Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19673) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od juniora do żaka. Wyniki zespołów z okręgu w woj ... (4)Fioletowe wzgórze nad Wartą. Tylko rozpuścić oczy ...

Konin. Radni niemal jednogłośni w sprawie planowanej sieci szkół

Dodano: 16.02.2017 20:57
Źródło: LM.pl

Zdecydowaną większością głosów konińscy radni przyjęli projekt dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nie obyło się jednak bez wątpliwości.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Konina rozpoczęła się od burzy. Wiceprezydent Sławomir Lorek poinformował o wniosku, który dziś złożyła Beata Szymczak, dyrektor Gimnazjum nr 7. W piśmie poprosiła o umożliwienie stworzenia klas czwartych i siódmych w planowanej Szkole Podstawowej nr 7.

- Na takie propozycje był czas wcześniej. Wyrażam ubolewanie, że pani dyrektor postępuje w taki sposób – mówił prezydent Józef Nowicki. - Jestem oburzony sposobem złożenia wniosku. Absolutnie będę przeciwko niemu i zrobię wszystko, żeby on nie wszedł w życie – dodał.

Później przyszedł czas na dyskusję radnych o projekcie planowanej sieci szkół. Najwięcej kontrowersji wzbudziło przekształcenie Gimnazjum nr 3 w VII Liceum Ogólnokształcące.

- Mamy sześć liceów gotowych przyjąć wszystkich uczniów, a ich baza lokalowa nie jest do końca wykorzystana. Jestem przekonany, że zarówno I jak i II Liceum są w stanie zapewnić dwujęzyczność i na mnie ten argument nie działa – mówił Tomasz Andrzej Nowak.

Piotr Korytkowski podkreślił, że tworzona w Koninie sieć szkół jest na miarę możliwości miasta.

- Z tej reformy wychodzimy obronną ręką. Musimy w tym całym błędzie nie popełnić błędu – mówił Korytkowski.

Podczas sesji prezydent Józef Nowicki poinformował również radnych, że utworzył sześć zespołów składających się z dyrektorów szkół.

- Będą tworzyć siatkę i analizować strukturę zatrudnienia oraz dadzą odpowiedź co dalej, żeby wszystko utrzymać – mówił Nowicki.

Zespoły już rozpoczęły pracę. Radni natomiast 18 głosami za przy 5 wstrzymujących się projekt dostosowania sieci szkół przyjęli. Teraz trafi on do związków zawodowych i kuratorium oświaty, które mają wyrazić swoją opinię.

- Sądzę, że kuratorium nie wniesie uwag, czy poprawek, albo będą one miały czysto kosmetyczny charakter. Nie spodziewam się, żeby to co wypracowaliśmy zostało przewrócone do góry nogami – podkreślił prezydent.

Ostateczny kształt sieci szkół zostanie przedstawiony na sesji Rady Miasta Konina już 27 marca. 

  • Konin. Radni niemal jednogłośni w sprawie planowanej sieci szkół
  • Konin. Radni niemal jednogłośni w sprawie planowanej sieci szkół
  • Konin. Radni niemal jednogłośni w sprawie planowanej sieci szkół
  • Konin. Radni niemal jednogłośni w sprawie planowanej sieci szkół
  • Konin. Radni niemal jednogłośni w sprawie planowanej sieci szkół

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dobre... Znów ta dwujęzyczność. Niestety, mój syn chodzi do tej pseudo dwujęzycznej klasy. Tak naprawdę z dwujęzycznością ma to niewiele wspólnego. Czy wy ludzie nie rozumiecie,że prawdziwe klasy dwujęzyczne muszą zdawać inne egzaminy??? Nie tak sobie to wyobrażałam posyłając swoje dziecko. Zdaje normalny egzamin, tyle że ma trochę więcej angielskiego, ale jego poziom to inna bajka. Dziecko chodzi na prywatne lekcje, tak jak wszyscy w klasie, a pani niewiele robi, bo to jest robione prywatnie. Absurd goni absurd. Wiem, że na pewno moje dziecko takiej pseudo dwujęzyczności nie chce kontynuować. A przy obecnej sytuacji to i tak nie będzie tego, bo do takiej matury to należy przygotować, a nie tylko wymagać.
Dodano: 16.02.2017 22:03    Przez: ~ mama
Korytkowski POwiedział co wiedział ! Na oświacie zna się tak jak na zasadach ruchu drogowego.
Dodano: 16.02.2017 23:18    Przez: ~WORD
Dlatego wraz ze zmianami w szkołach powinno się zweryfikować nauczycieli ,tych pseudo nauczycieli którzy robią tylko prywatę za burtę.
Dodano: 16.02.2017 23:28    Przez: ~dx
Pomysł pana radnego Nowaka był najlepszą opcją.Utworzenie kolejnego liceum w Koninie to porażka nie tylko edukacji ale przede wszystkim rynku pracy.Jeśli było by więcej chętnych bardzo dobrych uczniów do liceum to przecież można zwiększyć liczbę oddziałów w już istniejących.Szkoła podstawowa nr 9 będzie potrzebowała pomieszczeń(i co wtedy),dzieci będą chodziły na drugą zmianę.Pracownie gim nr3 mogły by stanowić wyposażenie szkoły nr 9(mniejsze koszty). Jak się dobrze policzy i przydzieli to nie braknie pracy dla nauczycieli. A i nauczyciel musi wiedzieć że jak w każdej innej firmie mogą się zdarzyć zwolnienia a zmiana miejsca pracy z gimnazjum na szkołę podstawową to nie ujma
Dodano: 17.02.2017 19:22    Przez: ~aa
Ciekawa jestem gdzie na dyrektora już niedługo będą starali się ustawić Lorusia?
Dodano: 16.02.2017 23:20    Przez: ~BARON

