Dzisiaj jest piątek 7 maja 2021, imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17116) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar w tartaku. Najprawdopodobniej doszło do zwar ... (0)Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)

M. Sypniewski zrezygnował z dyrektorowania w Gimnazjum nr 6 

Dodano: 27.02.2017 17:42

Dzisiaj do prezydenta Konina wpłynęła rezygnacja Marcina Sypniewskiego z funkcji dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. - Złożyłem rezygnację z powodów osobistych. To przemyślana decyzja. – mówi M. Sypniewski. 

Marcin Sypniewski, wcześniej wicedyrektor Gimnazjum nr 3 w Koninie, został powołany 14 listopada 2016 na dyrektora Gimnazjum nr 6 na miejsce Ludmiły Woźniak. Funkcję miał pełnić do końca tego roku szkolnego. Decyzja prezydenta została jednak podważona przez wojewodę wielkopolskiego, który w swoim rozstrzygnięciu podkreślił, że na dyrektora placówki powinien być powołany wicedyrektor bądź nauczyciel z tej samej szkoły. Wicedyrektorka Gimnazjum nr 6 przebywała jednak od dłuższego czasu na zwolnieniu lekarskim, a cztery osoby ze szkoły, którym zaproponowano kierowanie szkołą, odmówiło. Prezydent Józef Nowicki złożył wówczas skargę na takie rozstrzygnięcie wojewody do WSA i nadal deklarował, że w tak kryzysowej sytuacji, która powstała w szkole po pobiciu jednego z uczniów, powołanie człowieka z zewnątrz było właściwe. Obecnie wicedyrektorem Gimnazjum nr 6 jest Dariusz Nowinowski.

Decyzja o odwołaniu M. Sypniewskiego należy teraz do prezydenta Józef Nowickiego. 

 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Honorowy gość.
Dodano: 27.02.2017 18:37    Przez: ~marco
może i honorowy. ale jak tu być nie honorowym w tym bagnie.
Dodano: 27.02.2017 19:17    Przez: ~rokita
Teraz niech zrezygnuje prezydent z obstawa
Dodano: 27.02.2017 20:30    Przez: ~Wujek dobra rada
Nowicki tak powiedział i zrezygnował. Bo był nie prawnie powołany. Czyli co, przekręty wychodzą!!!!!!.
Dodano: 27.02.2017 19:38    Przez: ~ha
a w jaki sposób został wybrany obecny sąd konstytucyjny z jego szefową-prawnie, czy z nagięciem prawa, albo z jego szarganiem. jakiś dyrektor szkoły w pcimiu dolnym-górnym może być porównywany z sądem, do którego każdy obywatel(ale to każdy) powinien mieć zaufanie -a ma?
Dodano: 27.02.2017 20:11    Przez: ~rokita

KOMENTARZE

dostał prikaz?
Dodano: 27.02.2017 18:25    Przez: ~ciekawy
na pewno...
Dodano: 27.02.2017 18:28    Przez: ~on
Nowicki tak powiedział i zrezygnował. Bo był nie prawnie powołany. Czyli co, przekręty wychodzą!!!!!!.
Dodano: 27.02.2017 19:38    Przez: ~ha
a w jaki sposób został wybrany obecny sąd konstytucyjny z jego szefową-prawnie, czy z nagięciem prawa, albo z jego szarganiem. jakiś dyrektor szkoły w pcimiu dolnym-górnym może być porównywany z sądem, do którego każdy obywatel(ale to każdy) powinien mieć zaufanie -a ma?
Dodano: 27.02.2017 20:11    Przez: ~rokita
Wreszcie Darek spełni swoje marzenia !!!!
Dodano: 27.02.2017 18:26    Przez: ~Marek
wrescie beda porzadki w tym bagnie
Dodano: 27.02.2017 20:57    Przez: ~znajomy
hahaha dobre.....
Dodano: 28.02.2017 20:04    Przez: ~gg
Kiedy I Miejski Bieg Zajęczym Tropem Ucznia Wyklętego?
Dodano: 28.02.2017 22:33    Przez: ~mata ( hari )
teraz obowiązkowo zamiast "dzień dobry" - "sieg heil"!!! :-)
Dodano: 01.03.2017 08:10    Przez: ~posiniaczony podopieczny
znajomy jeśli porządki to rządy służbisty to ok. Ale nie na tym zarządzanie polega chyba?
Dodano: 02.03.2017 21:42    Przez: ~też zanjomy
a mógł zająć sie tylko siatkówką
Dodano: 27.02.2017 18:33    Przez: ~s
Honorowy gość.
Dodano: 27.02.2017 18:37    Przez: ~marco
może i honorowy. ale jak tu być nie honorowym w tym bagnie.
Dodano: 27.02.2017 19:17    Przez: ~rokita
Bagno to owszem, ale w głowie masz.
Dodano: 27.02.2017 19:38    Przez: ~:)
O jakim honorze mówisz? To jest chore co się dzieje za przyzwoleniem władz.
Dodano: 27.02.2017 21:12    Przez: ~wyborca
Wyborco: mam nadzieję, że masz na myśli chore działania w szkole: dyrektorka podpadła; wicedyrektorka na zwolnieniu (przypadkowe od kilku msc) a 4 nauczycieli nie chce zostać dyrektorem jak normalnie większość z nich o tym marzy. Zaś władze mają ręce związane decyzjami administracyjnymi. Widać, że dyrektorka i koledzy jawnie torpedują działania płatnika ich pensji, czyli samorządu; widać było w tej szkole już zmowę po wypadku jak uczniowie bronili dyrekcji listami otwartymi i o swoje zachowanie obwinili rodziców co pewnie jest prawdą, ale jak tylko dostali w domu po dupie to z listów się wycofywali.
Dodano: 28.02.2017 11:49    Przez: ~zlikwidować
Coś mi się wydaje, że nie o honor tu chodzi... Czyżby się szykował na (wice)dyrektora LICEUM NR7 ?????? Bagno.
Dodano: 28.02.2017 20:34    Przez: ~W.
Zaraz wyleje się fala hejtu,jaki to on jest od "znawców"
Dodano: 27.02.2017 19:20    Przez: ~szkoda tej decyzji
Zapewne wystraszył się zmianom wprowadzanym przez pis-matolkow.
Dodano: 27.02.2017 20:28    Przez: ~Q
Teraz niech zrezygnuje prezydent z obstawa
Dodano: 27.02.2017 20:30    Przez: ~Wujek dobra rada
Nie!!! mam na myśli tego aparatczyka z PZPR-u zPOzostałymi towarzyszami czerwonej wioski Konin
Dodano: 28.02.2017 00:31    Przez: ~CCCPogania
Dobrze przemyślane...Przecież trzeba kogoś obstawić w nowym LO po Gim 3.Gdyby nie zrezygnował , miałby mniejsze szanse.
Dodano: 27.02.2017 20:56    Przez: ~lepsza zmiana
Lepsza zmiana sugerujesz, że wróci od marca do gim3? I to jest zgodne z prawem? Obrzydliwe! Panie prezydencie powiedz STOP temu wszystkiemu my wyborcy to widzimy.
Dodano: 27.02.2017 21:09    Przez: ~wyborca
przecież w Gim. nr 3 wciąż pracuje
Dodano: 27.02.2017 21:22    Przez: ~ninka
Co z pobitym chlopcem? Jak sie czuje?
Dodano: 27.02.2017 21:53    Przez: ~Asia
1 z 4
1234>>