Dzisiaj jest środa 20 listopada 2019, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19701) SPORT FORUM FIRMY (5416) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 10oC
Jutropogoda
10 / 9oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parking przy ulicy Przemysłowej będzie jutr ... (0)Nowa miotła nie pomogła. Górnik po jesieni w stref ... (0)

Nowe schronisko dla bezdomnych psów? Nie w tej kadencji 

Dodano: 23.02.2017 11:43
Źródło: LM.pl

Konin ma program opieki nad bezdomnymi zwierzętami, ale ciągle nie ma porządnego schroniska. I jak się okazuje, jeszcze długo mieć nie będzie.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Konina zdecydowaną większością głosów (18 za przy 2 wstrzymujących się), przyjęto „Program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Konina”. Dokument mówi m.in. o zapewnieniu bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, opiece nad wolno żyjącymi kotami, odławianiu zwierząt, ograniczaniu populacji przez sterylizację, czy kastrację oraz o zapewnieniu całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.

Co do treści programu radni nie mieli żadnych wątpliwości. Rozgorzała natomiast dyskusja o nowej lokalizacji schroniska.

- Dlaczego tak jest, że jeszcze nie udało nam się nowej siedziby zlokalizować? Byliśmy już blisko i niestety znowu jesteśmy w punkcie wyjścia. Nie widzę perspektyw na przyszłość. Warunki w schronisku są spartańskie. Na szczęście są jeszcze ludzie dobrej woli, którzy pomagają zwierzętom – mówił przewodniczący Wiesław Steinke.

Jarosław Sidor podkreślił, że schronisko przy ul. Gajowej od lat przeszkadza okolicznym mieszkańcom.

- Były już chyba trzy propozycje nowej lokalizacji. Jest ostatnia, która nie wzbudza żadnych kontrowersji, przy ul. Marantowskiej, na granicy z gm. Kramsk – mówił Sidor.

Ale przy ul. Marantowskiej ma w przyszłości zostać zlokalizowany cmentarz komunalny, co zdaniem radnego Piotra Korytkowskiego, kłócić się będzie z funkcjonowaniem w tym miejscu schroniska dla zwierząt.

- Czy mieszkańcy nie będą mieli zastrzeżeń, że wieczny odpoczynek osób zmarłych jest zakłócany przez zwierzęta? - dopytywał radny. - Ile już lat dyskutujemy o lokalizacji schroniska? Jak dotąd żadna propozycja nie spotkała się z aprobatą. Moim zdaniem najlepsza i najtrafniejsza była na ul. Sulańskiej. Mogliśmy tam też liczyć na pewną pomoc firm, które budowały nam spalarnię. Szkoda, że tego nie wykorzystaliśmy i nie doprowadziliśmy, żeby schronisko zostało tam zlokalizowane – podkreśla Korytkowski.

Dyskusja rajców do niczego konkretnego nie doprowadziło. Wszystko wskazuje na to, że nowej schronisko na pewno nie powstanie za tej kadencji samorządu.  

