Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19133) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (23)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Koło, Turek z dotacją na szkolenie dostosowane do rynku pracy

Dodano: 27.02.2017 09:46
Źródło: LM.pl

Modernizacja i wyposażenie w nowoczesny sprzęt trzech szkół w powiecie tureckim i kolskim. Na to przeznaczonych zostanie ponad 13 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Umowę o dofinansowanie projektu pozakonkursowego pod nazwą „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego” podpisano w miniony piątek w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

- Mając na uwadze plany zamknięcia i zakończenia działalności kompleksu energetycznego w tym subregionie, znając jego sytuację bieżącą i przyszłą, uznaliśmy ten obszar za obszar strategicznej interwencji, który wymaga poszukiwania nowych miejsc pracy. To wiąże się z koniecznością kształcenia młodych ludzi w nowych kierunkach dostosowanych do potrzeb na rynku pracy. Dlatego projekt ten uzyskał specjalny status projektu pozakonkursowego – podkreślił marszałek Marek Woźniak.

Łączna wartość projektu, który powiat turecki realizuje wspólnie z powiatem kolskim wynosi 15 mln zł. Ze środków unijnych przeznaczonych na to zadanie zostanie 13,3 mln zł.

- Chcemy wypromować markę powiatu – innowacji i nowych technologii” - mówił Mariusz Seńko, starosta turecki.

Pieniądze potrzebne są na stworzenie nowego rynku pracy i naukę w zakresie transportu, spedycji, logistyki, mechatroniki, wzornictwa przemysłowego, czy nowoczesnego rolnictwa (agrotroniki). Dzięki wsparciu unijnemu przewidziano modernizację oraz wyposażenie w sprzęt i materiały dydaktyczne potrzebne do praktycznej nauki zawodu trzech placówek: Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Turku i Zespołu Szkół Rolnicznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.  

fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu 

  • Koło, Turek z dotacją na szkolenie dostosowane do rynku pracy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gratulacje do Panów Starostów ,szczególnie dla Mariusza Seńko. Przy okazji warto wspomnieć o braku sukcesów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych przez burmistrza Turku Pana Romualda Antosika
Dodano: 27.02.2017 11:19    Przez: ~ mieszkaniec
Starosta w Turku nam się udał ,za to burmistrz .? Szkoda gadać!
Dodano: 27.02.2017 19:20    Przez: ~marian
A o szczurze w Kole cisza? Biegł po suficie w sklepie znanej sieci dyskontów, trąbią o tym już wszędzie, są nagrania, a na lm-ie cisza ?
Dodano: 27.02.2017 18:04    Przez: ~czytelnik
Brawa ,brawa ,brawa , brawa!!!Koło , Turek , wspólna sprawa!
Dodano: 28.02.2017 10:29    Przez: ~Antoni

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.