Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19156) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MOC KULTURY na jedynej takiej NOCYKonin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (1)

Nie zmarnują potencjału. Gimnazjum nr 3 gotowe do zmian! 

Dodano: 20.02.2017 07:34
Źródło: LM.pl

Siódme Liceum Ogólnokształcące. W taką szkołę ma szanse przekształcić się Gimnazjum nr 3 w Koninie.

Reforma oświaty może się przysłużyć najbardziej jednej konińskiej placówce. Nazywane przez wielu najlepszym w mieście, Gimnazjum nr 3 najprawdopodobniej zostanie przekształcone w liceum ogólnokształcące.

- To była inicjatywa grona pedagogicznego, które starało się podjąć kolejne wyzwanie. W obliczu reformy postanowiliśmy nie zmarnować potencjału i lat doświadczeń – mówi Alicja Frankowska, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Koninie.

Oferta szkoły była na tyle interesująca, że została wzięta pod uwagę przez organ prowadzący. W ogłoszonych przez miasto konsultacjach społecznych, temat Gimnazjum nr 3 był najbardziej komentowany. Zgromadził ponad 270 opinii i uwag. W większości były one pozytywne, ale pojawiły się też wątpliwości co do zasadności tworzenia kolejnego liceum ogólnokształcącego. Podobne zdanie wyraził podczas ostatniej sesji radny Tomasz Andrzej Nowak.

- Uważam, że kolejne liceum nie jest nam potrzebne. Te, które mamy są w stanie przyjąć wszystkich uczniów, a ich baza lokalowa nie jest do końca wykorzystana – mówi Tomasz Andrzej Nowak.

Prezydent Józef Nowicki podkreślił, że również miał wątpliwości co do tej decyzji. Przekonał go jednak wynik konsultacji społecznych i podejście do sprawy dyrektorów pozostałych liceów.

- Nie przyjmuję do wiadomości, że ktoś z obecnych dyrektorów liceum wyraża niezadowolenie, bo wyrasta mu konkurencja. O ucznia trzeba będzie powalczyć – mówił J. Nowicki.

VII LO postawi na to, czego w ofertach innych liceów brakuje - otwartość na ucznia niepełnosprawnego i dwujęzyczność.

- Opanowanie języka obcego jest jedną z kluczowych umiejętności. Rozszerzona ilość godzin języka angielskiego i wykorzystanie go na innych przedmiotach daje szanse, że uczeń wyjdzie ze szkoły z perfekcyjnym opanowanie języka – mówi Alicja Frankowska.

W Gimnazjum nr 3 w języku polskim i angielskim jednocześnie odbywają się lekcje historii, biologii i wychowanie do życia w rodzinie.

- Rozmawiamy na lekcjach po angielsku, dyskutujemy na różne rematy. Jak nie rozumiemy jakiś definicji, pani nam opowiada po polsku. Dzięki takim lekcjom możemy nauczyć się swobodnego porozumiewania się po angielsku – mówi Marcelina, uczennica klasy dwujęzycznej w Gimnazjum nr 3 w Koninie. - Fajnie, że nasza szkoła przekształci się w liceum. Ono na pewno się przyda. Może to poszerzy ofertę profili i każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie – dodaje jej koleżanka z klasy - Zuzia.

Gimnazjalistki już zastanawiają się, czy nie skorzystają z nowej oferty swojej szkoły i nie zostaną w jej już licealnych murach. O tym, czy szkoła faktycznie się przekształci zdecydują miejscu radni już pod koniec marca.  