  • Konin. Nowe schronisko dla bezdomnych psów? Nie w tej kadencji

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Do Pani Jadzi, bez takich komentarzy. Człowiek sam jest w stanie sobie pomóc, zwierzęta niestety nie mają tego przywileju i jeśli my im nie pomożemy to same nic nie zrobią! Proszę odwiedzić schronisko i zobaczyć, jak to Pani napisała "psy i koty mają lepiej od ludzi którzy ciężko pracowali całe życie". Warunki tam są straszne i wcale nie mają lepiej! a poza tym one same sobie nie mogą zapracować na nic! A człowiek to największy potwór jaki chodzi po ziemi. Człowieka poznaje się po tym jaki ma stosunek do zwierząt! Dobrze, że jeszcze są ludzie, którzy nie mają takiej znieczulicy, i pomagają.
Dodano: 23.02.2017 12:52    Przez: ~Wściekła
Najlepszy przyjaciel człowieka w neoliberalizmie czyli kapitalizmie zombi jest tylko towarem i jak każdy towar niepotrzebny wyrzucamy na śmietnik. A co dopiero z ludźmi , jeśli się nie przystosujesz do tego systemu , nie będziesz innowacyjny, nie przynosisz korzyści dla znudzonych Panów kapitału to nawet nie masz miejsca w schronisku. Jak to pisał Borowski " Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach " , wiec stwórzmy te warunku. Wszystko od ludzi zależy. Spieszmy się kochać innych tak szybko odchodzą.
Dodano: 23.02.2017 12:09    Przez: ~Bakunin
calą radę miasta zamknac na gajowej na dwa dni to wtedy zrozumieja jak sa tam warunki... wstyd radni konina, wstyd... najlepiej to głabić dla siebie i robic interesy. wiekszosc z was radni ma swoje firmy i tylko po to zasiadacie w radzie miasta zeby uchwalac uchwaly pod siebie i wyrabiac znajomości.
Dodano: 23.02.2017 17:38    Przez: ~mieszkaniec miasta konin
Piotrekk, Wściekła - wielki szacunek! Też jestem"starsza" i nie zawsze stać mnie na wszystko co potrzebne. Ale co do naszej kondycji finansowej ma nieszczęście tych zwierząt? Nie dziwię się że Jadzia ma jakiś problem ale z jej wypowiedzi wynika, że jest to raczej problem natury emocjonalnej. Nie lubi zwierząt nie lubi młodzieży. Pewno tak do końca to i siebie lubi.
Dodano: 23.02.2017 17:48    Przez: ~Babcia E
A jaką ma Pani wiedzę, że pisze Pani do młodzieży?? Proszę naprawdę nie użalać się nad sobą, nie tylko Pani stoi w kolejkach i czeka za wizytą u specjalisty, i nie tylko Pani musi wykupować leki na które Panią stać a nie takie co przepisał lekarz!! Już zaczynam naprawdę tracić cierpliwość do takiej postawy jak Pani sobą reprezentuje... Znam ludzi w o wiele gorszej sytuacji od Pani, a oni jednak nie użalają się nad sobą tylko starają się poprawić swoją sytuację. Użalając się nad sobą nic Pani nie zyska, a obwinianie zwierząt, twierdzenie, że mają lepiej jest naprawdę poniżej pasa. Skoro mają lepiej proszę, zamieszkać z nimi w schronisku... Nie zna nas Pani, ani mnie ani Pana Piotra, z palca to sobie Pani wyssała młodzież, stwierdzam fakty, które sama Pani sobą zaprezentowała. Nie widzę w Pani komentarzach tych wartości moralnych ani szacunku, które twierdzi Pani, że wpojone zostały "przez normalny dom".
Dodano: 23.02.2017 14:52    Przez: ~Wściekła

