celu zachowanie dziedzictwa kulturalnego przez konserwację i rewaloryzację zabytków. Duży nacisk kładziony był na dofinansowanie prac przy obiektach najbardziej zagrożonych i najcenniejszych zabytkach, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO, uznanych za Pomniki Historii, a także posiadających wyjątkową wartość historyczną, artystyczną, lub naukową. Do podziału było blisko 100 milionów złotych.

Drugi wynik na liście uzyskała Kongregacja Eremitów Kamedułów Góry Koronnej. Erem Pięciu Braci Męczennikóww Bieniszewie. Na remont elewacji frontowej (zachodniej) i wymianę okien w XVII wiecznym kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, pustelnicy otrzymają 450 tys. zł dotacji.

O 50 tys. zł więcej dostanie Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście. Kościół z XIII-XIV wieku, za pół miliona złotych przejdzie remont dachu, wymianę posadzek i prace osuszające budynek. Zaplanowano też konserwację techniczną i estetyczną barokowego wystroju wnętrza. 

  • Dotacja dla klasztoru w Bieniszewie i kościoła w Starym Mieście

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo za Bieniszew!
Dodano: 16.02.2017 14:06    Przez: ~ds
a w starym koninie obok klasztoru nie potrafią parkingu zrobić ani obok Fary należycie zadbać o piękny plac zieleni wraz z najstarszym zabytkiem miasta Słupem Milowym
Dodano: 16.02.2017 13:23    Przez: ~ech
Remont dachu kościoła w Starym Mieście ? Jak się nie mylę to rok temu a może już dwa, dach na tym kościele był wymieniany i cały jest nowiutki...
Dodano: 16.02.2017 13:15    Przez: ~MarJak
10 mszy w niedziele, z tacą łaża przy każdej okazji, pogrzeb płatny, ślub płatny, chrzciny płatne, komunie płatne, bierzmowania płatne, po kolędzie chodzi to też tylko patrzy gdzie koperta leży i jeszcze te czarne kałduny dotacje dostaja!!! ZA TO NIE MAM SZACUNKU DO KLERU!!!! i zeby jakis pisior zaraz nie wyskoczyl ze w Boga nie wierze. Owsze w Boga wierze i modle sie. I nigdy nie zawołał ode mnei pieniedzy!!! Na tych czarnych nei moge patrzeć...
Dodano: 16.02.2017 14:17    Przez: ~skandal_k.wa
A szpitale ludzie wspomagają przez Owsiaka, bo na to kasy nie ma!Chory kraj, chore priorytety!
Dodano: 16.02.2017 13:44    Przez: ~Marta

