LM.plWiadomościPlan wykonany, Leśnik pokonany. Rywale zagrali dla Górnika

Plan wykonany, Leśnik pokonany. Rywale zagrali dla Górnika

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Na dwunaste miejsce awansowali po sobotnich meczach dziewiętnastej kolejki III ligi piłkarze Górnika Konin. Biało-niebiescy na własnym terenie pokonali Leśnika Manowo 4:0.

Koninianie sobotni plan wykonali nawet nie w stu, ale 110 procentach. Zwycięstwo z ligowym outsiderem był absolutnym obowiązkiem Górnika Konin. Zdobycie aż czterech bramek - miłym dodatkiem, który pozwala wierzyć, że ofensywa biało-niebieskich na wiosnę będzie wyglądała znacznie lepiej, niż jesienią.

Choć starcie z Leśnikiem wcale nie rozpoczęło się tak miło. Koninianie co prawda od pierwszych minut przeważali, ale dużo niedokładności i skomasowana obrona gości skutecznie utrudniały zdobycie pierwszej bramki. Udało się w końcu w 38. minucie - Górnik skontratakował, Groszkowski wypuścił na wolne pole Antosika, a ten w sytuacji sam na sam dał prowadzenie gospodarzom.

Zdobyte prowadzenie było pierwszym czynnikiem, który ułatwił koninianom grę po przerwie. Drugim było osłabienie Leśnika. W 50. minucie Antosik znów wychodził do sytuacji sam na sam, ale został sfaulowany przez Tomasza Tkacza. Bramkarz Leśnika obejrzał czerwoną kartkę i goście do końca meczu musieli grać w dziesiątkę.

Górnik za to zagranie otrzymał rzut wolny, który pięknym strzałem na bramkę zamienił Kamil Krzyżanowski. W kolejnych minutach biało-niebiescy dołożyli jeszcze dwa trafienia. Trzeci gol znów padł po kontrataku - zagranie Radoszewskiego w polu karnym wykończył Jakub Antosik. Obrońcy i bramkarz pogubili się przed własną bramką i ostatecznie to Kajetan Zalewski sam umieścił piłkę we własnej siatce.

Wynik pięć minut później ustaliła dwójka Paczyński - Majer. Wypożyczony z Warty Poznań napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam, odegrał jeszcze piłkę do wbiegającego Majera, a ten tylko dobił ją do pustej siatki. Górnik wygrał 4:0.

- Liczyliśmy, że zdobędziemy trzy punkty. Takie mecze są jednak trudne, każdy już przed spotkaniem przypisuje sobie punkty, a trzeba wyjść i jeszcze grać. Pierwsza połowa pokazała, że nie będzie łatwo stworzyć sobie sytuacje. Dobrze, że zdobyliśmy pierwszą bramkę jeszcze przed przerwą, później czerwona kartka również ułatwiła nam poczynania. Cieszy skuteczność, nie pamiętam kiedy Górnik strzelił cztery gole - podsumował starcie trener Czesław Owczarek.

Korzystnie dla biało-niebieskich ułożyły się też inne mecze dziewiętnastej kolejki. Vineta Wolin przegrała 0:1 z Jarotą Jarocin, Polonia Środa Wlkp. uległa 0:2 Gwardii Koszalin, Chemik Bydgoszcz przegrał 0:1 z KKS 1925 Kalisz, a Pogoń Lębork straciła punkty po porażce 0:2 z Sokołem Kleczew.

Dzięki temu Górnik Konin awansował na dwunaste miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 22 punktów - tyle samo oczek ma Pogoń II Szczecin. Jedenasty zespół ligi jutro rozegra swój mecz z piętnastym KS Chwaszczyno.

- Ostatnie mecze pokazały, że jest stabilizacja w zespole. Presja powoli będzie z chłopaków schodzić, ale cały czas musimy być czujni, bo to są nadal tylko dwa mecze w rundzie wiosennej - ocenia szkoleniowiec biało-niebieskich.

A Górnik Konin kolejne starcie ma zaplanowane na przyszłą sobotę. W Szczecinie zespół Czesława Owczarka zagra ze Świtem Skolwin.

Górnik Konin - Leśnik Manowo 4:0 (38' Jakub Antosik, 53' Kamil Krzyżanowski, 64' Kajetan Zalewski (sam.), 69' Mateusz Majer)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Bartosz Świderski, Mateusz Wypych, Dawid Śnieg, Kamil Krzyżanowski, Mateusz Majewski (46' Krystian Sobieraj), Maciej Adamczewski, Aleks Sieradzki (68' Mateusz Majer), Jakub Antosik, Jakub Groszkowski (62' Piotr Radoszewski), Paweł Błaszczak (46' Jan Paczyński).

Leśnik Manowo: Tomasz Tkacz - Bartłomiej Maciujkać, Marek Zdanowicz, Bartosz Gorgol (46' Marcin Gozdal), Adrian Szatkowski, Mateusz Bień, Konrad Symonowicz, Mateusz Kaczmarek (46' Fabian Walaszczyk), Paweł Rakowski (80' Cezary Bać), Jakub Karpiński.

III liga: Górnik Konin - Leśnik Manowo [TRANSMISJA]