  • Konin. Nie zmarnują potencjału. Gimnazjum nr 3 gotowe do zmian!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Również uczęszczałam do tego gimnazjum. Później wybrałam LO III i obecnie jestem na drugim roku medycyny. Z całym szacunkiem dla nauczycieli tam uczących, są niektórzy dobrzy, ale jest też wielu, którzy nie potrafią albo nie chcą przekazać wiedzy. Co do tej biologii i historii po angielsku.... Przeciecież to nie prawda, nauczyciel daje kilka słówek angielskich na lekcji i to wszystko. Twierdzenie,że te przedmioty są po angielsku jest bardzo mocno przesadzone.
Dodano: 20.02.2017 10:22    Przez: ~Paula
Nie mamy za mało. Na siłę próbuje się stworzyć kolejne dla posadek dyrektorów i nauczycieli. Lepiej było zrobić z tego sp9. Te szkoły są przecież połączone, mają jedną salę i boisko. A dzieci na Chorzniu coraz więcej.
Dodano: 20.02.2017 11:43    Przez: ~Piotr
Dwujezycznosc to prowadzenie wszystkich lekcji w jezyku obcym a nie kilku slowek wydukanych przez nauczyciel ktos pomylil pojecia, prosze sie na to nie nabierac, na razie zadnego szkola w koninie nie jest dwujezyczna po prostu sa dwa jezyki w szkole ale to inna sprawa!
Dodano: 20.02.2017 12:00    Przez: ~Kryska
To mamy w Koninie za mało liceów? to chyba pomyłka.
Dodano: 20.02.2017 11:40    Przez: ~konin
Chodziłeś do tego gimnazjum, ok. Oczywiście wiesz, że większość należy do komisji sprawdzających do OKE. Chwalili się tym tak na lekcjach zamiast uczyć czy jesteś jednym z tych nauczycieli??? Z tego co mi wiadomo, to sprawdzać według klucza, a naprawdę dobrze nauczyć i przygotować do matury to różnica.
Dodano: 20.02.2017 11:04    Przez: ~Uczennica

