Dzisiaj jest sobota 26 września 2020, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18374) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Więcej turystów niż w ubiegłym roku. Ślesin podsum ... (0)Koronawirus w Wielkopolsce. Rekordowa liczba zakaż ... (5)

Konin. Policjanci debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

Dodano: 23.03.2017 20:58
Źródło: LM.pl

Blisko 200 osób wzięło udział w debacie dotyczącej bezpieczeństwa w Koninie i powiecie konińskim.

W sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury za stołem prezydialnym zasiedli poza zastępcą komendanta wojewódzkiego policji i komendantem miejskim policji, wiceprezydent Sławomir Lorek i starosta Stanisław Bielik. Spotkanie rozpoczęło się od przekazania przez przedstawiciela władz miasta konińskiej jednostce profesjonalnego alkotestu. Będzie on miał specjalne przeznaczenie.

- Zostanie umieszczony w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie w miejscu widocznym i dostępnym dla każdego i każdy będzie mógł w ciągu kilku sekund zbadać stan swojej trzeźwości – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. - Zakupiony alkomat jest jednym z najnowocześniejszych i od momentu włączenia do możliwości wykonania pomiaru mija kilka sekund. Tyle samo trwa również sam pomiar i analiza wdmuchniętego powietrza – dodaje.

Podczas debaty mundurowi informowali o korzyściach jakie płyną z używania aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do tej pory za pomocą tego ostatniego narzędzia mieszkańcy powiatu zgłosili około 900 problemów, wśród których znalazły się przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się też jakie nowe zadania spoczywają na barkach policjantów dzielnicowych, a mundurowi z wydziału prewencji opowiedzieli o tym w jaki sposób dbają o bezpieczeństwo seniorów. Na koniec przed najczęstszymi przyczynami pożarów, czy działaniem tlenku węgla przestrzegali konińscy strażacy.  

fot. KMP Konin

  • Konin. Policjanci debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
  • Konin. Policjanci debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
  • Konin. Policjanci debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
  • Konin. Policjanci debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
  • Konin. Policjanci debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Przyjechałem do miasta około godziny temu Rozejrzałem się, w którą stronę wieje wiatr Gdzie dziewczynki w swoich hollywoodzkich bungalowach Jesteś szczęśliwą małą damą w Mieście Światła? Czy tylko kolejnym zagubionym aniołem Kunina Miasta Nocy... Kobieto z Kunina ., Kobieto z Kunina niedzielne popołudnie po giełdzie ... Wjeżdża przez twoje przedmieścia w twój blues W twój blues, w twój blues, W twój blues...
Dodano: 23.03.2017 21:19    Przez: ~the machine
Nie wiem co tak tobie wesoło ale puknij się w czoło.
Dodano: 23.03.2017 21:38    Przez: ~.bu.
Pn nauczta się przepisów drogowych wieśniaki
Dodano: 24.03.2017 15:26    Przez: ~***
Weź ta sie za motocyklistów. Za pijanstwo na zatorzu. Za srajace kudle.
Dodano: 23.03.2017 21:50    Przez: ~Wujek dobra rada
I za wieśniaków w starych BMW E60 i E46 którzy mysla ze konin to tor wyscigowy! ELIMINOWAC panowie policjanci ten plebs z BMW!!!!
Dodano: 24.03.2017 07:43    Przez: ~dziadek dobry donos
Wezcie sie za oznakowanie drog na Chorzniu no ludzie na skrzyzowaniach nie wiedza jak jezdzic! Niewielu wie kto ma pierszenstwo na drodze wewnetrznej z droga publiczna i, ktora droga jest ktorą! A pozniej jeden z drugom, jak wczoraj, garnie sie do bicia na stodku skrzyzowania! Ile razy jeszcze bede o to prosil? Co z tym problemem ma zamiar zrobic miasto?
Dodano: 24.03.2017 11:07    Przez: ~Pn
Coroczny zlot spoleczniakow na widowni. Nie pozdrawiam
Dodano: 24.03.2017 00:23    Przez: ~Zkm
,,,Świadek!: Jak się nie stawi to 10 ryś?, Pokój np: 100 ,i ,,można czekać ,że dwie godziny ?. ,,Wymuszanie ,,zdarzeń?'', by policjant wypadł dobrze (np: świadek zmieniał wielokrotnie zdanie?)-,,kit propagandowy , najlepsi agitatorzy Państwa Polskiego. Efekt : ,,uciekać od Policji ,nie ufać!. ...
Dodano: 24.03.2017 00:26    Przez: ~L
Ilu zaangażowanych do wydarzenia policjantów!!! Propaganda sukcesu!!!A jak się wysyła pisma do policji i zgłasza prawdziwe problemy to nic się nie robi.
Dodano: 24.03.2017 06:29    Przez: ~Szkoda gadać!
Krajowa mapa jest i co z tego jak Dzielnicowy nic nie robi
Dodano: 24.03.2017 07:57    Przez: ~Olx
A O SYTUACJI NA ZATORZU PRZY WYJSCIU Z TUNELU TERZ COS MÓWILI .......??
Dodano: 24.03.2017 08:13    Przez: ~caryca zpogoto.....
Zgłaszałem przez KMZ przekroczenia prędkości,, a tymczasem drogówka ściga mieszkańców gminy za drobne przewinienia. Często stoją z radarem tam gdzie ludzie jadą trochę szybciej niż 50km, a u mnie we wczesnych godzinach rannych jeżdżą powyżej 100km na terenie zabudowanym, nie wspominając jeszcze tych wyprzedzeń. Czy policja to tylko statystyki i kasa? Dodam, że dwóch młodych ludzi z drogówki pierwszy raz mnie tak chamsko potraktowało. Czy zmieniają się standardy w policji? Nikt nie dba o jakość kontroli? To wszystko odbija się na wizerunku policji i zaufaniu społecznym.
Dodano: 24.03.2017 08:23    Przez: ~JK
Policjanci patrolujący miasto w nocy powinni mieć dłuższe pałki i robić z nich użytek, szczególnie w weekendy.
Dodano: 24.03.2017 16:10    Przez: ~Lubię porządek
Konin. 24 marca 2017 19.20 wariaci na motorach na ulicy Spółdzielców - czekam na reakcję policji. ale to pewnie policja siedzi po zmianie na tych motorach. komendancie ocknij się !!!
Dodano: 24.03.2017 19:21    Przez: ~fifi

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.