KOMENTARZE

Najlepszy przyjaciel człowieka w neoliberalizmie czyli kapitalizmie zombi jest tylko towarem i jak każdy towar niepotrzebny wyrzucamy na śmietnik. A co dopiero z ludźmi , jeśli się nie przystosujesz do tego systemu , nie będziesz innowacyjny, nie przynosisz korzyści dla znudzonych Panów kapitału to nawet nie masz miejsca w schronisku. Jak to pisał Borowski " Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach " , wiec stwórzmy te warunku. Wszystko od ludzi zależy. Spieszmy się kochać innych tak szybko odchodzą.
Dodano: 23.02.2017 12:09    Przez: ~Bakunin
Bez takich tekstów - jestem na emeryturze i praktycznie głoduję - leki/mieszkanie i na życie zostaje /- 400 PLN na miesiąc. A politycy przy chlewie i korycie pławią się i bawią - rozliczeniami / podziałami stołków i innymi żałosnymi działaniami. Szary obywatel pojawia się na ich celowniku jak zbliżają się wybory do koryta - wówczas się kupuje głosy za 500 złotych. Teraz psy i koty mają lepiej od ludzi którzy ciężko pracowali całe życie.
Dodano: 23.02.2017 12:33    Przez: ~Jadzia
Do Pani Jadzi, bez takich komentarzy. Człowiek sam jest w stanie sobie pomóc, zwierzęta niestety nie mają tego przywileju i jeśli my im nie pomożemy to same nic nie zrobią! Proszę odwiedzić schronisko i zobaczyć, jak to Pani napisała "psy i koty mają lepiej od ludzi którzy ciężko pracowali całe życie". Warunki tam są straszne i wcale nie mają lepiej! a poza tym one same sobie nie mogą zapracować na nic! A człowiek to największy potwór jaki chodzi po ziemi. Człowieka poznaje się po tym jaki ma stosunek do zwierząt! Dobrze, że jeszcze są ludzie, którzy nie mają takiej znieczulicy, i pomagają.
Dodano: 23.02.2017 12:52    Przez: ~Wściekła
Wściekła - to może idź ze mną do szpitala czy NFZ - odwiedź kilka przychodni - postój w kolejkach a na koniec wybierz leki na które cię stać a nie te które przepisał lekarz !! Bandytyzm i głupota z ciebie wyłażą - a teksty z cyklu : "człowieka się poznaje po tym ..." i dalej blablanie to poopowiadaj dzieciom w przedszkolu - bo te wartości na tym poziomie należy wdrażać a nie podsuwaj mi - osobie która ciężko pracowała całe życie a w nagrodę dostaje jałmużnę - "za mało żeby godnie żyć za dużo aby zdychać". Wartości moralne i szacunek na szczęście mam wpojone przez normalny dom rodzinny "bez fejsbuka" , nauczycieli i wychowawców z powołania a nie z przypadku.
Dodano: 23.02.2017 13:36    Przez: ~Jadzia
Pani Jadziu nie tylko Pani jest w takiej sytuacji, ludzie mają o wiele większe problemy ale mają też wielkie serce i nie obwiniają niewinnych zwierząt za to że nie mają na leki. Mi też się nie przelewa, mi z wypłaty nie zostaje nic na życie. Właśnie widzę jakie morale ma Pani i szacunek wpojone... żal naprawdę. Nawet nie wie Pani w jakim ja jestem wieku ani w jakiej sytuacji więc nie ma Pani prawa oceniać i twierdzić że lepiej została wychowana, ponieważ niestety swoimi komentarzami tego Pani nie pokazuje.
Dodano: 23.02.2017 13:43    Przez: ~Wściekła
Jadzia tak placzesz ze na leki nie masz ale na internet to juz kase masz ;) juz nawet nie wnikam z czego piszesz :) w życiu masz teraz tak jak sobie zapracowałaś tzn jeśli masz 1000 emerytury to widocznie nie za wiele pracowałaś bo skoro mój dziadek pracując przeważnie za najniższą krajową przez jakieś 20-25lat dostaje 1800zł emerytury to cos tu jest nie tak :) wiec nie użalaj sie nad sobą bo to tylko twoja zasługa ;) a wiesz dlaczego psy i koty mają lepiej? bo ludzie wolą pomagać zwierzętą niz zawistym starym ludzią którzy tylko liczą na przywileje....
Dodano: 23.02.2017 14:19    Przez: ~Piotrekk
