Dzisiaj jest poniedziałek 17 maja 2021, imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17034) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 10oC
Jutropogoda
14 / 9oC
Pojutrzepogoda
15 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik wybronił punkt w Toruniu, fantastyczny Szym ... (0)Szczepidło. Z Warty zniknęły platformy lęgowe dla ... (2)

Trendy w budownictwie mieszkaniowym w 2017 roku

Materiał promocyjny

Dodano: 17.02.2017 11:30

Budownictwo mieszkaniowe, tak samo jak moda, odzwierciedla pragnienia i potrzeby społeczeństwa. Mimo że minimalizm w architekturze mieszkaniowej pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, wyrastające jak grzyby po deszczu inwestycje pokazują, że tę lekcję odrobiliśmy doskonale.

Wyrafinowana prostota

Najważniejsze trendy w budownictwie mieszkaniowym, które zdominują rok 2017 to przede wszystkim: funkcjonalizacja przestrzeni, dążenie do maksymalnej prostoty i ponadczasowej formy, harmonijne łączenie materiałów oraz budownictwo energooszczędne.

Współczesną zabudowę mieszkaniową charakteryzują przede wszystkim proste elewacje w stonowanych barwach (biel, beż, brąz, szarość, grafit). Popularne staje się także łączenie z pozoru nieprzystających do siebie elementów jak: drewno i stal czy beton i szkło. Nowoczesna przestrzeń mieszkalna jest jasna i przestronna. We wnętrzach królują stonowane barwy, wysokie sufity i przeszklone przestrzenie wpuszczające dużo naturalnego światła. Nieodzownym elementem współczesnej zabudowy mieszkaniowej są także przestronne, zielone tarasy i ogródki, odzwierciedlające chęć powrotu do natury.

Po skandynawskim minimalizmie przyszedł czas na jeszcze bardziej oszczędny i surowy styl industrialny. Apartament na poddaszu starego magazynu? Osiedle mieszkaniowe na terenie dawnych koszar? Moda na lofty, czyli mieszkania urządzone w budynkach niegdyś pełniących funkcje przemysłowe będzie trwać w najlepsze.

Ekologia na topie

Wśród najważniejszych trendów mieszkaniowych należy wymienić także rozwiązania przyjazne środowisku. Energooszczędne budynki posiadające m.in. niewielki współczynnik przenikania ciepła (czyli „uciekania” temperatury przez ściany, drzwi i okna) podwyższają co prawda koszty budowy, ale pozwalają znacząco obniżyć przyszłe koszty eksploatacji. Coraz bardziej popularne instalacje solarne oraz pompy ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii nie tylko przyczyniają się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, ale stanowią także doskonałą inwestycję. Nowe mieszkania na sprzedaż charakteryzują się także wykorzystaniem do budowy naturalnych materiałów.

Artykuł powstał we współpracy z https://vantage-sa.pl/

  • Trendy w budownictwie mieszkaniowym w 2017 roku

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:budownictwo,   mieszkaniaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

,,Praca Niemcy : nie zauważyłem?,gdzie dopisać?''. Legalne domy publiczne ?, jakie? ,kryteria?, warunki zdrowia?, ubezpieczenia?,skierowanie?, z ,,urzędu zatrudnienia?''. ...
Dodano: 17.02.2017 23:57    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.