Dzisiaj jest środa 15 lipca 2020, imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17488) SPORT FORUM FIRMY (5512) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 16oC
Jutropogoda
20 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Letnie koncerty MDK w ogrodzie Muzeum Okręgowego w ... (0)Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Medyka Konin z Ol ... (1)

Nowe schronisko dla bezdomnych psów? Nie w tej kadencji 

Dodano: 23.02.2017 11:43
Źródło: LM.pl

Konin ma program opieki nad bezdomnymi zwierzętami, ale ciągle nie ma porządnego schroniska. I jak się okazuje, jeszcze długo mieć nie będzie.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Konina zdecydowaną większością głosów (18 za przy 2 wstrzymujących się), przyjęto „Program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Konina”. Dokument mówi m.in. o zapewnieniu bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, opiece nad wolno żyjącymi kotami, odławianiu zwierząt, ograniczaniu populacji przez sterylizację, czy kastrację oraz o zapewnieniu całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.

Co do treści programu radni nie mieli żadnych wątpliwości. Rozgorzała natomiast dyskusja o nowej lokalizacji schroniska.

- Dlaczego tak jest, że jeszcze nie udało nam się nowej siedziby zlokalizować? Byliśmy już blisko i niestety znowu jesteśmy w punkcie wyjścia. Nie widzę perspektyw na przyszłość. Warunki w schronisku są spartańskie. Na szczęście są jeszcze ludzie dobrej woli, którzy pomagają zwierzętom – mówił przewodniczący Wiesław Steinke.

Jarosław Sidor podkreślił, że schronisko przy ul. Gajowej od lat przeszkadza okolicznym mieszkańcom.

- Były już chyba trzy propozycje nowej lokalizacji. Jest ostatnia, która nie wzbudza żadnych kontrowersji, przy ul. Marantowskiej, na granicy z gm. Kramsk – mówił Sidor.

Ale przy ul. Marantowskiej ma w przyszłości zostać zlokalizowany cmentarz komunalny, co zdaniem radnego Piotra Korytkowskiego, kłócić się będzie z funkcjonowaniem w tym miejscu schroniska dla zwierząt.

- Czy mieszkańcy nie będą mieli zastrzeżeń, że wieczny odpoczynek osób zmarłych jest zakłócany przez zwierzęta? - dopytywał radny. - Ile już lat dyskutujemy o lokalizacji schroniska? Jak dotąd żadna propozycja nie spotkała się z aprobatą. Moim zdaniem najlepsza i najtrafniejsza była na ul. Sulańskiej. Mogliśmy tam też liczyć na pewną pomoc firm, które budowały nam spalarnię. Szkoda, że tego nie wykorzystaliśmy i nie doprowadziliśmy, żeby schronisko zostało tam zlokalizowane – podkreśla Korytkowski.

Dyskusja rajców do niczego konkretnego nie doprowadziło. Wszystko wskazuje na to, że nowej schronisko na pewno nie powstanie za tej kadencji samorządu.  