Do "dukającej" bezmyślnie po klawiaturze młodzieży - nigdzie nie napisałam, że mam żal do zwierząt czy obwiniam je za aktualną sytuację - problem z czytaniem ze zrozumieniem - cóż jak się czyta sms czy fejsbuka to jest taki efekt. Nie mam też 1000 PLN emerytury - skąd Piotruś wyssał tą wartość? - kolejny problem z czytaniem. Mieszkanie kosztuje mnie 450 PLN plus opłaty itp. Leki czasami do 800-900 PLN przy "gorszym miesiącu". Poza tym wizyty lekarskie czasem prywatne - bo NFZ "nakazuje czekać 6 miesięcy" na moje schorzenie. Inne wydatki nie opisuje bo i tak ich nie zrozumiecie. A internet ? Choćby z oszczędności - bo płacę go w pakiecie z telefonem i nie posiadam "kablówki". Piotruś - ty też kiedyś będziesz stary - i zobaczysz co to znaczy - teraz jesteś roszczeniowym "bohaterem" w damskich majteczkach przy klawiaturze - za jakiś czas posmakujesz prawdziwego życia - to nie iluzja która jest jak w grze komputerowej czy portalu społecznościowym ale ...
Dodano: 23.02.2017 14:41    Przez: ~Jadzia
I jeszcze jedno - na szczęście, że mam pieniądze na leki - bo bez nich bym już pewnie nie żyła. A tobie Piotrusiu widzę, że żal o te pieniądze ? Może takiemu "wnuczkowi" jak ty je dać a samemu umierać ? Typowe podejście roszczeniowe młodzieży - "daj mi" ! Dziadek twój pewnie nie choruje - mój mąż niestety już zmarł - dalej nie ma co przytaczać faktów bo ty tego pewnie i tak nie zrozumiesz.
Dodano: 23.02.2017 14:47    Przez: ~Jadzia
Jadzi sama sobie zgotowałaś taki los .... proste :) i pozdrawiam :)
Dodano: 23.02.2017 14:51    Przez: ~piesek
A jaką ma Pani wiedzę, że pisze Pani do młodzieży?? Proszę naprawdę nie użalać się nad sobą, nie tylko Pani stoi w kolejkach i czeka za wizytą u specjalisty, i nie tylko Pani musi wykupować leki na które Panią stać a nie takie co przepisał lekarz!! Już zaczynam naprawdę tracić cierpliwość do takiej postawy jak Pani sobą reprezentuje... Znam ludzi w o wiele gorszej sytuacji od Pani, a oni jednak nie użalają się nad sobą tylko starają się poprawić swoją sytuację. Użalając się nad sobą nic Pani nie zyska, a obwinianie zwierząt, twierdzenie, że mają lepiej jest naprawdę poniżej pasa. Skoro mają lepiej proszę, zamieszkać z nimi w schronisku... Nie zna nas Pani, ani mnie ani Pana Piotra, z palca to sobie Pani wyssała młodzież, stwierdzam fakty, które sama Pani sobą zaprezentowała. Nie widzę w Pani komentarzach tych wartości moralnych ani szacunku, które twierdzi Pani, że wpojone zostały "przez normalny dom".
Dodano: 23.02.2017 14:52    Przez: ~Wściekła
Jadzka :D nie wiem skąd sobie wymyśliłaś ze jestem młody ale okej nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego ze jestem juz sporo po 30 i posmakowałem juz dośc duzo życia jak ty to nazywasz :) i uwierz do wszystkiego do czego w życiu doszedłem doszedłem sam nie żaląc sie w internecie jak mi zle i nie dobrze bo kasy za mało na to i na to ;) ale tak czytając twoje komentarze to wnoiskuje ze jesteś bardzo schorowana i w autobusie stać nie mozesz ale pod blokiem cały dzien stać i obgadywać innych mozesz :3 nie pozdrawiam :)
Dodano: 23.02.2017 15:01    Przez: ~Piotrekkk
Piotruś , Wściekła czy piesek - reprezentujecie poziom poniżej krytyki. Szkoda czasu na polemikę.
Dodano: 24.02.2017 09:01    Przez: ~Jadzia
Pani Jadziu, chyba jednak ma Pani na myśli siebie. Żalić się na system proszę gdzie indziej.
Dodano: 24.02.2017 10:45    Przez: ~Wściekła
Ludzie i teraz wychodzi wszystko na wierzch. Jak będą kolejne wybory idżcie głosować !!!!(głosowanie w niedziele to się nie chce ) ale to od nas wiele zależy . Zmieńmy coś.Pomyślcie......
Dodano: 23.02.2017 14:41    Przez: ~wyborca
