Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19036) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy piłkarki Medyka Konin powołane do reprezentac ... (0)Zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II Woj ... (1)

Zero tolerancji dla pędzących kierowców. Posypały się mandaty

Dodano: 21.03.2017 12:24
Źródło: LM.pl

Skończyły się pogadanki i pouczenia. Przyszedł czas na karanie kierowców za przekraczanie prędkości. Jednego dnia posypało się ponad 100 mandatów.

Akcja pod hasłem „Prędkość – zero tolerancji” prowadzone jest w całej Wielkopolsce. Przez cały ubiegły tydzień mundurowi przypominali o zasadach ruchu drogowego. Funkcjonariuszy można było spotkać na ulicach, przy szkołach, w rejonach przejść dla pieszych, a także na spotkaniach organizowanych przez samorządowców. Czas pogadanek dobiegł jednak końca.

Tylko jednego dnia na drogach Konina i powiatu konińskiego pojawiło się kilkanaście patroli wyposażonych w mierniki prędkości i radiowozy z wideorejestratorami.

- Policjanci skontrolowali 153 kierowców samochodów zarówno osobowych, jak i innych. 125 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, z czego 111 właśnie za przekroczenie dozwolonej prędkości, z czego 13 popełniło to wykroczenie w pobliżu przejść dla pieszych – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Dwie osoby straciły na trzy miesiące prawo jazdy, a 11 kierowców – dowody rejestracyjne. Akcja „Prędkość – zero tolerancji” potrwa do piątku, 24 marca. 

fot. KMP Konin

  • Zero tolerancji dla pędzących kierowców. Posypały się mandaty

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kierowcy prosza o wincy tolerancji na trasie warszawskiej. Dwujezdniowa, dwupasmowa droga, ogrodzona barierkami, brak przejsc dla pieszych ( jedno z sygnalizacja na którym przechodza 2 osoby na dobe), brak zabudowań- pola wokół. Jezdnie oddzielone pasem zieleni, brak zakrętów i WIECZNIE TAM KOLO ORLENA STOICIE I NABIJACIE kiebze!!! Od Bogu winnych ludzi którzy na 70-ce pojadą 90!!! To jest poprostu żałosne!!! zamisat stac koło szkół, w miejscach niebezpiecznych stoicie tam GDIZE JEST LATWA KASA!!!!!! nie tego oczekują obywatele... Chcemy czuc sie bezpiecznie tam gdzie trzeba!
Dodano: 21.03.2017 12:56    Przez: ~kierowca!
KIEDY TO BYŁ CZAS POGADANEK I POUCZEN BO JA NIE ZAUWAŻYŁEM ?
Dodano: 21.03.2017 13:01    Przez: ~ZBIGNIEW
dlaczego policjat na zdjeciu nie uzywa statywu jak kaze producent urzadzenia? Zapominaja celowo? o efekcie smuzenia? a po drugie "Sąd Rejonowy w prawomocnym wyroku orzekł, że urządzenia laserowe (radary laserowe) ULTRALYTE LTI 20-20 są tak samo niewiarygodne jak osławiona ISKRA-1 i na podstawie ich wskazań, nie można ukarać kierowcy mandatem karnym, bowiem pojazd, który Policjant widzi w wizjerze nie jest (nie musi być) tożsamym z pojazdem , którego prędkość została zmierzona przez promień lasera. Sygn. akt II Ka 779/13 "
Dodano: 21.03.2017 12:54    Przez: ~qwe
rozumiem ze również zero tolerancji dla policjantów w radiowozie , którzy na Zatorzu wczoraj o 16.30 jechali ulica jedno kierunkowa pod prąd????
Dodano: 21.03.2017 13:58    Przez: ~Zuza
Radary iskra to kłamstwo pomiarowe. Kierowcy sprawdzajcie kto czym i jak bada predkosc.
Dodano: 21.03.2017 12:44    Przez: ~Konno raźniej