KOMENTARZE

Pytanie tylko czy nauczyciele są przygotowani do nauczania na wyższym poziomie? Kto to sprawdzi? Kosztem naszych dzieci myślą tylko o tym żeby pracę mieć (obojętnie czy w gimnazjum czy w liceum).
Dodano: 20.02.2017 08:17    Przez: ~Ola
No wlasnie to jest to,teraz trzeba bedzie przygotować nasze dzieci do egzaminu maturalnego,a nie gimnazjalnego,to inny etap kształcenia!!!!
Dodano: 20.02.2017 08:58    Przez: ~~
Sam chodziłem do tego gimnazjum pare lat temu, znam tych nauczycieli i mogę zdecydowanie powiedzieć że wielu z nich ma lepsze predyspozycje do nauczania na poziomie maturalnym niż w liceum do ktorego uczęszczałem. Większość z nich należy do komisji sprawdzających matury dla OKE więc wiedzą czego uczyć.
Dodano: 20.02.2017 09:08    Przez: ~Pomyśl zanim napiszesz.
Również uczęszczałam do tego gimnazjum. Później wybrałam LO III i obecnie jestem na drugim roku medycyny. Z całym szacunkiem dla nauczycieli tam uczących, są niektórzy dobrzy, ale jest też wielu, którzy nie potrafią albo nie chcą przekazać wiedzy. Co do tej biologii i historii po angielsku.... Przeciecież to nie prawda, nauczyciel daje kilka słówek angielskich na lekcji i to wszystko. Twierdzenie,że te przedmioty są po angielsku jest bardzo mocno przesadzone.
Dodano: 20.02.2017 10:22    Przez: ~Paula
Chodziłeś do tego gimnazjum, ok. Oczywiście wiesz, że większość należy do komisji sprawdzających do OKE. Chwalili się tym tak na lekcjach zamiast uczyć czy jesteś jednym z tych nauczycieli??? Z tego co mi wiadomo, to sprawdzać według klucza, a naprawdę dobrze nauczyć i przygotować do matury to różnica.
Dodano: 20.02.2017 11:04    Przez: ~Uczennica
Ja bym nie pozwoliła, żeby moje dziecko było królikiem doświadczalnym. Wybieramy liceum na podstawie zdawalności matur i dalszych losów absolwentów. A tutaj? Jedna wielka niewiadoma...
Dodano: 20.02.2017 11:31    Przez: ~goska
To, że sprawdzanie matur odbywa się w budynku III Gimnazjum, nie oznacza wcale, że sprawdzają nauczyciele z gimnazjum.Po kilku latach dopuszczenia do sprawdzania matur nauczycieli gimnazjów OKE wycofało się z tej niedorzeczności, teraz matury mogą sprawdzać tylko ci nauczyciele, którzy uczą na danym poziomie. Również, a nawet przede wszystkim, dotyczy to rozszerzenia!
Dodano: 21.02.2017 00:10    Przez: ~Zorientowana
Historia , wychowanie do życia w rodzinie po angielsku ? Do czego to doszło ? Nie dosyć, że język angielski jest na niższym poziomie gramatycznym niż język polski , to jeszcze tak ważnie społecznie przedmioty po angielsku. W języku angielskim nie ma odmian czasowników przez osoby, rzeczowników przez przypadki , ani rozróżniania rodzajów przymiotników na męski ,żeński czy nijaki. I w takim języku , dwujęzyczność. Nie dosyć , że obce , angielskojęzyczne wojsko stacjonuje na terenie Polski, wszędzie w przestrzeni medialno-społecznej angielskie słówka, to jeszcze dwujęzyczność w szkole. Za czasów PRL-u nie do pomyślenia było ,żeby w języku rosyjskim była dwujęzyczność przedmiotów w szkole . Do czego doprowadzi ta anglizacja ? Kiedy nastąpi otrzeźwienie?
Dodano: 20.02.2017 09:03    Przez: ~ktoś
Mamy XXI wiek, wiec nie wiem w czym problem. Bez znajomości języków niewiele się znaczy na rynku pracy, no chyba, że pracuje się w zakładzie od PRLu. Stop zacofaniu! Co z tego, że nie ma odmian? O języku polskim nikt nie zapomina, tylko szkoła da mozliwość rozwoju. Przez takie osoby w tym miescie nie ma czego szukać po studiach, dominuje zacofanie i stare metody, które do niczego nie prowadzą.
Dodano: 20.02.2017 09:44    Przez: ~Mhm.
Moze religie po angielsku by zrobili?
Dodano: 20.02.2017 14:51    Przez: ~Pn
Czas globalizacji, informacji, obrazków... także czasy, jeśli nie nadążysz - pozostajesz w tyle. Angielski jest bardziej przydatny niż inne języki, daje szersze perspektywy rozwoju, pracy i podróżowania. Jeśli masz marzenia to ucz się języków, nie będziesz tak sfrustrowany jak ten "ktoś".
Dodano: 20.02.2017 22:34    Przez: ~Lol
Szanse może mieć każdy. Dobrze by było, żeby ta konkurencyjność o której się mówi miała faktycznie miejsce. Mam nadzieję, że Urząd Miasta nie otwiera tego liceum na zasadzie zmniejszenia oddziałów w pozostałych. Skoro ma być konkurencja, to zdrowa, a nie sztuczna wykreowana przez urzędników. Jeśli są tacy dobrzy to czas pokaże, ja niestety mam wiele dowodów by w to wątpić.
Dodano: 20.02.2017 10:08    Przez: ~Graża
Garaże w którym liceum uczysz że już się boisz?
Dodano: 20.02.2017 10:47    Przez: ~onomatopeja
