Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17682) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)Wielu dla niej „pompuje”, a pieniędzy wciąż brakuj ...

Konin. Łączą pokolenia. Stowarzyszenie Sołtysów zdobyło granty

Dodano: 13.03.2017 19:34
Źródło: LM.pl

Ponad 300 tys. zł na projekty związane z kulturą oraz wykorzystaniem wiejskich świetlic. Wszystko dla integracji i aktywizacji mieszkańców. 

Pieniądze na realizację programów udało się pozyskać Krajowemu Stowarzyszeniu Sołtysów, Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Sołtysów i Towarzystwu Samorządowemu.

- Jesteśmy dumni, że pokonaliśmy wielką konkurencję z całej Polski. Wygraliśmy granty dla naszego regionu i jego mieszkańców – mówi Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów i Towarzystwa Samorządowego w Koninie.

KSS z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otrzymało ok. 99 tys. zł na projekt „Rozsmakowani w kulturze”. W ramach warsztatów wokalnych seniorzy z Kawęczyna i Rzgowa skomponują piosenkę lokalną. Skorzystają też z zajęć z miejscowymi artystami i wyjadą m.in. do opery oraz teatru. Drugim realizowanym projektem jest „Kultura łączy pokolenia”. Dzięki ok. 20 tys. zł dofinansowania ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, 25 młodych osób i seniorów z gm. Golina będzie uczestniczyć w warsztatach integracyjno-rozwojowych, stworzy gminny hymn, a na finał zajęć odbędzie się Festiwal Kultury Lokalnej.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Sołtysów zdobyło natomiast 91 tys. zł na „Świetlicowe ATR-akcje” - program, który skierowany jest do mieszkańców Koła, Olszówki, Rzgowa i Turku. Jego istotą jest opracowanie całorocznego programu aktywności z wykorzystaniem świetlic wiejskich i innych lokalnych zasobów.

- Chodzi o to, żeby świetlice tętniły życiem przez cały rok – mówi Joanna Kukulska ze stowarzyszenia sołtysów.

Kolejnym dofinansowanym przez UM w Poznaniu projektem są „Twórcze poznania”, które są skierowane do młodzieży i seniorów z gm. Kłodawa. Ideą tego działania jest integracja i aktywizacja różnych grup wiekowych przez realizację społecznościowego spektaklu teatralnego. Sztuka, która będzie efektem projektu ma sięgać lokalnej tradycji, obyczajów, gwary i muzyki.

Ostatnim, tym razem projektem Towarzystwa Samorządowego są „Młodzieżowe inspiracje”. Dzięki ok. 99 tys. zł dotacji, gimnazjaliści wspólnie z osobami dorosłymi z Goliny, Kłodawy i Malanowa wezmą udział w serii warsztatów oraz w pięciodniowym obozie coachingowym. Wszystko po to, by młodzież wypracowała reguły i metody współpracy z samorządem lokalnym i miała wpływ na otaczającą ją rzeczywistość.

Wszystkie projekty będą realizowane do końca tego roku.

 

  • Konin. Łączą pokolenia. Stowarzyszenie Sołtysów zdobyło granty

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy nie ma innych normalnych tematów - informacji itp - a nie tłuczenie w kółko starych kotletów ?
Dodano: 13.03.2017 20:03    Przez: ~Hello - can you hear me ?

KOMENTARZE

Czy nie ma innych normalnych tematów - informacji itp - a nie tłuczenie w kółko starych kotletów ?
Dodano: 13.03.2017 20:03    Przez: ~Hello - can you hear me ?
Bin Laden jak Lenin wiecznie żywy!To jest wyciąganie naszych pieniędzy na promowanie tego brodatego POlitycznego bankruta i tyle.
Dodano: 13.03.2017 20:38    Przez: ~ogórek
Na zdjęciu Bin Laden wygląda na LEDWO ŻYWEGO !!!!
Dodano: 13.03.2017 22:07    Przez: ~KŁODAWIOK
Najlepszy przykład na to jak marnowane są pieniądze z UE :(
Dodano: 13.03.2017 21:00    Przez: ~JAro
słyszałam same negatywe opinie od byłych pracowników stowarzyszenia.Czy naprawdę jest tam tak źle?
Dodano: 13.03.2017 23:35    Przez: ~ocochodzi?
Byłych pracowników....
Dodano: 13.03.2017 23:53    Przez: ~Fsg
Marnuja tylko pieniądze. Jest tyle innych ważniejszych spraw. Jakieś miejsca pracy by zapewnili z tego a nie swietlice gdzie wiadomo kto przychodzi. Ile można zrobić za 300 tys!!!!!
Dodano: 13.03.2017 23:56    Przez: ~Gdou
niby jakie to ważniejsze sprawy za 300 tyś da się zrobić??? już nie wspomnę o miejscach pracy... bardzo dobrze że są dotowane takie inicjatywy
Dodano: 14.03.2017 10:13    Przez: ~ds
"Wszystko po to, by młodzież wypracowała reguły i metody współpracy z samorządem lokalnym i miała wpływ na otaczającą ją rzeczywistość"- wszystko po to żeby później głosowali na odpowiednich kandydatów!
Dodano: 13.03.2017 23:58    Przez: ~Gdou
Bin Laden nie może się oderwać od darmowego koryta,a to jest choroba nieuleczalna.Tak więc platfusy z Poznania ratują platfusa z Kłodawy z naszych pieniędzy.Czas najwyższy się temu przyjrzeć.
Dodano: 14.03.2017 08:55    Przez: ~I PO PE ŁO
A jaki jest polski odpowiednik słowa grant, integracja czy aktywizacja?
Dodano: 14.03.2017 10:09    Przez: ~ktoś
Grant=pieniążki
Dodano: 14.03.2017 13:43    Przez: ~Ktoss

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.