KOMENTARZE

a dlaczego szkoły podstawowe nr 4, 6, 8 nie przejmują nikogo?Będą miały 2 poziomy więcej - 7 i 8 klasy to powinny też przejąć nauczycieli i uczniów?
Dodano: 16.02.2017 21:41    Przez: ~ciekawy
Korytkowski POwiedział co wiedział ! Na oświacie zna się tak jak na zasadach ruchu drogowego.
Dodano: 16.02.2017 23:18    Przez: ~WORD
Ale jakich uczniów maja przejąć? Beda mieli 7 klasę i nowe dzieci w 1 klasach, za rok 8 klasa wiec będzie ich dużo więcej w takim samym budynku. Po co maja przejmować uczniów?
Dodano: 16.02.2017 21:46    Przez: ~Pati
Dojdą dzieci to potrzeba będzie nauczycieli- myśl trochę !!! A wgimnazjach ubędzie dzieci to ubędzie nauczycieli- więc powinni przejść do tych szkół- proste!!
Dodano: 17.02.2017 07:48    Przez: ~do niemyślącej
Sporo ludzi jest oburzonych tym, co robi władza w mieście i jakoś muszą z tym żyć. Więc bez przesady z tym obrażaniem się!
Dodano: 16.02.2017 21:58    Przez: ~wyborca
i zaczyna się początek końca kilku szkół... zwłaszcza średnyich
Dodano: 16.02.2017 21:59    Przez: ~Iza
Dobre... Znów ta dwujęzyczność. Niestety, mój syn chodzi do tej pseudo dwujęzycznej klasy. Tak naprawdę z dwujęzycznością ma to niewiele wspólnego. Czy wy ludzie nie rozumiecie,że prawdziwe klasy dwujęzyczne muszą zdawać inne egzaminy??? Nie tak sobie to wyobrażałam posyłając swoje dziecko. Zdaje normalny egzamin, tyle że ma trochę więcej angielskiego, ale jego poziom to inna bajka. Dziecko chodzi na prywatne lekcje, tak jak wszyscy w klasie, a pani niewiele robi, bo to jest robione prywatnie. Absurd goni absurd. Wiem, że na pewno moje dziecko takiej pseudo dwujęzyczności nie chce kontynuować. A przy obecnej sytuacji to i tak nie będzie tego, bo do takiej matury to należy przygotować, a nie tylko wymagać.
Dodano: 16.02.2017 22:03    Przez: ~ mama
Dlatego wraz ze zmianami w szkołach powinno się zweryfikować nauczycieli ,tych pseudo nauczycieli którzy robią tylko prywatę za burtę.
Dodano: 16.02.2017 23:28    Przez: ~dx
Miasto powinno udostępnić internetową ankietę, by zainteresowani w każdej szkole mogli wskazać pseudo nauczycieli, którzy minęli się z powołaniem i dla dobra uczniów i swojego powinni zmienić zawód. Panie Prezydencie, chociaż do Pana wiadomości.
Dodano: 16.02.2017 23:45    Przez: ~wyborca
Ja to ludzi nie rozumiem, jak jest tak źle to dlaczego nie zabierze panie swojego syna z szkoły
Dodano: 17.02.2017 08:51    Przez: ~pomyślmy
Nie zabiorę, ponieważ jest w drugiej klasie, czyli połowa za nim, a kolegów w klasie lubi. Nie jest też prześladowań. Nie widzę więc sensu zawierania go już z tej klasy. Po prostu wyrażanie się o tych klasach jako dwujęzycznych jest błędem i dlatego postanowiłam o tym napisać.
Dodano: 17.02.2017 09:48    Przez: ~mama
To może lepiej porozmawiać o tym temacie w szkole, powiedzieć swoje uwagi
Dodano: 17.02.2017 10:40    Przez: ~nyga
Pod zaborami broniliśmy się przed dwujęzycznością , a teraz znów mamy jej obowiązek. Zgroza
Dodano: 17.02.2017 13:28    Przez: ~stop germanizacji
Pewno nie ma samych 5 i 6, to pani w szkole niedobra. Jakby miał to pani byłaby cudowna.
Dodano: 17.02.2017 15:48    Przez: ~a
Muszę zmartwić co niektórych, ale właśnie 5 i 6 ma. Dla mnie ważniejsze jest, by potrafił się językiem posługiwać biegle, zarówno w mowie jak i piśmie.
Dodano: 17.02.2017 18:47    Przez: ~mama
