Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20321) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Konin. Radni nie zajęli się wnioskiem w sprawie granic miasta

Dodano: 22.02.2017 14:53
Źródło: LM.pl

Brak kompletu dokumentów zdecydował o tym, że konińscy radni nie wystąpili dziś z wnioskiem do ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie granic miasta.

Sprawa dotyczy gruntu, na którym stoi oczyszczalnia ścieków „Lewy Brzeg”. Po jej modernizacji miasto płaci do kasy gminy Stare Miasto około 600 tys. zł podatku rocznie. Stąd pomysł, żeby teren wraz z oczyszczalnią włączyć do Konina. Ponadto samorząd chciałby zapewnić ciągłość i kompletność dróg krajowych, a to oznacza, że w całości w granicach miasta powinny się znaleźć: Trasa Bursztynowa, ul. Świętojańska ul. Europejska.

Mieszkańcy Konina w przeprowadzonych konsultacjach społecznych opowiedzieli się za propozycją zmiany granic. Natomiast mieszkańcy Starego Miasta przeciwko. Teraz trwają konsultacje w powiecie konińskim, ale ich wynik nie będzie brany pod uwagę.

- Termin udzielenia odpowiedzi przez powiat już minął – mówi Sebastian Łukaszewski, wiceprezydent Konina.

Dziś uchwałą w sprawie wystąpienia z wnioskiem o zmianę granic do ministra spraw wewnętrznych i administracji mieli się zająć radni miejscy. Punkt jednak został wycofany z porządku obrad.

- Brakuje nam pewnych dokumentów ze Starego Miasta. Chcemy ten wniosek dobrze przygotować. Decydujemy się przesunąć ten termin i zająć się wnioskiem na sesji nadzwyczajnej – mówi wiceprezydent Łukaszewski.

Miasto czeka również na dodatkowe dokumenty od Głównego Geodety Kraju. Konin ma czas na złożenie wniosku u wojewody do 31 marca, a ten w ciągu 30 dni musi przekazać go wraz z opinią do ministra. Wiceprezydent Sebastian Łukaszewski, zapewnia, że dokument na pewno zostanie złożony w terminie. Koninowi zależy bowiem, żeby decyzja dotycząca granic zapadła jeszcze w tym roku.  

  • Konin. Radni nie zajęli się wnioskiem w sprawie granic miasta

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ale się teraz porobiło, kiedyś mieszkańcy podmiejskich wiosek prosili się by ich wchłonięto do miast (żeby nie być wieśniakami), a teraz się zaciekle przed tym bronią hahaha ha.....
Dodano: 22.02.2017 21:20    Przez: ~też wieśniak
konin od moza do tatr i od wschodu do zachodu granic a co moze warszawa moze i konin
Dodano: 23.02.2017 00:22    Przez: ~anty
Trzeba wysłać Panią Z. (tak tytułuje się PiS) do Pana J. i załatwi sprawę nawet bez papierów.
Dodano: 22.02.2017 15:05    Przez: ~xyz
Włodarze Miasta NIE ZROBILI NIC, żeby ściągnąć inwestorów do miasta, w zamian chcą zagrabić podatki na własne pensje z gmin w których pojawili się inwestorzy. Sa firmy które chciały uruchomić zakłady produkcyjne w Koninie, ale rzucano im kłody pod nogi, W tej chwili działają m.in. w Starym Mieście. W koninie utworzono płatne strefy parkowania - ciągle powiększane - gdzie pojawiły się parkingi buforowe???????? Czy buforowym jest ten śmieszny parking na zakładowej na 10 samochodów w jednej z bocznych ślepych uliczek za US??????? Ludzie z jaskiń wyszli już dawno i dlatego wasalizm to nie droga do rozwoju.
Dodano: 22.02.2017 21:53    Przez: ~antyAdam