KOMENTARZE

wyjechalo kilkanacie patroli z suszarkami, ukarali w sumie 11 kierowcow za predkosc, w takim razie jezdzimy cholernie przepisowo skoro kazdy patrol ukaral w ciagu dnia 1 kierowce
Dodano: 21.03.2017 12:42    Przez: ~kkk
oooo, poprawiony artykul, 111 kierowcow :)
Dodano: 21.03.2017 13:56    Przez: ~kkk
No właśnie, jak zwykle redaktorka Aleksandra.Nic dodać nic ująć.
Dodano: 21.03.2017 14:06    Przez: ~benson
Ja uważam,że te prędkości to faktycznie lekka przesada-trzeba być człowiekiem,ale nie cierpię jak jadę a dużo jeżdzę i widzę jak jeden czy drugi patafon mało co zdał prawo jazdy i jego manewry mają dużo do życzenia ale jest na stałe przyklejony do telefonu i prowadzi dyskusje jeszcze przy tym destykuluje łapami,kobiety nie lepsze też to robią i tu jest pole do popisu panów w krawatach,może jakaś zorganizowana akcja w tej sprawie.
Dodano: 21.03.2017 20:36    Przez: ~poszkodowany przez telefonis
Czy to prawda, że jarusiowe sługusy szykują zmianę w ustawie nadającą immunitet księżom ? Bo takie doniesienia wyciekają z tej korytowni na Wiejskiej .
Dodano: 21.03.2017 20:54    Przez: ~gorszy sort
"trzeba być człowiekiem" jak ja lubię to powiedzenie. Każdy stosuje je tam gdzie chce, każdy chce żeby każdy go zrozumiał, był wobec niego człowiekiem. Tylko że często w drugą stronę to nie działa. Każdy, jakby dać mu prawo to karałby innych za najdrobniejsze przewinienia z całą surowoscią.
Dodano: 21.03.2017 21:41    Przez: ~Ddd
A co z brakiem kierunkowskazów w szczególności przed i na rundach, co na przejazdy na czerwonym świetle np. Wyjazd z Kaufland, co z prędkością w samym mieście i chamstwo na drodze, co z jazdą po lewym pasie????????
Dodano: 22.03.2017 13:01    Przez: ~gryf
Radary iskra to kłamstwo pomiarowe. Kierowcy sprawdzajcie kto czym i jak bada predkosc.
Dodano: 21.03.2017 12:44    Przez: ~Konno raźniej
dlaczego policjat na zdjeciu nie uzywa statywu jak kaze producent urzadzenia? Zapominaja celowo? o efekcie smuzenia? a po drugie "Sąd Rejonowy w prawomocnym wyroku orzekł, że urządzenia laserowe (radary laserowe) ULTRALYTE LTI 20-20 są tak samo niewiarygodne jak osławiona ISKRA-1 i na podstawie ich wskazań, nie można ukarać kierowcy mandatem karnym, bowiem pojazd, który Policjant widzi w wizjerze nie jest (nie musi być) tożsamym z pojazdem , którego prędkość została zmierzona przez promień lasera. Sygn. akt II Ka 779/13 "
Dodano: 21.03.2017 12:54    Przez: ~qwe
W takim razie będę czekać za zakrętem... :*
Dodano: 21.03.2017 13:01    Przez: ~Śmierć
Trzeba wozic kamerke i nie przyjmowac mandatow. Wtedy w sądach można powalczyc. Choć za chwile sady beda pisuarskie wiec bedzie ciezko cos wygrac bo wyroki beda wydrukowane przez min Zero.
Dodano: 21.03.2017 13:49    Przez: ~Pn
Pocaluj mnie w cyc
Dodano: 21.03.2017 23:00    Przez: ~Pom
Nie Z abierajcie im radarów bo co oni biedni będą robić jak oni nic innego nie umieją!
Dodano: 22.03.2017 00:23    Przez: ~Xd
Kierowcy prosza o wincy tolerancji na trasie warszawskiej. Dwujezdniowa, dwupasmowa droga, ogrodzona barierkami, brak przejsc dla pieszych ( jedno z sygnalizacja na którym przechodza 2 osoby na dobe), brak zabudowań- pola wokół. Jezdnie oddzielone pasem zieleni, brak zakrętów i WIECZNIE TAM KOLO ORLENA STOICIE I NABIJACIE kiebze!!! Od Bogu winnych ludzi którzy na 70-ce pojadą 90!!! To jest poprostu żałosne!!! zamisat stac koło szkół, w miejscach niebezpiecznych stoicie tam GDIZE JEST LATWA KASA!!!!!! nie tego oczekują obywatele... Chcemy czuc sie bezpiecznie tam gdzie trzeba!