Zgadzam się z mamą. Jaka dwujęzyczność ? Biologia i wos I i II klasie. WOS tylko po jednym semestrze, czyli 1/2 godziny w tygodniu, biologia , to 1 i 2 godziny. Co to za nauka ? Poza tym od razu widać, łatwiznę. Dlaczego nie wybrano ważniejszych przedmiotów. Pytanie kto tego uczy. Panie wykształcone na studiach zaocznych. Uważacie, że Ci uczniowie mogą zdać w przyszłości międzynarodową maturę ? Myślcie trochę. Następna sprawa. W tym roku nie ma absolwentów dwujęzycznych, to kto stworzy tę pierwszą klasę w VII liceum. Czynnikiem decydującym było środowisko, w którym funkcjonuje szkoła. Zarozumiały świat medyczny i prawniczy. Kropka !!!
Dodano: 18.02.2017 08:52    Przez: ~Emerytowany nauczyciel
Emerytowany nauczyciel. Może zanim zaczniemy wyrazać opinie o studiach i maturach, to warto sprawdzić fakty? Np czym się różni matura dwujezyczna od miedzynarodowej.
Dodano: 18.02.2017 11:04    Przez: ~maturzysta klasa IB
W taki sposob w gimnazjum 7/podstawowka za 2lata bedzie tylko nauczanie poczatkowe? Dziwna reforma ale co sie dziwic! Najwazniejsze ze urzednicy nie straca pracy a reszta... Powodzenia
Dodano: 16.02.2017 22:28    Przez: ~Nauczyciel obserwator
w tym niby VII LO będą uczyli (o ile będą tam chętni) sami ciemni po zaocznych studiach oraz dorabianych kursach, bo tacy tam uczą, to nie żart, to fakt
Dodano: 18.02.2017 19:38    Przez: ~wogóle obserwator
całą kadrę gimnazjum nr7 powinni zwolnić :)
Dodano: 16.02.2017 23:08    Przez: ~p
Ciekawa jestem gdzie na dyrektora już niedługo będą starali się ustawić Lorusia?
Dodano: 16.02.2017 23:20    Przez: ~BARON
Loruś szykuje sobie właśnie to nowe bezsensowne liceum.
Dodano: 17.02.2017 07:58    Przez: ~Ola
tak popieram to VII LO robione tylko i wyłącznie dla utrzymania stołków
Dodano: 18.02.2017 19:33    Przez: ~prawda
I tyle ma do powiedzenia suweren. Po co ta reforma? Czy nie lepiej było pieniądze przeznaczone na reformę zainwestować w wyposażenie bazy szkół? Swój zawód wykonywałam z pasją. A dziś cieszę się, że jestem już na emeryturze.
Dodano: 17.02.2017 08:52    Przez: ~emerytka
Ja tez tego nie rozumiem , dlaczego ja oraz inni rodzice maja wozić swoje dzieci do innych szkol, tylko po to żeby nauczyciel bez powołania mógł dalej siedzieć nic nie robić i pobierać pieniądze. Dodam ze na wioskach klasy liczą 5 osób i nauczyciele narzekają.
Dodano: 17.02.2017 09:29    Przez: ~qwe
To wykiwano nauczycieli z Gim 3. Zastanawia mnie czy oni zdają sobie sprawę, że większość może stracić pracę. Niestety, z dużym prawdopodobieństwem ( po rozmowach z innymi rodzicami) to liceum będzie mieć 1 może 2 klasy, a to oznacza, że nie będzie tylu nauczycieli potrzebnych. Ważne, że stołek dyrektorski zostanie odpowiednio obsadzony. Nikt nauczycielami się tak naprawdę nie przejmuje. Nie będzie konkurencją to liceum, bo konkurencja w naszym regionie już jest i rodzice nie chcę eksperymentować na swoich dzieciach.
Dodano: 17.02.2017 10:13    Przez: ~wyciągający wnioski
Kartezjusz powiedział " myślę więc jestem".
Dodano: 18.02.2017 08:54    Przez: ~Kartezjusz
do "wyciągającego wnioski" - widzę, że ludzie zaczynają widzieć coraz więcej, bardzo Ci gratuluję i popieram Twoje spostrzeżenie, na siłę tworzą kolejne LO byleby zapewnić tylko i wyłącznie pracę dla dyrekcji tej szkoły oraz dla kilku wybranych nauczycieli, a pewnie i wybrana administracja i obsługa się załapie (pewnie pupilki dyrek-torek)
Dodano: 18.02.2017 19:51    Przez: ~nic dobrego
1 z 2
12>>