Dzisiaj jest poniedziałek 23 kwietnia 2018, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26396) SPORT FORUM FIRMY (5168) PRACA (92) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piknik patriotyczny - sportowy. Same ważne i rados ... (19)Stare Miasto. Poszukiwanie dialogu podczas debat o ... (8)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPorozmawiajmy o bezpieczeństwie z policją. Debata ...

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie z policją. Debata społeczna

Dodano: 20.03.2017 10:46

"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ". Pod takim tytułem w czwartek, 23 marca, o 10.00 w Konińskim Domu Kultury odbędzie się debata społeczna. 

Zapraszają policjanci z Wydziału Prewencji konińskiej komendy. Przewidzianych jest kilka paneli dyskusyjnych, a funkcjonariusze liczą na liczny i aktywny udział w spotkaniu. Forma debat społecznych jako sposobu komunikowania się ze społeczeństwem została wdrożona kilka lat temu. Kilka razy w roku konińscy stróże prawa zapraszają mieszkańców do wspólnej dyskusji nad bezpieczeństwem. Każdy może przyjść z problemami z „własnego podwórka” i podzielić się nimi z policjantami, a w dodatku otrzymać obietnicę pomocy w eliminacji negatywnego zjawiska.

Od zeszłego roku mieszkańcy mają dwa nowe narzędzia. Jedno z nich – aplikacja „Moja Komenda”, która służy do bardzo szybkiego kontaktu z dzielnicowym, na którym od początku tego roku ciążą nowe obowiązki i zadania zawarte w nowej koncepcji funkcjonowania dzielnicowych. Dzięki aplikacji można też w całym kraju natychmiast znaleźć najbliższą komendę czy komisariat policji i natychmiast uruchomić nawigację, która doprowadzi do wskazanego budynku. Przyciskając dosłownie jedną ikonę na ekranie smartfona można połączyć się z telefonem komórkowym dzielnicowego lub wysłać do niego maila.

Kolejne narzędzie to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, z której wielu mieszkańców Konina i powiatu już skorzystało, ponieważ działa od kilku miesięcy. Konińscy policjanci dzięki niej dowiedzieli się o kilkuset miejscach, w których mieszkańcy zauważyli coś niepokojącego i poprosili o pomoc w usunięciu negatywnego zjawiska.

Te i inne tematy będą przypomniane i omówione podczas czwartkowej debaty. Frekwencja na poprzednich wskazuje, że temat bezpieczeństwa wokół nas nie jest nam obojętny. To bardzo dobrze, że tak jest, bo to pokazuje, że narzędzia tworzone z myślą o społeczeństwie są faktycznie wykorzystywane.

Debata o bezpieczęstwie w czwartek 23 marca o 10.00 w sali Konińskiego Domu Kultury.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

Zamknąć do wiezień pseudo przedsiębiorców , którzy okradają pracowników z ich płacy, nadgodzin , godności i szacunku itp. Resztę mam w dupie. Porządek się zrobi sam.
Dodano: 20.03.2017 14:55    Przez: ~baKUNIN
Przypominam o motocyklistach. Policja do roboty
Dodano: 20.03.2017 16:45    Przez: ~Babcia z pieskiem
Zabrać babci pieska, bo nie sprząta po nim.
Dodano: 20.03.2017 17:48    Przez: ~Motocyklista
"funkcjonariusze liczą na liczny i aktywny udział w spotkaniu" o godzinie 10:00, w czwartek, to normalnie ludzie są w pracy, a uczniowie w szkołach. Spotkanie zorganizowano chyba dla emerytów i rencistów. Potwierdza się, że Konin to miasto emerytów :(((("Debata o bezpieczęstwie" - na koniec taki kwiatek od Pani redaktor ;)
Dodano: 21.03.2017 07:28    Przez: ~hghoqjqpkqp

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.