Dzisiaj jest czwartek 23 marca 2017, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (30868) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO

7 / 5oC
12 / 2oC
9 / 5oC

Ślesin. Konsekwencje dla gmin objętych planami budowy o ... (24)Reforma IV ligi? WZPN chce, by powstała nowa klasa rozg ... (10)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościZłoty set, złote Wilki! Siatkarze z Wilczyna w II ...

Złoty set, złote Wilki! Siatkarze z Wilczyna w II fazie

Dodano: 11.03.2017 18:31

Taki powrót sobie wymarzyli i taki powrót zrealizowali. Siatkarze Wilków Wilczyn wygrali drugi mecz I fazy play-off, a następnie zwycężyli złotego set i awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

Zadanie stojące przed Wilkami przed sobotnim meczem było trudne - zespół Tomasza Robaka musiał wygrać 3:0 lub 3:1 z Trójką Nakło, a następnie pokonać swoich rywali w złotym secie, by awansować do II fazy play-off II ligi. Postawa wilczynian w pierwszym starciu nie napawała optymizem.

W sobotę w Wilczynie kibice zobaczyli jednak takie Wilki, które oglądać mogli przez większość sezonu. Od początku meczu Trójka miała duże problemy z nadążaniem na gospodarzami. W każdym z trzech setów Wilki prowadziły pewnie, a słabsze okresy gry były bardzo rzadkie i bardzo szybko korygowane przez reagującego trenera Tomasza Robaka.

Zespołowi z Nakła nie pomógł tym razem Łukasz Blamowski, świetnie zatrzymywany przez Wilki blokami. Nie był to jednak jedyny element dobrze działający w sobotę w wilczyńskim zespole. I przyjęcie, i ataki były precyzyjne i pewne.

Szczególnie dobrze gospodarze wypadli w polu zagrywki, a liczba asów serwisowych była chyba rekordową w tym sezonie. Tę dobrą dyspozycję Wilki kontynuowały również w czwartym, ,,złotym secie", który rozstrzygał rywalizację zakończoną w dwumeczu remisem 1:1.

Wilki nie dały Trójce dojść do głosu, dały za to prawdziwy popis swoich własnych umiejętności. Choć zespół z Nakła postawił się wyżej notowanemu rywalowi w pierwszym spotkaniu, to jednak ,,złoty set" pokazał, która z tych drużyn zasługiwała na ostateczny awans.

- Po pierwszym meczu byliśmy podłamani, że przegraliśmy tak łatwo. Wola walki i determinacja tych chłopaków jest jednak wielka. Dziś każdy zawodnik zagrał świetnie, super ustawiali blok, strefy ataku rywala był zasłonięte. Wielkie gratulacje dla zawodników, że wytrzymali psychicznie - mówił po meczu trener Wilków Wilczyn, Tomasz Robak.

Dzięki wygranej Wilki Wilczyn awansowały do II fazy play-off. Teraz czeka je starcie ze Sztoczniowcem Gdańsk. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 25 marca na wyjeździe, drugie spotkanie  - 1 kwietnia, a ewentualny trzeci mecz dzień później (gra toczy się do dwóch zwycięstw). Stawką będzie awans do turnieju półfinałowego II ligi.

Wilki Wilczyn - Trójka Nakło 3:0 (25:16, 25:21, 25:20, złoty set: 15:5).

Wilki Wilczyn: Bartosz Sobstyl, Michał Muszyński, Michał Sadowski, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Paweł Michalski, Tomasz Kotecki, Błażej Płomiński, Kamil Radzikowski, Marcin Szczechowicz, Bartosz Ziółkowski.

Trójka Nakło: Karol Sowiński, Mateusz Kiersznicki, Kacper Zieliński, Wojciech Kozłowski, Mateusz Wołowicz, Maciej Tomczyński, Tomasz Marach, Michał Górecki, Łukasz Blamowski, Adrian Giers, Waldemar Wnuk.

• II liga siatkówki: Trójka Nakło - Wilki Wilczyn [TRANSMISJA]

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

GRATULACJE. Brawo Wilki. Brawo Wilczyn.
Dodano: 11.03.2017 20:35    Przez: ~Frodo
To co pokazaliście dzis w meczu było sygnałem ze Wilków trzeba się bać , a z takimi kibicami to jest chyba was więcej na boisku ... jazda na trybunach niesamowita ,mecz piękny !!!pelna kontrola Budżet w górę i jazda do 1wszej ligi !!!
Dodano: 12.03.2017 00:15    Przez: ~Obserwator
Górnik? A co to jest ? kogo to obchodzi. W Wilczynie dzisiaj było wydarzenie roku! Brawo wilki. Cos pięknego!
Dodano: 11.03.2017 23:42    Przez: ~Wilku