Dodano: 21.03.2017 12:56    Przez: ~kierowca!
To jeszcze nic. 2 miesiące po święcie zmarłych stał tam znak ograniczenie 30km/h .Znak był postawiony przed świętami ,bo zrobili parking na prawym pasie.Święta się skończyły a znak dalej stał.
Dodano: 21.03.2017 13:09    Przez: ~benson
Jeśli dobrze liczę, jadąc 90 zamiast 70 na dym odcinku nadrobisz 30 sekund. Serio warto się o to bić?
Dodano: 21.03.2017 13:47    Przez: ~szumi
Kundle zawsze szli na latwa kase
Dodano: 21.03.2017 13:49    Przez: ~Pn
dokladnie mialem tam taka sytuacje, przekroczone o 20 km/h 100 zł 4 pkt, smiech na sali, nie przyjmować, nie placic
Dodano: 21.03.2017 15:17    Przez: ~dammm
Komornik do ciebie zapuka.
Dodano: 21.03.2017 16:39    Przez: ~Majka
zbierają dla Mariusza Błaszczaka na 500 bo sie konczy. Takie polecenie z góry. Na te czasy by sie przydał Brunon K.
Dodano: 21.03.2017 12:58    Przez: ~Koninian
KIEDY TO BYŁ CZAS POGADANEK I POUCZEN BO JA NIE ZAUWAŻYŁEM ?
Dodano: 21.03.2017 13:01    Przez: ~ZBIGNIEW
- Policjanci skontrolowali 153 kierowców samochodów zarówno osobowych, jak i innych. 125 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, z czego 11 właśnie za przekroczenie dozwolonej prędkości, z czego 13 popełniło to wykroczenie w pobliżu przejść dla pieszych – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. Może ktoś wyjaśnić o co chodzi w tym tekście ?Akcja prędkość ,skoro 11 ukarano za przekroczenie prędkości z czego 13 w pobliżu przejść, to za co ukarano 101 kierowców ?
Dodano: 21.03.2017 13:01    Przez: ~benson
jak to stalin mawiał. Daj mi człowieka a ja znajde na niego paragraf... Ludzie jeżdzą 20 letnimi autami do pracy i z pracy, w takim aucie zawsze sie cos znajdzie. o przepalajacych sie żaówkach nie wspomne. Jakis debil wymyslil zeby jezdzic cala dobe na swiatlach mijania. Potem w nocy co drugie auto bez jednej lampy jedzie z dusza na ramieniu... I to jest bezpieczne? Bezpieczniejsze niz oswietlanie sobie asfaltu o 12 w poludnie w lipcu...
Dodano: 21.03.2017 13:34    Przez: ~armagedon_jest_blisko
Nie wiesz kiedy powstal nakaz jazdy na światłach caly dzien? Za poprzednich rzadow tak ukochanego orzez wielu... PiSu!
Dodano: 21.03.2017 13:51    Przez: ~Pn
A czy przypadkiem nie można zadbać o auto? Może wtedy trudniej się do czegoś przyczepić? A nie liczyć na dobrą wolę policjanta. A tych z przepalonymi zarowkami sam wsadzalbym do więzienia od razu bez sądu.
Dodano: 21.03.2017 15:14    Przez: ~Rafal
Dobre, łapki w dół dają pewnie sebixy że swoich "beemek"
Dodano: 21.03.2017 17:54    Przez: ~Rafal
Bedzie na 500 i inne wydatki...
Dodano: 21.03.2017 13:46    Przez: ~Pn
Taka akcja powinna trwać cały rok , a nie tylko przez 2 tygodnie czy tam ile .
Dodano: 21.03.2017 13:46    Przez: ~kierowca
O jakiej akcji mowisz? Wlepiania mandatow?
Dodano: 21.03.2017 13:52    Przez: ~Pn
miedzy innymi tak , cały rok powinni stac i patrolowac drogi tak jak teraz to robią i karac piratów drogowych
Dodano: 21.03.2017 14:25    Przez: ~kierowca
Niektórzy by sie wkacu nauczyli jeżdzic tak jak sie należy a nie pedza i potem tyle wypadków jest
Dodano: 21.03.2017 14:26    Przez: ~kierowca
Minusy, które dostajesz świadcza o społecznym przyzwoleniu dla piratów drogowych. Tak jak to kiedyś było z jazda pod wpływem
Dodano: 21.03.2017 15:18    Przez: ~Rafal
rozumiem ze również zero tolerancji dla policjantów w radiowozie , którzy na Zatorzu wczoraj o 16.30 jechali ulica jedno kierunkowa pod prąd????
Dodano: 21.03.2017 13:58    Przez: ~Zuza
Co wolno wojewodzie....