Dzisiaj jest sobota 21 września 2019, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19499) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 10oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
19 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krajowy Fundusz Dróg. Posłanka powalczy o pieniądz ... (2)Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instrukto ... (0)

Konin. Łączą pokolenia. Stowarzyszenie Sołtysów zdobyło granty

Dodano: 13.03.2017 19:34
Źródło: LM.pl

Ponad 300 tys. zł na projekty związane z kulturą oraz wykorzystaniem wiejskich świetlic. Wszystko dla integracji i aktywizacji mieszkańców. 

Pieniądze na realizację programów udało się pozyskać Krajowemu Stowarzyszeniu Sołtysów, Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Sołtysów i Towarzystwu Samorządowemu.

- Jesteśmy dumni, że pokonaliśmy wielką konkurencję z całej Polski. Wygraliśmy granty dla naszego regionu i jego mieszkańców – mówi Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów i Towarzystwa Samorządowego w Koninie.

KSS z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otrzymało ok. 99 tys. zł na projekt „Rozsmakowani w kulturze”. W ramach warsztatów wokalnych seniorzy z Kawęczyna i Rzgowa skomponują piosenkę lokalną. Skorzystają też z zajęć z miejscowymi artystami i wyjadą m.in. do opery oraz teatru. Drugim realizowanym projektem jest „Kultura łączy pokolenia”. Dzięki ok. 20 tys. zł dofinansowania ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, 25 młodych osób i seniorów z gm. Golina będzie uczestniczyć w warsztatach integracyjno-rozwojowych, stworzy gminny hymn, a na finał zajęć odbędzie się Festiwal Kultury Lokalnej.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Sołtysów zdobyło natomiast 91 tys. zł na „Świetlicowe ATR-akcje” - program, który skierowany jest do mieszkańców Koła, Olszówki, Rzgowa i Turku. Jego istotą jest opracowanie całorocznego programu aktywności z wykorzystaniem świetlic wiejskich i innych lokalnych zasobów.

- Chodzi o to, żeby świetlice tętniły życiem przez cały rok – mówi Joanna Kukulska ze stowarzyszenia sołtysów.

Kolejnym dofinansowanym przez UM w Poznaniu projektem są „Twórcze poznania”, które są skierowane do młodzieży i seniorów z gm. Kłodawa. Ideą tego działania jest integracja i aktywizacja różnych grup wiekowych przez realizację społecznościowego spektaklu teatralnego. Sztuka, która będzie efektem projektu ma sięgać lokalnej tradycji, obyczajów, gwary i muzyki.

Ostatnim, tym razem projektem Towarzystwa Samorządowego są „Młodzieżowe inspiracje”. Dzięki ok. 99 tys. zł dotacji, gimnazjaliści wspólnie z osobami dorosłymi z Goliny, Kłodawy i Malanowa wezmą udział w serii warsztatów oraz w pięciodniowym obozie coachingowym. Wszystko po to, by młodzież wypracowała reguły i metody współpracy z samorządem lokalnym i miała wpływ na otaczającą ją rzeczywistość.

Wszystkie projekty będą realizowane do końca tego roku.

 

  • Konin. Łączą pokolenia. Stowarzyszenie Sołtysów zdobyło granty

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy nie ma innych normalnych tematów - informacji itp - a nie tłuczenie w kółko starych kotletów ?
Dodano: 13.03.2017 20:03    Przez: ~Hello - can you hear me ?

KOMENTARZE

Czy nie ma innych normalnych tematów - informacji itp - a nie tłuczenie w kółko starych kotletów ?
Dodano: 13.03.2017 20:03    Przez: ~Hello - can you hear me ?
Bin Laden jak Lenin wiecznie żywy!To jest wyciąganie naszych pieniędzy na promowanie tego brodatego POlitycznego bankruta i tyle.
Dodano: 13.03.2017 20:38    Przez: ~ogórek
Na zdjęciu Bin Laden wygląda na LEDWO ŻYWEGO !!!!
Dodano: 13.03.2017 22:07    Przez: ~KŁODAWIOK
Najlepszy przykład na to jak marnowane są pieniądze z UE :(
Dodano: 13.03.2017 21:00    Przez: ~JAro
słyszałam same negatywe opinie od byłych pracowników stowarzyszenia.Czy naprawdę jest tam tak źle?
Dodano: 13.03.2017 23:35    Przez: ~ocochodzi?
Byłych pracowników....
Dodano: 13.03.2017 23:53    Przez: ~Fsg
Marnuja tylko pieniądze. Jest tyle innych ważniejszych spraw. Jakieś miejsca pracy by zapewnili z tego a nie swietlice gdzie wiadomo kto przychodzi. Ile można zrobić za 300 tys!!!!!
Dodano: 13.03.2017 23:56    Przez: ~Gdou
niby jakie to ważniejsze sprawy za 300 tyś da się zrobić??? już nie wspomnę o miejscach pracy... bardzo dobrze że są dotowane takie inicjatywy
Dodano: 14.03.2017 10:13    Przez: ~ds
"Wszystko po to, by młodzież wypracowała reguły i metody współpracy z samorządem lokalnym i miała wpływ na otaczającą ją rzeczywistość"- wszystko po to żeby później głosowali na odpowiednich kandydatów!
Dodano: 13.03.2017 23:58    Przez: ~Gdou
Bin Laden nie może się oderwać od darmowego koryta,a to jest choroba nieuleczalna.Tak więc platfusy z Poznania ratują platfusa z Kłodawy z naszych pieniędzy.Czas najwyższy się temu przyjrzeć.
Dodano: 14.03.2017 08:55    Przez: ~I PO PE ŁO
A jaki jest polski odpowiednik słowa grant, integracja czy aktywizacja?
Dodano: 14.03.2017 10:09    Przez: ~ktoś
Grant=pieniążki
Dodano: 14.03.2017 13:43    Przez: ~Ktoss

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.