Dzisiaj jest czwartek 22 czerwca 2017, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25203) SPORT FORUM FIRMY (5475) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
19 / 16oC
Pojutrzepogoda
19 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
PILNE:

IMGW: Burze z porywistym wiatrem (do 100 km/h) i gradem od godz. 21.00 - 9.00

Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościCzwarty dzień procesu Adama Z. Zeznawać będzie 5 ś ...

Czwarty dzień procesu Adama Z. Zeznawać będzie 5 świadków 

Dodano: 20.03.2017 12:54

Trzy siostry Adama Z., jego szwagier oraz Dawid T., brat Ewy Tylman zeznawać będą we wtorek w Sądzie Okręgowym w Poznaniu w procesie Adama Z. Oskarżony o zabójstwo koninianki mężczyzna po raz pierwszy na salę sądową wejdzie jako wolny człowiek.

To efekt postanowienia sądu z drugiej połowy lutego. Na sam koniec trzeciej rozprawy sędzia Magdalena Grzybek poinformowała strony o możliwości zmiany kwalifikacji czynu z zabójstwa na nieudzielnie pomocy. To zaś było podstawą do kolejnej decyzji o wypuszczeniu Adama Z. z aresztu, w którym przebywał od grudnia 2015 roku. Od 20 lutego oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman mężczyzna jest wolny i nie z aresztu, a prawdopodobnie ze swojego rodzinnego domu w Pile, stawi się na kolejnej rozprawie.

Postanowienia poznańskiego sądu skarżyła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, ale Sąd Apelacyjny podtrzymał poprzednią decyzję. Prokurator Magdalena Mazur-Prus zaznaczała, że istnieje groźba matactwa ze strony Adama Z., wciąż nie zostali bowiem przesłuchani wszyscy świadkowie.

Piątka z nich przed sądem ma stawić się we wtorek. To trzy siostry Adama Z. (jedna zeznawała już wcześniej), szwagier oskarżonego oraz Dawid T., brat Ewy Tylman, którego zeznań sąd nie zdążył wysłuchać wcześniej. 

Przed poznańską prokuraturą trudne zadanie przekonania składu sędziowskiego do przedstawionej w akcie oskarżenia wersji wydarzeń. Najsilniejszy dowód - zeznania trójki policjantów, którym Adam Z. miał przyznać się do zabicia Ewy Tylman - został już przed sądem przedstawiony. Decyzje poznańskiego sądu mogą jednak wskazywać, że zeznania te nie były wystarczające, by przekonać skład do wersji wydarzeń prokuratury. Jednocześnie prokurator Magdalena Mazur-Prus zaznaczała, że obraz wydarzeń zmienić mogą jeszcze kolejne dowody, np. nagrania z monitoringów.

Oprócz jutrzejszej rozprawy wyznaczone zostały jeszcze terminy siedmiu kolejnych. Jeżeli nie zajdą żadne nieprzewidzianie okoliczności proces Adama Z. powinien zakończyć się 13 grudnia. 



  • Czwarty dzień procesu Adama Z. Zeznawać będzie pięciu świadków

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Adam .z. Jest chlopaczyna niewinny!! Znalezli sobie kozla ofiarnego. Ten luj jej chlopaczyna w tym paluchy maczal!!!
Dodano: 20.03.2017 17:23    Przez: ~git.produkcij.
Szkoda chłopaka bo wielu go osadzilo zanim Sad wyznaczyl pierwsza rozprawe. Żałosne to sa ludzie, ktorzy bez jakichkolwiek dowodow tak uczynili.
Dodano: 20.03.2017 16:41    Przez: ~Pn
Kolejne dowody w sprawie przeciwko Adamowi Z., to prokuratura nie zebrała wszystkich materiałów dowodowych? To z czym przychodzą na salę, za co biorą pieniądze? Na razie to mamy jedynie poszlaki, zeznania policjantów to słowo przeciwko słowu... Prokuratura chyba szuka dowodów na bieżąco... A swoją drogą, gdyby dziewczyna zachowała umiar w piciu, zamówiła taksówkę, sprawy pewnie by nie było. A tak mamy kolejny przykład pokolenia wychowanego bez zasad, hamulców, bez stresu...
Dodano: 20.03.2017 21:18    Przez: ~zniesmaczony
Przestań ćpać bo bredzisz...
Dodano: 20.03.2017 16:40    Przez: ~Pn
A ten jej telefon logował się kilka dni po jej zniknięciu, a później znaleziono go w jej kieszeni, to co pod wodą z kimś rozmawiała. Ewę wrzucono do wody kilka dni po jej zaginięciu, tylko kto , to uczynił.
Dodano: 20.03.2017 21:15    Przez: ~Ciekawska