KOMENTARZE

Trzeba wysłać Panią Z. (tak tytułuje się PiS) do Pana J. i załatwi sprawę nawet bez papierów.
Dodano: 22.02.2017 15:05    Przez: ~xyz
Co racja to racja. W końcu prawo ustanawia niejaki J.K.- Kociarzem zwany. Jak kurdupel ów powie, że granicę przesuniemy to nie ma gatki i jutro rano radiomaryjny hufiec pracy będzie słupy graniczne wkopywał. Po co jakieś zapytania do ludu słać skoro suweren pozwolił pisobolszewii robić co się jej podoba?
Dodano: 22.02.2017 15:33    Przez: ~zdzich@
Dokładnie - wysłannicy radiomaryjni wkopią krzyże i słupy graniczne - i będą czuwać. A jakby ktoś chciał ich ruszyć to jako miłujący Boga - wulgaryzmami, pluciem itd ich pogonią a jak to nie wystarczy to poproszą Misiewicza o wsparcie armii. I sprawa się rozwiąże.
Dodano: 22.02.2017 16:09    Przez: ~Lisiec Średni
Zdzich@, "gatki" to powinieneś zmienić, bo chyba masz orgazm przy pisaniu tych komentarzy. Masz coś do powiedzenia, czy tylko manifestujesz nienawiść do "kurdupla"? Podnieca cię takie plucie jadem?
Dodano: 22.02.2017 16:32    Przez: ~crow31
Ani BARON SLD NOWICKI ani ten mierny ŁUKASZEWSKI nic nie są w stanie dobrego załatwić dla nasze CZERWONEJ WIOSKI
Dodano: 22.02.2017 18:46    Przez: ~LORA
konin od moza do tatr i od wschodu do zachodu granic a co moze warszawa moze i konin
Dodano: 23.02.2017 00:22    Przez: ~anty
Do antyAdam - masz jeszcze buforowy przy bursie koło Kopernika - tylko wjazd jest z jednej strony i wyjazd też w jedną stronę (na wiadukt Briański). Po prostu genialne rozwiązanie - jeśli chcesz z tego parkingu wyjechać na Aleje to musisz pokonać cały wiadukt, zawrócić na rondzie i znowu pokonać cały wiadukt.
Dodano: 23.02.2017 08:58    Przez: ~chyba_mam_paranoję
Potrzebny jest inny pomysł w UM jak zyskać więcej kasy dla miasta . A może potrzebne jest JANOSIKOWE dla Konina od gmin sąsiednich, albo w ogóle wchłonąć całe gminy do Konina. Konin miał by wtedy ponad 100 tys. mieszkańców. Po co bawić się w drobnicę.
Dodano: 23.02.2017 11:27    Przez: ~dx
Tylko duże aglomeracje mają szanse na rozwój . Jak gminy wokół Konina tego nie zrozumieją to region czeka marazm i degradacja.
Dodano: 22.02.2017 17:39    Przez: ~Adam
Rozwój konina poprzez zagrabienie tego co rozwinęło się w ościennych gminach, głównie w Starym Mieście. To sposób na rozwój konina.
Dodano: 22.02.2017 19:50    Przez: ~antyAdam
Idąc tokiem myślenia antyAdama ludzie siedzieliby jeszcze w jaskiniach i klękali na widok ognia.
Dodano: 22.02.2017 20:32    Przez: ~Anty antyAdam
Włodarze Miasta NIE ZROBILI NIC, żeby ściągnąć inwestorów do miasta, w zamian chcą zagrabić podatki na własne pensje z gmin w których pojawili się inwestorzy. Sa firmy które chciały uruchomić zakłady produkcyjne w Koninie, ale rzucano im kłody pod nogi, W tej chwili działają m.in. w Starym Mieście. W koninie utworzono płatne strefy parkowania - ciągle powiększane - gdzie pojawiły się parkingi buforowe???????? Czy buforowym jest ten śmieszny parking na zakładowej na 10 samochodów w jednej z bocznych ślepych uliczek za US??????? Ludzie z jaskiń wyszli już dawno i dlatego wasalizm to nie droga do rozwoju.
Dodano: 22.02.2017 21:53    Przez: ~antyAdam
A co robi Konin dla ściągnięcia inwestorów. Tworzy kolejny wydział w którym trzeba będzie zatrudnić ludzi i wydać na nich i wyposażenie dla nich pieniądze. Dutki przeciwko orzechom, że nic z tego nie będzie.