Graża ma rację. Nie rozumiem, czego boją się Ci nauczyciele skoro są tak dobrzy. Ma też rację, jak chcą takiej konkurencji to niech nie będzie to odgórnie sterowane, tylko niech sami uczniów zachęcą, żeby tam poszły, a nie z braku laku, bo w innym,do którego chcieli pójść,nie otworzono tylu klas.
Dodano: 20.02.2017 11:13    Przez: ~zdrowy rozsądek
Do onomatopeja... Niestety, muszę rozczarować, ale nie jestem nauczycielem, na szczęście dla mnie. Boję się po prostu, by moje dziecko dostało się do szkoły, którą wybrało. Dlatego też uważam, że skoro konkurencja to niech będzie zdrową konkurencją.Poza tym, jak już do kogoś się zwracasz, to należałoby nie przekręcać imienia, nicka itp. To niestety świadczy o braku podstawowych zasad dobrego wychowania. Chyba, że to literówka - to też niestety nie najlepiej świadczy by tak wykształcony nauczyciel popełniał takie błędy, pisał nie sprawdzając co właściwie napisał.Ciekawe czy tak przekręcasz też imiona i nazwiska swoich uczniów, bo po nicku od razu widać, że w tym gimnazjum uczysz?! Współczuję uczniom, bo widać traktowani są przez Ciebie przedmiotowo, a nie podmiotowo.
Dodano: 20.02.2017 11:23    Przez: ~Graża
oczywiście ,że kosztem innych szkół
Dodano: 20.02.2017 11:35    Przez: ~rodzic
Graża, Pani też popełniła kilka błędów interpunkcyjnych.
Dodano: 20.02.2017 11:41    Przez: ~Anomim
Przepraszam za błędy interpunkcyjne. Nie jestem polonistą, a Polką. Jeżeli ktoś o coś zapytał to odpowiedziałam. Widzę, że na forum nauczyciele tego gimnazjum. Sterowanie opinią publiczną i tyle.
Dodano: 20.02.2017 11:51    Przez: ~Graża
Graża, celne spostrzezenie. Po komentarzach to widać. Uderz w stół,a nożyce się odezwą. Nie powinni zakazywać tworzenia wiekszej liczby klas w innych liceach. Chcieli konkurencji to niech będzie to fair, a nie tylko dlatego, że wicedyrektor i wiceprezydent to kumple.
Dodano: 20.02.2017 12:18    Przez: ~Paweł
Dowody kolesiostwa były widoczne przy okazji gim6. Tam się nie udało kumpla na stołek posadzić to teraz tu się próbuje. Pani dyrektor chyba może się obawiać, bo nie zdziwię się jak dyrektorem nowego liceum zostanie słynny Pan.
Dodano: 20.02.2017 12:29    Przez: ~Trele morele
teee.... Anonim... a w artykule błędów nie widziałeś??? Taki wrażliwy jesteś?
Dodano: 20.02.2017 13:12    Przez: ~hehehe
Chciał na siłę dowalić. Nie miał argumentów merytorycznych to błędy interpunkcyjne wytknął...
Dodano: 20.02.2017 13:13    Przez: ~śmiechu warte
Lekkie pomylenie pojęć... jeśli językiem podstawowym ma być angielski, to mówmy o szkole anglojęzycznej. I tutaj zaczynają się schody... ilu nauczycieli historii, biologii, fizyki, chemii itp zna tak dobrze język angielski, żeby w nim wykładać swój przedmiot ?
Dodano: 20.02.2017 10:43    Przez: ~qazik
wielu zna, taka prawda. qazik... Jak to jest, że jeszcze niedawno tak ta szkoła szczyciła się tą dwujęzycznością, a teraz już tak nie mówicie, bo to było zwykłe wprowadzanie rodziców w błąd. Wystarczy zapoznać się z tym jak wygląda matura w klasie dwujęzycznej.
Dodano: 20.02.2017 11:08    Przez: ~dromii
Nie chodzi o język podstawowy, ale twierdzenie,że zajęcia prowadzone są po polsku i po angielsku jest przesadzone.
Dodano: 20.02.2017 11:10    Przez: ~Kuba
Goska,męża też tak wybierałaś, na podstawie opinni innych, polecam
Dodano: 20.02.2017 11:35    Przez: ~paranoja
Czytaj ze zrozumieniem. Pisała o zdawalności matur i losach absolwentów, a nie opiniach....
Dodano: 20.02.2017 11:41    Przez: ~lele
To mamy w Koninie za mało liceów? to chyba pomyłka.
Dodano: 20.02.2017 11:40    Przez: ~konin
Nie mamy za mało. Na siłę próbuje się stworzyć kolejne dla posadek dyrektorów i nauczycieli. Lepiej było zrobić z tego sp9. Te szkoły są przecież połączone, mają jedną salę i boisko. A dzieci na Chorzniu coraz więcej.
Dodano: 20.02.2017 11:43    Przez: ~Piotr
Cala ta siec szkol nie jest robiona dla dobra dzieci i rodzicow, kto tak uwazam jest w bledzie, wymyslili sobie taki ukladzik z paroma dyrektorami i tyle, uklady i jeszcze raz uklady a nie dobro oswiaty i dzieci!
Dodano: 20.02.2017 11:51    Przez: ~Antonii
Dwujezycznosc to prowadzenie wszystkich lekcji w jezyku obcym a nie kilku slowek wydukanych przez nauczyciel ktos pomylil pojecia, prosze sie na to nie nabierac, na razie zadnego szkola w koninie nie jest dwujezyczna po prostu sa dwa jezyki w szkole ale to inna sprawa!
Dodano: 20.02.2017 12:00    Przez: ~Kryska
Znam wielu uczniow z tej szkoly a ich wiedza i poziom to nie wynik pracy na lekcji a mozliwosc rodzicow i uczeszczania na korepotycje i wlasna inteligencja!
Dodano: 20.02.2017 12:05    Przez: ~Mama!
oddział przedszkolny mogliby zrobic, duzo dzieci na chorzniu a dostac dziecko do tamtego przedszkola to masakra