KOMENTARZE

pewnie - niech kupią sobie porządne limuzyny. A co - na osłach będą jeździć ?
Dodano: 16.02.2017 12:52    Przez: ~zx
Byłoby wspaniale gdybyś człłeku głupot nie wypisywał. Nie mogę zrozumieć zdeklarowanych frustratów i zarazem hejterów którzy na każdy temat mają gotową opowieść z zakresu - jak tu klientowi dowalić. Czy ten nienawistny bełkot takim jak Ty zastępuje orgazm?
Dodano: 16.02.2017 13:59    Przez: ~zdzich@
Zdzich @-o co sie bulwersujesz, kazdy wie jak postepuja ksiaza. Jeden ma chłopaka, drugi dzieci i co zyje sie. Wymagaja poprawnego zycia, a sami taki przyklad, no wstyd.
Dodano: 16.02.2017 14:27    Przez: ~Parafianka
nie wymagam,abyś cokolwiek rozumiał. Mam swoje zdanie,tak ty również masz prawo mieć swoje. I grzeczniej proszę - wszak nie znamy się...
Dodano: 16.02.2017 14:53    Przez: ~zx
Po prostu zdzich stara się zastępować tego Jungingena.
Dodano: 16.02.2017 16:04    Przez: ~master
Ale potem wszyscy narzekaja ze pracy nie ma ze drogi dziurawe itd a miliony trafiaja na wytwor ludzkiej wyobrazni. Kosciolami gospodarki nie zbudujesz
Dodano: 17.02.2017 07:38    Przez: ~azl
To proboszcz w kaziku bedzie zlyyyyyyy
Dodano: 17.02.2017 07:38    Przez: ~Szum
Remont dachu kościoła w Starym Mieście ? Jak się nie mylę to rok temu a może już dwa, dach na tym kościele był wymieniany i cały jest nowiutki...
Dodano: 16.02.2017 13:15    Przez: ~MarJak
W gminie Krzymów wybudowano dwie Wieże Widokowe za POdobną sumę i tylko psy POd nie leją.Ale o tym były tylko hymny POchwalne jakie to będą profity.
Dodano: 16.02.2017 14:02    Przez: ~wax
Był remont ale części dachu. Część nadal jest do wymiany.
Dodano: 16.02.2017 14:46    Przez: ~gość+
a w starym koninie obok klasztoru nie potrafią parkingu zrobić ani obok Fary należycie zadbać o piękny plac zieleni wraz z najstarszym zabytkiem miasta Słupem Milowym
Dodano: 16.02.2017 13:23    Przez: ~ech
Przeciez dwa lata temu remontowany byl dach w Starym Miescie na kosciele jest polozona nowa dachowka to teraz ksiadz moze powiedziec do Ministerstwa ze dach bedzie remontowany przedstawi lewa fakture i kase dla siebie na nowa fure
Dodano: 16.02.2017 13:34    Przez: michal krol
Trzeba było zostać księdzem a nie teraz żal Ci du.pe ściska!
Dodano: 16.02.2017 14:46    Przez: ~Normalny
Jakie limuzyny człowieku. Idz do kościoła jechowcu!
Dodano: 16.02.2017 13:43    Przez: ~Swiss
wpisz na google moherku ( o ile wiesz co to google) " pijany ksiądz" i masz 298 000 wyników. Wpisz "Ksiądz pedofil" i masz 217000 wyników... o czym my mówimy... Same gaźniki
Dodano: 16.02.2017 14:23    Przez: ~lipa
A szpitale ludzie wspomagają przez Owsiaka, bo na to kasy nie ma!Chory kraj, chore priorytety!
Dodano: 16.02.2017 13:44    Przez: ~Marta
PiSlamizm Kobieto sie szerzy. Na kapucynow kasa zawsze sie zbajdzie. Na szpitale juz niekoniecznie.
Dodano: 16.02.2017 14:14    Przez: ~Pn
Nie dawaj i nie marudź!
Dodano: 16.02.2017 16:08    Przez: ~Xd
Nie dawaj i nie marudź, oni znaleźli inny sposób, teraz wyciągają pieniądze które płacisz w formie podatków. Cwane bestie.
Dodano: 17.02.2017 08:43    Przez: ~Q
Brawo za Bieniszew!
Dodano: 16.02.2017 14:06    Przez: ~ds
Bardzo dobrze tylko troszkę za mało dla Kamedułow. bo sa naprawdę warci.. Powinna być również poszerzona i wyremontowana droga do nich przez las, bo naprawdę jest tam ciężko się wyminąć z innym nadjezdzającym z przeciwka autem
Dodano: 16.02.2017 14:20    Przez: ~wierny
A co oni takiego robią, są warci? Chorymi się opiekują czy co innego. Mamy płacić im za to, że lubią spokój i tak żyją.
Dodano: 16.02.2017 14:26    Przez: ~Podatnik
ja uważam że kościół powinien płacić podatki normalne jak każdy Polak dziecko kupi lizaka płaci podatek a ksiądz skasuje 1400 zł za pogrzeb i nic z tego nie zapłaci ani podatku vat ani ryczałtu ani zusu ksiądz jest obywatelem Polskim i powinien podlegać prawu polskiemu bezrobotny dostaje zasiłek i z zasiłku zabierany jest podatek jeśli ktoś nie wje to każda parafia płaci podatek do kuri a nie do państwa ale za nałukę religj w szkole dostają wypłatę z budżetu państwa
Dodano: 16.02.2017 19:10    Przez: jan
I powinni mieć żony i dzieci.
Dodano: 16.02.2017 19:46    Przez: ~Katolik
cały czas mowa o islamistach "pracujących" na rzecz wyburzania świata, dlaczego tak ich u nas mało? Może heretycy chodzili by bez łbów, (niewielka strata dla bezmózgowców)
Dodano: 16.02.2017 22:01    Przez: ~co głupiemu PO rozumie
Temat o renowacji zabytków, zamiast ludzie się cieszyć że są pieniądze to na księży narzekają! Siadają desperaci przed klawiaturą i dawaj sobie ponarzekać i z tego co tu widać to narzekają sami PO KODowani popaprańcy!
Dodano: 16.02.2017 19:53    Przez: ~Anty anty
dzięki Pani Senator Margarecie Budner te środki zostały pozyskane. Dlaczego o POdwyzkach wody nie piszą??i innych obciążeniach magistratu lewackiego dla mieszkańców??
Dodano: 16.02.2017 21:44    Przez: ~lemingi glowy do góry
1 z 3
123>>