Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18921) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Koło, Turek z dotacją na szkolenie dostosowane do rynku pracy

Dodano: 27.02.2017 09:46
Źródło: LM.pl

Modernizacja i wyposażenie w nowoczesny sprzęt trzech szkół w powiecie tureckim i kolskim. Na to przeznaczonych zostanie ponad 13 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Umowę o dofinansowanie projektu pozakonkursowego pod nazwą „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego” podpisano w miniony piątek w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

- Mając na uwadze plany zamknięcia i zakończenia działalności kompleksu energetycznego w tym subregionie, znając jego sytuację bieżącą i przyszłą, uznaliśmy ten obszar za obszar strategicznej interwencji, który wymaga poszukiwania nowych miejsc pracy. To wiąże się z koniecznością kształcenia młodych ludzi w nowych kierunkach dostosowanych do potrzeb na rynku pracy. Dlatego projekt ten uzyskał specjalny status projektu pozakonkursowego – podkreślił marszałek Marek Woźniak.

Łączna wartość projektu, który powiat turecki realizuje wspólnie z powiatem kolskim wynosi 15 mln zł. Ze środków unijnych przeznaczonych na to zadanie zostanie 13,3 mln zł.

- Chcemy wypromować markę powiatu – innowacji i nowych technologii” - mówił Mariusz Seńko, starosta turecki.

Pieniądze potrzebne są na stworzenie nowego rynku pracy i naukę w zakresie transportu, spedycji, logistyki, mechatroniki, wzornictwa przemysłowego, czy nowoczesnego rolnictwa (agrotroniki). Dzięki wsparciu unijnemu przewidziano modernizację oraz wyposażenie w sprzęt i materiały dydaktyczne potrzebne do praktycznej nauki zawodu trzech placówek: Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Turku i Zespołu Szkół Rolnicznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.  

fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu 

  • Koło, Turek z dotacją na szkolenie dostosowane do rynku pracy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gratulacje do Panów Starostów ,szczególnie dla Mariusza Seńko. Przy okazji warto wspomnieć o braku sukcesów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych przez burmistrza Turku Pana Romualda Antosika
Dodano: 27.02.2017 11:19    Przez: ~ mieszkaniec
Starosta w Turku nam się udał ,za to burmistrz .? Szkoda gadać!
Dodano: 27.02.2017 19:20    Przez: ~marian
A o szczurze w Kole cisza? Biegł po suficie w sklepie znanej sieci dyskontów, trąbią o tym już wszędzie, są nagrania, a na lm-ie cisza ?
Dodano: 27.02.2017 18:04    Przez: ~czytelnik
Brawa ,brawa ,brawa , brawa!!!Koło , Turek , wspólna sprawa!
Dodano: 28.02.2017 10:29    Przez: ~Antoni

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.