Dodano: 22.02.2017 21:56    Przez: ~antyAdam
Konin niech wchłonie gminę Stare Miasto, Rzgów , Krzymów , Kramsk i Ślesin i wtedy będzie więcej kasy bo chyba o to chodzi w UM. Tylko co wtedy będzie robił powołany elitarny wydział
Dodano: 23.02.2017 11:33    Przez: ~dx
LORA to jakiś geniusz, zwróćcie się do niej o pomoc.Na razie idzie jej dobrze obrażanie wszystkich i wszystko.A może się mylę, to zwykłe zakompleksione bezmózgowie.I chyba jestem bliżej tego drugiego.
Dodano: 22.02.2017 20:30    Przez: ~J23
Gospodarz Konina jest już wiekowy i z pewnością inaczej postrzega potrzeby miasta. Swoją świtę wybiera dla realizacji swoich wizji. " CAR" Konina jak wszyscy wiemy jest nieomylna, a świta go w tym utwierdza.
Dodano: 23.02.2017 11:44    Przez: ~dx
Car to cię zrobił - jesteś pewnie ofiarą "pierwszej nocy" hrabiego lub listonosza.
Dodano: 23.02.2017 13:39    Przez: ~Lombard
Lombard!!!! ty czerwono zarazo
Dodano: 23.02.2017 14:20    Przez: ~JÓZEK
Ale się teraz porobiło, kiedyś mieszkańcy podmiejskich wiosek prosili się by ich wchłonięto do miast (żeby nie być wieśniakami), a teraz się zaciekle przed tym bronią hahaha ha.....
Dodano: 22.02.2017 21:20    Przez: ~też wieśniak
do leniów z konina nasi rodzice z gminy stare miasto składali się na drogi kupowali kamień wycinali drzewa na rowach za własne pieniądze telefony własnymi ciągnikami rozkładali kable i kopali społecznie a teraz ta czerwona chołota chce to zagarnąć ukraść , konin staszy pustymi działkami i to miasto to sypialnia bo nikt przy zdrowych zmysłach nie chce otworzyć tam działalności tylko do nas ciągnie i teraz my to mamy wam oddać za darmo , puknijcie się w te puste glowy do roboty nygusy
Dodano: 22.02.2017 21:26    Przez: ~staromiejszczanin
Odezwal sie wieśniak ze Starego Miasta, oczyszczalnia jest Konina i do Konina wróci. Ps Nawet ferio podaje w nazwie " Ferio Konin" a jako adres jedynie Stare Miasto.. i w starym mieście jest tez Koninska Fabryka Okien a nie Staromiejska...
Dodano: 22.02.2017 22:28    Przez: ~Bufon
Bufon pamiętaj że STARE MIASTO było miastem kiedy Twój Konin porastały drzewa a w dołkach były bagna.Też mi metropolia torfy i ruin.
Dodano: 23.02.2017 04:54    Przez: ~Zosia
O której dzisiaj w gminie będzie wypłata za wpisy szkalujące koninian?
Dodano: 23.02.2017 09:59    Przez: ~buzz
23 LUTEGO 2017 R. PODANO: ,,KUŚCIŃSKI /-POSEŁ, WYDAŁ : 1 MILION SIEDEMSET ,NA WYJAZDY ZAGRANICZNE DO ,,ARYKI ?'' ,NI ? PODANO WALUTY ?. ZDJĘCIA W GAZETACH POKAZUJĄ : ,,PO WYJEŹDZIE Z SEJMU MARSZAŁEK OKOŁO PIĘCIU PRZEPISÓW ZŁAMAŁ ,NAWET NIE ? PRZEPUSZCZAJĄC PIESZEGO?. SKORO ? ,SAMOTNY Z 1200 ZŁ. EMERYTURY MA ZAPŁACIĆ 12 ZŁ ,ZA WYWÓZ ŚMIECI ,A POLICJA NIE UMIE WYDOBYĆ INFORMACJI : Z NAPADAJĄCYCH 4 PAŹDZIERNIKA 2016 R. Z MŁODZIEŻOWEJ 35 ,BO ZA TYM ,POWOŁUJE SIĘ NA SĘDZIE Z KALISZA , W MIEDZY CZASIE PODAJĄC : SĘDZIOWIE ŁAMIĄCY PRAWO MAJĄ IMMUNITETY ,9 TYŚ EMERYTURY ,I GROŻĄ ,,UNIĄ '',CHODZĄC UZBROJENI ,BEZ WYNAJMU OCHRONY?[CHYTRUSY] ,TO ,,WŁADZY KONIN NALEŻY ?UFAĆ ?. NA KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ ULGĘ MAJĄ ŚLEPI? . PODAJECIE NAZWISKO STENKE Z PODPISEM ,,ULG?''. WYCHOWANY OKRUTNIK ,BEZUCZUCIOWY ,NIEUMIEJĄCY DOPROWADZIĆ PRZEZ LATA DO BUDOWY PRZEJŚCIA:TOROWA-NETTO, A JEDNOCZEŚNIE NIE POTRAFIĄCY POZBYĆ SIĘ ENRGOŻRĄCEGO BASENU ,BO TO ROZRYWKA DLA ...