  • Konin. Nowe schronisko dla bezdomnych psów? Nie w tej kadencji

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Do Pani Jadzi, bez takich komentarzy. Człowiek sam jest w stanie sobie pomóc, zwierzęta niestety nie mają tego przywileju i jeśli my im nie pomożemy to same nic nie zrobią! Proszę odwiedzić schronisko i zobaczyć, jak to Pani napisała "psy i koty mają lepiej od ludzi którzy ciężko pracowali całe życie". Warunki tam są straszne i wcale nie mają lepiej! a poza tym one same sobie nie mogą zapracować na nic! A człowiek to największy potwór jaki chodzi po ziemi. Człowieka poznaje się po tym jaki ma stosunek do zwierząt! Dobrze, że jeszcze są ludzie, którzy nie mają takiej znieczulicy, i pomagają.
Dodano: 23.02.2017 12:52    Przez: ~Wściekła
Najlepszy przyjaciel człowieka w neoliberalizmie czyli kapitalizmie zombi jest tylko towarem i jak każdy towar niepotrzebny wyrzucamy na śmietnik. A co dopiero z ludźmi , jeśli się nie przystosujesz do tego systemu , nie będziesz innowacyjny, nie przynosisz korzyści dla znudzonych Panów kapitału to nawet nie masz miejsca w schronisku. Jak to pisał Borowski " Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach " , wiec stwórzmy te warunku. Wszystko od ludzi zależy. Spieszmy się kochać innych tak szybko odchodzą.
Dodano: 23.02.2017 12:09    Przez: ~Bakunin
calą radę miasta zamknac na gajowej na dwa dni to wtedy zrozumieja jak sa tam warunki... wstyd radni konina, wstyd... najlepiej to głabić dla siebie i robic interesy. wiekszosc z was radni ma swoje firmy i tylko po to zasiadacie w radzie miasta zeby uchwalac uchwaly pod siebie i wyrabiac znajomości.
Dodano: 23.02.2017 17:38    Przez: ~mieszkaniec miasta konin
Piotrekk, Wściekła - wielki szacunek! Też jestem"starsza" i nie zawsze stać mnie na wszystko co potrzebne. Ale co do naszej kondycji finansowej ma nieszczęście tych zwierząt? Nie dziwię się że Jadzia ma jakiś problem ale z jej wypowiedzi wynika, że jest to raczej problem natury emocjonalnej. Nie lubi zwierząt nie lubi młodzieży. Pewno tak do końca to i siebie lubi.
Dodano: 23.02.2017 17:48    Przez: ~Babcia E
A jaką ma Pani wiedzę, że pisze Pani do młodzieży?? Proszę naprawdę nie użalać się nad sobą, nie tylko Pani stoi w kolejkach i czeka za wizytą u specjalisty, i nie tylko Pani musi wykupować leki na które Panią stać a nie takie co przepisał lekarz!! Już zaczynam naprawdę tracić cierpliwość do takiej postawy jak Pani sobą reprezentuje... Znam ludzi w o wiele gorszej sytuacji od Pani, a oni jednak nie użalają się nad sobą tylko starają się poprawić swoją sytuację. Użalając się nad sobą nic Pani nie zyska, a obwinianie zwierząt, twierdzenie, że mają lepiej jest naprawdę poniżej pasa. Skoro mają lepiej proszę, zamieszkać z nimi w schronisku... Nie zna nas Pani, ani mnie ani Pana Piotra, z palca to sobie Pani wyssała młodzież, stwierdzam fakty, które sama Pani sobą zaprezentowała. Nie widzę w Pani komentarzach tych wartości moralnych ani szacunku, które twierdzi Pani, że wpojone zostały "przez normalny dom".
Dodano: 23.02.2017 14:52    Przez: ~Wściekła

KOMENTARZE

Jadzia, Tadek jeśli chcecie narzekać na system emerytalny to proszę wybrać inny artykuł!! Ten dotyczy schroniska dla zwierząt, które z waszymi problemami i żalami nie mają nic wspólnego. O Kubie się nie wypowiem, poprostu brak słów na takie typy...
Dodano: 23.02.2017 23:10    Przez: ~Kotek
Hej wy ! Z tymi zawszonymi psiskami to już wam razem całkowicie na dekiel biję - Opamiętajcie się trochę !!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 24.02.2017 02:49    Przez: ~hary poter
Hary Poter ty się opamiętaj i wracaj do swojej krainy magii lepiej bo widzę, że do normalnego świata to Ty się nie nadajesz.
Dodano: 24.02.2017 07:39    Przez: ~Normalny
Schronisko przeszkadza? ŻAL.w W każdym normalnym mieście powinno być miejsce dla zwierząt, które zaznały zła od ludzi.Szpitale są dla chorych ludzi, cmentarze dla zmarłych, lecznice dla zwierząt.w czym problem? w kasie chyba.
Dodano: 30.03.2017 15:11    Przez: ~emi
Warunki rzeczywiście spartańskie. Myślę, że w związku z tym, jak na moje oko, wysoka śmiertelność zwierząt w tym schronisku. Wolontariusze i pracownicy dbają o zwierzęta w schronisku. Martwi mnie jednak fakt. kiepskich reakcji na zgłoszenia o bezdomnych lub zaniedbywanych psach. Z Konina to im straż miejska dowozi a z terenu to już długo czekać. Ale może to wynika z braku miejsca dla wszystkich potrzebujących zwierząt.
Dodano: 31.03.2017 10:35    Przez: ~Max
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.