Jadzka :D nie wiem skąd sobie wymyśliłaś ze jestem młody ale okej nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego ze jestem juz sporo po 30 i posmakowałem juz dośc duzo życia jak ty to nazywasz :) i uwierz do wszystkiego do czego w życiu doszedłem doszedłem sam nie żaląc sie w internecie jak mi zle i nie dobrze bo kasy za mało na to i na to ;) ale tak czytając twoje komentarze to wnoiskuje ze jesteś bardzo schorowana i w autobusie stać nie mozesz ale pod blokiem cały dzien stać i obgadywać innych mozesz :3 nie pozdrawiam :)
Dodano: 23.02.2017 15:00    Przez: ~Piotrekkk
calą radę miasta zamknac na gajowej na dwa dni to wtedy zrozumieja jak sa tam warunki... wstyd radni konina, wstyd... najlepiej to głabić dla siebie i robic interesy. wiekszosc z was radni ma swoje firmy i tylko po to zasiadacie w radzie miasta zeby uchwalac uchwaly pod siebie i wyrabiac znajomości.
Dodano: 23.02.2017 17:38    Przez: ~mieszkaniec miasta konin
I tak jest ze wszystkim w tym mieście. Kręcą się, kręcą, dyskutują, przepychają, rozważają, a żadnych decyzji nie ma, albo płacz nad rozlanym mlekiem, że szkoda, że za późno. Stwierdzam, że ci państwo nie są w stanie skutecznie zarządzać tym miastem. Ale takich sobie żeście wybrali panów - teraz więc potulnie czekajcie aż wiatr będzie hulał wśród pustych betonowych bloków, cmentarzy i domów starców, bo właśnie to czeka to czerwone upadłe miasteczko.
Dodano: 23.02.2017 17:46    Przez: ~doom
Piotrekk, Wściekła - wielki szacunek! Też jestem"starsza" i nie zawsze stać mnie na wszystko co potrzebne. Ale co do naszej kondycji finansowej ma nieszczęście tych zwierząt? Nie dziwię się że Jadzia ma jakiś problem ale z jej wypowiedzi wynika, że jest to raczej problem natury emocjonalnej. Nie lubi zwierząt nie lubi młodzieży. Pewno tak do końca to i siebie lubi.
Dodano: 23.02.2017 17:48    Przez: ~Babcia E
"Dyskusja rajców do niczego konkretnego nie doprowadziło. Wszystko wskazuje na to, że nowej schronisko na pewno nie powstanie za tej kadencji samorządu."- Nie kumam tych zdań, "profesjonalnie" napisanych przez "panią dziennikarz" he he he
Dodano: 23.02.2017 18:01    Przez: ~echh
ta jadzka to wariatka jest ?
Dodano: 23.02.2017 18:07    Przez: ~bezdomny kundelek
Jadźka, już Cię lubię. Ja Cię doskonale rozumiem. Przepracowałem 34 lata, więcej nie mogłem bo zachorowałem , nie opuściłem ani jednego dnia. Przez 34 lata tylko dwa razy się trochę spóźniłem nie z mojej winy i teraz mam 1600 zł emerytury, a takie smarkacze będą tu nam ubliżać... a tfu
Dodano: 23.02.2017 19:21    Przez: ~tadek
Hej Tadek! Po pierwsze to nie tylko smarkacze tu piszą komentarze, po drugie temat nie dotyczył emerytur tylko schroniska a po trzecie to że Ty robisz z siebie ofiarę systemu to twój problem i nie pluj się tak , to troszkę obrzydliwe jest.
Dodano: 23.02.2017 21:52    Przez: ~Babcia E
Do Pani Jadzi. Na zdrowie pracuje się całe życie. Zdrowa dieta , aktywność fizyczna, unikanie kawy , alkoholu papierosów , kontakt z naturą itp. Mam 55 lat i mimo schorzeń niezależnych od mojego stylu życia , a uwarunkowanych genetycznie pracuję na 1 etacie- to są pieniądze na egzystencję na poziomie średnim ,dochody z następnej pracy -trzy czwarte etatu przeznaczam na odkładanie na starość, abym nie wypłakiwała jak Pani,że brakuje. Jeśli uda mi się coś dorobić prywatnie przeznaczam to na dokarmianie zwierząt. Nie chodzę do kosmetyczki, ubieram się skromnie , bo już dziś muszę myśleć o swojej starości. Szkoda ,że Pani teraz ma braki , trzeba było o tym myśleć 20 lat temu ,a nie żyć dniem dzisiejszym i myśleć jakoś to będzie, bo teraz jest jak jest.
Dodano: 23.02.2017 22:31    Przez: ~Teresa
1 z 2
12>>