KOMENTARZE

Chłopak jest nie winny i niech walczy niech się nie da !!! Normalny człowiek nie potrafi zabić drugiej osoby a ta kobieta mu nic nigdy w życiu nie zawinila to nie miał nawet podstaw do morderstwa św Ewy tylman.
Dodano: 20.03.2017 13:13    Przez: ~Konin
czyli uważasz że jak ktoś zabił kogoś to ta zabita osoba była coś winna zabójcy ? co to za myślenie ?
Dodano: 20.03.2017 13:18    Przez: ~boszzzz
Od ustalenia winny czy niewinny jest Sąd a nie ty no chyba ,że jesteś jego kochasiem to inna sprawa.
Dodano: 20.03.2017 14:44    Przez: ~hetero
to była już kanonizacja???
Dodano: 20.03.2017 14:49    Przez: ~KK
Żadnemu ojcu nie życzę syna geja.
Dodano: 20.03.2017 14:15    Przez: ~zxc
typowe dla zakompleksionego mieszkańca małej miejscowości, homofoba, ksenofoba, zwolennika Ojca Dyrektora i Jarosława K. bardzo ograniczone myślenie, raczej przywłaszczanie cudzych poglądów, kreatywność równa zeru.
Dodano: 21.03.2017 12:49    Przez: ~Radosław
,,jak? wchodzą ? do sadu zamaskowani?. ''. Bzdury : ,,jak ? pije,to niepamiętanie?. w sa,dach przepracowani ,czy niesprawiedliwi?. GADAJĄ Z"E BRAK ? ŚWIADCZEŃ DLA PRACUJĄCYCH PONIŻEJ PIĘTNASTU LAT?,EMERYTURY TEŻ? NIE. ,,ZABAWA W SA,D LECZ TO NIE SAD , TAKA JEST TA POLSKA. ZAROBKI DURZE ,TAJNE ,NIEZAWISŁOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ BEZ DOBRA? ,OHYDA. ...
Dodano: 20.03.2017 14:26    Przez: ~M
Przestań ćpać bo bredzisz...
Dodano: 20.03.2017 16:40    Przez: ~Pn
Szkoda chłopaka bo wielu go osadzilo zanim Sad wyznaczyl pierwsza rozprawe. Żałosne to sa ludzie, ktorzy bez jakichkolwiek dowodow tak uczynili.
Dodano: 20.03.2017 16:41    Przez: ~Pn
Adam .z. Jest chlopaczyna niewinny!! Znalezli sobie kozla ofiarnego. Ten luj jej chlopaczyna w tym paluchy maczal!!!
Dodano: 20.03.2017 17:23    Przez: ~git.produkcij.
TEŻ TAK UWAŻAM .... DZIWNE ZE JEJ CHŁOPAK NIE BYŁ Z NIĄ , JAK MOŻE UDOWODNIĆ CO W TYM CZASIE ROBIŁ ITP ITD
Dodano: 20.03.2017 18:16    Przez: ~SPRAWIEDLIWA
Adam zagrał Wymiarowi Sprawiedliwości na nosie, idąc w zaparte. Wyjdzie na to, że to Ewa go wepchnęła do wody.
Dodano: 20.03.2017 17:53    Przez: ~Absurd
Ty też już niczego nie bierz bo bzdury piszesz.
Dodano: 20.03.2017 18:59    Przez: ~Pn
Pn, po czym tak sądzisz ? Policja odwala kawał dobrej roboty, a sąd wypuszcza, tak jak z tym cyganem "na wnuczka".
Dodano: 21.03.2017 12:02    Przez: ~Absurd
Ja też uważam że jest nie winny Po co miał by ją zabijac Policja poszła na łatwizne ,chcieli miec szybko problem z głowy Po za tym gdzie był ten jej chłopak dlaczego po nią nie przyszedł Może wykorzystał okazję i ............